Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2013.11.27 15:33

Ustawa do zmiany

Posłowie Solidarnej Polski chcą zmienić ustawę o zamówieniach publicznych. - Wszystkie samorządy narzekają że muszą wybierać najniższą cenę i później jakość inwestycji jest fatalna. Tymi zmianami zainteresowani są także przedsiębiorcy - podkreśla poseł Piotr Szeliga.
Ustawa do zmiany
Ustawa do zmiany

Projekt nowelizacji ustawy o zamówieniach publicznych przedstawili we wtorek 26 listopada br. w Sejmie poseł Piotr Szeliga i Tomasz Górski. - Wszystkie samorządy narzekają że muszą wybierać najniższą cenę i później jakość inwestycji jest fatalna. Często przetargi wygrywa firma z niby najniższą ceną, robi się aneksy do umowy i cena jest wyższa. Tymi zmianami zainteresowani są także przedsiębiorcy dla których udział w kilku przetargach jest w znacznym stopniu utrudniony - wyjaśnia poseł Piotr Szeliga.
Projekt SP zakłada wybór oferty na podstawie ceny, ale i kryteriów odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego. Posłowie Solidarnej Polski chcą, aby prezes Rady Ministrów wydał na podstawie znowelizowanej ustawy rozporządzenie określające obowiązkowe kryteria oceny ofert przetargowych; wśród kryteriów miałyby się znaleźć: trwałość materiałów, sprawność, innowacyjność, optymalne koszty eksploatacji i serwisu oraz solidność. - Często przetargi wygrywa firma z niby najniższą ceną, robi się aneksy do umowy i cena jest wyższa. Faktycznie więc inwestycja kosztuje dużo więcej niż zaproponowały firmy, które dany przetarg przegrały - dodaje poseł z Biłgoraja.

Istotne zmiany zaszłyby także dla przedsiębiorców. Dzięki wprowadzeniu nowej instytucji, czyli Centralnego Rejestru Wykonawców Zamówień Publicznych, który miałby podlegać prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych, przedsiębiorcy nie musieliby startując w licznych przetargach, za każdym razem dostarczać różnegi typu zaświadczeń z Urzędu Skarbowego czy ZUS-u. Rejestr zawierałby najważniejsze dane dotyczące danej firmy, które firma będzie miała obowiązek co jakiś czas aktualizować. Jak podkreśla poseł Szeliga byłoby to znaczne ułatwienie. - Mam nadzieję, że ustawę o zamówieniach publicznych uda się zmienić - mówi poseł Szeliga.

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Ustawa do zmiany, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3811
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
e07-533
~ Igor   Pytanie do Pana Szeligi ile kosztuje nowelizacja ustawy raczej chyba was nie stać - przygotowanie projektu przez specjalistów kosztuje bo wy panowie możecie najwyżej go nakreślić ile pieniędzy ma wasze ugrupowanie na przygotowanie tej ustawy. Jak zwykle gra pod publiczkę ale brawo za kreatywność.
28 listopada 2013
+1
-2
PL
c70-317
~ minerwa   Bardzo dobra inicjatywa Panie Pośle. Najwyższy czas na zmianę bubla prawnego w ramach którego cwaniactwo i kumoterstwo, kolesiostwo grasuje w Biłgoraju. Gdzie nie spojrzeć naokoło ci sami wykonawcy. A przecież są nowe firmy, dobre firmy, które rzetelnie , sprawnie i bez bata wykonały by robotę. A dlatego, że są to bolączki naszego regionu i znane są Posłowi stąd jego wniosek. Powinniśmy wspierać w takich działaniach a nie krytykować.Tak dalej Panie Pośle fakt, że jest Pan przedstawicielem nowej formacji na arenie politycznej nie znaczy że słabej. Dla mnie jest to formacja która niesie ze sobą otwartość i szanse na życie w bezpiecznym państwie.
28 listopada 2013
+6
-1
PL
757-32b
~ Adam   Te zmiany są dobre dla tych co zamawiają i tych co uczciwie chcą wygrać przetargi. Szeliga młody ale widać myśli i pracowity. Dzisiaj w tvn mówili o tej propozycji i chwalił ją ekspert.
27 listopada 2013
+6
-1
PL
2a3-87b
~ Antyfranek   Do Franek: Franek chyba zadrości aktywności Posłą i SP i stad te zlosliwosci, prosze na to nie patrzeć, wielu ludzi ceni Wasze działania.
27 listopada 2013
+6
-1
PL
be0-9aa
~ pitu pitu   za rok wybory;)
27 listopada 2013
+2
-5
PL
52b-6af
~ Lolek   Im więcej kryteriów tym lepiej. Dzisiaj ustawienie ceny jest proste. Najniższa cena to słaba jakość. Dobrze że poseł Szeliga chce zmienić te przepisy.
27 listopada 2013
+6
-1
PL
d43-9ec
~ Przedsiębiorca   Ma racje dzisiaj przetargi wygrywają dzięki najniższej cenie swoi a potem robi się większą cenę, nieprzewidziane prace i inne myki. Dobry projekt.
27 listopada 2013
+6
-1
PL
52b-6af
~ franek   Szeliga ze swoją mierną partyjką z poparciem społecznym 1,5 % to sobie może zgłaszać!!! Nic nie robi dla regionu biłgorajskiego pożytecznego tylko cały czas coś węszy, kogoś nasyła,coś tam zgłasza i wpycha się na wszystkie msze i badziewne uroczystości żeby go ludzie zobaczyli. I to jest reprezentant Biłgoraja? Dajcie spokój, On i ta cała Solidarna Polska to trup polityczny po którym po najbliższych wyborach śladu nie zostanie!
27 listopada 2013
+3
-7
PL
6e4-768
~ jgf   A kiedy projekt o konfiskacie majątków nie legalnie zdobytych? Np. młoda Tuskowa skąd ma na mercedesa apartament za pół miliona?I wielu jej podobnych?Łopatą zarobiła na drogach Nowaka budzika?
27 listopada 2013
+3
-2
PL
f48-41a
~ bob   Cenna inicjatywa,b.dobry wniosek.Oby nie majstrowali zbytnio przy tym posłowie z koalicji rządzącej.
27 listopada 2013
+5
-3
PL
6e4-768
~ hg   Zamówienia publiczne to kasa dla rodzin i kumpli w urzędach tych co przy żłobie , nie jeden przetarg był robiony pod konkretną osobę czy firmę, to walka z wiatrakami
27 listopada 2013
+3
-1
PL
e61-86c
~ były uczeń   Najpierw załatw a póżniej mów.Bo za dużo pan naobiecywał panie pośle i ani przed panem ani za panem.
27 listopada 2013
+2
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl