W Polsce funkcjonuje blisko 560 banków spółdzielczych, posiadających ok. 4400 placówek. Wiele z nich w dniu Święta przygotuje propozycje, skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wykłady edukacyjne dla najmłodszych, konkursy, wystawy monet kolekcjonerskich, czy też starych maszyn liczących ? to tylko niektóre z nich. Formuła dnia otwartego umożliwia także wizyty w pomieszczeniach na co dzień niedostępnych dla klienta. Duże zainteresowanie, szczególnie wśród najmłodszych uczestników Święta, może wzbudzić wizyta w gabinecie prezesa oraz zdjęcie w jego fotelu. Sposobów na wspólne celebrowanie Święta Spółdzielczości Bankowej jest wiele. Niezależnie od formuły wydarzenia obchodom Święta co roku towarzyszy świetna atmosfera, dlatego warto być częścią tej niecodziennej, ogólnopolskiej inicjatywy.
Lokalnie zaangażowane
Wspomniane Święto to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez banki spółdzielcze na rzecz lokalnych społeczności. Sponsorują one wydarzenia kulturalne, imprezy sportowe, czy też działania podejmowane przez mieszkańców w ramach społecznych organizacji. Banki spółdzielcze znają swoich klientów, dzięki czemu, wspierając inicjatywy z terenu swojej działalności, odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności.
Dbają o edukację finansową najmłodszych
Banki spółdzielcze dbają również o edukację finansową najmłodszych - organizują m.in. konkursy skupiające się na propagowaniu oszczędzania, których celem jest wykształcenie nawyków systematyczności, oszczędności oraz umiejętności rozważnego gospodarowania pieniędzmi. Szkolne Kasy Oszczędności prowadzone pod patronatem banków spółdzielczych pomagają w budowaniu świadomości finansowej, dzięki której dzieci i młodzież będą w stanie w przyszłości rozważnie i bezpiecznie korzystać z usług i produktów bankowych.
Bank spółdzielczy - sprawdzony partner
Wymienione działania są wpisane w ich model funkcjonowania. Podobnie jak indywidualne podejście do klienta, szybkość podejmowania decyzji oraz dostosowywanie oferty do potrzeb lokalnego środowiska, jak również polski kapitał.
Autor: Krajowy Związek Banków Spółdzielczych