Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2016.10.24 14:24

Rewitalizacja 2,0. Unikatowe studia podyplomowe SGH i UJ. Miejskie życie po życiu

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet Jagielloński zapraszają na roczne studia podyplomowe z rewitalizacji.
Rewitalizacja 2,0. Unikatowe studia podyplomowe SGH i UJ. Miejskie życie po życiu
Rewitalizacja 2,0. Unikatowe studia podyplomowe SGH i UJ. Miejskie życie po życiuBędą wizyty studyjne w miastach
Fot. Studia podyplomowe SGH i UJ

Od niespełna roku obowiązuje ustawa o rewitalizacji, bogata w nowoczesne narzędzia prawne wspierające samorządy w wyprowadzaniu obszarów zdegradowanych z kryzysu. Warto poznać możliwości ich zastosowania i nauczyć się je stosować w czasie praktycznych zajęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zapraszamy na roczne studia podyplomowe już od 26 listopada 2016 r.

Nowe podejście do programowania rewitalizacji i zarządzania realizacją projektów, które wynika z ?Wytycznych w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020? oraz ustawy o rewitalizacji wymaga aktualizacji dotychczasowej wiedzy i umiejętności na każdym poziomie administracji samorządowej.

Program IV edycji studiów podyplomowych ?Rewitalizacja miast ? organizacja i finansowanie? jako jedyny w Polsce przygotowuje do wdrażania nowego podejścia do rewitalizacji promującego zintegrowane projekty rewitalizacji finansowane z różnych źródeł.

Uczymy opracowania programów rewitalizacji, w tym diagnozowania i wytyczania obszarów zdegradowanych i rewitalizacji, integracji działań, źródeł finansowania. Jest to tym ważniejsze, że obecnie ? przy dwóch trybach opracowania programu rewitalizacji (ustawowym i pozaustawowym) pojawia się wiele wątpliwości, które dobrze wyjaśnić w pełnym zakresie.

Dzięki praktycznym zajęciom słuchacze studiów mają okazję zapoznać się z odpowiednimi rozwiązaniami do rewitalizacji różnych typów obszarów (śródmiejskich, blokowisk, poprzemysłowych, powojskowych itp.).

Pokazujemy, w jaki sposób włączać do działań rewitalizacyjnych mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Przedstawiamy różne podejścia do zarządzania projektami rewitalizacyjnymi sprawdzone w wielu polskich miastach. Wskazujemy potencjalne źródła finansowania.

Studia są także cennym źródłem wiedzy dla przedsiębiorców i pracowników organizacji pozarządowych, jak angażować się w realizowane przedsięwzięcia, jak włączyć swoich pracowników, jakich pracowników można pozyskać dzięki rewitalizacji, jakie działania można zrealizować, korzystając ze środków na nią przeznaczonych. Ta wiedza będzie bezcenna w najbliższych latach.

Szczególnie ważne jest upowszechnienie tej wiedzy wśród pracowników urzędów miast, którzy będą przygotowywać nowe programy i projekty. Wśród wykładowców są wybitni profesorowie oraz praktycy zajmujący się rewitalizacją zarówno na poziomie europejskim, jak i w Polsce (m.in. w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Słupsku, Przemyślu, Gorzowie Wielkopolskim, ale i w mniejszych miastach ? Przasnyszu, Strumieniu czy Słomnikach).

Dotychczasowe edycje studiów zgromadziły grupę 80 osób z całej Polski, wśród których byli prezydenci miast, urbaniści, architekci miejscy, koordynatorzy projektów rewitalizacyjnych z dużym doświadczeniem praktycznym, urzędnicy i radni miejscy, działacze organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy.

Dzięki ukończeniu studiów podnieśli swoje kwalifikacje, a projekty realizowane w ich miastach są uznawane za wzorcowe i nagradzane w polskich i międzynarodowych konkursach dotyczących rewitalizacji.

Studia prowadzone są w przyjaznej formule i obejmują wykłady, warsztaty, seminaria dające bezpośredni kontakt z prowadzącymi, a także zajęcia e-learningowe wzbogacone interaktywnymi studiami przypadków. Kluczowym elementem studiów są wizyty studyjne w miastach, które mają najciekawsze doświadczenia w zakresie rewitalizacji w ostatnich latach.

Umożliwiają one zapoznanie się ze specyfiką rewitalizowanych obszarów, bezpośredni kontakt z osobami, które przeprowadziły projekty rewitalizacyjne, dyskusję i wymianę doświadczeń, a także zespołową i indywidualną pracę nad zadaniami, bazującymi na problemach występujących w realizowanych projektach.

Szczegółowe informacje na temat studiów znajdują się na stronie:

http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiapodyplomowe/rewitalizacja-miast-organizacja-finansowanie/Strony/default.aspx

Rekrutacja do 21 listopada br. na stronie: https://podyplomowe-rejestracja.sgh.waw.pl/Studia-PSRMOiF

Serdecznie zapraszamy do profesjonalnego przygotowania się do rewitalizacji!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam i artykułów sponsorowanych

PAP
REKLAMA
PAP dodany
Forum  forum (0)    
Odsłon: 311

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
we wtorek, godzina 18:47 Goraj
Mieszkańcy pożegnali stary rok
31 grudnia na Rynku 600-lecia mieszkańcy Goraja i okolic tradycyjnie pożegnali stary rok i powitali nowy podczas widowiska sylwestrowego zwanego "Diabełkami". Wydarzenie, organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Goraju, po raz kolejny zgromadziło tłumy.
w sobotę, godzina 11:35 Rezerwat Szum
Zakaz wstępu do rezerwatu na Roztoczu
w sobotę, godzina 14:23 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball