Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.08.15 12:50

Wojsko Polskie świętuje

Rokrocznie w dzień 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej obchodzą swoje święto, czyli Dzień Wojska Polskiego. Także w Biłgoraju z tej okazji złożono pamiątkowe wieńce pod Pomnikiem na Placu Wolności.
Wojsko Polskie świętuje
Wojsko Polskie świętuje

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. odprawianą w intencji Ojczyzny w kościele św. Jerzego.
Po mszy św. poczty sztandarowe wraz z biłgorajską Orkiestrą Dęta im. Czesława Nizio przemaszerowały pod biłgorajski magistrat. Tu odbyła się druga część uroczystości podczas której znaczenie bitwy dla Polski i Europy przypomniał por. Witold Dembowski.
Jak podkreślał por. Dembowski w dniach 13-15 sierpnia 1920 na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem. Określenie, "cud nad Wisłą" do obiegu wprowadzili przeciwnicy Piłsudskiego, aby w ten sposób umniejszyć jego rolę w pokonaniu bolszewików. Oprawę zgodną z ceremoniałem wojskowym zabezpieczyli członkowie Jednostki Strzeleckiej "Strzelec".
Wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyli w imieniu samorządów miasta, powiatu i gminy starosta Marian Tokarski, poseł Piotr Szeliga, Urząd Gminy Biłgoraj reprezentował Wojciech Dziduch, wiązanki złożyli także przedstawiciele Ligi Morskiej i Rzecznej, Nadleśnictwa Bilgoraj, Związku Kombatantów we Frampolu, NSZZ Solidarność, Ligii Obrony Kraju.
Wszystkim zebranym, za uczestnictwo w uroczystościach, dziękował burmistrz Janusz Rosłan.
Na zakończenie wysłuchano koncertu w wykonaniu biłgorajskiej orkiestry.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wojsko Polskie świętuje, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4317
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (53)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
KZ
b02-8c2
~ Mama  Poseł Szeliga na Burmistrza bo to najlepszy kandydat
15 sierpnia 2014
+72
-28
TH
22f-98c
~ Stanisław  Rabin Rosłan jest a gdzie jego koledzy Żydzi? Już wyjechali czy siedzieli u rabina w domu?
15 sierpnia 2014
+34
-1
PL
f6e-4ee
~ mam pytanie  czy organizacje żydowskie też składały wieńce ? a jeśli nie to qrwa jakim prawem chcą POMNIKÓW
15 sierpnia 2014
+31
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
626-6ec
PL
42d-8e8
~ ...  do ~ Rozsądny   Będzie, albo i nie będzie.
Do wyborów ponad rok jeszcze i dużo może się zmienić.
.
Co jest lepsze dla miasta:
Rosłan mający poparcie PO, SLD i części niezależnych, PSL chyba tez go popiera
Szeliga, bez zaplecza politycznego, skłócony z PIS
16 sierpnia 2014
+1
-2
PL
ea1-5aa
~ mieszkaniec   Rozsądny powinien wiedzieć, że kiedy PiS rządził , to nic dobrego dla Biłgoraja z tego nie wynikło jeśli chodzi o inwestycje , niestety.
16 sierpnia 2014
+3
-3
PL
420-dc4
~ ,,   Czytanie ze zrozumieniem. Po co pod artykułem o wojsku komentarze o Rosłanie, Szelidze i innych.Nie ten temat nie te komentarze.
16 sierpnia 2014
+2
-4
PL
188-a1e
~ obserwator   Znaczy się wybory już blisko... .
16 sierpnia 2014
+3
-2
PL
219-2a7
~ b gv   A Flis czemu nie składa wieńca?Za czarnych też żołnierze ginęli
16 sierpnia 2014
+1
-15
PL
519-d26
~ Normalny mieszkaniec Biłgoraja   Tak czytam i powiem jedno , ten Szeliga jest tak mocny i jedyny który może zmienić układ w mieście więc wypisuje jeden z drugim na niego aby popisać. Teraz to nie dziwie sie że ludzie popierają Szelige. Ja też z moją rodziną zagłosuje na niego. I proszę go żeby startował w wyborach na burmistrza. Trzeba rozwijać miasto i dbać o ludzi a nie tylko o kilka dróg.
16 sierpnia 2014
+18
-9
PL
0d4-117
~ ~~   Panie Szeliga, Podziwiam Pana za odwagę. Tak pokazać się wśród ludzi bez papierowej torby na głowie.
16 sierpnia 2014
+15
-18
PL
817-91f
~ hah  do ~ Ewelina   szeliga ??? proszę cie! szanuj swoje miasto!
16 sierpnia 2014
+5
-16
PL
b05-286
~ Alien  do ~ ...   Men in black...
15 sierpnia 2014
+1
-1
ID
dc4-9c2
~ Rozsądny   Ale mam ubaw jakiś debil napisał głosujmy na Rosłana bo ma dobry kontakt z Palikotem , Tokarska i Żmijanem a to połowa sceny politycznej w Polsce. Ty debilu tylko PiS będzie rządził a ta gnida Palikot nie będzie już nigdy w sejmie. Tokarska nic dla nas nie zrobiła tylko nam wiek emerytalny podniosła do 67 lat, razem ze Żmijanem. PiS pogoni tę sitwe z Rosłanem na czele.
15 sierpnia 2014
+24
-6
BR
f85-87d
~ Nauczycielka   Rosłan zwalnia ludzi ale nie swoich. Ci w BCK zarabiają krocie. Marylla ma dwa etaty za 10 tysięcy. Rosłan udaje a dla swoich kase daje. Nienawidzi dzieci i dlatego musi przestać być burmistrzem. Ratujmy szkoły i przedszkola. Ratujmy maluchy przed Rosłanem.
15 sierpnia 2014
+23
-3
VN
db2-269
~ Jan   Ferens i Tujak w okularach. Obawiają się rozpoznania przez wyborców. Ferens pomagier wybitnego ateisty i orędownika myśli Darwina śp Zygmunta Dechnika. Z jego listy wdrapał się na mandat radnego powiatowego i jemu nie przeszkadzało, że trzyma razem z byłym gensekiem gminnego komitetu PZPR. Gdy znany Zygmunt przeniósł się do krainy wiecznych łowów-bo w niebo ani piekło nie wierzył, to Ferens w popłoch popadł, że darmocha radnego może się urwać. Polazł do PIS-u , żeby go przyjęli. Podobno tak skamlał, tak błagał i na kolanach klękał, że teraz PIS-wi będzie służył jak niegdyś Dechnikowi, że go przyjęli i podobno obiecali dobre miejsce na liście wyborczej. Teraz okulary zakłada bo boi się, że zostanie rozpoznany i tyłek dawni towarzysze mu skopią. Tujak też musi w okularach. Po tym jak Rosłan dał mu w Juniorze posadę subiekta za 4 patole miesięcznie, żeby głosował tak jak Janusz mu kiwnie , boi się że któryś z bezrobotnych co nadaremnie szukają u burmistrza zatrudnienia może napluć mu w twarz. Okulary są zawsze jakąś osłoną no i nie musi patrzeć wyborcom prosto w oczy. Burmistrz też ma powody do założenia okularów. Tak jak szef camorry lub ndranghety bez okularów nie wypada. Wszak on trzyma kasę i zarobić pozwala. I na bezrobocie też może skazać i na wieczną infamie cały tuzin nauczycieli. I wszyscy na niego liczą, że ich od koryta nie odsunie, chociażby kasa miejska pusta była. Ale trzymać się musi na baczności i gnata też powinien pod ręką mieć. Bo na tydzień przed wyborami to dawni towarzysze od whisky i szynki zimnym dymem wędzonej do gardła mu się rzucą a jak farbę puści to jest pokonany-a już ci.
15 sierpnia 2014
+25
-3
PL
5e4-af0
~ xy  do ~ Młody   A wiec wracaj do swoich dziadkow na wies i nienarzekaj na miasto
15 sierpnia 2014
+4
-8
PL
da8-5e9
~ +++++++++++===  do ~ fdtr   Bo wtedy innym w d---e włazili???
15 sierpnia 2014
+5
-1
PL
cdb-226
~ a fe  do ~ Katarzyna   oj drgnie, drgnie. nowy luxor w urzędzie będzie
15 sierpnia 2014
+10
-9
PL
da8-5e9
~ Sąsiadka  do ~ ???   Popieram. Uważam, że p.Rosłan powinien nadal być Burmistrzem. Tutaj nie jest ważne jaką opcję polityczną reprezentuje, ważne jest, że to człowiek inteligentny i pokazał nam, że całkiem dobrze radzi sobie, pomimo "kłód", które rzucają mu przeciwnicy. A Szeliga?? No cóż - nie warto komentować - pokazał nam co potrafi i do czego jest zdolny i to wystarczy.
15 sierpnia 2014
+9
-29
DE
25c-360
~ ???   Ludzi o czy Wy piszecie.
*
Szeliga na burmistrza to jakiś żart.
*
Rosłan idealny nie jest, bo miał też wpadki w rządzeniu miastem, ale trzeba obiektywnie przyznać, że zrobił bardzo dużo, Biłgoraj jest praktycznie liderem w Polsce w pozyskiwaniu środków unijnych (jeśli chodzi o miasta podobnej większości). Jakby ktoś wyjechał z miasta w 2004, a wrócił teraz to by prawie nie poznał. A zobaczcie sobie na okoliczne miasta: Tomaszów, Hrubieszów, Lubaczów. Tam prawie nic nie zrobili przez 10 lat.
Wracając do Szeligi, czy Wy myślicie, że zarządznie burmistrzem to jest jak gra w Sim City na kodach?
Najpierw wpisuję kod na 100 milionów, a później je rozdaję?
*
Tak w realnym życiu nie ma. Żeby mieć złotówkę, na inwestycje to trzeba ją najpierw komuś zabrać (podatki), albo dostać z UE.
Szeliga ciągle tylko, krytykuje jak władze zadłużają się na inwestycje, tną koszty w jednostkach podległycyh miastu, oszczędzają.
Jak sie czyta wypowiedzi posła i jego wyznawców to ciągle:
Dam, Podwyższę, nie zlikwiduję, nie zwolnię, obniżę podatki, dopłaty, etc.
ALe w żadnej wypowiedzi nie słyszałem, żeby powiedział skąd na to weźmie.
*
Tak się nie da, ciągle dawać, a nikomu nie odbierać.
*
Rosłan jest chociaż szczery i mówi, że, żeby budżet sie zbilansował trzeba robić cięcia, albo brać kredyt na inwestycje.
Kredyt na inwerstycje to nic złego, to normalne
Kredyt na konsumpcję to zło
*
Wracając do wyborów:
Co z z tego, że nawet wygra Szeliga jak on nie ma żadnego zaplecza politycznego (bo jedyna jaki ma to Pani Ł., a to trochę za mało).
Popatrzcie na Rosłana, mimo, że nie dostał absolutorium to potrafi się dogadać z radą w najważniejszych sprawach. Czy poseł by tak potrafił?
Rosłan ma za sobą PO, SLD, PSL pewnie też.
*
Kogo ma Szeliga? Z PIS odszedł, z partii Ziobry wyrzucony, PO, SLD, Palikot to raczej nie te klimaty. Zostaje mu w sumie tylko PSL. W sumie to ciekawa opcja bo PSL to taka polityczna dziwka. Z każdym wejdzie w ukłąd jeśli dzieki temu będzie miało jakąkolwiek korzyśź i dłużej zostanie przy korycie.
Teraz jeszcze inna sprawa, nazwijmy to zaplecze polityczne ponad-lokalne, albo tzw. lobbing. Rosłan ma dobre kontakty z posłami: Tokarską, Żmijanem i Palikotem pewnie nadal też, a to ponad połowa polskiej sceny politycznej. W przypadku dużych inwestycji finansowanych ze środków centealnych takie kontakty są na wagę złota. Nawet jakby teraz PIS wygrał w Sejmie to myślę, że prędej Rosłan się z nim dogada niż Szeliga.
*
A Szeliga jakie ma kontakty?
Z PiSem zerwał.
Z Ziobrą zerwał?
To kto będzie lobbował w Warszawie, czy choćby Lublinie w jego imieniu?
*
Dlatego podsumowując, jego wizja Biłgoraja to UTOPIA:
- oznacza koncepcje przebudowy społeczeństw nie uwzględniające realiów i nie wskazujące środków i sposobów ich urzeczywistnienia.
*
*
PS. Wiem, że ten komentarz za chilę bęedzie miał same minusy bo dział propagandy na Kościuszki 86 pracuje 24h.
15 sierpnia 2014
+17
-32
VU
3bd-58f
~ Ewelina   Ja zagłosuje na pana Szelige bo jedyny jest z ludźmi i nie pisz głupot że ktoś będzie się śmiał. Czep się tych co kradną w urzędzie. Tam trzeba zrobić porządek.
15 sierpnia 2014
+27
-12
PL
34f-37b
~ Mieszkanka   A ja pana Szeligę nie zagłosuję. Nie chcę żeby z Biłgoraja śmiała się cała Polska.
15 sierpnia 2014
+16
-32
PL
bad-208
~ n   Nasi włodarze bronili by podatników którzy ich utrzymują przed ruskimi?Czy pierwsi by ich witali chlebem i solą?
15 sierpnia 2014
+1
-0
PL
20b-efd
~ No, drgnie...  do ~ Katarzyna   ...pewnemu panu w spodniach:)
15 sierpnia 2014
+9
-13
PL
b4f-7ec
~ 354+9   Prorocy ze starostwa powinni wrócić do swoich korzeni na wieś , gnój widły i gumowce czekają , do władzy się nie nadajecie , wy tylko trwacie i stać pod pomnikiem to dla was praca , wracajcie na swoje miejsca do stodół i krówek
15 sierpnia 2014
+5
-1
IQ
784-89b
~ Dominik   Rosłan już chyba zobaczył że ludzie mają dosyć jego rządów.
15 sierpnia 2014
+11
-1
MX
9ca-fa5
~ Inżynier   Przykre jest patrzeć na zdjęcia. Janusz głosowałem na ciebie zawsze ale teraz na pewno nie zagłosuje. Po co trzymasz z tym Tokarskim.
15 sierpnia 2014
+12
-0
PL
b43-37f
~ Szeliga ty wstydu nie masz   Tłucze się za nasze pieniądze po burdelach lata a teraz przed pomnikiem kwiaty składa bo wybory się zbliżają a biedak chciałby na burmistrza się wepchać????
15 sierpnia 2014
+15
-21
UA
d32-eb2
~ Młody   Tę władzę trzeba pogonić. Na Tytoniakach super zespoły a u nas nic nie ma dla młodych ludzi w Biłgoraju.
15 sierpnia 2014
+14
-3
PL
678-fd7
~ ha ha ha  do ~ Mama   nie ma jak mamusi opieka nawet wlasnego synka chce na stołek burmistrza posadzić
15 sierpnia 2014
+5
-7
PL
52b-6af
~ za czyje piniondze   Trzeba zlikwidować koryto, a nie zmieniać świnie przy korycie'
15 sierpnia 2014
+15
-1
TH
22f-98c
~ Stanisław   Rabin Rosłan jest a gdzie jego koledzy Żydzi? Już wyjechali czy siedzieli u rabina w domu?
15 sierpnia 2014
+34
-1
ID
657-ae6
~ Zbyszek   Łysy jak cię spotkam to wreszcie zarobisz w pustą łepetyne. Wypisujesz ciągle na internecie na innych a ja ci pokaże kto jest przegrany. Jesteś najgorszym przewodniczącym rady powiatu w historii.
15 sierpnia 2014
+20
-0
PL
4a3-fe7
~ Katarzyna   Głosuję n a Szeligę. Może coś drgnie i się zmieni. A pieniaczom mówię: "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień"
15 sierpnia 2014
+19
-11
BD
c83-6b1
~ Znajomy   Ma racje Zbyszek najgorszą osobą i największym sprzedawczykiem jest ten Późniak. Za komuny donosił na znajomych za co dostał paszport z bratem do USA a dzisiaj dalej donosi na sąsiadów.
15 sierpnia 2014
+22
-1
AE
892-0bf
~ Jan   Co robi tu Późniak? Sprzedał PiS i dalej pcha się do koryta.
15 sierpnia 2014
+19
-0
PL
b4f-7ec
~ fdtr   Czemu Tokarski i Schodzinski i brat Ławrowa płyta nie składali kwiatów za komuny jak były rocznice tej bitwy?
15 sierpnia 2014
+16
-0
PL
b4f-7ec
~ bf ytf   Niech Tokarski i Schodzinski ludzie ze wsi powiedzą ludziom prawdę , że częściowo wieś się przyłączała do armii radzieckiej za obietnicę ziemi i władzy i walczyli z Polakami , po 2 wojnie cel osiągnęli , większość komuchów to byli wieśniaki i Żydzi i w urzędach też zawsze wieśniak wieśniaka popiera , małżeństwo kogoś ze wsi z miastowym jest od razu przegrane. Glina i żelazo nigdy się nie połączą
15 sierpnia 2014
+13
-0
PL
ea1-5aa
~ mieszkaniec Biłgoraja   Szacowni włodarze miasta, gminy i powiatu wraz z komatantami, świetnym Strzelcem i innymi uczcili dziseiejsze święto. Tylko jeden tam nie pasował, zważywszy na jego wybryki rozporkowe, nie godzien. Natomiast pieniacze nie są zainteresowani patriotyczną uroczystością, zajmują się opluwaniem w komentarzach, stanowią rynsztok te osoby.
15 sierpnia 2014
+9
-14
MX
9ca-fa5
~ Z.   Pogońcie łysego Późniaka z placu. Sprzedawczyk oddał władze za pracę dla żony w internacie elektryka.
15 sierpnia 2014
+16
-1
ID
761-e3b
~ Wyborca   Popatrzcie na zdjęcia. Sitwa z Biłgoraja w całej okrasie. Późniak syn działacza PZPR. Późniak walczył z Bilem na niby a był dogadany z Tokarskim. Sprzedał nasz PiS dla Tokarskiego za pracę dla żony w internacie elektryka. Późniak za grosze sprzeda każdego. Dzisiaj jest w PSL i dalej pcha się do koryta. To samo Marian Klecha. Za komuny w ZSL, potem w PSL. Wieczny dyrektor i emeryt w jednym. Sługa Tokarskiego i Rosłana. Sprzedawczyk prawicy. Janusz Rosłan członek SLD, nienawidzący dzieci i ludzi biednych. Robiący interesy z marketami i firmami budującymi drogi. Kieszenie pełne a psy karmi szynką. Marian Tokarski stary ZSLowiec. Od lat u koryta. Bez skrupułów i zasad. Obsadził całe starostwo zielonymi a teraz pcha się ze sztandarem do miasta bo wybory. Tak samo Wiesław Różyński wójt który zadłuża gminę i daje prace swoim kochankom w urzędzie. Pani M. i wszystko jasne. To jest sitwa a my zwykli mieszkańcy Biłgoraja musimy powstrzymać ich. Trzeba iść na wybory i zmienić tę sitwę.
15 sierpnia 2014
+21
-0
PL
3fa-250
~ olo   A n nasi dzieli strażnicy miejscy kiedy świętują, zaniósł bym im kwiaty za zasługi !
http://bilgo-raj.com.pl/img/388/na-dwoch-miejscach-parkingowych-wyjscie-ewakuacyjne-brawo-/
15 sierpnia 2014
+10
-0
PL
85e-9dc
~ +=+=+=+  do ~ Mama   Kandydat do czego???do LuXoru????
15 sierpnia 2014
+15
-23
KZ
b02-8c2
~ Mama   Poseł Szeliga na Burmistrza bo to najlepszy kandydat
15 sierpnia 2014
+72
-28
PL
ef6-3eb
~ luxor   A już myślałam że posła Sz. nie ulże na zdjęciach i aż się zmartwiłam ale na szczęście pojawił się na końcowych zdjęcia nasz jurny reprezentant w Sejmie
15 sierpnia 2014
+16
-29
PL
7ba-766
~ do afe   Ja też jak go zobaczyłem to wróciłem do domu a niech tam sądzą w Lublinie i zasądzą mu z grubej rury!A fe z nim.
15 sierpnia 2014
+17
-29
PL
b4f-7ec
~ ftyt   Dziwie się po co większość ludzi z tych zdjęć chodzi do kościoła , co dziennie robią świństwa innym ludziom i nie widzą w tym problemu a najgorsi są ci tzw, inteligenty z dobrych domów
15 sierpnia 2014
+19
-3
PL
85e-9dc
~ Kasia  do ~ ...   Dwóch etatowych!!!!!!!!
15 sierpnia 2014
+14
-0
PL
f6e-4ee
~ mam pytanie   czy organizacje żydowskie też składały wieńce ? a jeśli nie to qrwa jakim prawem chcą POMNIKÓW
15 sierpnia 2014
+31
-3
PL
da9-39a
~ ...   Zdjęcie 22 miażdży. ;)
15 sierpnia 2014
+20
-1
PL
85e-9dc
~ Kasia  do ~ nbuy   Racja to i racja w Biłgoraju rodowitego Biłgorajaka to szukać ze świeczką.... sami "ynteligenci"...
15 sierpnia 2014
+13
-2
PL
3bb-ce3
~ jyjg   Czemu Bara z Białoniem badyli i zniczy pod karabinami nie składali?A gdzie brat Ławrowa akowiec płyta?
15 sierpnia 2014
+21
-1
PL
3bb-ce3
~ nbuy   A co obchodzi lemingów wiejskich Polska?Oni mają kraj w d,,, nie ważne kto rządzi ,ważne żeby oni byli przy korycie a takich wiejskich panów w Biłgoraju na pęczki za młodu woził gnój taczką a teraz dyrektora czy polityka odstawia ,ot inteligenty
15 sierpnia 2014
+16
-1
PL
cdb-226
~ a fe   wybraliśmy się na uroczystości całą rodziną ale jak zobaczyliśmy pana korzystającego z różnorakich usług i do tego nie płacących za nie to zawróciliśmy. Względy etyczne i moralne nie pozwoliły nam przebywać w tak nie szacownym towarzystwie.
15 sierpnia 2014
+20
-23
PL
85e-9dc
~ Polak   Ajajajajaj jakie tłumy mieszkańców Biłgoraja......--chyba ludzie mają już dosyć tych rządzących, radzących, defilujących /szczególnie przed wyborami/,ciągle tych samych zadowolonych /z siebie/ twarzy.....
15 sierpnia 2014
+15
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl