Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.04.15 15:00

Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju

Ulice: Moniuszki, Leśna, Łąkowa, Przemysłowa i Żurawinowa - te drogi w Biłgoraju już za kilka miesięcy zyskają zupełnie nowy wygląd. Dziś, 15 kwietnia, przekazano plac budowy pod realizację inwestycji. Ulice zostaną wykonane w ramach tzw. schetynówek.
Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju
Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju

O planach przebudowy ulic bilgorajska.pl informowała już w ubiegłym roku, w artykule pt. Remont pięciu dróg w Biłgoraju. Pod koniec lutego podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji.

19 lutego ogłoszony został przetarg nieograniczony na zadanie inwestycyjne pn. "Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów miejskich i podmiejskich do dróg wojewódzkich nr 835 i 858 poprzez przebudowę ulic: Moniuszki, Leśna, Łąkowa, Przemysłowa i Żurawinowa". Otwarcie ofert nastąpiło 10 marca.

26 marca rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie prac związanych z wymienionym zadaniem. Do postępowania złożonych zostało 9 ofert.

Ze względu na fakt, iż zadanie zostało podzielone na dwie części dokonano wyboru najkorzystniejszej z ofert w każdej części. Prace będą realizowane przez Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe ATOS z siedzibą w Biłgoraju, (oferta opiewa na kwotę 3 167 811 zł), oraz przez konsorcjum firm, którego liderem jest PBI Infrastruktura S.A. z siedzibą w Kraśniku, a partnerem firma PBI WMB Sp. z o. o. z siedzibą w Sandomierzu (kwota 1 445 636 zł).

Wartość projektu wynosi 4 310 000 zł, a dofinansowanie z budżetu państwa w ramach NPPDL wyniesie do 2 137 077 zł. Partnerem projektu jest powiat biłgorajski, którego udział finansowy wyniesie 50% wkładu własnego.

W środę, 15 kwietnia, dokonano przekazania placu budowy. Inwestycja zostanie zrealizowana do 15 października 2015r. Łączna długość ulic to 2,6 km.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10611
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
CH
012-c33
~ ttt  Proejkt przebudowy Miniuszki, Łąkowej, Przemysłowej, Leśnej, Żurawinowej robiła firma MAPIS Adam Potocki
Projekt schetynówek starostwa (Biłgoraj - Rapy Dylańskie, Biłgoraj - Wolaniny, Hedwiżyn - Żelebsko, Wola Kątecka - Wola Radzięcka) robiła firma ARPOT Krzysztof Potocki
Co do kwot to trzeba by zapytać ZDP (muszą odpowiedzieć w trybie dostępu do informacji publicznej), ale pewnie koszt takiego projektu to kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych.
15 kwietnia 2015
+17
-4
Ostatnio dodane komentarze
PL
95a-08e
~ gość  do ~ ttt   żeby wykonać projekt drogi, mostu trzeba po pierwsze mieć pojęcie, po drugie uprawnienia. Z tego co wiem to Potocki takie ma jako jedyny w Biłgoraju.
Widziałem kiedyś na własne oczy jak wylewali asfalt przed ALDIKIEM . Zanim go wylali został wezwany Potocki. Popatrzył i kazał posprzątać piasek przed wylewką. Przyjechała maszyna, umyła nawierzchnię i dopiero pozwolił wylać asfalt. nie jestem ekspertem ale gdyby asfalt wylali na zapiaszczoną powierzchnię to najprawdopodobniej nie połączyłby się dobrze z poprzednią warstwą a za kilka lat mógłby pękać.
Koszt takiego projektu to tez nie kilkanaście tysięcy a prawdopodobnie idzie to w setki. Co cię tak kasa interesuje. Trzeba było się uczyć budowy dróg i mostów
20 kwietnia 2015
brak ocen
PL
2d8-cad
~ kkk do ttt   projekt na Przemysłową , Żurwinową i Leśną robił kto inny , zajrzałem do przetargu na stronie BIP miasta,coś źle KKK zajrzałeś, ale nie widzę w tym nic złego jak udaje sie kase pozyskać i to taką dużą - to tylko sie cieszyć , widocznie projekty dobrze punktowane
16 kwietnia 2015
+1
-1
PL
e33-c83
~ PBID  do ~ acf   A ja znałem,było kiedyś PBID, ale zlikwidowali bo widocznie nie było potrzebne, przeciez nie ma w Polsce dróg.
16 kwietnia 2015
brak ocen
PL
e64-102
~ aza  do ~ jb jhohuo   odpowiadasz za swoje życie więc weź się do roboty i nie jęcz,by ci ktoś coś dał..
16 kwietnia 2015
+0
-1
PL
767-2f2
~ Mariola  do ~ aza   Wybór między PO i PISem to jak wybór między obozem hitlerowskim a stalinowskim. Trzeba obalić ten system a nie szukać mniejszego zła i wciąż głosować na te same zakłamane mordy, skaczące między partiami jak konik polny na wiosnę.
16 kwietnia 2015
+3
-0
PL
34f-37b
~ jb jhohuo  do ~ aza   Ciekawe co będziesz gadać za kilkadziesiąt lat jako stary bezrobotny schorowany człowiek, bez prawa do emerytury i bez jakichkolwiek świadczeń. Nikt cie nie przyjmie do pracy bo w wieku 60+ będziesz mało produktywny a do emerytury głodowej oczywiście jeszcze 7 lat pomyśl!!! taki los zgotował ci SZynukowicz i twoi bogowie z PO!!!!
16 kwietnia 2015
+1
-2
PL
e64-102
~ aza  do ~ Mariola   ty nigdy nie będziesz wolna,bo masz zniewolony umysł pisuarową propagandą..
16 kwietnia 2015
+3
-3
PL
bf2-09f
~ y2k  do ~ Mariola   jest mi bardzo przykro Mariola ze żyjesz w okupowanej Polsce ja też mam takie odczucie tyle że okupantem dla ciebie jest żyd i p o moze i tak ale nie widzisz największego jakim jest kler watykanski
16 kwietnia 2015
+2
-1
PL
e56-7a6
~ Reksio   Redakcjo, a czemu znowu zdjęcie takie nieaktualne, prima aprilis się skończyło i w Biłgoraju drzewa nadal jeszcze nie mają liści tak rozwiniętych.
16 kwietnia 2015
+1
-0
RO
e8c-9a8
~ acf  do ~ Zeniuo   A co w tym dziwnego, że nigdy żadna firma z Biłgoraja nie buduje dróg w okolicy?
Znasz jakąś firmę z Biłgoraja czy powiatu biłgorajskiego, która posiada sprzęt i możliwości techniczne, żeby wybudować drogę o nawierzchni bitumicznej?
Nie ma żadnej firmy w Biłgoraju i okolicy, która posiada taki potencjał (otaczarnia i maszyny do rozkładania masy bitumicznej).
Atos sam też tych ulic nie przebuduje, oni mogą co najwyżej ustawić krawęzniki, ułożyć chodniki i zrobić trawniki, ale do właściwej branży drogowej muszą wziąć podwykonawcę, który ułoży asfalt na tych ulicach.
15 kwietnia 2015
+6
-0
PL
fc3-16c
~ Zeniuo   Wreszcie firma z naszego miasta jakoś miała szczęście by budować dla nas.Podatki więc wpłyną do miejscowego budżetu.Oby tego nie zmarnować.
15 kwietnia 2015
brak ocen
PL
819-a85
~ ciekwy   A co was to obchodzi ciemniaki?do roboty!
15 kwietnia 2015
+2
-2
PL
402-c8e
~ Mariola   Nasze składki z OFE zostały ukradzione. W ZUSie nie ma nawet złotówki odłożonych pieniędzy, a nawet co roku brakuje na wypłaty dla obecnych emerytów. Jedynie co istanieje to zapiski w ich mafijnym zeszycie, które sa tyle samo warte co obietnice wyborcze. ZUS to klasyczna piramida finansowa, która pobiera wpłaty pod przymysem grożąc więzieniem, ale jak każdy schemat ponziego, nawet ten największy kiedyś upadnie. Oby wtedy powstała w końcu wolna i niepodległa Polska.
15 kwietnia 2015
+12
-5
CH
012-c33
~ ttt  do ~ gjkik   Proejkt przebudowy Miniuszki, Łąkowej, Przemysłowej, Leśnej, Żurawinowej robiła firma MAPIS Adam Potocki
Projekt schetynówek starostwa (Biłgoraj - Rapy Dylańskie, Biłgoraj - Wolaniny, Hedwiżyn - Żelebsko, Wola Kątecka - Wola Radzięcka) robiła firma ARPOT Krzysztof Potocki
Co do kwot to trzeba by zapytać ZDP (muszą odpowiedzieć w trybie dostępu do informacji publicznej), ale pewnie koszt takiego projektu to kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych.
15 kwietnia 2015
+17
-4
PL
ce5-55c
~ gjkik   Ciekawe kto zarabia na tych projektach i mapkach, powinni ujawnić nazwisko i kwoty jakie do kogo idą skoro to są publiczne pieniądze to ludzie powinni znać wszystkie umowy
15 kwietnia 2015
+3
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
5 września 2021 Czernięcin Poduchowny
Odsłonięcie pomnika poświęconego pomordowanym mieszkańcom gminy Turobin
W niedzielę 5 września w Czernięcinie Poduchownym odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika upamiętniającego pomordowanie mieszkańców gminy Turobin przez reżim sowiecki.
w niedzielę, godzina 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
w niedzielę, godzina 10:58 Lubelszczyzna
31 tys. testów, 540 zakażeń
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
w niedzielę, godzina 08:03 Biłgoraj
Ruszył program Profilaktyka 40 PLUS
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
we wtorek, godzina 16:35 Wola Duża
Zderzenie dwóch samochodów na 858. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
W niedzielne popołudnie 12 września, w gminie Turobin, w miejscowości Olszanka odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi. Tego dnia dokonano też poświęcenia figury Chrystusa Frasobliwego.
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
9 września 2021 Biłgoraj
Urodziny Biłgoraja już jutro. Będzie wiele atrakcji
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl