Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2018.04.18 11:23

Firmy technologiczne łączą siły w walce z cyberprzestępcami

34 wiodące, ogólnoświatowe przedsiębiorstwa technologiczne i bezpieczeństwa podpisały we wtorek porozumienie technologiczne w sprawie bezpieczeństwa cybernetycznego, tzw. Cybersecurity Tech Accord.
Firmy technologiczne łączą siły w walce z cyberprzestępcami
Firmy technologiczne łączą siły w walce z cyberprzestępcamiFot. Kurier PAP

Jest to przełomowe porozumienie, w ramach którego największa jak do tej pory grupa spółek zobowiązuje się do ochrony wszystkich klientów na całym świecie przed złośliwymi atakami ze strony grup i krajów zajmujących się cyberprzestępczością.

Wśród 34 firm znajdują się: ABB, Arm, Cisco, Facebook, HP, HPE, Microsoft Corp., Nokia, Oracle i Trend Micro, które łącznie reprezentują operatorów rozwiązań technologicznych leżących u podstaw komunikacji internetowej i infrastruktury informacyjnej na świecie.

"Niszczycielskie ataki przeprowadzone w zeszłym roku są dowodem na to, że bezpieczeństwo cybernetyczne to nie kwestia do rozwiązania przez poszczególne firmy, ale to problem, do którego rozwiązania wszyscy możemy się przyczynić" - skomentował prezes firmy Microsoft Brad Smith.

"Branżowa umowa technologiczna pozwoli nam wejść na odpowiednią ścieżkę, która umożliwi nam podejmowanie lepszych kroków i współpracę w zakresie ochrony klientów na całym świecie" - dodał dyrektor.

Firmy podpisały zobowiązania w czterech obszarach.Silniejsza ochronaFirmy zwiększą poziom ochrony przed atakami cybernetycznymi. W ramach tych dążeń firmy potwierdzają, że każdy zasługuje na obronę i dlatego też klienci z całego świata będą objęci ochroną niezależnie od motywów ataków w sieci.

Zakaz ofensywy

Przedsiębiorstwa nie będą wspierać rządów w przeprowadzaniu ataków cybernetycznych i będą chronić swoje produkty i usługi przed nieprawidłowym wykorzystaniem czy nadużyciami. Odpowiednie rozwiązania zostaną wprowadzone na etapie tworzenia nowych technologii, ich projektowania i dystrybucji.

Budowanie potencjałuFirmy będą robić więcej w zakresie umożliwiania deweloperom, użytkownikom i innym przedsiębiorstwom jak najpełniejszego korzystania z rozwiązań przez zwiększenie ich potencjału do ochrony własnej. Działania na tym polu mogą objąć współpracę nad opracowaniem nowych praktyk bezpieczeństwa i nowych funkcji, które firmy mogą wdrożyć w swoich produktach i usługach.

Wspólne działania

Firmy będą rozbudowywać dotychczasowe relacje i wspólnymi siłami nawiążą nowe formalne i nieformalne związki z badaczami branżowymi, społecznymi i bezpieczeństwa w celu ulepszenia współpracy technicznej, koordynacji ujawniania luk w systemach, udostępniania informacji o zagrożeniach oraz ograniczenia możliwości wprowadzania złośliwego kodu do cyberprzestrzeni.

Chociaż firmy mogły już stosować się do kilku lub wszystkich z tych zasad lub mogły wdrażać je bez nagłaśniania tej kwestii jeszcze przed podpisaniem porozumienia, to jednak porozumienie jest wyrazem publicznego, wzajemnego zobowiązania się przedsiębiorstw do współpracy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Przyłączenie się do porozumienia technologicznego mogą rozważyć małe lub duże firmy prywatne z każdego sektora o tyle, o ile cieszą się zaufaniem, mają wysokie standardy w zakresie cyberbezpieczeństwa i będą bezwzględnie stosować postanowienia zawarte w dokumencie.

?Konsekwencje zagrożeń cybernetycznych zostały już wielokrotnie unaocznione. Jako branża musimy współpracować w walce z cyberprzestępcami i powstrzymać przyszłe ataki i zniwelować ich skutki" - skomentował Kevin Simzer, główny dyrektor operacyjny w firmie Trend Micro.

Ofiarami ataków cybernetycznych są przedsiębiorstwa i organizacje na różną skalę, a straty gospodarcze powstałe w wyniku tych działań sięgną 8 bilionów dolarów do roku 2022*.

Niedawne ataki doprowadziły do zamknięcia działalności małych przedsiębiorstw, opóźnień w przeprowadzaniu operacji w szpitalach i wstrzymania usług rządowych pośród wielu innych zakłóceń i zagrożeń bezpieczeństwa.

?Porozumienie technologiczne pomoże nam w utrzymaniu integralności 1 biliona połączonych urządzeń, których wdrożenia spodziewamy się w ciągu następnych 20 lat" - skomentowała Carolyn Herzog, główny radca prawny w firmie Arm.

"Porozumienie łączy zasoby, doświadczenie i pomysły jednych z najważniejszych przedsiębiorstw technologicznych na świecie w celu współpracy w zakresie utworzenia zaufanej bazy technologicznej dla użytkowników, którzy wiele skorzystają z bezpieczniej połączonego świata" - dodała radczyni.

Firmy, które podpisały porozumienie zamierzają zorganizować pierwsze spotkanie w trakcie konferencji RSA dotyczącej bezpieczeństwa, która będzie miała miejsce w San Francisco.

Spotkanie będzie dotyczyło przede wszystkim budowania potencjału i wspólnych działań. W przyszłości firmy mogą zająć się wspólnym opracowaniem wytycznych lub uniwersalnych funkcji, mogą także wymieniać się informacjami i współpracować w walce z konkretnymi zagrożeniami.

Dzięki temu świat wirtualny będzie miejscem bezpieczniejszym dla użytkowników i przedsiębiorstw na całym świecie, a obietnica technologii w służbie społeczeństwa zostanie dotrzymana.

Porozumienie technologiczne w sprawie bezpieczeństwa cybernetycznego , tzw. Cybersecurity Tech Accord to wyraz publicznego zobowiązania się 34 globalnych przedsiębiorstw do ochrony użytkowników internetu i do poprawy bezpieczeństwa, stabilności i odporności cyberprzestrzeni. 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

mp/

PAP
REKLAMA
PAP dodany
Forum  forum (0)    
Odsłon: 213

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w czwartek, godzina 10:23 Biłgoraj
Oświadczenie prezesa PGK ws. możliwych nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w czwartek, godzina 09:48 Biłgoraj
W starostwie można oddać krew
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
11 kwietnia 2024 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w czwartek, godzina 14:29 Biłgoraj
Na OSiR ratują życie
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w środę, godzina 13:01 Gmina Biłgoraj
Ograniczenia w korzystaniu z wody w gminie Biłgoraj
w czwartek, godzina 18:11 Biłgoraj
Harcerskie melodie w ZSZiO
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w czwartek, godzina 08:11 Biegi przełajowe
Złoto dla biegaczy z RCEZ
w środę, godzina 11:55 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt pierwszym Polakiem w Carrera Cup od 9 lat
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl