Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2018.07.30 08:49

UNICEF: Niemal 1/3 ofiar handlu ludźmi na świecie to dzieci

UNICEF i międzyagencyjna grupa współpracy ONZ ds. przeciwdziałania handlowi ludźmi apelują do rządów państw o wprowadzenie działań chroniących dzieci.
UNICEF: Niemal 1/3 ofiar handlu ludźmi na świecie to dzieci
UNICEF: Niemal 1/3 ofiar handlu ludźmi na świecie to dzieciFot. UNICEF

Blisko 28 proc. zidentyfikowanych ofiar handlu ludźmi na świecie to dzieci, poinformował UNICEF oraz międzyagencyjna grupa współpracy ONZ ds. przeciwdziałania handlowi ludźmi (ICAT) w przeddzień Światowego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi, który jest obchodzony 30 lipca. W regionach takich jak Afryka Subsaharyjska, Ameryka Środkowa czy Karaiby, dzieci stanowią jeszcze większy procent ofiar - od 62 do 64 proc.

UNICEF oraz ICAT potwierdzają, że liczba dzieci, które padły ofiarą handlu ludźmi, w rzeczywistości jest większa.

Szczególnie narażone na ten proceder są dzieci-uchodźcy, dzieci-imigranci i dzieci przesiedlone. Bez względu na to, czy uciekają przed wojną i przemocą czy poszukują lepszych warunków do życia, zbyt mała liczba dzieci ma możliwość bezpiecznego przemieszczania się wraz ze swoimi rodzinami. To zwiększa prawdopodobieństwo, że dzieci będą korzystać z niebezpiecznych dróg lub że będą się przemieszczać samodzielnie, przez co są bardziej narażone na przemoc, nadużycia i wyzysk.

- Handel ludźmi jest prawdziwym zagrożeniem dla milionów dzieci na świecie, szczególnie dla tych, które są oddalone od domu i nie mają zapewnionej odpowiedniej opieki - mówi Henrietta Fore, dyrektor generalna UNICEF. - Te dzieci pilnie potrzebują, aby rządy państw podjęły działania w celu zapewniania im bezpieczeństwa i zwalczania handlu ludźmi.

W wielu obszarach można zauważyć brak odpowiednich rozwiązań dla dzieci będących ofiarami handlu ludźmi, w tym długofalowej pomocy i ochrony. Wiele systemów mających na celu ochronę dzieci nie jest odpowiednio finansowanych i widać wyraźny brak alternatywnych form opieki. Dzieci są często umieszczane w niewłaściwych dla nich ośrodkach, gdzie są narażone na dalszą traumę i ponowne prześladowanie. Chłopcy często z powodu wstydu nie przyznają się, że potrzebują pomocy, natomiast dziewczęta są bardziej wyzyskiwane i maltretowane.

UNICEF oraz ICAT apelują do rządów państw o wprowadzenie rozwiązań mających na celu ochronę dzieci, w tym:

 

? Rozbudowanie bezpiecznych i legalnych dróg dla dzieci, aby mogły się przemieszczać ze swoimi rodzinami oraz przyspieszenie procesu nadawania statusu uchodźcy, a także zaprzestanie praktyk, które ograniczają dzieciom możliwość powrotu do swoich rodzin;

? Wzmacnianie społecznych systemów ochrony dzieci, aby zapobiec, zidentyfikować i udzielić odpowiedniej pomocy ofiarom handlu ludźmi, przemocy, maltretowania i wyzysku oraz udzielenie dzieciom pomocy adekwatnej do ich płci i wieku;

? Upewnienie się, że rozwiązania kierowane są indywidualnie do każdego dziecka i są realizowane z uwzględnieniem jego najlepszego interesu;

? Polepszenie współpracy i wymiany informacji wśród pracowników straży granicznej oraz władz zajmujących się ochroną dzieci i ich prawami, a także szybsze łączenie rodzin i pomoc dla dzieci przemieszczających się bez opieki.

Źródło: UNICEF

PAP
REKLAMA
PAP dodany
Forum  forum (0)    
Odsłon: 260

Waszym zdaniem (0)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
w niedzielę, godzina 12:29 Biłgoraj
Tak Biłgoraj świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [NOWE ZDJĘCIA]
W 235. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji w Biłgoraju zorganizowano uroczystości upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
dzisiaj, 18:47 Gmina Józefów, gmina Łukowa
Ponad 50 godzin walki z pożarem. Wreszcie spadł deszcz
we wtorek, godzina 16:32 Kozaki
Ogromny pożar lasu w powiecie. Droga wojewódzka nr 849 nieprzejezdna
30 kwietnia 2026 Biłgoraj
Co dalej z basenem w Biłgoraju? Plan napraw i opóźnienie po uszkodzeniu konstrukcji
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju radni poruszyli tematu uszkodzenia konstrukcji na budowie krytej pływalni. Władze powiatu przedstawiły szczegóły zdarzenia, aktualny stan prac oraz wstępne założenia naprawy.
dzisiaj, 15:49 Region
Spłonęły bezcenne tereny przyrodnicze. Ogień objął torfowiska i tereny Natura 2000
w środę, godzina 20:45 Gmina Józefów
Sytuacja opanowana, ale nadal bardzo ciężka - przekazał minister
28 kwietnia 2026 Biłgoraj
Historyczna chwila dla RCEZ w Biłgoraju. Nowoczesna hala sportowa już otwarta
To historyczna chwila dla Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. We wtorek, 28 kwietnia, oficjalnie otwarto nowoczesną halę sportową, której budowa pochłonęła ponad 8,2 mln zł środków zewnętrznych.
w środę, godzina 13:32 Józefów
Trwa dramatyczna walka z żywiołem. Konieczna była ewakuacja gminnego przytuliska
w poniedziałek, godzina 11:00 Biłgoraj
Dramatyczne zdarzenie w Biłgoraju. Nie żyje mężczyzna
w niedzielę, godzina 11:38 Biłgoraj
Dopłaty do czynszów dla mieszkańców TBS w Biłgoraju. Jest umowa z BGK
Mieszkańcy nowych bloków TBS przy ul. ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju będą mogli liczyć na dopłaty do czynszów. To efekt podpisania umowy pomiędzy miastem a Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie będzie uzależnione od spełnienia określonych kryteriów dochodowych.
w środę, godzina 06:05 Gmina Łukowa
Nowe informacje ws. pożaru lasu
w środę, godzina 07:49 Gmina Łukowa
Pożar na Roztoczu nie odpuszcza. Black Hawk już na miejscu
w piątek, godzina 10:37 Frampol
Frampol wśród liderów zielonych finansów
Gmina Frampol znalazła się w czołówce samorządów dbających o zrównoważony rozwój, zajmując 5. miejsce w Rankingu Zielonych Finansów Samorządowych w kategorii gmin miejsko-wiejskich.
dzisiaj, 11:05 Biłgoraj
Trwa zbiórka dla strażaków. Starostwo wydało komunikat
dzisiaj, 11:30 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla mieszkańców powiatu
26 kwietnia 2026 Biłgoraj
20-lecie biłgorajskiej parafii prawosławnej
Parafia prawosławna pw. św. Jerzego w Biłgoraju świętowała 20-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe, z udziałem arcybiskupa Abla, odbyły się w sobotę, 25 kwietnia. Wydarzeniu towarzyszyło historyczne wprowadzenie relikwii św. Marii Magdaleny i św. Pantelejmona.
w środę, godzina 18:18 Powiat
Mieszkańcy ruszyli z pomocą strażakom. Trwają zbiórki wody i żywności w całym regionie
we wtorek, godzina 23:53 Gmina Łukowa
Pożar przekroczył drogę wojewódzką. Trudna akcja gaśnicza w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 11:42 Gmina Józefów
Informacje Państwowej Straży Pożarnej ws. pożaru kompleksu leśnego w powiecie biłgorajskim
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przekazała aktualne informacje na temat sytuacji na miejscu pożaru kompleksu leśnego w powiecie biłgorajskim.
w środę, godzina 11:58 Osuchy
Policjanci pracują na miejscu pożaru i katastrofy lotniczej pod Biłgorajem
w środę, godzina 18:56 Gmina Józefów
DW nr 853 w rejonie pożaru zablokowana
we wtorek, godzina 21:50 Gmina Łukowa
Tragedia podczas gaszenia pożaru. Rozbił się samolot gaśniczy
Do tragicznego zdarzenia doszło podczas gaszenia pożaru w gminie Łukowa. Rozbił się jeden z samolotów gaśniczych. Jedna osoba nie żyje.
w środę, godzina 13:59 Gmina Łukowa
65-letni pilot zginął w katastrofie samolotu gaśniczego
w poniedziałek, godzina 15:02 Osuchy
Duży pożar w powiecie. 16 zastępów straży i śmigłowiec w akcji
dzisiaj, 09:01 Jóżerfów
Trzeci dzień walki z pożarem Puszczy Solskiej
Trzeci dzień trwa walka z ogromnym pożarem w powiecie biłgorajskim. Służby podkreślają, że sytuacja jest już opanowana w granicach pożarzyska, jednak wciąż istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się ognia, zwłaszcza przy prognozowanym silniejszym wietrze.
w środę, godzina 10:43 Gmina Łukowa
Terytorialsi wspierają walkę z pożarem w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 09:51 Józefów
Żołnierze 2 LBOT kontynuują działania w rejonie pożaru
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball