Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.09.17 08:40

Przedłuża się budowa skateparku

W połowie marca br. oficjalnie został przekazany plac budowy biłgorajskiego skateparku. Obiekt miał być gotowy do 15 września. Termin minął, a prace budowlane trwają.
Przedłuża się budowa skateparku
Przedłuża się budowa skateparku

Skatepark jest specjalnym torem przeznaczonym do uprawiania sportów ekstremalnych. O jego budowę zabiegali młodzi mieszkańcy Biłgoraja. W tej sprawie w październiku ub.r. zorganizowane zostało spotkanie w Urzędzie Miasta, podczas którego uzgodnione zostały szczegóły inwestycji. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Spotkanie w sprawie budowy skateparku.

Pod koniec lutego rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na "Wykonanie Skateparku na terenie OSiR w Biłgoraju", najkorzystniejsza oferta opiewała na nieco ponad 425 tys. zł. Dokładnie 13 marca br. w obecności władz miasta, jak również przedstawicieli młodzieży przekazano plac budowy skateparku.

Budowa obiektu miała zakończyć się 15 września. - Termin zakończenia prac będzie o kilka dni opóźniony, ale nie potrafię powiedzieć dokładnie o ile. Widzę, że wykonawca wzmocnił siły i środki na placu budowy. Prace są prowadzone bardzo intensywnie, niewiele pozostało do zakończenie inwestycji - powiedział w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Michał Dec, wiceburmistrz Biłgoraja.

Czy w związku z opóźnieniem terminu oddania zadania wykonawca poniesie konsekwencje finansowe? - Tego nie wiem, będziemy analizować zapisy umowy, jeżeli takie były ustalenia, niedotrzymanie terminu będzie skutkowało konsekwencjami finansowymi - dodał burmistrz Dec.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 8632
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (27)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
a9a-b48
~ fdsf  do ~ laki lucek   jaki miesiąc jak juz smigamy
21 września 2014
brak ocen
PL
a9a-b48
~ laki lucek   jak to są aktualne zdjęcia to jeszcze z miesiąc trzeba poczekać przy dobrych wiatrach
19 września 2014
brak ocen
PL
a9a-b48
~ laki lucek  do ~ stanbak   ta opłata jest opłatą
tylko są takie działki w mieście że za połowę ceny
tego co UM wycenia nie da się sprzedać
to po co ten fikcyjny rzeczoznawca
żeby łatwe pieniądze miał
18 września 2014
brak ocen
PL
c76-936
~ stanbak  do ~ laki lucek   ma racje Rada i Burmistrz podnosza podatki, zdzieraja opłaty w tym i adiacenckie i wydaja na byle co np na skatepark, a przeciez wiekszośc podatników to ludzie o średnich lub małych dochodach , emeryci i rencisci i to oni ponosza koszty fantazji Burmistrza i Rady
18 września 2014
brak ocen
PL
939-4d7
~ maku  do ~ abc   Człowieku żeby wybudować fajny tor potrzeba ok 2 hektarów pola (niestety nikt w mieście i gminie nie ma lub nie chce udostępnić) i 10 tyś zł i jest super tor a nie 400 tyś.
18 września 2014
+4
-0
PL
772-0f1
~ abc  do ~ pol   Nie przeczę przecież, że mają osiągnięcia i szczerze im gratuluję.
Ale porównywanie budowy profesjonalnego toru motocrossowego na który potrzeba dość sporo terenu jak sądzę i środków), z budową małego skateparku na terenach własnych OSIR za 400 tysięcy, wraz z dotacją od FKF jest trochę nie na miejscu.
Jak już pisałem, to raczej nie ma sensu apelować do miasta o budowę takiego toru, bo chyba nie ma na ternie miasta takiego miejsce gdzie mógłby powstać (powierzchnia, hałas, etc.).
17 września 2014
+0
-2
PL
772-0f1
~ ...  do ~ stank   To napisz konkretnie na jakiej ulicy i za co, a nie jakieś, słyszałem, że gdzieś, ktoś, coś.
17 września 2014
+1
-0
PL
d43-9ec
~ Tadeusz   Panie Dec a co z karami umownymi za przedłużenie budowy BCK? Tam nie brał pan kar umownych? Dlaczego?
17 września 2014
+8
-0
PL
52b-6af
~ franek   Szeliga jak zostanie burmistrzem to pod Biłgorajem bez przestojów wybuduje tor F1! A obwodnicą będziecie jeździć dookoła Biłgoraja jak po rondzie a każdy obecny bezrobotny w mieście będzie robił za 5 tys.
17 września 2014
+3
-8
PL
7aa-581
~ Ziomal   Nie wiem co za debil pisal ten artykuł, mysle ze ma mało wspólnego ze skateparkiem i cala jego budowa. Wszyscy którzy sa zaangażowani w to (mowie o tych co beda tu jezdzic i starali sie o ten skatepark) nie narzekają na jakies przedłużenie budowy bo widać ze robota idzie jak trzeba i powstaje naprawdę konkretny obiekt. Przyjdź sobie zobacz a nie piszesz takie gowno .
17 września 2014
+2
-5
PL
631-95e
~ pol  do ~ abc   Jak byś zobaczył ile chłopaki z OFF ROAD SQUAD mają pucharów z zawodów z MP, PP a nawet z zawodów za granicami państwa to byś zdębiał. Wątpie czy dwa pokolenia skejtów tyle zdobędą chociaż życzę im jak najlepiej.
17 września 2014
+6
-1
PL
631-95e
~ pol  do ~ kekkkkkk123   Naucz się czytać człowieku ze zrozumieniem, albo zainwestuj w edukację jak wiesz co to inwestycja.
17 września 2014
+2
-0
PL
a9a-b48
~ laki lucek  do ~ stank   pewnie za te solary
17 września 2014
+1
-0
PL
749-758
~ kekkkkkk123  do ~ pol   jeśli twierdzisz że coś się opłaca wybudować to nie ma żadnych przeciwwskazań żeby to zrobić. Więc czemu miałoby to robić państwo a nie firma? A poza tym to państwo buduje za nasze a nie firma. firma buduje za swoje to się nazywa inwestycja
17 września 2014
+0
-3
DE
1ff-1e1
~ abc  do ~ pol   Bo skatepark to wspiertanie sportu i kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Tor motocrossowy to już raczej tylko rozrywka dla dorosłych.
Poza tym budowa skateparku dostała dofinansowanie z Funduszu Kultury Fizycznej.
Trochę niewłaścicie kierujesz swoje propozycje, bo wynika z tego, że oczekiwałbyś od Miasta budowy takiego toru, a raczej nigdzie w mieście nie ma takiego miejsca, więc pretensje, że nie jest budowany powinieneś kierować raczej do Gminy Biłgoraj, albo powiatu biłgorajskiego.
Porównywanie skateparku z torem motocrossowym to tak jakbyś miał pretensje, że NFZ płaci za operacje zaćmy najuboższych, a nie chce dofinansować powiększenia pierki, albo wstrzyknięcia botoksu innym obywatelim, przecież oni tez płacą podatki i to pewnie wyższe. Co oni inni ludzie? Przecież teżmim się należy.
17 września 2014
+3
-4
PL
631-95e
~ pol  do ~ abc   No tak tylko dlaczego jednym państwo może wybudować skatepark i inni mają sobie za swoje budować tor motocrossowy!? Co to inni ludzie ? Pewnie większość z nich płaci podatki z których budowany jest skatepark dla dzieci i młodzieży nie pracującej i nie płacącej podatków!
17 września 2014
+8
-0
PL
52b-6af
~ stank   na Bojarach Pan Burmistrz przywalił emerytom opłaty adiecenckie (połowa płacacych to emeryci) po ok 1300 zł wydał na skate park.
17 września 2014
+3
-0
PL
5eb-174
~ Mac   To wice burmistrz nie wie jakie są zapiski w umówie?? To kto ja podpisywał??
Nic sie nie nauczyli, każda inwestycja z opóźnieniem i "brakami" a p. Dec będzie sprawdzał czy mogą nałożyć kary finansowe....
17 września 2014
+6
-0
PL
772-0f1
~ asdfgh  do ~ 123   Dokładnie.
Są też tabliczki: teren budowy, wstęp wzbroniony
Niestety dla większości ludzi to trzeba w takim przypadku zrobić zasieki z drutu kolczastego i snajperów na wieżyczkach.
Chyba w wieku 13-15 lat to już można zrozumieć, że to teren budowy i widać gołym okiem, że jeszcze się do użytku nie nadaje.
Jak coś im się stanie to niech nie liczą na odszkodowanie, bo w sądzie wykonawca bez problemu się obroni.
17 września 2014
+2
-0
PL
7d9-be9
~ 123  do ~ enene   Właśnie że jest zabezpieczony tylko ci debile włażą tam gdzie nie powinni
17 września 2014
+1
-0
PL
a9a-b48
~ bląd dyna   mnie się okres też wziął przedłużył
17 września 2014
+3
-3
PL
772-0f1
~ abc  do ~ ktoś konkretny   No to widzisz, już masz idealny pomysł na biznes. Do dzieła.
A, nie przepraszam, wg Ciebie państwo powinno go wybudować, za nasze podatki, a wstęp oczywiści powinien być bezpłatny.
17 września 2014
+5
-6
PL
b01-c3e
~ ktoś konkretny   Powinni wybudować gdzieś nieopodal biłgoraja tor motocrossowy ,codziennie by ktoś przyjeżdżał
17 września 2014
+7
-1
PL
ef0-0c4
~ enene   Najlepsze jest to że ten teren budowy w ogóle nie jest zabezpieczony. Z podłoża wystają druty żebrowane a młodzi już ćwiczą na rowerach na nowym torze.
17 września 2014
+0
-2
PL
ea1-5aa
~ czytelnik   Do "Przez", postaw sobie na głowie IKEę oszołomie, bo miasto Biłgoraj nie ma wolnych terenów, otoczone jest gminą Biłgoraj.
17 września 2014
+6
-4
IN
56e-adf
~ Przez Janusza Zbigniewa Rosłana Biłgoraj stracił 400 miejsc pracy!   IKEA chciała budować fabrykę i tartak w Biłgoraju. Jednak Janusz Zbigniew Rosłan przegonił ich. Poszli do Stalowej Woli. Długo oczekiwana inwestycja dobiega końca. Dziś Ikea Industry otwiera w Stalowej Woli największy tartak w Polsce i zarazem na świecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tej lokalizacji szwedzki koncern zamierza dobudować jeszcze fabrykę mebli. Obecna wartość inwestycji to blisko 33 mln zł. Aby wybudować ten ogromny zakład produkcyjny, Ikea Industry, znana wcześniej jako Swedspan Polska, wydała 6,9 mln zł na zakup dwóch działek o łącznej powierzchni 25 ha. Fabryka płyt z drewna sosnowego, używanych do produkcji mebli, powstała pod Stalową Wolą. Początkowo w zakładzie zatrudnienie znajdzie około 80 osób. Jednak wraz z rozruchem nowych taśm produkcyjnych, zapotrzebowanie na kolejnych pracowników będzie się zwiększać. Docelowo planują przyjąć 300 osób. Całkowitą zdolność produkcyjną fabryka osiągnie za dwa lata. Istnieje jednak duża szansa, że załoga urośnie do 700 osób. Jest to możliwe, gdy Szwedzi zdecydują się do fabryki płyt dobudować pełną fabrykę mebli.
17 września 2014
+9
-7
PL
bee-84d
~ j23   normalka w Biłgoraju wszystko sie przedłuża ;)
17 września 2014
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
dzisiaj, 08:45 Powiat
Od soboty przerwy w dostawie prądu w powiecie
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
dzisiaj, 19:59 Tereszpol
Procesja w Tereszpolu
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 13:18 Kraj
Policjanci w akcji
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w komendzie
Wraz z końcem maja dotychczasowy komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Marek Jamroz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Ryszard Smoluch. Przekazanie obowiązków odbyło się w środowe przedpołudnie 29 maja.
we wtorek, godzina 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
we wtorek, godzina 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
22 maja 2024 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
we wtorek, godzina 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl