Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2014.05.15 15:42 | aktualizacja: 2014.05.15 16:05

Sztandar dla powiatu biłgorajskiego

W czwartek, 15 maja, odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu, zorganizowana z okazji Dnia Samorządowca. Podczas wydarzenia odczytany został akt fundacji sztandaru i przekazanie go staroście biłgorajskiemu.
Sztandar dla powiatu biłgorajskiego
Sztandar dla powiatu biłgorajskiego

Od dziś powiat biłgorajski ma swój sztandar.

- Sztandar powiatu biłgorajskiego ufundowano i przekazuje się staroście biłgorajskiemu Marianowi Tokarskiemu z okazji 15-lecia reaktywowania powiatu biłgorajskiego, utworzonego na podstawie ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym dla prowadzenia spraw publicznych o znaczeniu lokalnym - mówił podczas uroczystości Mirosław Późniak, przewodniczący Rady Powiatu i zaznaczył, że przekazanie aktu utworzenia powiatu biłgorajskiego nastąpiło na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 23 listopada 1998r.

- Sztandar jest znakiem nawiązania do przeszłości powiatu, trwałych znamion tożsamości wspólnoty samorządowej, dając wyraz przywiązania i lokalnego patriotyzmu. Wyraża on gotowość do podejmowania wysiłków dla obrony samorządności oraz budowania wspólnego dobra mieszkańców powiatu biłgorajskiego - czytamy w akcie fundacji.

Poświęcenia sztandaru dokonał ks. kan. Witold Batycki, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Sztandar przekazano staroście biłgorajskiemu Marianowi Tokarskiemu podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, która miała miejsce 15 maja br.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 4737
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
08e-a38
~ M.   To nie urząd i urzędnicy starostwa, to poddani KrK w kaplicy starostwa!
17 maja 2014
+2
-0
PL
440-363
~ felek   Marian dla mariana !! Patrzcie gapy jak robi się politykę !! Ale pani wójt się wystroiła !!
16 maja 2014
+1
-0
PL
36d-a7f
~ czytelnik   Nie ma gorszego ciemnogrodu jak komentator "dusz-pasterz", który obrzuca błotem katolików i innych, naruszając Konstytucję RP. Kodeks Karny przewiduje sankcje za tego rodzaju zachowania. Nie tak dawno pewien hejter z naszego powiatu gorzko zapłacił za tego rodzaju wpisy.
16 maja 2014
+1
-0
PL
91c-ecc
~ dusz-pasterz   na lubelskiej tez postawili kamien z gwiazda dawidowa , katoli sie je...bie za stawianie pomnikow a zydowskie to co k samosiejki ??
16 maja 2014
+3
-1
PL
04d-7fc
~ zbieg okoliczności   14.05 stawiali w ONZ pomnik żydom w przed dzień tej uroczystości a pośpiech był taki że kaparka i ludzie tam pracujący nie przestrzegali żadnych zasad BHP . czyżby była rywalizacja kto jest ważniejszy .. żyd czy starostwo ?
15 maja 2014
+4
-1
PL
687-e3a
~ P O D A T N I K !   Każda okazja do imprezowania jest dobra...
Tylko dlaczego za pieniądze podatników ???
15 maja 2014
+5
-1
PL
52b-6af
~ franek   A Pan nauczyciel Piskorski to był już po lekcjach w szkole? Chyba zacznę te wycieczki polityczne pana radnego zgłaszać do kuratorium oświaty
15 maja 2014
+2
-1
PL
e40-1b6
~ dusz-pasterz   Art. 25.
Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
15 maja 2014
+2
-1
PL
e40-1b6
~ dusz-pasterz   ot i k mamy legiony maryjne :) Mariana Tokarskiego, na czele
tych ,ze legionow stanie niezlomny, Schodzinski ze swpoim malym giermkiem Miroslawem Poniakiem i beda nawracac niewiernych . a wszystkie zakonnice rozprawiczac . w imie Boga najwyzszego k cienogrod , gdzie jest swieckosc panstwa . ludzisz otwozciez noz :))
15 maja 2014
+8
-2
PL
5db-6d2
~ Renkwist   Tak jak Schodziński obiecał podstrefę 4 lata temu przed wyborami i w trakcie kadencji zapomniał o tym obiecanym temacie po ustawił się pod PSL dla swego koryta a teraz chodzi przed wyborami i mówi to samo, że ma pomysł na podstrefę ekonomiczą! Puźniaka przygarnął i Kurzynę do rzadzenia z PSL - Sprzedali się za stołki
Rosłan wasz burmistrz zawalił ponad 1100 miejsc pracy za swojej kadencji rządów: 
IKEA 600 miejsc pracy zarobki 1500 netto na rękę - Rosłana odpowiedź nie mamy terenów pod inwestycję, (w tym czasie remontowano BCK) - IKEA powstała pod Tarnobrzegiem, 
Chmiel - chciał dla BRW na 450 miejsc pracy wybudować w Biłgoraju kier. przy Dereźni magazyn na meble - powstał w Mielcu bo władza nie miała czasu planów zmienić, 
itd. za Rosłana i wiele innych możliwych inwestycji - miejsc pracy ale zawsze to samo za Rosłana - odesłał przedsiębiorców z kwitkiem!!!
15 maja 2014
+5
-0
US
f72-9eb
~ vicvic   TO CO KOSCIOLKOWE SZTANDARY ICH JUZ NIE BIORA.
WSIOWO MOHEROWY POWIAT
15 maja 2014
+2
-3
PL
12f-39a
~ co prawda  
11 tys. zeta na sztandar to nie jest dużo w skali ogólnych kosztów utrzymania starostwa, ale ten sztandar razem ze starostwem jest nam potrzebny jak rybie rower.
15 maja 2014
+5
-1
PL
04d-7fc
~ ja  do ~ Cierpliwy petent   SZLACHTA bawi się za pieniądze plebsu
15 maja 2014
+2
-0
PL
bc4-674
~ Cierpliwy petent   Wszystko pięknie tylko jak chciałem dziś w Starostwie coś załatwić to nie było komu! To jest właśnie Polska! Urząd jest po to żeby pracować a nie świętować rocznice, są godziny pracy i ma być zapewniona obsługa interesanta! Imprezę rocznicową możecie sobie robić po godzinach lub w sobotę, nie mam nic przeciwko tylko proszę za swoje pieniądze! A jak już urzędnik jeden czy drugi przyjdzie do pracy to tylko po to żeby "fuchę" złapać i w godzinach pracy dorobić. Cierpliwość ma swoje granice...
15 maja 2014
+10
-1
PL
86a-bb8
~ janio   -moim zdaniem (2014-05-15 16:18:40)
popatrzcie jak SZLACHTA bawi się za pieniądze plebsu
15 maja 2014
+5
-0
PL
244-2e0
~ m   A kiedy jakiś radny czy starosta pójdzie pod fabrykę brw czy modela i spyta się ludzi jak można utrzymać rodzinę za 1500zł?
15 maja 2014
+3
-1
PL
52b-6af
~ franek   A Pan Mirosław Późniak był już po swoich lekcjach w Elektryku?
15 maja 2014
+6
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
we wtorek, godzina 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
we wtorek, godzina 20:36 Biłgoraj
SP nr 5 prezentuje swoją ofertę
we wtorek, godzina 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl