Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.10.14 16:57 | aktualizacja: 2014.10.14 17:06

"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy"

Nauczyciele, byli i obecni, dyrektorzy szkół i przedszkoli, pracownicy oświaty, oraz przedstawiciele władz miasta zebrali się 14 października w Biłgorajskim Centrum Kultury, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej.
"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy"
"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy"

Na wydarzenie zaprosili: burmistrz Biłgoraja oraz Zarząd Sekcji Emerytów i Rencistów przy Oddziale Powiatowym Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli, jak również seniorzy skupieni w klubach seniora z Janowa Lubelskiego i Frampola. W trakcie wydarzenia wystąpiły też biłgorajskie zespoły: "Belferki", "Złoty wiek", "Złota jesień" i "Wygibusy".

Wszystkich witała Maryla Olejko. Przypomniała też historię tego święta. - 1 4 października 1773 roku król Stanisław August Poniatowski na mocy uchwały ówczesnego sejmu rozbiorowego powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, która pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Dla upamiętnienia tej chwili obchodzimy - najpierw Dzień Nauczyciela, teraz Dzień Edukacji Narodowej. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego - mówiła Maryla Olejko.

Najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty składał także burmistrz Janusz Rosłan, który, jak przypomniał, przez 17 lat był nauczycielem. - Wiem jak trudny jest to zawód, dlatego składam wyrazy uznania i kieruję słowa podziękowania, wiem, że praca z młodzieżą jest coraz trudniejsza i bardziej odpowiedzialna - mówił burmistrz.

Tego dnia nie zabrakło wyróżnień dla nauczycieli. W tym roku nagrody otrzymali:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego :

- Marian Kurzyna - dyrektor,

- Urszula Górniak,

- Maria Skubis.

Szkoła Podstawowa Nr 4 :

- Klarysa Chabros,

- Joanna Kręt.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego :

- Teresa Bogdanowicz - Bordzań - dyrektor,

- Dorota Brzozowska,

- Lidia Jamroz.

Miejski Zespół Szkół :

- Jacek Odrzywolski,

- Małgorzata Grabowska,

Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej :

- Maciej Buczek - dyrektor,

- Irena Maksymiec.

Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego :

- Ewa Góźdź,

- Małgorzata Wlizło.

Samorządowe Przedszkole Nr 1 :

- Lucyna Jaskuła.

Samorząowe Przedszkole Nr 2 :

- Urszula Łuszczak.

Samorządowe Przedszkole Nr 3 :

- Małgorzata Motek - dyrektor,

- Wanda Dubiel.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8277
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
12a-eaa
~ smwz  do ~ KENYS .   A dziękuję wszystkim zespołom za śpiew bez wyjątku, bo nie tylko występowały i śpiewały na scenie BELFERKI.Wszystkie zespoły ładnie śpiewały nam.Widzimy że po każdej imprezie jaka by się nie odbywała w Biłgorajskim Centrum Kultury nie brakuje złośliwych komentarzy.Niektórzy tylko po to przychodzą żeby wyrzucić z siebie nagromadzony jad nienawiści na inne osoby.Bardzo nie ładnie anonimowo pisać złośliwe komentarze. Najlepiej było wyjść na scenę i powiedzieć to w oczy Panu Burmistrzowi i Pani Maryli, przy rozświetlonych jupiterach co się Panu(i)nie podobało. Tak właśnie powinni postępować takie osoby, jeżeli uważają że mają tu rację.Nie bać się, nie ukrywać, tylko poszczycić się ODWAGĄ.
16 października 2014
+1
-0
PL
040-964
~ ooo   Dyrektor MZS nie dostał nagrody????? Taki piękny eksperyment wprowadził, nie zasłużył? Pan Burmistrz już nie kocha dyrektora?
16 października 2014
+4
-1
PL
d6f-3bf
~ 45hg   To są zwykli obłudnicy , pamiętam kiedyś na sesji przywlekli Rosłanowi taczkę a teraz włażą mu w d...a za plecami go obgadują. I czego taki może nauczyć?Knuć i judzić ładnie się uśmiechają a w duszy przeklinają ,lizusy
15 października 2014
+6
-3
PL
356-ce4
~ NINA   Kochani internetowcy. Jest piękna jesień. Idźcie na spacer zamiast tak się złościć. Nałapcie promieni słonecznych by zyć radośniej i dostrzegać piękno wokół nas. WIĘCEJ RADOŚCI
15 października 2014
+9
-1
PL
8e2-301
~ do hgdytd   Słuchaj nieuku ten nauczyciel musi uczyć twoje dziecko o ile masz albo będziesz miał.Ale z tego co widać to jesteś gbur ,cep itd.Idż do szkoły i zobacz jak oni się męczą z dzieciakami a dobrze że ciebie tam już nie ma.Jaki efekt to widać cepie!
15 października 2014
+4
-4
PL
375-fac
~ KENYS .   Nie jestem nauczycielem ani byłym lecz tylko sympatykiem Zespołów Śpiewających ,dlatego znalazłem się wśród wysłuchujących tego koncertu. Występy Zespołów i Ich wykonywane utwory związane z Dniem Edukacji Narodowej zasługują na uznanie i podziękowanie, co było wynagradzane gromkimi brawami przez publiczność. Szkoda i to wielka szkoda, że zostało to ograniczone do wykonania dwu utworów przez Zespół.Ale Pani Marylka z rozbrajającą szczerością poinformowała widzów że ze względu na następną imprezę ta musi być czasowo ograniczona.Widać jaką rangę nadano Świętu Dnia Nauczyciela, zabrakło czasu dla tych którzy tak dużo go poświęcają i kiedyś też poświęcali uczniom.Uznanie dla członków Koła Emerytów ZNP , bo to Oni byli Inicjatorami i Organizatorami (według słów Burmistrza)tego Koncertu. I cóż widzę Pan Burmistrz serdecznie dziękuje dwu inicjatorkom tego Koncertu , że zorganizowały miejską imprezę i wręcza symbolicznego kwiatka na zaciemnionej sali. Czy nie można było poprosić Tych dwu miłych Pań na scenę i zrobić to przy rozświeconych jupiterach.Czy pracownicy BCK-u nie wiedzą jak to prawidłowo powinno wyglądać,w takim przypadku nie powinni tam pracować.Dzień Nauczyciela minął , ale mały niesmak pozostał.Panie Redaktorze, a Zespół " WYGIBUSY" nie występował. Zespołowi " BELFERKI" za organizację i śpiew Ja dziękuję i to przy rozświeconych jupiterach na głównej scenie
15 października 2014
+6
-1
PL
96b-618
~ wwwwwww  do ~ hgdytd   to było uczyć się i zacząć prace na tym stanowisku, żałujesz, zazdrość itp.
15 października 2014
+9
-7
PL
52b-6af
~ manus  do ~ hgdytd   to ty zwykły bydlak jestes, dzieciom swoim g ó wno na mordę pchasz, i w g ó wno pchsz je od najmłodszych lat ty hipokryto
14 października 2014
+1
-7
IN
56e-adf
~ Kazik   Ostatnia kadencja najgorszego burmistrza Rozmana. Psy szynki nie będą już zajadać.
14 października 2014
+7
-8
PL
eba-06d
~ hgdytd   Akurat nauczycieli nie ma co żałować ,żyje im się tak jak jak prokuratorom czy sędziom , mają kasę , wolnego ile chcą a każda impreza na koszt rodziców uczni i jeszcze do polityki się pchają.swoim dzieciom stale polecam ten zawód , a i jeszcze kasa bez podatku za douczanie ,jeszcze nie spotkałem biednego nauczyciela
14 października 2014
+12
-13
MX
9ca-fa5
~ Bogdan   Janusz Zbigniew Rosłan jak typowa świnia aby otrzymać się u koryta daje nagrody dyrektorom. Nagroda plus nakaz robić mi glosy i propagandę.
14 października 2014
+9
-13
VN
621-633
~ Monika   Rosłan wstydu niema. Skrzywdził nasze chore dzieci z MZS a teraz bezczelnie mówi że jest nauczycielem. Podziękujemy ci niedługo za krzywdy naszych dzieci.
14 października 2014
+9
-17
ID
251-d86
~ Obecna   W kuluarach wszyscy nauczyciele mówili dość Rosłana i jego sitwy. Maryla śmiała się że Janusz zamknie szkoły po wyborach. Gdyby nie przymus to nikogo nie byloby dzisiaj w BCK.
14 października 2014
+10
-13
PL
b06-e16
~ ghft   Czy nauczyciel który bierze pieniądze od ucznia za douczanie nie płaci podatku to złodziej który okrada kraj?
14 października 2014
+11
-6
PL
cc5-cf7
~ uczeń   Proponuje dać pośmiertnie wyróżnienie. Dyr. Leonowi Iwańczykowi. Którego nie ma od niedawna wśród, nas.
14 października 2014
+4
-4
PL
6f4-b81
~ rodzic   I to Wam się należy jak chłopu ziemia.Za ten ciężki trud w pracy z dzisiejszymi dziećmi.Jak miło popatrzeć.A w szczególności,że nie trzeba było patrzeć na tę głupio śmiejącą się gębę -wiecie kogo?Sz....
14 października 2014
+7
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:52 Biłgoraj
76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dziś przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W całym kraju, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości rocznicowe miały symboliczny charakter. Hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę oddali również mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej.
dzisiaj, 11:01 Biłgoraj
4 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 na Biłgorajszczyźnie
dzisiaj, 11:14 Turobin
Nowy wóz strażacki poświęcony
21 lipca 2020 Biłgoraj
Zbiórka pieniędzy po tragicznej śmierci biłgorajanina
Biłgorajanin Piotr Cielica zginął w wypadku na niemieckiej autostradzie. By móc sprowadzić do kraju prochy mężczyzny potrzebne są pieniądze. W tym celu została zorganizowana zbiórka środków. Jak pomóc?
w środę, godzina 12:20 Biłgoraj
Pomóżmy sprowadzić ciało Patrycji do domu
w środę, godzina 14:32 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki przy ulicy Moniuszki [AKTUALIZACJA]
27 lipca 2020 Piłka nożna
Zarząd Łady o stanie klubu. Nie uda się skompletować drużyny?
Zarząd Łady 1945 Biłgoraj wyjaśnia aktualną sytuację w jakiej znalazł się klub. Być może nie uda się w bieżącym sezonie skompletować składu drużyny. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia, jakie wystosowano do biłgorajskich kibiców piłki nożnej.
w niedzielę, godzina 19:23 Biłgoraj
Piknik rekreacyjno-sportowy nad zalewem
w niedzielę, godzina 15:13 Powiat
Kolejny przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
26 lipca 2020 Żelebsko
Maraton MTB w Żelebsku
150 zawodników stanęło na starcie wyścigu MTB Trzy Kamieniołomy Żelebsko, który odbył się w niedzielne przedpołudnie, 26 lipca. Wydarzenie zorganizowało Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy BSK Miód Kozacki.
dzisiaj, 08:52 Kraj
Jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem
w sobotę, godzina 10:58 Powiat
Potwierdzono zakażenie koronawirusem u mieszkanki powiatu
22 lipca 2020 Goraj
Na mapie powiatu może pojawić się nowe miasto
Jest już projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedziby władz gminy. Z projektu rozporządzenia wynika, że prawa miejskie mają być nadane dziesięciu miejscowościom, w tym Gorajowi w powiecie biłgorajskim.
w piątek, godzina 11:44 Lubelszczyzna
Zmarł pacjent z infekcją COVID-19
w niedzielę, godzina 16:29 Biłgoraj
Duathloniści rywalizowali
21 lipca 2020 Wola Obszańska
ASF wrócił do powiatu biłgorajskiego
Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wyznaczeniu ogniska afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu biłgorajskiego. To siódme ognisko choroby w Polsce w tym roku, a drugie na Lubelszczyźnie.
24 lipca 2020 Biłgoraj
Żarciowozy już w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:58 Biłgoraj
Opel zawisł na krawężniku
w piątek, godzina 10:46 Powiat
Ranking najzamożniejszych samorządów. Biłgoraj w górę
Za plecami Polkowic w kategorii miast powiatowych Grodzisk Mazowiecki wyprzedził Piaseczno - tak przedstawia się pierwsza trójka najbogatszych miast powiatowych w kraju. Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" właśnie przedstawiło najnowszy ranking najzamożniejszych samorządów. Jak wypadły miejscowości z powiatu biłgorajskiego?
w niedzielę, godzina 08:17 Biłgoraj
Władze miasta będą starć się o miliony zł na przebudowę dróg
we wtorek, godzina 12:32 Biłgoraj
Pochodzący z Biłgoraja policjant otrzymał nominację generalską
w piątek, godzina 08:48 Biłgoraj
Pawilony na Placu Wolności w drodze do rejestru zabytków
W bieżącym tygodniu Biłgorajskie Towarzystwo Regionalne zwróciło się do Władz Miasta z wnioskiem o objęcie ochroną dwóch budynków, które znajdują się na Placu Wolności. Mowa o parterowych pawilonach stojących przed gmachem Magistratu. Są one jedynymi obiektami dawnego, przedwojennego Rynku, które przetrwały działania wojenne i zostały zachowane do dzisiaj.
w niedzielę, godzina 09:14 Biłgoraj
Biłgorajska Inicjatywa Senioralna
27 lipca 2020 Lipowiec
Pijany i na zakazie doprowadził do kolizji
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl