Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT =
2013.10.22 09:32

PiS przygotowuje się do przejęcia władzy

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z terenu powiatu biłgorajskiego wzięli udział w I Lubelskiej Konferencji Samorządowej Prawa i Sprawiedliwości "Lubelskie - czas przyśpieszyć", która odbyła się w sobotę 19 października na Zamku Lubelskim, a była zapowiedzią przygotowań do przejęcia władzy na terenie całej Lubelszczyzny.
PiS przygotowuje się do przejęcia władzy
PiS przygotowuje się do przejęcia władzy

Zebranych na konferencji przywitał poseł i przewodniczący Lubelskiej Rady Regionalnej PiS, Sławomir Zawiślak, który podkreślił, że PiS przygotowuje się do przejęcia władzy w regionie. Specjalny list do uczestników sobotniej Lubelskiej Konferencji Samorządowej przygotował prezes PiS - Jarosław Kaczyński. "- Nie można efektywnie i oszczędnie gospodarować pieniędzmi unijnymi na poziomie samorządów bez usprawnienia państwa, którego podstawą musza być zasady etyczne. W tym celu chcemy rozszerzyć kompetencje Ministerstwa Rozwoju wyposażając je w uprawnienia w zakresie planowania strategicznego. Realizacja planu strategicznego powinna spowodować nade wszystko integrację komunikacyjną województwa lubelskiego z centrum Polski, innymi ziemiami i ośrodkami gospodarczymi Unii Europejskiej. " - napisał do polityków z Lubelszczyzny prezes PiS Jarosław Kaczyński. - "Prawo i Sprawiedliwość w swoich licznych dokumentach programowych oraz w praktyce politycznej w latach w latach 2005-2007, kiedy sprawowało rządy w Polsce opowiadało się za zasadami zrównoważonego rozwoju odrzucając koncepcję realizowaną przez PO i PSL, wspierania regionów zamożnych w Polsce. Taki model polityki jest nieefektywny w sensie ekonomicznym, niesprawiedliwy społecznie oraz szkodliwy dla większości mieszkańców Polski, w tym Lubelszczyzny" - argumentował pisemnie prezes PiS.

Do zebranych, o swojej wizji Polski, rozowju gospodarki, perspektywach pozyskania środków unijnych mówili m.in. Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Bartłomiej Telejko, doradca Europejskiej Grupy Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, Artur Soboń, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.
W I Lubelskiej Konferencji Samorządowej Prawa i Sprawiedliwości, wzięli także udział przedstawiciele naszego regionu.

Powiat biłgorajski reprezentowali m.in. Andrzej Szarlip, szef powiatowych struktur PiS, Beata Strzałka, przewodnicząca miejskich struktur partii, Tomasz Książek, Mirosław Lipiński i Ryszard Krawiec, radni Rady Miasta Biłgoraj Janusz Różański i Henryk Paska, członkowie Zarządu Okręgu, Andrzej Wojtyło, przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie, Michał Mulawa, szef tarnogrodzkiego PiS-u, Leszek Przytuła, radny Rady Gminy Biłgoraj, Marek Łoński z komitetu miejskiego PIS, Andrzej Kozina, szef Forum Młodych PiS, Marcin Kulig z koła PIS w Turobinie.

Jak podsumowują konferencję członkowie biłgorajskiego PiS-u - Ważnym elementem wynikającym z dyskusji na konferencji jest opracowywana przez Zarząd Województwa (PO i PSL) Strategia Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 , w ramach której będzie stworzona Lista Projektów Strategicznych. Czy znajdą się tam inwestycje z powiatu biłgorajskiego? PO i PSL jest głównie za rozwojem i inwestowaniem w duże aglomeracje. PiS opowiada się za zrównoważonym rozwojem całego województwa. Zobaczymy, jak zagłosują radni Sejmiku Wojewódzkiego z powiatu biłgorajskiego - mówi Janusz Różański, członek Zarządu Okręgowego PiS. Radny Leszek Przytuła za najaważniejszy problem uważa zmniejszenie środków na rolnictwo - Jak powszechnie wiadomo, w powiecie biłgorajskim dominuje rolnictwo jako najważniejsza gałąź produkcji i dlatego ze szczególną uwagą przyglądamy się środkom unijnym na ten cel, które zostały w znacznym stopniu zmniejszone dzięki uległym negocjacjom rządu z Radą Unii Europejskiej. W latach finansowania 2014-2020 polska wieś straci 24-32 mld złotych. To spadek o 12%, największy spośród państw UE, nie mówiąc już o dopłatach bezpośrednich, które wynoszą 215 euro/ha i są dużo poniżej średniej unijnej, która wynosi 265 euro/ha - podkreśla Leszek Przytuła, radny Rady Gminy Biłgoraj.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
PiS przygotowuje się do przejęcia władzy, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 6121
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
1ba-d8e
~ Arek  Dlaczego Ksiażka nie wysadziliście dyscyplinarnie z PiS za kradzież w sklepie
22 października 2013
+29
-1
RU
927-36c
~ Włodek  Już Olszówka z PiS pokazał jak przejmuje władze w gminie. Podobno nie trzeźwieje od wczoraj.
22 października 2013
+24
-2
BR
755-790
~ Bernard  Radni Krawiec i Lipiński do władzy? Panowie oglądam sesje i ręce opadają jak nic nie robicie.
22 października 2013
+21
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
b78-70c
~ elekt.   czy Pan Krawiec został rozliczony za wydawanie "lewych" praw jazdy?
25 października 2013
brak ocen
PL
348-3c8
~ Miny   Mnie razi niesamowita chęć PIS-u przejęcia władzy, nawet tej lokalnej i te bojowe wyrazy twarzy. Panowie, będą wybory i wygrajcie, poczekajcie... A teraz zaimponujcie rozwagą i mądrością. To sie opłaci lepiej niż te "miny"
23 października 2013
+1
-0
PL
613-6af
~ Miś   Podobno władze muzeum na zamku w Lublinie robią remanent. Sprawdzają czy są wszystkie płytki w wc. Bo jak brakuje to wiadomo kto ....
22 października 2013
+7
-1
LK
5f8-64a
~ Robert   Dopóki w PiS będzie Różański który sprywatyzował szpital i złodziej Książek piewca pieśni radzieckiej nigdy nie zagłosuje na PiS.
22 października 2013
+10
-3
IN
45b-b32
~ Tymek   Leszek Przytuła nic dla nas nie zrobił. Drogę i boisko obiecywałeś przed wyborami a teraz myślisz że nas znowu nabierzesz? Zajmij się jakąś robotą a nie wiecznie na zasiłkach żyjesz.
22 października 2013
+5
-2
PL
6d8-ff8
~ Do poniżej   Co ty masz za kompleksy Solidarnej Polski? Popatrz są kody i widać że pisze wiele osób. Nie każdy kocha PiS i Macierewicza. Uszanuj że inni nie chcą Antoniego i jego teorii. Osobiście wolę politykę SLD i ich wspieranie ubogich.
22 października 2013
+3
-1
PL
3df-487
~ -Piotrek   Jakiś frustrat z Solidarnej Polski wylewa swoje żale. Wstyd i żenada.
22 października 2013
+2
-3
PL
43e-8c9
~ wyborca   Czytam te komentarze i wstyd mi za tych, którzy to piszą. Jakimi musicie być frustratami, żeby ttaki poziom reprezentować? Jesli macie do tych ludzi jakieś merytoryczne uwagi to piszcie czy też powiedzcie im to w rozmowie. Tylko ZERA opluwają anonimowo! Wstyd i żenada.
22 października 2013
+3
-3
PL
2a8-3ed
~ szkoda   tylko komentowac i opluwac innych!nie znacie ludzi a oceniacie!sami coś zróbcie!łatwo tak oczrniac!typowi Polacy!
22 października 2013
+2
-2
PL
52b-6af
~ haha   Tomasz ma take mine jakby chciał komuś przpier===lić!!!
22 października 2013
+3
-2
UA
e9a-789
~ Hrabia   Patrząc na zdjęcia można powiedzieć jedno wam do władzy to może się chcieć ale z kim?
22 października 2013
+5
-2
RU
6ec-a4e
~ Stanisław   Zdjęcie 4 i 5 miny tych panów mówią jedno. Nigdy nie dopuścić takich do rządzenia przecież to banda ponuraków.
22 października 2013
+9
-1
EC
b4b-092
~ mariola   Oto kwiat narodu. Radny Płyta Tomasz Książek złodziej płyt, Janusz Różański który sprywatyzował szpital bo PiS mu tak kazał a teraz wyrzucony z pracy w Żywcu w Leżajsku więc szuka cieplej posadki, reszta bezimienni i nieznani ale ich cel jeden przejąć władze a obywateli mieć w dalekim poważaniu. Już PiS z Różańskim na czele oddał szpital arionowi i pokazał jak rządzą.
22 października 2013
+17
-2
ID
d22-f47
~ Biłgoraj   Zawiślak Hetmaniec już tak przycisnął butem biłgorajskich działaczy że jako jedyni jadą do Lublina na podliz. Sala pustaka bo nawet ludziom z Lublina nie chciało się przyjść.
22 października 2013
+17
-1
PL
e3c-453
~ 42   żaden sprzedawca nie zagłosuje na płytę, już teraz gdy wchodzi do sklepu każdy mu na ręce patrzy czy czegoś nie ukradnie,jeżeli PIS chce płytę promować to skończy na bezrobociu
22 października 2013
+9
-1
BR
755-790
~ Bernard   Radni Krawiec i Lipiński do władzy? Panowie oglądam sesje i ręce opadają jak nic nie robicie.
22 października 2013
+21
-1
PL
e75-814
~ u2   Czemu tam się nie promuje młodych?
22 października 2013
+5
-2
PL
e75-814
~ d1   To może płytę na ministra sprawiedliwości oddelegują?10 razy wolę solidarną Polskę jak macie płytę promować czy byłych ormowców
22 października 2013
+9
-3
PL
9cb-a24
~ Hrabiatrzepiekoński   to jest dobre ...PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO PRZEJĘCIA WŁADZY ..... jak pięknie to brzmi ....tylko jeszcze nie wiedzą kto na nich będzie głosował , no może Macierewicz przyleci na skrzydle tupolewa z nadrukiem czerwonym litery "W"
22 października 2013
+11
-1
RU
927-36c
~ Włodek   Już Olszówka z PiS pokazał jak przejmuje władze w gminie. Podobno nie trzeźwieje od wczoraj.
22 października 2013
+24
-2
PL
1ba-d8e
~ Arek   Dlaczego Ksiażka nie wysadziliście dyscyplinarnie z PiS za kradzież w sklepie
22 października 2013
+29
-1
RU
51c-5d9
~ Mirek   Znamienne jest te pierwsze zdjęcie w artykule. Kilka osób z Biłgoraja i okolic a przed nimi i za nimi puste krzesła. Wielkie przejęcie władzy a normalni ludzie wstydzą się być w PiS. Z kim do ludzi? Macierewicz i Kaczyński zrobią wojnę z Rosją i Boże broń przed takimi wariatami.
22 października 2013
+16
-4
22 października 2013
brak ocen
PL
18c-3cc
~ włodzimierz   Nauczyciele nie kandydujcie na żadne stanowiska - już mam jednego w mieście a superradnych nauczycieli kilku - dziękujemy wam za uwagę zajmijcuie się czymś innym i nie blokujcie miejsc prawdziwym Polakom.
22 października 2013
+8
-1
PL
c62-5ad
~ koleś   Beata dopóki macie w swoich szeregach Płytę to nigdy na was nie zagłosuję
22 października 2013
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
dzisiaj, 10:23 Biłgoraj
Oświadczenie prezesa PGK ws. możliwych nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
dzisiaj, 09:48 Biłgoraj
W starostwie można oddać krew
dzisiaj, 14:29 Biłgoraj
Na OSiR ratują życie
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
dzisiaj, 18:11 Biłgoraj
Harcerskie melodie w ZSZiO
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
11 kwietnia 2024 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
w środę, godzina 13:01 Gmina Biłgoraj
Ograniczenia w korzystaniu z wody w gminie Biłgoraj
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
dzisiaj, 08:11 Biegi przełajowe
Złoto dla biegaczy z RCEZ
w środę, godzina 11:55 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt pierwszym Polakiem w Carrera Cup od 9 lat
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl