Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.09.01 21:03 | aktualizacja: 2014.09.01 21:46

Wandal zniszczył pomnik upamiętniający Żydów

Ktoś napisał wielkimi literami "JUDE RAUS" na pomniku usytuowanym na ul. Lubelskiej w Biłgoraju. Do tego aktu wandalizmu odniósł się 1 września br., podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wybuchu wojny, burmistrz Janusz Rosłan.
Wandal zniszczył pomnik upamiętniający Żydów
Wandal zniszczył pomnik upamiętniający Żydów

Kamienie pamięci stanęły w Biłgoraju wiosną br. Z wnioskiem do władz Biłgoraja o upamiętnienie istniejących od czasu II wojny światowej miejsc historycznych biłgorajskich Żydów wystąpiło Biłgorajskie Stowarzyszenie Kulturalne im. I. B. Singera. O pomyśle portal bilgorajska.pl, informował w artykule Kamienie pamięci stanęły w Biłgoraju

Do aktu wandalizmu odniósł się 1 września br., podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wybuchu wojny, burmistrz Janusz Rosłan.

- W piątek, na jednym z pomników upamiętniających 600-letnią obecność Żydów w naszym mieście, zauważyłem napis " Jude Raus". Mam nadzieję, że osoba która to napisała, nie była świadoma tego co czyni, bo gdyby była świadoma to wiedziałaby, że po zaplanowanej zagładzie narodu żydowskiego, miał być zgładzony naród cygański, a w dalszej kolejności my - Polacy. Gdyby tamta ideologia wygrała nie byłoby nas teraz tutaj - mówił, nie kryjąc wzruszenia, burmistrz Janusz Rosłan.

- Czytam też w internecie inne przejawy rasizmu, antysemityzmu. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego zwracam się z ogromna prośbą do wszystkich pedagogów, dyrektorów i młodzieży, abyśmy nie przyglądali się z obojętnością tego typu zachowaniom. Musimy je napiętnować, wyrażać dezaprobatę, aby nie doszło do tego, do czego doszło tak krótko po I wojnie światowej, kolejnej wojny - zaapelował burmistrz Biłgoraja.

Relację z uroczystości znajdą Państwo w artykule Za przelaną krew - pamiętamy!

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wandal zniszczył pomnik upamiętniający Żydów, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5781
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (52)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
UA
24a-291
~ Maciej  W najbliższych wyborach zagłosuję na Pana Posła Szeligę. Mam dość tego co wyrabia Burmistrz Rosłan w mieście.
1 września 2014
+87
-35
MD
a0e-514
~ Error  Odkąd pamiętam relacje żydowsko-Polskie budziły zawsze wiele emocji. To Hitler mordował żydów a nie my Polacy. Żydzi mieszkali w Biłgoraju przed wojną i mają prawo do tego aby przyjeżdżać i odwiedzać miasto bo to jest część ich Historii jak ze bolesnej. Panie Burmistrzu kilka lat temu oglądałem filmik w telewizji jak jeden Żydowski lekarz z Nowego Jorku krzyczał do kamery nie pomagajcie Polakom nie leczcie ich. Nawoływał do nienawiści wobec Polski i Polaków. Jestem ciekaw jak Pan go nazwie WANDAL???. Życzę Panu aby Pan kiedyś spotkał takiego lekarza w potrzebie.
2 września 2014
+50
-10
Drakkar  Szanowny panie Burmistrzu a co pan powie na to;
http://www.wykop.pl/link/2140226/cyganie-napadli-na-orszak-weselny-pobili-ojca-pana-mlodego/
http://www.wykop.pl/link/2141646/nagranie-z-bijatyki-romow-z-orszakiem-weselnym-maszkowice-2014/
Proszę pomyśleć jak poczuli się państwo młodzi i wszyscy inni weselnicy w tym dość ważnym dla nich dniu.
1 września 2014
+42
-9
Ostatnio dodane komentarze
PL
a8e-2aa
~ brrrrrrrrrrrrrrrrr   jaki Wandal -Bohater:)
14 kwietnia 2015
+1
-0
PL
d49-182
~ mara   Polacy NIE CHCĄ przywracania na siłę życia żydowskiego w Polsce!
18 stycznia 2015
+0
-1
PL
41d-9b4
~ O co wam chodzi?*************************   *************************
Skromny monument przypominał, że w tym miejscu była Synagoga, cmentarz inne budowle związane z Żydami z Biłgoraja. Teraz nie ma ani budowli, ani ludzi. Jeżeli już nie z szacunku dla nich, to z uwagi na prawdę historyczną. Jeżeli nie dla nas, to dla naszych dzieci.
Po prostu, po ludzku.
Dajcie już spokój z tą nienawiścią i bezmyślnym krytykowaniem dla krytykowania.
Prosta prawda wygląda tak.
Monument został postawiony jako wyraz naszych ludzkich i dobrych odruchów wobec tych, których nie ma. Jakiś degenerat postanowił napluć nam (nie Żydom) w twarz.
Hańba mu.
4 września 2014
+7
-2
PL
2e0-731
~ 55hh   Czemu Rosłan nie zrobi apelu do muzułmanów ,żeby nie mordowali chrześcijan w Iraku?
3 września 2014
+7
-6
PL
649-bae
~ jaki wandal to bohater   pokażcie drugiego takiego to jak ratować tonącego i nie zniszczył ale ochrzcił i Biłgoraj powinien zasłynąć że ma pierwszy ochrzczony pomnik
3 września 2014
+3
-8
PL
23d-c93
~ gdf   Czy zna ktoś jakiegoś żyda który pomógł Polakowi gojowi?
3 września 2014
+5
-8
PL
46c-6d9
~ co dalej ...   "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem.
Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."
........Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów
Kochamy wszystkich ludzi, bez względu na rasę, narodowość, ale nie możemy pozwalać na kpiny z Polaków, brońmy naszej godności!!!Różance w dłoń! Nasze ROLNICTWO, zniszczyli za euro srebrniki, projekt samolotu IRYDA, technologia polska GRAFENU produkcja-sprzedaż OPÓŻNIANA NA MAXA bo to ogrOOOmna kasa kasa ale dla INNYCH, projekty samochód - Warszawa hybrydę blokują, czołgi Wszystko zniszczyli. Cięzarowki STAR,Jelcz. Dostawcze Zuk , Lublin , Nysa. Traktory URSUS. Kombajny Bizon. Motocykle WSK. Osobowe Polski Fiat, Syrena. Polskie autobusy Autosan Jelcz. Fabryki maszyn żniwnych. Polskie stocznie. PaFaWag. Cegielski. Tera sprzedają LASY i niszczą zbrojeniówkę kupując Leopardy. i 2014 myśliwce z Włoch ... Labedy upadną. Handel zniszczony, Banów polskich niema. TO KONIEC POLSKI. !!!!!!
2 września 2014
+8
-7
PL
d39-b0d
~ jestem ciekawy  do ~ Do Trolla   skąd taki "troll" weźmie 10 tys. jak jest bezrobotny , albo okradnie takiego co ma kasę ,albo pójdzie siedzieć za .... pieniądze podatnika i dostanie gratis żarcie ,lekarza ,dentystę , ubranie a jak ma rodzinę i dzieci to opieka społeczna będzie na nią płacić z ... pieniędzy podatnika. Ale krzywdę mu zrobi pan poseł podając go do sądu
2 września 2014
+2
-2
PL
256-395
~ Włodzimierz   U nas w pracy wszyscy mówili, że to hańba tak sprofanować tablicę. To czyn niegodny Polaka i mieszkańca Biłgoraja. To jakiś s... musiał zrobić.
Ludzie mówią, że Rosłan wygra w pierwszej turze.
Nie ma na horyzoncie nikogo, kto może mu zagrozić.
2 września 2014
+8
-6
TR
963-828
~ Do Trolla   Jutro idę do pana posła do biura i poproszę żeby podał twój wpis i ciebie do sądu. Tam będziesz miał okazje odszczekać swoje pomówienia. I poproszę żeby poseł dał ci 10 tysięcy na nasze stowarzyszenie.
2 września 2014
+10
-4
PL
523-8f2
~ Polak   Głupi wybryk dziecka , im więcej się nagłaśnia tym bardziej się cieszą ci co nie lubią innych polaków , tak żydzi byli też Polakami i tutaj były ich domy i ziemie , pozostały cmentarze i krótkie zapiski na tablicach informacyjnych umieszczanych na cmentarzach. Lecz to nie Polacy niszczą bo jeden dzieciak to nie
cały naród..........
2 września 2014
+2
-1
PL
47f-3dc
~ vbc   Szkoda ,że Rosłan się nie lituje nad niewolnikami tyrającymi za grosze u fabrykantów, jakoś do nich apeli nie robi ,żeby dawali podwyżki
2 września 2014
+5
-4
PL
01f-e3c
~ stal   Przykre, że taki moment burmistrz wykorzystuje do promocji własnej osoby. Ciszej nad tym haniebnym aktem. Nie promować siebie i wandali.
2 września 2014
+8
-4
PL
2a5-e88
~ Troll  do ~ Biłgoraj   Oj, wy Szeligowcy, biedni ludzie. Współczujemy Wam umysłowej ciasnoty, ale nie odwracalibyście już kota ogonem, naprawdę.
Rzecz wiadoma powszechnie, że to Szanowny pan Poseł Piotr ("Bawidamek", że tak lekko ujmę) opłacał cały zespół internetowych pieniaczy do wypisywania pochwał na swój temat, a szkalowania przeciwników.
2 września 2014
+15
-13
PL
d22-f0c
~ freee  do ~ free   wracam do 1 posta, wedlug badan dokument zeitegeist itp.. antysemitami sa sami zydzi, ja osobiscie niemam nic do zydkow, problem lezy w tym ze ktos ma mi mowic co ja mam robic czy mowic na ich temat(wtedy zaczyna sie wojna) z inna nacja niemam problemu poki nie zaczepi mnie czy nie probuje narzucac swoich glupich ideologii(bylem za granica wiem co radykalni ciapaci robia), otoz panie roslan podejrzewam ze student 1 roku ekonomii wiedzialby ze likwidacja kioskow itp kolo ,,kina'' bedzie na minus dla miasta, tak samo jest z zydami(czy inna nacja) mysli pan ze robi dobrze a jest zle, niech pan sie odwali i robi swoje obywatelskie obowiazki.
2 września 2014
+1
-6
PL
d22-f0c
~ free  do ~ Cudo nie post.   wracaj na lekcje gowniarzu, pozyjesz zobaczysz co sie dzieje
2 września 2014
+2
-5
VE
6a7-ab1
~ Biłgoraj   Ja na miejscu pana posła Szeligi podałbym do prokuratury wpis tego niby ,, mieszkańca Biłgoraja,, . Po pierwsze pan Szeliga nie został wyrzucony z żadnej partii tylko odszedł i każdy to czytał po drugie ten niby ,, mieszkaniec,, pisząc liczbę mnogą prost i koch.... robi to celowo i kłamie. Sprawa jest prosta do wygrania a facet niech zapłaci i do publicznej wiadomości jego nazwisko. Widać pisze to ktoś z urzędu miasta. Znajomy mówił mi że Rosłan z Barą płacą za komentarze na posła Szelige. Jest prosta okazja dowiedzieć się kto to napisał. Podać do prokuratury i do publicznej wiadomości tego kto wypisuje bzdury i szkaluje naszego posła.
2 września 2014
+18
-9
DE
be0-e0c
~ Polak   Plakac się chce jak Hitler zatruł niektórym rodakom umysły. Jaki swiat i Bilgoraj by mogl byc piekny bez tego typu wandalizmu. Ale niestety jest jak jest. Czlowiek moze sie tylko wstydzic.
2 września 2014
+9
-20
PL
524-4eb
~ prawiehistoryk  do riggael   Tu raczej gąbka nie wystarczy, wszystko wskazuje na to, że w miękkim jakby nie było piaskowcu napis został wyryty.
Potępmy idiotę - wandala, a podłymi epitetami, przynjmniej przy tej okazji nie obarczajmy burmistrza.
2 września 2014
+4
-2
PL
34b-f09
~ kibic   nic się nie stało POLACY NIC SIENIE STAŁO!
2 września 2014
+21
-1
PL
52b-6af
~ stan  do ~ Wiesz co piszesz?   Była inicjatywa mieszkanców na Rondo Dmowskiego ale komuna z Burmistrzem na czele nie pozwoliła
2 września 2014
+19
-8
PL
c4e-cd2
~ Oczywiście...  do ~ stan   Jak już wygramy, to pomniki się zburzy, cmentarz zaorze. Stan, wodzu nasz, prowadź na Wilno. Uwielbiamy ciebie i twój niezbadany umysł. Takich tępaków nam trzeba. Sorki, miało być rodaków. Nie tępaków.
2 września 2014
+10
-23
PL
52b-6af
~ stan   Pisałem tutaj ze budowa tych tablic to prowokacja , wiadomo było ze tak się stanie wczesniej czy później, teraz mozna juz głosic na cały swiat jakie my antysemity, za to wszystko odpowieda RM i Burmistrz . zblizaja sie wybory to trzeba pogonic ta chałastre.
2 września 2014
+29
-9
PL
c4e-cd2
~ Taaa - oczywiście...  do ~ policzmy 2 monumenty   Sam się dziwię, kto postawił cmentarz przy ul. Konopnickiej? Jak śmiał? Trzeba było zaorać jak ten przy LO ONZ i Lubelskiej. Tablica na hali sportowej ONZ to ci się chyba przyśniła. "Miasteczko Kresowe", które tak pogardliwie nazywasz "żydolandem" to atrakcja turystyczna, mieszkania i lokale do wynajęcia dla przedsiębiorców. W dalszym etapie budowy będzie tam m.inn Kościół, Cerkiew, młyn, domy mieszkalne z epoki. To straszne, że p.Kuźmiński to buduje! Dalej piszesz o dwóch pomnikach w przyszłej budowie. Jakich pomnikach? Coś ty wąchał?
2 września 2014
+9
-13
PL
c4e-cd2
~ Cudo nie post.  do ~ free   Free. Ty jesteś wolny (free), ale od rozumu.
2 września 2014
+10
-17
PL
d22-f0c
~ free   roslan broni zydkow bo ma interesy z nimi, panie roslan jak juz mowi sie o zydach to niema wolnosci slowa??? to co pan mowi w wywiadzie to totalna bzdura, nie ucz innych jak maja mowic, jakby zydki byli spoko to by takie napisy nie istnialyby:)
moze sam jest zydem
2 września 2014
+22
-12
PL
194-25d
~ policzmy 2 monumenty  do ~ Wiesz co piszesz?   1 . cmentarz na ul. Konopnickiej
2.tablica na hali sportowej ONZ
3. pomnik przy ONZ
4.pomnik przy lubelskiej
5.potocznie zwany żydoland
6. 2 pomniki w przyszłej budowie
może to ja nie umiem liczyć
2 września 2014
+17
-6
PL
c4e-cd2
~ Wiesz co piszesz?  do ~ co nazywasz zdrowym rozsądkiem   Dwa monumenty świadczą o historii naszego miasta. Nikogo nie gloryfikują. Jeżeli chcesz postawić pomnik Piłsudskiemu, to zgłoś pomysł do Rady Miasta. Z tego co wiem, to nikt się z tym nie wyrywał. T
Czy to trudno zrozumieć, że napis "jude raus" to tak jak plucie Polakom i Biłgorajanom w twarz? Ten co to zrobił to osoba upośledzona, albo wyjątkowy s...
2 września 2014
+10
-15
PL
194-25d
~ co nazywasz zdrowym rozsądkiem  do ~ mieszkaniec Biłgoraja   to że prawie na każdym skrzyżowaniu będzie stał pomnik poświęcony Żydom ,a jakoś nie widać pomników Piłsudskiego , Konopnickiej , Żeromskiego jeśli takie podejście nazywasz zdrowym rozsądkiem to życzę powodzenia
2 września 2014
+21
-10
PL
c4e-cd2
~ no to uważaj synek,  do ~ Elmo   bo jak się Barze ręka opsknie to po jajeczkach:)
2 września 2014
+7
-0
PL
c4e-cd2
~ No tak...  do ~ Error   To ty leczysz się u Żyda w Nowym Jorku? Masz gest!
Musisz być inteligentny i wnikliwy gość jak oceniasz naród po wypowiedzi jednego człowieka. Zresztą tak samo "mądrego" jak ten cymbał co pisze jude raus.
2 września 2014
+10
-17
PL
c4e-cd2
~ Sam bym tego lepiej nie określił  do ~ BAKSY   BAKSY, trafiłeś w samo sedno - jesteś szmatą.
Dodał bym jeszcze parę przymiotników, ale ich znaczenia nawet sam prof. Miodek by się nie domyślił.
2 września 2014
+10
-14
PL
ea1-5aa
~ mieszkaniec Biłgoraja   Nie tyle Bendyktowi, co Maciejowi radzę napisać czarną farbą olejną na facjacie , że popiera i propaguje osobę zadającą się z prostytutkami i innymi kochankami, o czym głośno na cały kraj i za co Ziobro go wywalił z partii. Biłgoraj takich nie potrzebuje we władzach ani w mieście.
2 września 2014
+14
-25
PL
ea1-5aa
~ mieszkaniec Biłgoraja   Hańbą się okrył jakiś łobuz,który profanuje pomnik, co organa ścigania ustalą i bekie za to, jak też jego zwolennicy.Drakerra też niewątliwie ktoś napadł i wypatroszył mu zdrowy rozsądek , a w tym miejscu został jad, co wymaga pomocy psychiatry, choć tego rodzaju deficyty trudne są do naprawienia. Banedyktoewi radzę,nie sobie wypali żelazem na czole, uwielbiam burdele i tego co prowadzi niemoralne życie.
2 września 2014
+11
-28
PL
a09-8f6
~ zig   to jest pamięć o mieszkańcach tej wsi czy się komu podoba czy nie,tym narodzie który teraz walczy z zarazą broniąc zdobyczy cywilizacji i jeśli im się nie powiedzie będziecie walczyć wy,macie to jak w banku i wtedy żyd będzie ten dobry jak posmakujecie allahowego noża na gardle
2 września 2014
+4
-3
PL
4d2-9a9
~ kupa   gratuluję. Proponuję wypełnienie czaszki pianką do okien.
2 września 2014
+5
-5
MD
a0e-514
~ Error   Odkąd pamiętam relacje żydowsko-Polskie budziły zawsze wiele emocji. To Hitler mordował żydów a nie my Polacy. Żydzi mieszkali w Biłgoraju przed wojną i mają prawo do tego aby przyjeżdżać i odwiedzać miasto bo to jest część ich Historii jak ze bolesnej. Panie Burmistrzu kilka lat temu oglądałem filmik w telewizji jak jeden Żydowski lekarz z Nowego Jorku krzyczał do kamery nie pomagajcie Polakom nie leczcie ich. Nawoływał do nienawiści wobec Polski i Polaków. Jestem ciekaw jak Pan go nazwie WANDAL???. Życzę Panu aby Pan kiedyś spotkał takiego lekarza w potrzebie.
2 września 2014
+50
-10
MX
9ca-fa5
~ BAKSY   Rosłan nie pie-rdol mi o ludziach, najpierw naucz się ich życia. Tylko umiesz podliczać, Tylko umiesz łeb wpychać, Tylko umiesz chwytać pieniądz siejąc zarazę. Za kogo mnie masz za Szmatę.Dosyć mam, wciskam stop i z Urzędu miasta cię wysadzę, BĘDZIE KONIEC ZŁODZIEJSTWA KUMOTERSTWA I OPORTUNIZMU W TWOIM WYKONANIU TY J.E.B.A.N.Y DRANIU.
1 września 2014
+36
-10
US
066-dea
~ Elmo   Głosując na Rosłana w wyborach na Burmistrza to tak jak byś pozwalał mu i Barze na to aby cie obrzezali.
1 września 2014
+28
-6
ID
371-021
~ Zbyszek   Przecież to łysy Późniak i Schodziński podpisywali porozumienie z narodowcami. Teraz widać efekty. Późniak znany jest od dziecka z takich zachowań. Macie narodowców w komitecie to teraz będzie więcej takich prowokacji.
1 września 2014
+20
-2
TR
963-828
~ Benedykt   Kredka na pomniku i wielka afera. Rosłan powinien to przemilczeć. Robi awanturę celowo. Chamstwo trzeba tępić ale nie robić sensacji. Macie racje to uderzenie w mieszkańców Biłgoraja.
1 września 2014
+26
-10
PL
8c8-aec
~ :)  do ~ do P...., oj Macieja   Dwa minusy od Macieja? :)
1 września 2014
+4
-23
PL
8c8-aec
~ do P...., oj Macieja   Oj, to super. A co ma twój kandydat do zaproponowania? Weź go tam zapytaj i napisz nam. Coś zrobi więcej niż do tej pory zrobił? Z ludźmi z jakiej partii będzie współpracował na lokalnym i wyższych szczeblach? Czy "sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem..."? Które z jego pomysłów mamy popierać?
I jeszcze druga sprawa:
Podczas gdy "bezstronni komentujący" będą minusować mój wpis, ty Rozsądny i Myślący Człowieku pozwól sobie na chwilę refleksji: Nie jest ważne nazwisko przyszłego burmistrza, ani jego krzykliwa aktywność przedwyborcza. Ważne i kluczowe jest to, jakie relacje z ludźmi w województwie i wyżej (ale także z mieszkańcami miasta) ma ów kandydat. Jeśli będzie umiał rozmawiać, załatwiać itd. to tylko wtedy może coś z tego być. Jeśli będzie ze wszystkimi skłócony i obrażony, do każdego mający same tylko zarzuty, to nie osiągnie niczego i jeszcze innych będzie obwiniał za swoje niepowodzenia. Czekamy więc na takiego kandydata.
1 września 2014
+14
-27
VN
40b-aa2
~ Tomek   To celowa robota Bary i Rosłana. Postawili za miejskie te pomniki a teraz zrobili prowokacje. I udają oburzonych. Chcą zrobić z nas antysemitów. Nie pozwólmy im na to.
1 września 2014
+24
-8
PL
dcf-050
~ Taxi  do ~ Maciej   No. pOseł Szeliga to przynajmniej wyrabia poza miastem (naszym) :-)
1 września 2014
+11
-27
GB
138-699
~ Narodowiec   Jeszcze pare kadecji rosłana a na kazdym rondzie bedzie pomnik pamieci zydostwa. Ida wybory precz z rosłanem precz z betonem. Dajcie szanse młodym.
1 września 2014
+21
-10
PL
dcf-050
~ Fajny chłop Rysiek   To i tak fajnie,że aż od wiosny nikt więcej się tego nie czepił...
1 września 2014
+3
-1
UA
24a-291
~ Maciej   W najbliższych wyborach zagłosuję na Pana Posła Szeligę. Mam dość tego co wyrabia Burmistrz Rosłan w mieście.
1 września 2014
+87
-35
PL
c26-366
~ mmm  do riggael   ciebie chyba kredą robili
1 września 2014
+11
-29
Drakkar   Szanowny panie Burmistrzu a co pan powie na to;
http://www.wykop.pl/link/2140226/cyganie-napadli-na-orszak-weselny-pobili-ojca-pana-mlodego/
http://www.wykop.pl/link/2141646/nagranie-z-bijatyki-romow-z-orszakiem-weselnym-maszkowice-2014/
Proszę pomyśleć jak poczuli się państwo młodzi i wszyscy inni weselnicy w tym dość ważnym dla nich dniu.
1 września 2014
+42
-9
riggael   Tam od razu zniszczył. Wygląda na zwykłą kredę, więc kawałek mokrej gąbki i po sprawie. Że idiotą trzeba być pisząc takie rzeczy ( chociaż większym idiotą trzeba być żeby np. wybierać na burmistrza lewaka socjalistę) to inna sprawa, ale żeby z tego robić antysemicką aferę, to przesada.
1 września 2014
+46
-16
PL
15c-3ff
~ Mike   Straszne !
1 września 2014
+8
-28
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 12:19 Zagrody
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku
Policjanci z Biłgoraja poszukują świadków tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 sierpnia 2020 roku około godziny 16:00 na DW 835 w miejscowości Zagrody. Kierowca fiata jadący z przyczepką z nieustalonej przyczyny na łuku jezdni zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy marki Volvo. Policjanci kierują apel do wszystkich, którzy w tym czasie podróżowali tą trasą.
w piątek, godzina 13:54 Aleksandrów
Wjechała do rowu
w piątek, godzina 11:01 Ruda Solska
Wpadł przez brak kasku
23 lipca 2021 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
we wtorek, godzina 20:47 Biłgoraj
Targi ślubne w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:22 Długi Kąt
W powiecie biłgorajskim spadł kilkucentymetrowy grad
w środę, godzina 08:15 Smoryń
Potwierdzono ognisko ASF w powiecie biłgorajskim
W jednym z gospodarstw w Smoryniu w gminie Frampol potwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń. To pierwsze ognisko choroby w naszym regionie w tym roku. Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii wdrożono procedury likwidacji ogniska.
w czwartek, godzina 13:22 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w środę, godzina 10:32 Biłgoraj
Kolizja na światłach
23 lipca 2021 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:23 Frampol
Dyrektor MGOK we Frampolu odchodzi na emeryturę. Kto zajmie jego miejsce?
we wtorek, godzina 06:55 Biłgoraj
Zaginęła mieszkanka Andrzejówki [AKTUALIZACJA]
24 lipca 2021 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w czwartek, godzina 09:15 Powiat
Ile osób zaszczepiono w szczepieniobusie?
w niedzielę, godzina 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować [AKTUALIZACJA]
20 lipca 2021 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w czwartek, godzina 23:50 Biłgoraj
Przyjaciele Sztukmistrza dotarli do Biłgoraja
w piątek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
2 osoby z powiatu zakażone koronawirusem
21 lipca 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
w niedzielę, godzina 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
w niedzielę, godzina 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl