Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW
2014.09.27 10:21

Józefów "Turystyczną Perłą Lubelszczyzny"

Gmina Józefów została laureatem tegorocznej edycji konkursu "Turystyczne Perły Regionu Lubelskiego". Jego podsumowanie odbyło się w piątek 26 września podczas Lubelskiej Gali Turystyki w siedzibie ośrodka Telewizji Polskiej w Lublinie.
Józefów "Turystyczną Perłą Lubelszczyzny"
Józefów "Turystyczną Perłą Lubelszczyzny"

Tytuł laureata był tylko jeden, natomiast pozostałym uczestnikom konkursu, przyznano wyróżnienia. W imieniu Gminy Józefów nagrodę odebrał doradca burmistrza Ireneusz Wilczyński, natomiast wyróżnienia trafiły do przedstawicieli gmin: Firlej, Mircze, Opole Lubelskie, Stężyca, Susiec, Urszulin i Zwierzyniec.

W imieniu organizatorów plebiscytu wyróżnienia wręczali: wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Piotr Franaszek, prezes Radia Lublin Andrzej Szwabe, prezes Telewizji Lublin Tomasz Rakowski, oraz
dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Dariusz Donica. O wyborze laureata decydowali słuchacze i czytelnicy, którzy w sms-owym plebiscycie oddali około 3800 głosów, z czego prawie 1500 na Gminę Józefów.

Józefów to gmina na Roztoczu Środkowym, znana m.in. z okolicznych kamieniołomów wapienia, które są jedną z atrakcji otwartego niedawno Szlaku Geoturystycznego Roztocza. Do najciekawszych zabytków można zaliczyć 18-wieczny ratusz, neoklasycystyczny kościół, barokową synagogę, kirkut z kilkuset macewami oraz cmentarz parafialny z pomnikiem poety i powstańca styczniowego, poległego w Józefowie Mieczysława Romanowskiego. Na terenie gminy Józefów są obecnie dwa zalewy - rekreacyjny z kąpieliskiem i wędkarski na rzece Nepryszce, a w okolicy wiele szlaków pieszych i rowerowych, na których Józefowska Kawaleria Rowerowa organizuje rajdy i inne imprezy plenerowe dla cyklistów z całej Polski.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Józefów "Turystyczną Perłą Lubelszczyzny", 0 out of 5 based on 0 ratings
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 2654
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
IR
23c-708
~ ile jeszcze krzywd Burmistrza Rosłana   Przez ostatnie cztery lata zdazyło sie w mieście wiele złego a to wszystko za rzadów obecnego Burmistrza Janusza Rosłana.
-Powódź w Biłgoraju. Brak sensownej pomocy mieszkańcom
-Ile razy w zimie nie było warunków do jazdy jak zima atakowała. Słuzby mu podległe nic nie robiły.
-Budowa Hali z usterkami
-Budowa BCK. Wykonawca dwa razy aneksowal umowe czemu Burmistrz nie brał kar umownych. Dach przecieka. Pytam kto to robił???. Czemu Burmistrz nie reagował.
- Remont Zalewu Bojary . Dziesięć ciężarówek z piaskiem zamówiono i żadna nie dojechała a pieniądze poszły.
-Próby zamknięcia szkół które były nieuzasadnione. Aby ludziom dokopać
- Otworzył Przedszkole Junior. Okazało się ze nie zgodna z prawem. Sąd tak orzekł
- Obecny Burmistrz Dostał wyrok sądowy w wysokości 2 tys złotych i nie płacił aż sąd komornika wysłał. Prawo i nakazy sadu ma w tyłku.
-Zatrudnił zonę w BCK na dwa etaty i zarabia ona 10 tys na rękę a wam kobietom 800zł. daje i gdzie sprawiedliwość???
-Ikea chciała dać prace 600 osobom i ich pogonił bo on czasu nie ma. Łącznie z pod wykonawcami prace by miało może 800 osób
-Eksmitował Starsza kobietę schorowana bezprawnie jej wnuk tą sprawa się zajął i telewizje ściągnie do Bilgoraja.
-Teraz zrobił inwestycje w mieście gdzie wykryto 250 usterek.
- Klasy Integracyjne w SP3 z chorymi dziećmi tez kąsa i nauczycielki wyrzuca. Są tam dzieci z autyzmem i nie rozumie że zmiana nauczyciela może to co udało się wypracować z dzieckiem pójść na marne. On nie rozumie bo nie ma dzieci.
- PCK. Męczy kobiety biedne co ciężko pracują przy chorych, Kobiety myją ich dbają a on za to im tak dziękuje i pensje chce obciąć i umowy niewolnicze wcisnąć.
- Podczas remontu ulicy kierujący koparką uszkodził rurę z gazem i mało brakowało
był by wybuch gazu i mógł ktoś zginąć.
- Spadła większa ilość deszczu a wszystkie ulice zamieniły się w rzekę. Ludziom zalało domy
Zobaczcie jaki ten Burmistrz to nieudacznik Jak obejmował urząd Butmistrza mówił gospodarnie. Jest tak gospodarnie że zaczynał od 12 milionów długu miasta a mamy teraz ok 40 milionów zadłużenia
28 września 2014
+1
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl