Jego autorem jest Maciej Danielewicz, redaktor naczelny Redakcji Ekonomicznej w Polskiej Agencji Prasowej. "Czy dziennikarze, w tym dziennikarze ekonomiczni mogą być spokojni o swoje miejsca pracy? Wydaje się, że tak" - pisze red. Danielewicz.
"Postęp technologiczny może wzmocnić rolę dziennikarzy, w tym dziennikarzy ekonomicznych, jednak w sposób istotny zmienia ich rolę" - zaznacza. W wykładzie wiele miejsca poświęca warsztatowi dziennikarza ekonomicznego w obliczu rozwoju nowych technologii i mediów społecznościowych.
Wyjaśnia też m.in., czy dziennikarz może wpływać na rzeczywistość gospodarczą, jaka jest rola dziennikarza agencyjnego pracującego dla rynków finansowych oraz czym jest pełna, kompleksowa informacja ekonomiczna.
Czytelnicy dowiedzą się ponadto, jakie są źródła informacji dziennikarza ekonomicznego i jakie są sposoby publikacji treści ekonomicznych.
"Dziennikarstwo jako czynnik sprawczy w polityce finansowo-ekonomicznej państwa (warsztat dziennikarza ekonomicznego, artykuły i informacje oraz ich wpływ na rynek i notowania spółek na przykładzie depesz PAP)" - tak brzmi pełny tytuł tego opracowania. Wykład jest już dostępny na platformie e-learningowej http://www
W sobotę 22 kwietnia o godzinie 10:00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej odbędzie się warsztat pogłębiający tematykę wykładu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapraszamy!
"Prasowa Akademia Pieniądza XXI" (PAP21) to szkolenie dla dziennikarzy zainteresowanych poszerzeniem wiedzy ekonomicznej. Projekt realizowany jest przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Temat każdego z dziesięciu wykładów, które systematycznie ukazują się na platformie e-learningowej, jest rozwijany podczas warsztatów w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.