Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.03.14 08:20

Nowe schetynówki bez ścieżek rowerowych

O możliwości przebudowy czterech ulic w Biłgoraju: Włosiankarskiej, Polnej, Zielonej i Parkowej bilgorajska.pl informowała na początku lutego w artykule pt. Będą kolejne schetynówki. W związku z planami remontu pojawił się pomysł wykonania ścieżek rowerowych przy tych drogach. Niestety pomysł nie doczeka się realizacji. Dlaczego?
Nowe schetynówki bez ścieżek rowerowych
Nowe schetynówki bez ścieżek rowerowych

Najprawdopodobniej uda się pozyskać środki zewnętrzne na przebudowę czterech ulic w osiedlu Różnówka. Będzie to wspólny projekt samorządu miasta i powiatu biłgorajskiego. Ogłoszono już przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. W projekcie nie ma jednak mowy o wykonaniu ścieżek rowerowych wzdłuż remontowanych dróg. Temat ten poruszono podczas lutowej sesji Rady Miasta.

- W planach jest modernizacja ulic Włosiankarska, Zielona, Polna i Parkowa. W związku z tym, że są to główne ulice w osiedlu Różnówka, łączące osiedle z obwodnicą południową, która ma posiadać ścieżkę rowerową na całej długości wnoszę o uwzględnienie w projekcie wykonania ścieżek rowerowych w ulicy Polnej i Włosiankarskiej, jeśli się uda to także w ulicy Zielonej - interpelował radny Mirosław Lipiński. Dodał, że korzystając z modernizacji dróg powstałaby potrzebna infrastruktura rowerowa w tej części miasta.

- Interpelacja ta została złożona dużo za późno. Do realizacji inwestycji w ul. Włosiankarskiej, Polnej, Parkowej i Zielonej przygotowywaliśmy się już w roku ubiegłym - odpowiedział burmistrz Janusz Rosłan. Są to ulice powiatowe, dlatego pewne warunki związane z realizacją inwestycji narzucane są przez Zarząd Dróg Powiatowych. To właśnie ZDP wykonał uproszczoną dokumentację, natomiast miasto Biłgoraj dokłada się do wykonania zadania, udzielając pomocy finansowej, nie mając wpływu na uwzględnienie wykonania np. ścieżek rowerowych.

- Realizacja takiego zadania wymagałaby poniesienia znacznych kosztów wykupu gruntów. Zarząd Dróg Powiatowych nie dysponuje gruntem umożliwiającym wybudowanie ścieżek rowerowych przy tych ulicach - tłumaczył dalej burmistrz Rosłan.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji został już złożony, obecnie znajduje się on na 14. miejscu listy rankingowej, w związku z czym nie ma mowy o zmianach projektu technicznego.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nowe schetynówki bez ścieżek rowerowych, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3889
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
889-3fc
~ TR   szeliga zaczyna kampanie wyborczą, sam sobie pisze komentarze,ŻAŁOSNE
16 marca 2014
+3
-1
rowerzysta1   Jestem za tym pomysłem Masy Krytycznej 3 razy w tygodniu ale początek powinien być o 15 aby zablokować najbardziej ruchliwe ulice takie jak chociażby Krzeszowska i Kosciuszki
16 marca 2014
+1
-0
PL
e10-f49
~ 2 Mieszkaniec   Co Szeliga piszesz za siebie? Co ty zrobiłeś dla naszego miasta? Zrób najpierw porządek w swej rodzinie.
16 marca 2014
+2
-1
PL
7ee-ae6
~ TR   Pan Szeliga to niech pierwsze zadba o porządek w swoim życiu prywatnym.
16 marca 2014
+4
-1
PL
a9a-b48
~ Mieszkaniec   Pan SZELIGA jak zostanie BURMISTRZEM to zrobi porządek w mieście i zadba też o rowerzystów! BIŁGORAJ potrzebuje MŁODEGO BURMISTRZA BO to MIASTO z PERSPEKTYWAMI NA PRZYSZŁOŚĆ!
16 marca 2014
+2
-4
PL
06f-fe4
~ propozycja  do ~ Marian   proponuję masę krytyczną o 15:30 na pewno szybko pójdzie
15 marca 2014
+3
-1
PL
5ba-2e9
~ dzwonek   Tak naprawdę wszystko się da. Wystarczy trochę woli. U mnie w słowniku nie ma słowa nie da się. Ale jeśli ze wszystkiego robi się politykę no to jest jak jest. Ludzie wybierajcie na radnych burmistrzów ludzi z jajem co chcą zrobić coś dla miasta i ludzi , a nie tylko się nachapać.
15 marca 2014
+6
-0
PL
699-93e
~ lbl.pl   Za niezrobienie ścieżki przy Kościuszki wszystkie osoby odpowiedzialne powinny zostać ukarane.
Zaczyna się wiosna i rowerów coraz więcej i teraz średnia prędkość na Kościuszki to 20kmh, a zobaczycie jak już prawdziwa wiosna będzie a później lato i tych rowerów będzie dużo więcej, to będzie praktycznie blokada na Kościuszki, wszyscy będą jechać w kolumnie w jednym tempie.
Jak jeszcze jedzie jakiś ktoś młodszy wysportowany to nie ma takiego problemu bo jedzie te 25-30kmh i nie blokuje zbytnio ruchu, ale jak jakaś babinka jedzie 10kmh to już się zator robi.
Już lepiej było nie robić tych lewoskrętów tylko w obu kierunkach pasy dla rowerów na jezdni po 1 m szerokości.
15 marca 2014
+5
-0
PL
5ba-2e9
~ dzwonek  do ~ aza   Burmistrza, że remontując główną ulice w mieście zapomniał o tak istotnej rzeczy jaką jest droga rowerowa w nowoczesnym mieście, do którego cały czas przecież rzekomo dąży.
15 marca 2014
+6
-1
PL
e10-f49
~ Marian   Masę Krytyczną zrobimy Rosłonowi w dniu wyborów
15 marca 2014
+8
-2
PL
52b-6af
~ MasaFan   Maseeee, maseeee krytyczną koniecznie zróbcie, najlepiej 3x w tygodniu w związku z tym i nie po południu z rana i koniecznie czwartek
15 marca 2014
+3
-3
PL
2a3-87b
~ Zosiedla   Radny Lipiński aktywnie działa i zabiega o swoje osiedle. Interpelował w sprawie ścieżek na Kościuszki, tutaj też działa, szkoda, że Burmistrz nie pomyślał o tym o co zabiega radny.
15 marca 2014
+5
-1
PL
22e-123
~ aza   wzdłuż Kościuszki też bez ścieżek..za to rowerów na chodnikach więcej niż pieszych..kogo pozwać jak jakaś babina na mnie wjedzie?
14 marca 2014
+7
-1
PL
e10-f49
~ Do wpisu Kazik   Nie wiesz o co chodzi, nie znasz się, a zabierasz głos. Pan Lipiński zgłaszał potrzebę wykonania tej ścieżki rok temu. Przy okazji poprzedniej edycji schetynówek. Teraz tylko ja powtórzył.
14 marca 2014
+3
-2
PL
6d8-ff8
~ Kazik   Lipiński nie pomyślał o ścieżkach wcześniej? Nie głosuje na niego.
14 marca 2014
+2
-6
PL
3b9-4da
~ kierowca   Pokaż mi gdzie są ścieżki rowerowe przy głównych ulicach w miastach?Przepisy zabraniają w takich sytuacjach jak u nas w mieście,musi być odpowiednia szerokość jezdni.Jak nie wiem i się nie znak nie zabieram głosu.Prawda?
14 marca 2014
+3
-7
PL
18c-3cc
~ niezgadzam_się  do ~ mieszkaniec   a co z um nie orientują się że przy każdej drodze nowej czy remontowanej powinna być zaplanowana ścieżka? już kościuszki jest super że rowerzyści się plączą pod kołami i przez miasto się jedzie 20 na godzine kordonem. Jakbyś miał kupić samochód to kupujesz bez klimy abs i.t.p??
14 marca 2014
+7
-2
PL
3b9-4da
~ mieszkaniec   Ty Lipiński jak zwykle zaspałeś,gdzie ty byłeś jak planowano remonty na osiedlu dróg.Teraz to ty się pocałuj w d,,,,,!
14 marca 2014
+6
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w piątek, godzina 07:29 Biłgoraj
Nowa prezes UTW w Biłgoraju
w piątek, godzina 16:51 Biłgoraj
Apel o zamknięcie czworonogów
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w czwartek, godzina 10:04 Ciosmy
Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzew
w czwartek, godzina 19:30 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w piątek, godzina 10:55 Biłgoraj
Część Biłgoraja bez prądu
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
w piątek, godzina 21:04 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w środę, godzina 11:30 Potok Górny
Kompletnie pijany 62-latek za kierownicą jeepa
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w czwartek, godzina 14:27 Leśnictwo Bojary
"Łączą nas drzewa"
w piątek, godzina 11:19 Gmina Biłgoraj
Chciał pomóc znajomej, stracił pieniądze
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w czwartek, godzina 19:27 Biłgoraj
Koncert na powitanie wiosny [NOWE ZDJĘCIA]
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w piątek, godzina 08:03 Kraj
Kiedy "trzynastki" trafią do emerytów?
w środę, godzina 08:06 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ gościli ósmoklasistów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl