Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.03.19 15:56 | aktualizacja: 2014.03.20 11:47

Podsekretarz stanu w Starostwie

19 marca br. w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, odbyło się spotkanie z Bogdanem Dombrowskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Wśród gości znaleźli się także poseł Genowefa Tokarska, wojewoda lubelski Wojciech Wilk, wicemarszałek Krzysztof Grabczuk.
Podsekretarz stanu w Starostwie
Podsekretarz stanu w Starostwie

W spotkaniu uczestniczyli ponadto wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, burmistrz Biłgoraja, kierownicy wydziałów i jednostek podległych Starostwu Powiatowemu.

Gości powitał starosta Marian Tokarski. Dokonał także prezentacji powiatu biłgorajskiego. - Posiadamy niezbyt dobre gleby, ale przy dużym wysiłku uzyskujemy dobre plony zbóż, ziemniaków, warzyw. Posiadamy kopaliny wapieni i piasków, czyste środowisko i duże zalesienie - mówił Marian Tokarski. Starosta przybliżył również dwa największe problemy z jakimi mierzy się powiat, czyli stan dróg wojewódzkich i powiatowych. - 50% dróg powiatowych jest w stanie dobrym, reszta wymaga poprawy. Znacznie gorsza sytuacja jest na drogach wojewódzkich, jest ich 215 km i tylko 29 km w stanie dobrym, aż 90% dróg wojewódzkich wymaga pilnej naprawy - zaznaczył Starosta.

Jako pierwszy z gości głos zabrał nowo wybrany wojewoda lubelski Wojciech Wilk, który wyraził wolę współpracy zarówno na szczeblu powiatowym, jak i samorządowym. Ilość funduszy, które wpłynęły do naszego województwa przypomniał Krzysztof Grabczuk. - 26 miliardów złotych i 22 tysiące zrealizowanych projektów. Przed nami piękny czas, dlatego, że do tej pory łataliśmy dziury, a teraz pieniądze spłyną do przedsiębiorców, bezrobotnych i na uruchomienie mechanizmów pożyczkowych tak, aby umożliwić firmom rozwój - zaznaczył Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. Przypomniał, że w nowym okresie programowania znajdzie się mniej pieniędzy na remonty dróg, sporo za to na odnawialne źródła energii, a także poprawę współpracy między nauką, biznesem i polityką. Zaznaczył, że znajdą się także pieniądze na szpitale i kształcenie zawodowe młodzieży. - Jeżeli nie przejemy tych pieniędzy to będziemy mieć trwałe efekty na wiele lat - podkreślił Grabczuk. O remont drogi wojewódzkiej do wicemarszałka zaapelował wójt gminy Potok Górny Edward Hacia. - Chodzi o drogę 863, która kiedyś najkrócej mówiąc łączyła hutę Stalowa Wola z Rosją. Ze strony gmin Obsza, Biszcza i Potok Górny jest wielka prośba o wykonanie tej drogi - apelował wójt Edward Hacia.

Głos wójta wsparła Genowefa Tokarska, poseł na Sejm. - Jest szansa na wykonanie tej drogi, gdyby znalazła się w programie Rozwoju Polski Wschodniej. Prosimy, aby 863 zaistniała w strategi rozwoju województwa - mówiła poseł Tokarska. O zmianach, jakie czekają Polskę, województwo lubelskie i w końcu powiat biłgorajski mówił minister Dombrowski, który sprawuje nadzór nad działaniami administracji rządowej w zakresie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, w sprawach związanych z szerokopasmowym dostępem do internetu. Nadzoruje sprawy w kompetencjach administracji rządowej w zakresie realizacji celów Narodowego Planu Szerokopasmowego przez jednostki samorządu terytorialnego. - Europejska Agenda Cyfrowa narzuca nam, aby do 2020 roku wszyscy obywatele UE mieli dostęp do internetu szerokopasmowego, o szybkości 30 mb/s, a w 50% gospodarstw o prędkości 100 mb/s. Dziś właśnie ruszyły prace na terenie Państwa powiatu, zmierzające do realizacji tych założeń - podkreślił Bogdan Dombrowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Więcej o realizacji inwestycji w artykule Szerokopasmowy internet dla wszystkich

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Podsekretarz stanu w Starostwie, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3727
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
CL
764-e22
~ Kamil  Banda darmozjadów w godzinach pracy kawka i ciasteczko a ty robolu pracuj.
19 marca 2014
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
34f-37b
~ TheFender  do ~ lbl.pl   http://telewizjabilgoraj.pl/wystapienie-wiceministra-bogdana-dombrowskiego-w-bilgoraju-,1,557,.html
4:00 minuta w powyższym filmiku. Wysokim stopniem urzędnik się nie pomylił. Ignorancją nie pierwszy raz popisał się redaktor serwisu bilgorajska.pl
20 marca 2014
brak ocen
PL
7be-d4e
~ a może   w Polsce trzeba zrobić drugi Majdan ?
19 marca 2014
+9
-1
PL
7c5-037
~ hh   wy powinniście siedzieć w więzieniach nie w urzędach
19 marca 2014
+6
-2
PL
58c-0b6
~ lbl.pl   Panie Tokarski
Jak się wstaje i przemawia do zgromadzonych gości to należałoby zapiąć marynarkę. (ale nie tak jak Pański zastępca na słit-fociach).
19 marca 2014
+9
-0
BR
69e-3c4
~ U   W starostwie dzisiaj Tokarska zbeształa kobietę za to że nie
przytrzymała jej płaszcza. Kobieta popłakała się.
19 marca 2014
+7
-1
TR
24b-080
~ Ewa   babcia Gienia kobietom wiek emerytalny podniosła a teraz śmieje się z nas wszystkich.
19 marca 2014
+8
-1
PH
b0b-700
~ Weronika   Pogonić ich wszystkich i to szybko.
19 marca 2014
+11
-1
CL
764-e22
~ Kamil   Banda darmozjadów w godzinach pracy kawka i ciasteczko a ty robolu pracuj.
19 marca 2014
+14
-1
PL
58c-0b6
~ lbl.pl   "o szybkości 30 megabajtów na sekundę, a w 50% gospodarstw o prędkości 100 megabajtów na sekundę"
.
No właśnie takich mamy wysokim stopniem urzędników w Ministerstwie Administracji i CYFRYZACJI, że nie wiedzą czym się rózni megabajt od megabita.
.
Żenada
19 marca 2014
+4
-0
PL
08e-a38
~ jak w tytule art,   Siedemdziesiąt lat po wojnie i godnych dróg nie ma, to gdzie te pieniądze spływają?To co pozostało po Adolfie, ciągle naprawiają, łatają , a jak wybudują kilometr dwa drogi wielkie larum na całą Polskę! Mówcie od razu na kogo głosować, bo kasa może wam odpłynąc jak niepotrzebny ściek!
19 marca 2014
+8
-0
PL
7be-d4e
~ oj wybory czuję wybory   decydenci robią w poro bo .... wybory
19 marca 2014
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 marca 2020 Powiat
Zachorowała młoda kobieta z pow. biłgorajskiego
Mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zakażona SARS-CoV-2 jest młoda kobieta z powiatu biłgorajskiego.
w czwartek, godzina 15:58 Powiat
Dwóch mężczyzn z powiatu chorych na COVID-19
w czwartek, godzina 10:12 Biłgoraj
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
27 marca 2020 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
w czwartek, godzina 14:22 Biłgoraj
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
dzisiaj, 10:33 Nadrzecze
Izolatorium w Nadrzeczu
24 marca 2020 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarł pacjent zakażony koronawirusem
w czwartek, godzina 11:52 Frampol
Zmiana decyzji dotyczącej targowiska we Frampolu
26 marca 2020 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w czwartek, godzina 08:12 Frampol
Targowisko we Frampolu otwarte
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Izolatorium funkcjonuje w powiecie biłgorajskim
w sobotę, godzina 08:32 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
w środę, godzina 20:30 Lubelszczyzna
Lepsze wieści - tylko jeden nowy przypadek zakażenia
dzisiaj, 10:49 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Pierwszych Komunii w maju nie będzie
20 marca 2020 Biłgoraj
Lekcje on-line
Od minionego poniedziałku trwa przerwa od zajęć w szkołach, ale jak podkreśla Ministerstwo Edukacji nie oznacza to przerwy od nauki. Teraz lekcje odbywają się on-line, nawet za pośrednictwem Youtube.
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Rozpalili ognisko wbrew zakazowi zgromadzeń
26 marca 2020 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
25 marca 2020 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
we wtorek, godzina 15:33 Gmina Biłgoraj
Odbiór śmieci w gminie Biłgoraj na nowych zasadach
w niedzielę, godzina 20:44 Lubelszczyzna
18 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 5 ozdrowieńców
20 marca 2020 Kraj
Wprowadzono stan epidemii. Szkoły będą zamknięte do świąt
W piątkowy wieczór, 20 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Przerwa od zajęć w szkołach została wydłużona do Wielkanocy. Ale to nie jedyna zmiana. Co oznacza stan epidemii?
w środę, godzina 21:39 Lubelszczyzna
Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa na Lubelszczyźnie
w niedzielę, godzina 10:06 Biłgoraj
Prawomocny wyrok za usiłowanie gwałtu i groźby
21 marca 2020 Biłgoraj
Dziś ruszyła kolejna akcja sprzątania lasów
W sobotę, 21 marca, ruszyła kolejna akcja sprzątania biłgorajskich lasów, organizowana przez #BiłgorajEKOchallenge. Akcja potrwa do 20 czerwca.
w czwartek, godzina 21:04 Lubelszczyzna
151 przypadków zakażenia koronawirusem
w środę, godzina 12:35 Lubelszczyzna
"Zbliżamy się do najtrudniejszej sytuacji, dynamicznego wzrostu zakażonych"
24 marca 2020 Powiat
Skrócony wniosek o odroczenie składek ZUS
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego skróconego wniosku. Jest na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
26 marca 2020 Biłgoraj
Zmiana terminu odbioru odpadów
dzisiaj, 08:54 Biłgoraj
PCK opiekuje się chorymi w okresie pandemii
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl