Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
136km/h przez wieś
Zderzenie osobówki z motocyklistą [AKTUALIZACJA]
home > Start > Kraj > Ranking szkół. Czy Twoje liceum jest wśród najlepszych?
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2018.01.10 09:51

Ranking szkół. Czy Twoje liceum jest wśród najlepszych?

XIII LO w Szczecinie i Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu ? to najlepsze szkoły według rankingu miesięcznika ?Perspektywy?.
Ranking szkół. Czy Twoje liceum jest wśród najlepszych?
Ranking szkół. Czy Twoje liceum jest wśród najlepszych?Fot. PAP/M. Kulczyński

?W epoce powszechnego narzekania na szkołę, kiedy patrzę na moich nauczycieli i uczniów, widzę, że uczenie może bawić, cieszyć, dawać głęboką satysfakcję obu stronom tego procesu? - podkreśla Cezary Urban, dyrektor LO nr XIII w Szczecinie, które zwyciężyło zarówno w tegorocznym rankingu, jak i w klasyfikacji 20-lecia. ?Sukcesu uczniów nie byłoby bez znakomitych nauczycieli. W naszej szkole skład osobowy jest od lat stabilny, większość zespołu pracuje tu od 5-10 lat. To ludzie, którzy świadomie wybrali zawód nauczyciela, wiedząc, że ani status społeczny zawodu, ani wynagrodzenie nie jest wysokie? ? dodaje.

Dla Walentego Szarka, dyrektora zwycięskiego technikum, pierwszym filarem sukcesu było stworzenie i utrzymanie jak najlepszej atmosfery, zarówno wśród kadry, jak i wśród młodzieży.

?Kolejne filary to dbałość o jak najbardziej efektywne wykorzystanie każdej jednostki lekcyjnej (dosłownie!), możliwie jak najwyższa frekwencja uczniów na lekcjach? ? mówi Szarek. ?Szczególną rolę nadałem wychowawcom każdego oddziału: to wychowawca jest koordynatorem procesu dydaktycznego w swojej klasie, który na bieżąco reaguje na wszystkie zjawiska? ? wyjaśnia.

W tegorocznym badaniu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria brane pod uwagę to sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku liceów uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a przy technikach ? wyniki egzaminu zawodowego.

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: http://www.licea.perspektywy.pl, http://www.technika.perspektywy.pl.

Źródło: ?Perspektywy?

aba/

PAP
REKLAMA
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
PAP dodany
Forum  forum (1)    
Odsłon: 117

Waszym zdaniem (1)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
796-cf8
~ Absolwent 50+   Te rankingi to BZDURA totalna: "Kryteria brane pod uwagę to sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych". Takie "olimpiady" (oj narobiło się ich narobiło), czy np. egzaminy maturalne to często kwestia sposobu oceniania przez egzaminatora (przecież to tylko ludzie - jeden "ostrzej" i wnikliwiej analizuje prace, drugi podchodzi bardziej tolerancyjnie no i jeszcze jego samopoczucia w dniu sprawdzania pracy! (patrz: napięcie przedmiesiączkowe, migreny, itp). Dla mnie podstawowym kryterium DOBREJ szkoły jest dalsza kariera absolwenta szkoły, to, czy po szkole średniej skończył renomowaną uczelnię (ale to przy naszych kiepskich studiach nie jest warunek konieczny), czy pracuje i jakie są efekty jego pracy. Bo te dęte konkursy, olimpiady, średnie z egzaminów, indeksy na byle jakie uczelnie, złote tarcze, srebrne laury, to ... se można
10 stycznia 2018
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl