Dokumentacja techniczna i pozwolenia na budowę gotowe były już w poprzednim roku. Obecny rok ma owocować realizacją tych planów i wszystko wskazuje na to, że w Józefowie powstanie kolejny zbiornik wodny.
Liceum Ogólnokształcące imienia ONZ po raz kolejny znalazło się w pierwszej setce szkół średnich z całej Polski, jest na 6 miejscu w województwie lubelskim, po czterech liceach z Lublina i jednym, społecznym z Zamościa oraz pierwsze w powiecie.
Radni z klubu Biłgoraj XXI wystąpili z propozycją zmniejszenia wysokości diet o 10 procent. Oszczędności wynikające z takiego projektu miały zostać przeznaczone na inne potrzeby miasta. Jednak większość radnych głosowała za odrzuceniem uchwały.
Świetnie działające świetlice z gminy Biłgoraj, będą przykładem do stworzenia i dalszego funkcjonowania tego typu placówek w całym kraju. W środę, 4 lutego, Biłgoraj odwiedził Krzysztof Hetman, podsekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, odpowiedzialny za sprawy związane z wdrażaniem Programu Rozwój Polski Wschodniej.
Sprzedaż działek pod budownictwo mieszkaniowe stała się powodem dyskusji radnych podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w ostatni piątek stycznia. Przedłożony przez Burmistrza projekt uchwały w tej sprawie napotkał na zdecydowany opór części radnych. Rozpoczęły się ...
Jednym ze stałych punktów sesji Rady Miasta są interpelacje i zapytania radnych. Dotyczą one problemów miasta i okolic czekających na rozwiązanie. Na ostatniej sesji, która odbyła się 29 stycznia radni mięli wiele ważnych spraw do poruszenia.
W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, 4 lutego, diabetycy zorganizowali spotkanie edukacyjne dla chorych na cukrzycę jak i osób zainteresowanych. W spotkaniu uczestniczyła lek. med. Renata Łuszczek z Przychodni Lekarskiej w Łukowej.
Polacy, jako jedyni w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowali strukturę państwową wyróżniającą się zasięgiem, stopniem zorganizowania oraz dysponującą najlepiej zorganizowaną i największą armią podziemną - Armią Krajową.
Pierwszym smutnym wydarzeniem tego roku było nagłe odejście prezesa Jana Żabińskiego, który zmarł w lipcu. Jego śmierć zamknęła pewien rozdział w historii biłgorajskiego klubu. Uznanie dla prezesa Żabińskiego, jako znanego i oddanego działacza, członka Zarządu Głównego Polskiego Związku ...
Po przegranej kampanii wrześniowej w wyniku agresji niemieckiej i sowieckiej w 1939 roku, po podziale Polski na strefy okupacyjne, Biłgoraj pozostał pod okupacją niemiecką. Hitlerowcy natychmiast zaczęli wprowadzać swoje rządy.
Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Poczta Polska postanowiła wydać serię znaczków z wizerunkiem kotów. Spośród wielu kandydatów na uznanie komisji zasłużył Amadeo - kot z biłgorajskiej hodowli Skarbek Piotra Szeligi.
O sukcesach biłgorajskiej poetki Haliny Ewy Olszewskiej pisaliśmy kilka tygodni temu. Teraz przyszedł czas na kolejne wielkie, bo ogólnopolskie osiągnięcia tej autorki. Jej utwory wygrały Konkurs Poetycki, w którym brali udział poeci z całego kraju.
Pod takim hasłem, w sobotę 10 kwietnia w Biłgorajskim Centrum Kultury, odbyły się eliminacje do IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie mogli wziąć udział jedynie uczniowie szkół gimnazjalnych, ponieważ to właśnie do nich skierowany był ten turniej.
Piąta już rocznica śmierci wybitnego Polaka stała się okazją do zorganizowania przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej wystawy obrazów olejnych. Autorem prac jest Tadeusz Paszko z Nałęczowa, a wystawa nosi tytuł "Cykl papieski".
W ubiegłym tygodniu już po raz kolejny odbyła się akcja badań mammograficznych pod hasłem "Profilaktyka ratuje życie". W mammobusie ustawionym koło biłgorajskiego szpitala, zupełnie bezpłatnie, każda kobieta po 50 roku życia, mogła wykonać badanie ratujące nie ...
Koło diabetyków w Tarnogrodzie prosi o wsparcie swojej działalności ze strony ludzi dobrej woli. Stowarzyszenie zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem edukacji diabetologicznej wśród chorych, jak i społeczeństwa zdrowego, w celu podniesienia wiedzy o cukrzycy, jej skutkach oraz konieczności samokontroli.
W Biłgoraju jest już ich kilka, wkrótce powstaną kolejne. Ludzie chętnie robią tam zakupy z powodu niższych cen towarów, ale często niższe ceny oznaczają także niższą jakość. Stanowią również zagrożenie dla drobnych przedsiębiorców. Czy więc kolejne ...
Eliminacje gminne Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 20 kwietnia w Tarnogrodzie odbiegały od ubiegłorocznych przede wszystkim doborem repertuaru recytowanego. Co pozytywnie zaskoczyło.
Turniej Recytatorski im. I.B. Singera odbywał się 24 i 25 kwietnia w Biłgorajskim Centrum Kultury. Osoby biorące w nim udział prezentowały dwa teksty: wybrany fragment prozy I.B. Singera, oraz tekst poetycki autorstwa lokalnego poety.
Podczas 57 sesji Rady Gminy, która odbyła się 27 kwietnia, radni głosowali nad przyznaniem absolutorium dla Wiesława Różyńskiego, Wójta gminy Biłgoraj. Decyzja została podjęta po wysłuchaniu sprawozdania z rozliczenia finansowego.
Tylko jeden głos zadecydował o uchwaleniu przez radnych miejskich absolutorium dla burmistrza Janusza Rosłana. Tak zakończyła się najważniejsza część obrad Rady Miasta, które miały miejsce w ostatni piątek, 23 kwietnia.
Cała Polska zapamiętała moment, gdy wylatujący z Warszawy do Krakowa, samolot wojskowy CASA, z trumnami Pary Prezydenckiej "pomachał" skrzydłami na pożegnanie. Ten wzruszający gest wykonał Biłgorajanin - Kapitan Krzysztof Dzido.
Festyn Charytatywny na rzecz zwierząt bezdomnych pod nazwą "Animal Party" odbył się już po raz drugi. Trzeciego maja na placu BCK zebrali się miłośnicy przyjaciół na czterech łapach.
Podczas środowej sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla terenu położonego u zbiegu ulicy Janowskiej, al. Jana Pawła II i obwodnicy północnej. To kluczowy krok, który umożliwia realizację nowego projektu inwestycyjnego w Biłgoraju.
dzisiaj, 18:14
Biłgoraj
Zderzenie samochodów w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 12:04
Tarnogród
Protest rolników w powiecie
w czwartek, godzina 16:02
Lubelskie
Program Czyste Powietrze wstrzymany - co dalej?
Program Czyste Powietrze przechodzi największe zmiany od początku swojego istnienia. Po sześciu latach działania rusza jego modernizacja, której celem jest nie tylko zwiększenie efektywności wsparcia dla polskich rodzin, ale także ochrona beneficjentów przed nadużyciami. Choć przyjmowanie nowych wniosków zostanie tymczasowo wstrzymane, program już wiosną 2025 roku powróci w nowej, lepszej odsłonie.
dzisiaj, 10:52
Łukowa
36-latek stanie przed sądem
dzisiaj, 09:43
Biszcza
Policja ustala okoliczności śmierci mężczyzny
w niedzielę, godzina 16:01
Biszcza
Tragedia w Biszczy. Nie żyje mężczyzna
W niedzielę, 1 grudnia, do służb wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu w rzece w Biszczy ciała mężczyzny.
dzisiaj, 09:22
Biłgoraj
Mikołajki na biłgorajskim rynku
dzisiaj, 09:36
Potok Górny
Ponad 9 mln zł na remont drogi powiatowej
w piątek, godzina 11:30
Tarnogród
Dziewięciu chętnych na budowę oczekiwanej obwodnicy
Długo oczekiwana obwodnica Tarnogrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 jest o krok bliżej realizacji. Dzisiaj upłynął termin składania ofert na budowę tej trasy. Do przetargu zgłosiło się dziewięciu wykonawców.
w niedzielę, godzina 08:53
Powiat
Biłgoraj, Aleksandrów i Tarnogród bez prądu
w niedzielę, godzina 09:17
Tarnogród
Zmiana na stanowisku skarbnika
20 listopada 2024
Biłgoraj
Tu będzie plac budowy
W środę 20 listopada przekazano plac budowy pod inwestycję obejmującą modernizację ulicy Knappa oraz budowę drogi I.B. Singera w Biłgoraju. Zgodnie z umową na realizację zadania wykonawca ma 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.
w środę, godzina 07:26
Region
Śmiertelny wypadek w regionie
w sobotę, godzina 08:43
Obsza
Gmina zmienia stawki podatkowe
w środę, godzina 08:51
Biłgoraj
Akt wandalizmu na cmentarzu żydowskim
W nocy z 26 na 27 listopada na cmentarzu żydowskim w Biłgoraju doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy zniszczyli Ścianę Pamięci, nanosząc na nią napisy nawiązujące do konfliktu w Strefie Gazy.
w sobotę, godzina 18:33
Bukowa
Tak Bukowa świętuje podwójny jubileusz
24 listopada 2024
Tarnawa
Tragiczny wypadek w powiecie. Nie żyje kobieta
19 listopada 2024
Lubelszczyzna
Pierwszy przypadek wścieklizny u psa w województwie
Do dzisiaj w województwie lubelskim potwierdzono 20 ognisk wścieklizny. Po raz pierwszy chorobę stwierdzono u psa. Służby przypominają, że obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy po ukończeniu 3 miesiąca życia.
w piątek, godzina 08:04
Biłgoraj
Urodziny biłgorajskiego stowarzyszenia
25 listopada 2024
Krytków Duży
Zderzenie osobówek na drodze powiatowej [AKTUALIZACJA]