fot. naszelementarz.men.gov.pl
- Przygotowywany na zlecenie MEN darmowy podręcznik składa się z czterech części. Uczniowie będą z nich korzystać kolejno przez: z pierwszej części (jesień) - przez trzy pierwsze miesiące roku szkolnego, drugiej części (zima) - trzy kolejne miesiące, trzeciej (wiosna) - dwa miesiące, czwartej (lato) - dwa ostatnie miesiące roku szkolnego. Podręcznik jest wieloletni. Służyć będzie trzem rocznikom pierwszoklasistów - informuje na oficjalnej stronie Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W tym roku szkoła miała jednak możliwość wyboru innego podręcznika. W przyszłym wyboru już nie będzie, każdy pierwszoklasista będzie korzystał z elementarza, dopuszczonego do nauki przez MEN.
- W tym roku dopuszczona została taka możliwość, że Rada Pedagogiczna mogła ustalić wykorzystanie innego podręcznika niż ministerialny elementarz, z tym, że wybór innego podręcznika automatycznie wiązałby się z koniecznością dopłaty określonej sumy pieniędzy. Elementarz jest natomiast podręcznikiem bezpłatnym - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Ewa Bździuch z referatu oświaty UM Biłgoraj.
Większość szkół na terenie kraju wybrała elementarz. Wg danych przedstawionych przez Gazetę Wyborczą na taki krok zdecydowało się 12 tys. spośród 13 tys. szkół.
Tak też zdecydowały wszystkie biłgorajskie placówki. Jak dodaje Ewa Bździuch bezpłatnie pierwszoklasiści otrzymają także ćwiczenia. Rodzice uczniów starszych klas mogą nadal składać wnioski o dofinansowanie do szkolnej wyprawki. Szczegóły znajdą państwo w artykule pt. Złóż wniosek, oszczędź na podręcznikach.