Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TERESZPOL
2014.10.19 18:45 | aktualizacja: 2014.10.20 10:38

Prof. Gliński odwiedził nasz powiat

Profesor Piotr Gliński, szef Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości, w piątek przebywał z oficjalnymi wizytami na terenie Lubelszczyzny. W naszym powiecie odwiedził miejscowość Tereszpol Kukiełki, gdzie z liderami PiS z regionu omawiał sytuację w jakiej znajduje się obecnie Polska, zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym.
Prof. Gliński odwiedził nasz powiat
Prof. Gliński odwiedził nasz powiat

W spotkaniu uczestniczyli także poseł Sławomir Zawiślak, senator Jerzy Chróścikowski,wójt Gminy Tereszpol Jan Mielnik oraz przedstawiciele Zarządu Powiatowego PiS Andrzej Szarlip, Obecny był także kandydat na wójta Gminy Tereszpol z ramienia PiS Jacek Pawluk oraz lider listy PiS z Powiatu Biłgorajskiego do Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa.

Jak zaznaczył na wstępie prof. Gliński trwająca kampania jest bardzo ważna, gdyż na szczeblu samorządu można najpełniej mówić o prawdziwej demokracji. - Samorząd to sól demokracji - zaznaczył prof. Piotr Gliński.
Zadaniem prof. Glińskiego w Polsce przez ostatnie 25 lat odbywało się niszczenie polskiej demokracji, której nie pozwolono w pełni dojrzeć, ponadto niedopuszczono do rozwoju aktywności obywatelskiej, która daje ludziom poczucie odpowiedzialności za kraj. - Widać to w statystykach według których w Polsce tylko 19% mieszkańców deklaruje, że ma wpływ na sprawy ogólnokrajowe, a ponad 40% ma wpływ na sprawy lokalne. To przekłada się także na frekwencje wyborczą - podkreślał prof. Gliński.
Profesor omówił także zjawisko socjodarwnizmu według którego według jednostki ludzkie i grupy ludzi rywalizują w sposób podobny do rywalizacji jaka się toczy w świecie przyrody. Silniejsi nie szanują słabszych i ich eliminują, dlatego zdaniem profesora trzeba w najbliższych wyborach stawiać na ludzi, którym naprawdę zależy na dobru ludzi w danej miejscowości.

Zdaniem prof. Glińskiego, zadaniem opozycji jest wskrzeszenie w ludziach aktywności politycznej.
Podczas spotkania głos zabrał także senator Jerzy Chróścikowski, który zaznaczył, że obecna polityka nie sprzyja rolnikom, ich praca nie jest doceniana i szanowana, a jedyną szansą na zmianę daje Prawo i Sprawiedliwość. O programie PiS-u dla Polski mówił także poseł Sławomir Zawiślak. Podkreślił, że w Polsce konieczne są zmiany. - Na wybory trzeba pójść całymi rodzinami. Musimy tworzyć społeczeństwo obywatelskie. Ziemia Biłgorajska jest gęsto zasiedlona patriotami, ludźmi odpowiedzialnymi za Polskę, ludźmi, którzy chcą, zapewnić swoim rodzinom godny byt na najbliższe lata. Wygrajmy wybory samorządowe, które będę drogą do zwycięstwa politycznego - apelował poseł Zawiślak.

Podczas spotkania przedstawiono Jacka Pawluka, kandydata na wójta gminy Tereszpol, radnego gminy obecnej kadencji. Pawluk jest absolwentem Politechniki Śląskiej wydziału Mechaniczno Technologicznego o specjalności Automatyka i Robotyka. Od siedmiu lat prowadzi działalność gospodarczą.

Organizatorem spotkania był poseł Sławomir Zawiślak, przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu Wyborczego PiS, Zarząd Powiatowy PiS w Biłgoraju oraz Jacek Pawluk, kandydat na wójta gminy Tereszpol.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Prof. Gliński odwiedził nasz powiat, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4675
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
aee-80a
~ ASDFS   Sam Gliński mi nie przeszkadza ale to wyjątek potwierdzający regułę, że cała reszta w tej partii, którą on popiera to ludzi na najniższym poziomie intelektualnym. A że ludzie głosują na podobnych do siebie to mamy taki efekt, że ta banda nieudaczników ciągle funkcjonuje w polityce. LUDZIE, APELUJĘ DO WAS, GŁOSUJCIE NA MĄDRZEJSZYCH OD SIEBIE!
22 października 2014
+4
-0
PL
1be-163
~ znajoma twarz   o widzę mojego kolegę z PZPR , on teraz w PiS ??? podobno w PSL-u był ostatnio , to sie porobiło
21 października 2014
+3
-1
PL
52b-6af
~ franek   Tłumy takie, że ,,remizja" pękała w szwach i taki Gliński będzie kandydatem na prezydenta? Śmiech, d..a i kamieni kupa czy jakoś tam...
21 października 2014
+3
-0
PL
52b-6af
~ manus   równe towarzycho ledwie głowami dosięgają lamperii... jak dzieci w podstawówce.
21 października 2014
+3
-0
PL
188-e65
~ marek   Zabawka kaczorka przyjechala do ciemnogrodu,,,,WSTYD I CHANBA i jeszcze reszta tych imbecyli spolecznych z pis totalna klapa zero przyszlosci z ta banda awanturnikow ,,czs na zmiany ,????,ech banialuki pier,,,,,e,,zmiany dla nich w kieszeni ku,,,a mac,,,
20 października 2014
+4
-1
PL
34f-f2d
~ aza   wstyd,że ten region przyjmuje takie indywidua..zacofanie i prymitywizm myślowy..
20 października 2014
+4
-1
PL
7d5-0a1
~ hjg   Panie Zawiślak czemu umieściłeś na liście wyborczej do rady miasta płytę złodzieja?Prezes o tym wie ,że pan popiera kryminalistów?To chłopaka za kradzież batona wsadzili do więzienia a facet który w sklepach kradnie zostaje radnym,to wstyd , brak taktu
19 października 2014
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl