O prawo do używania znaku ?Made in Toruń? mogą ubiegać się firmy mające w swojej ofercie produkty lub usługi odznaczające się najwyższą jakością. Regulamin znaku stanowi także, że wnioskodawca musi spełniać dwa z trzech kryteriów: produkt jest wytwarzany lub usługa jest świadczona na terenie Torunia, pomysł/idea produktu lub usługi powstała w Toruniu, produkt lub usługa sprzedawana jest przynajmniej na terenie miasta. Ideą programu jest promocja lokalnych przedsiębiorstw, a także ich wspieranie w zakresie marketingu.
- Znak ?Made in Toruń? ma być symbolem promującym toruńskich przedsiębiorców. Chodzi o to, by wysłać sygnał, że lokalne firmy są solidnym kontrahentem, a ich produkty odznaczają się najwyższą jakością. ?Made in Toruń? to renoma potwierdzona niezależną oceną Kapituły Konkursowej i zaufaniem konsumentów ? mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
Pomysłodawczynią projektu jest radna Miasta Torunia Magdalena Olszta-Bloch. W pilotażu projektu Kapituła wskazała 22 przedsięwzięcia biznesowe z toruńskim rodowodem, które wyróżniono logo ?Made in Toruń?. Uroczyste wręczenie certyfikatów poświadczających nadanie znaku odbędzie się 5 września 2018 r. w Dworze Artusa. Na liście są zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i małe rodzinne podmioty. Łączy je jedno ? wysoka jakość oferowanych wyrobów bądź usług. Zarówno tych o ustalonej renomie, jak i tych dotąd mało znanych, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym mogą stać się wzorem dla innych.
?Made in Toruń? to logo, które gwarantuje wysoką jakość produktu, jego pochodzenie, a przede wszystkim wiarygodność. Znaku nie można kupić, a prawo do posługiwania się nim można zdobyć wyłącznie poprzez decyzję Kapituły. 1 sierpnia 2018 r. ruszy przyjmowanie zgłoszeń - aby ubiegać się o przyznanie znaku, należy wypełnić ankietę rejestracyjną, która znajduje się na stronie http://www