Odpowiadamy czytelnikowi z województwa kujawsko-pomorskiego:
Na początek przypomnijmy, że wartość grantu wynosi od 15 tys. zł do 150 tys. zł- bez wkładu własnego. Aż 40 proc. przyznanego dofinansowania gmina może przeznaczyć na wynagrodzenia instruktorów. Warto dodać, że do 20 proc przyznanej kwoty może być przeznaczone na wydatki związane z zarządzaniem i administracją gminnego mikroprojektu.
Fundacja Promocji Gmin Polskich, występując w roli operatora, będzie odpowiedzialna za: zrekrutowanie i przygotowanie trenerów do szkolenia instruktorów, przekazanie materiałów i scenariuszy szkoleniowych do wykorzystania przez wszystkich instruktorów, będzie wspierała ich merytorycznie przez cały czas realizacji projektu grantowego.
Do wybranej gminy ? Grantobiorcy należy wprawdzie rekrutacja instruktorów kompetencji cyfrowych, ale - Operator - Fundacja Promocji Gmin Polskich zobowiązuje się do pomocy w ich rekrutacji. Organizator konkursu preferuje, aby funkcję instruktora powierzać osobie mieszkającej w danej gminie, np. pracownikowi biblioteki, nauczycielowi, pracownikowi domu kultury. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać firmę szkoleniową, która kompleksowo zajmie się realizacją szkoleń (wynajmie salę, zapewni catering i materiały szkoleniowe dla uczestników oraz przeprowadzi same szkolenia i zbierze potrzebne dokumenty od uczestników). Oczywiście należy pamiętać, iż gmina środki w ramach projektu musi wydawać zgodnie z polityką/procedurami zamówień publicznych w urzędzie.
Fundacja Promocji Gmin Polskich zobowiązuje się także przygotować wybranych instruktorów do nauczania kompetencji cyfrowych wśród osób dorosłych. Jednym z takich działań będzie Kurs doskonalenia instruktorów ? tzn. cykl zajęć dydaktycznych odbywających się na poziomie operatora grantu, realizowanych w formie spotkań instruktorów z trenerem, poświęconych metodom szkolenia osób dorosłych w zakresie kompetencji cyfrowych.
Instruktorzy zobowiązani są więc od odbycia takiego szkolenia przed rozpoczęciem szkoleń dla mieszkańców, ponadto przeprowadzają szkolenia na podstawie opracowanych przez Operatora scenariuszy szkoleń i materiałów szkoleniowych.
Zainteresowane gminy powinny jak najszybciej złożyć wniosek na internetowy adres Fundacji Promocji Gmin Polskich. Jednocześnie organizacja zapewnia, że dla wszystkich kandydatów wystarczy środków, jednakże gminy, które zgłoszą swój akces do projektu w najbliższym czasie, mają zdecydowanie większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku i przyznanie grantu.
Przypominamy, że FPGP jest operatorem dla województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Konkurs trwa do 01.10.2018r. lub do wyczerpania środków.
Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie Fundacji Promocji Gmin Polskich http://www
Nasz adres: Warszawa ul. Jaworzyńska 7/3
telefon: (22) 697 52 99
maile: fundacjapgp@gmail.com k.ustrycka@fpgp.eu
Osoba odpowiedzialna za realizację projektu: KATARZYNA USTRYCKA
Tekst powstał w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej projektu ?Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego? współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO PC na lata 2014 -2020, działanie 3.1