Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
136km/h przez wieś
Zderzenie osobówki z motocyklistą [AKTUALIZACJA]
home > Start > Kraj > Jak państwo oddziałuje na gospodarkę? Zapraszamy na drugi wykład PAP21
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2017.03.20 14:14

Jak państwo oddziałuje na gospodarkę? Zapraszamy na drugi wykład PAP21

Dlaczego państwo interweniuje w gospodarce? Czym zajmuje się ekonomia polityczna? Prasowa Akademia Pieniądza XXI zaprasza na drugi wykład i kolejny warsztat w siedzibie PAP.
Jak państwo oddziałuje na gospodarkę? Zapraszamy na drugi wykład PAP21
Jak państwo oddziałuje na gospodarkę? Zapraszamy na drugi wykład PAP21PAP i NBP zapraszają na kolejny warsztat dla dziennikarzy
Fot. K. Kubicka-Żach

?Funkcje państwa i metody oddziaływania na gospodarkę? ? tak brzmi temat następnego opracowania przygotowanego przez dr. Piotra Maszczyka dla dziennikarzy uczestniczących w szkoleniu PAP21.

Ekspert omawia w nim cele, które państwo realizuje w swoich działaniach, oraz obszary jego aktywności; dużo miejsca poświęca kwestii relacji pomiędzy efektywnością a sprawiedliwością, jak również zawodności rynku i państwa. Istotną część wykładu stanowi wyjaśnienie takich pojęć jak: ekonomia polityczna, instytucje w ekonomii, teoria wyboru publicznego czy zasada korzyści społecznej netto.

Wykład jest już dostępny na platformie e-learningowej http://www.pap21.pl, a 25 marca o godzinie 10.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej odbędzie się spotkanie z jego autorem. Warsztat będzie składał się z czterech bloków po 45 minut każdy.

Dr Piotr Maszczyk z Katedry Ekonomii II Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na uczelni pracuje od 1998 r.; jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problemów transformacji systemowej w Europie Środkowej i Wschodniej (jest autorem książki ?Węgierskie doświadczenia transformacji systemowej: próba oceny?).

?Prasowa Akademia Pieniądza XXI? (PAP21) to szkolenie dla dziennikarzy zainteresowanych poszerzeniem wiedzy ekonomicznej. Projekt realizowany jest przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Temat każdego z dziesięciu wykładów, które ukażą się na platformie e-learningowej, będzie rozwinięty podczas warsztatów w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Przygotują je i poprowadzą wykładowcy SGH w Warszawie.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na http://www.pap21.pl.

PAP
REKLAMA
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
PAP dodany
Forum  forum (0)    
Odsłon: 112

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl