Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.09.10 14:39

Inwestycje do poprawki?

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta w Biłgoraju radni zwrócili się z pytaniami dotyczącymi największych miejskich inwestycji. Pytali m.in. o nienależycie wykonane prace przy zalewie Bojary, przeciekający dach Biłgorajskiego Centrum Kultury, czy remont siłowni OSiR.
Inwestycje do poprawki?
Inwestycje do poprawki?

Modernizacja zalewu Bojary, remont Biłgorajskiego Centrum Kultury, budowa Ośrodka Sportu i Rekreacji - każda z tych inwestycji kosztowała przynajmniej kilka milionów złotych. Okazuje się jednak, że nie wszytko zostało wykonane należycie. Wątpliwości co jakości wykonanych prac przedstawili radni Rady Miasta.

Radny Jacek Piskorski zwrócił się do burmistrza z zapytaniem dotyczącym modernizacji biłgorajskiego zbiornika. Stwierdził, że wykonane w ramach zadania prysznice, a w zasadzie ich podstawa, pozostawia wiele do życzenia. - Woda, która leci z pryszniców, podmywa podstawę, a to grozi jej zapadnięciem - mówił radny Piskorski. Sugerował także, by wykonać drewniane podesty w przebieralniach, tak, by korzystający z nich mieszkańcy nie musieli stać na piachu.

- Prace odbiorowe przy zalewie właśnie dlatego zakończyły się tak późno, gdyż inspektorzy mieli szereg zastrzeżeń. Wykonawca mimo, że zgłosił obiekt znacznie wcześniej musiał dokonać poprawek. Jeżeli będzie rzeczywiście sytuacja, że woda będzie podmywała podstawę pryszniców, skorzystamy z gwarancji, wykonawca będzie zmuszony zrobić lepszą podbudowę i zabezpieczyć podesty, tak, by woda ich nie podmywała - wyjaśniał burmistrz Janusz Rosłan.

Zaznaczył również, że sensownym jest wniosek ułożenia drewnianych podestów w przebieralniach, jednak pomysł ten nie był objęty programem funkcjonalno-użytkowym i trzeba będzie zlecić to jako odrębne zadanie.

Remontem siłowni na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zainteresowany był natomiast radny Paweł Kudzia. - Co to za remont, jaki był planowany zakres prac i czy to prawda, że miał zakończyć się 1 sierpnia? Czy wykonawca zostanie obciążony kosztami, gdyż OSiR w związku z opóźnieniem poniósł straty - pytał radny.

Podczas sesji odpowiedź nie padła, jednak jak zaznacza OSiR: - Siłownia została kompleksowo odnowiona w ramach gwarancji przez wykonawcę tj. wymieniono posadzkę (nowe wykładziny), lustra itp. Remont siłowni nieco się przedłużył, za co bardzo Państwa przepraszamy, ale warto było poczekać, bo obecnie jest bardziej funkcjonalna i jeszcze piękniejsza niż była.

Radna Danuta Łosiewicz poruszyła za to temat jakości wykonania Biłgorajskiego Centrum Kultury. - Chciałabym się dowiedzieć dlaczego budynek został odebrany skoro ma wady. Dotarły do mnie sygnały o przeciekającym dachu, wiemy też, że klimatyzacja pozostawia wiele do życzenia - mówiła radna.
Na odpowiedź ze strony władz miasta trzeba jednak poczekać. Najbliższa sesja zaplanowana jest na ostatni tydzień września.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 4891
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
549-e71
~ szkoda gadać  mieszkałem w kilku miastach za granicą oraz w Rzeszowie...ale takiego badziewiactwa jak w Biłgoraju nigdy nigdzie nie widziałem...no chyba że na Ukrainie...ale Ukraina to 3 świat...szkoda tylko że naszym miastem rządzą ludzie nie nadający się do zarządzania kioskiem z bułkami którzy z tego miasta robią 3 świat... aha jeszcze wiadomość dla wszystkich którzy mówią że gdy "coś" się robi to musi być syf i bardak...zobaczcie ludzie jak takie rzeczy załatwia się w regionach gdzie rządzą ludzie którzy chociaż w minimalnym stopniu znają się na zarządzaniu i posiadają szczątkową wyobraźnię...bo ci nasi wyobraźni nie posiadają za grosz...a za to chodzenie po piachu(żeby nawet tej durnej deski nie położyć)i egipskie ciemności po godzinie 20 to już normalnie należy się KRYMINAŁ !!!
10 września 2013
+19
-0
PL
d43-9ec
~ Ola  Rosłan musi odejść taki bałagan na ulicach i do tego tyle usterek.
10 września 2013
+18
-3
PL
91c-ecc
~ ADAM  To jest katastrofa!
Nowy OSiR, a tu już do remontu. Kto to odebrał? Przecież nie powinno mieć to miejsca!!!
10 września 2013
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
fb7-599
~ j.w   Najpierw się zoreintuj, a później krytykuj. Tam gdzie teraz w Puszczy jest zatoczka autobusowa bedzie trawnik, a zatoczka autobusowa i przystanek, bedzie 30 metrów dalej, za skrzyżowaniem, obok sklepu z poeczywem i chyba mięsnego.
11 września 2013
+1
-0
PL
4b7-7ea
~ ja   widzieliście lampe uliczna w Puszczy na środku zajazdu do przystanku autobusowego?????
11 września 2013
+0
-1
PL
303-a2e
~ okoliczny  do ~ Burmistrze jak zwykle wprowadza beznadziejność jutra   Bzdury wypisujesz to miasto ginie nie przez Burmistrza a po prostu firma BRW ma kryzys a większość ludzi w naszym powiecie uzależniła się od pracy w tej firmie, więc jak pozwalniali ludzi a ci co pracują biorą psie pieniądze to skąd kasa się weźmie na co kolwiek zastanówmy się..
11 września 2013
+0
-1
PL
ac7-f19
~ O!  do ~ j,w   Może jednak najpierw poczekajmy do końca listopada?
11 września 2013
brak ocen
PL
774-9a7
~ Puszcza   Dla mnie nikt nie musi odgrywać żadnej roli wrogiem jest system partyjny, który mamy dziś w Polsce. Układ klik partyjnych. Oczywiście, że w ramach tego systemu, wśród tych klik, można szukać ludzi, dla których Polska ma większe znaczenie, i takich, dla których ma mniejsze. Ale nawet ich stosunek do Polski nie ma szczególnego znaczenia, gdyż efektem systemu jest to, że podobnie jak w czasach komunistycznych całe państwo, cała administracja i cała partia mówią głosem wodza czyli obecnie Burmistrza Rosłana, który miasto doprowadza do całkowitej stagnacji i rozpaczy. A jeśli jest kilka partii, to każda z nich mówi głosem swojego wodza, zamiast reprezentować kogoś więcej i z kimś więcej się liczyć. Dodam jeszcze, że Rosłan jeśli zostanie kolejny raz Burmistrzem Biłgoraja doprowadzi ludzi do rozpaczy i nędzy/ Zlikwiduje obiecane szkoły i podniesie kolejny raz podatki - nic innego Rosłan nie potrafi i jest jak to mówią w mieście antyprzedsiębiorczy
11 września 2013
+7
-1
PL
5a3-c05
~ pep   Pier...lony Minimalizm za takie dzialnia kryminal odwolania z estanowisk i h u j !!!!!!! kto jest za lajkuje
11 września 2013
+4
-1
PL
ab6-e1f
~ ggf   jak mają jakieś wątpliwości to niech zgłoszą to do sądu, znają się na budownictwie?Jest tam jakiś inżynier?Jeszcze trochę to listonosz będzie pouczał elektryka, niech się zajmie każdy tym na czym się zna, a im jak nie pasi to niech zostaną krytykami filmowymi,albo niech sam który weżmie łopatę i pokarze co potrafi
11 września 2013
+1
-1
PL
ab6-e1f
~ vj   a jaki radny był nad tym zalewem?Ględzą tylko ,żeby udawać ,że coś robią, proponuję w ramach oszczędności zmniejszyć liczbę radnych o połowę ,miasto odetchnie,no i zlikwidowanie wice burmistrzów starostów,dość żerowania na podatnikach
11 września 2013
+1
-2
PL
880-d08
~ Burmistrze jak zwykle wprowadza beznadziejność jutra   ZACZNĘ TAK:
Na opuszczonej sklepowej witrynie wciąż jeszcze wisi plakat. Na nim naga modelka na wideo czacie internetowym. To jedna z niewielu możliwości pracy w tym mieście.
Biłgoraj, małe miasteczko położone w Dolinie Białej i Czarnej, złożyło wniosek o upadłość. To pierwsza taka sytuacja w Biłgoraju. Miasto bankrutuje 11 lat po tym, jak rząd Rosłana decyduje o tym co ludziom nie miłe czyli Rosłan robi to co chce a nie pyta mieszkańców co nam potrzebne!
Wstąpienie Rosłana na Burmistrza w 2002r miało pomóc wyjść Biłgorajowi w lepszą przyszłość. okazało się ze taki Rosłan i jego działacz Bełżek myślą tylko o sobie i o stanowiskach.Mieszkało wówczas niecałe 27 tys. mieszkańców. Miejscy urzędnicy działali aby Rosłan niby oddłużał miasto, aby finansować projekty, ale inwestycje były nieudane i ta się działo do tej pory miasto popadało w coraz większe długi a Rosłan zwiększył podatki na maxa. Być może zadziałała także zbyt wielka presja ze strony PO, bo Rosłan chciał nowy BCK i dlatego w zamian zadłuża miasto ponad stan i robi drogi czyli coś co nie sprzyja i tak nowym miejscom pracy w Biłgoraju.
Miasto radzi sobie coraz gorzej. Ograniczenie w BRW zatrudnienia i praca za 900 na rękę była głównym pracodawcą w mieście. Rosłan nie sprzyjał przedsiębiorcom i dalej nie sprzyja i topi miasto w długi/ ludzie tracą pracę, a w urzędzie drastycznie zmalały wpływy z lokalnych podatków. Nie starczy pieniędzy na wynagrodzenia dla personelu, rachunki, inwestycje w infrastrukturę. Rosłan topi miasto ale chce wygrać przyszłe wybory bo ma chęć władzy na następne lata/ W BCK będą głosić w kablówce, że Rosłan jest OK itd. Patrz tv Biłgoraj///
Wiele dróg w mieście jest w opłakanym, stanie - pokrywa się je tylko żwirem, to jedyna naprawa na jaką może sobie pozwolić czyli ulica Nowakowskiego. 7 domów policjantów z Biłgoraja/ Ale mają cicho siedzieć/ Niektóre dzielnice nie są podłączone do kanalizacji. Stoją tam stare budynki, które pilnie potrzebują remontu. Oświetlenie uliczne wyłaczają na pokaz włączają nad zalewem Bojary bo tam ledy. Za 3 miesiące będzie świecić na Kościuszki a resztę miasta Rosłan każe zgasić bo tam ma być oszczeność/
Dług narasta. Burmistrz nas zadłuża aby być burmistrzem na następną kadencję a Bełżek bratni syn SLD trzyma z Rosłanem od lat i nas utpopią w długach. Głosujcie więc kolejny raz na Rosłana a za rok podniesie nam podatki o kolejne 30%/
10 września 2013
+12
-1
PL
57e-f88
~ j,w   Jak orzy zalewie poprawki trwaly 2 miesiace i nadal są potrzebne to przy Kościuszki, będą chyba te fuszerki do 2017 poprawiać.
Przypominam, że zgodnie z umową remont Kościuszki ma się zakończyć do 30 listopada tego roku. Jestem ciekaw, czy jeśli się nie zakończy to miasto skorzysta możliwości pobierania kar od wykonawcy za niedotrzymanie terminu. Kary te wynoszą 0,3 promila za każdy dzień zwłoki, co daje ponad 7 000zł dziennie, ładny zadtrzyk gotówki do kasy miasta mogłby być gdyby miasto miało "jaja" i choć raz te kary naliczyło, moźe wtedy wykonawcy teochę inaczej podchodziliby do przestrzegania umów.
10 września 2013
+9
-1
PL
e07-533
~ mieszkaniec   Można też zabezpieczyć fundanenty ślizgawek, z których dzieci mogą zjechać do zalewu. Poruszając sie obok ślizgawki można palce stracić. Beton pod wodą wystaje z piasku. Same ślizgawki rodem z prl-u też są bardzo groźne dla dzieci.
10 września 2013
+3
-0
PL
549-e71
~ szkoda gadać   mieszkałem w kilku miastach za granicą oraz w Rzeszowie...ale takiego badziewiactwa jak w Biłgoraju nigdy nigdzie nie widziałem...no chyba że na Ukrainie...ale Ukraina to 3 świat...szkoda tylko że naszym miastem rządzą ludzie nie nadający się do zarządzania kioskiem z bułkami którzy z tego miasta robią 3 świat... aha jeszcze wiadomość dla wszystkich którzy mówią że gdy "coś" się robi to musi być syf i bardak...zobaczcie ludzie jak takie rzeczy załatwia się w regionach gdzie rządzą ludzie którzy chociaż w minimalnym stopniu znają się na zarządzaniu i posiadają szczątkową wyobraźnię...bo ci nasi wyobraźni nie posiadają za grosz...a za to chodzenie po piachu(żeby nawet tej durnej deski nie położyć)i egipskie ciemności po godzinie 20 to już normalnie należy się KRYMINAŁ !!!
10 września 2013
+19
-0
PL
91c-ecc
~ ADAM   To jest katastrofa!
Nowy OSiR, a tu już do remontu. Kto to odebrał? Przecież nie powinno mieć to miejsca!!!
10 września 2013
+12
-0
PL
d43-9ec
~ Ola   Rosłan musi odejść taki bałagan na ulicach i do tego tyle usterek.
10 września 2013
+18
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
dzisiaj, 19:59 Tereszpol
Procesja w Tereszpolu
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
dzisiaj, 08:45 Powiat
Od soboty przerwy w dostawie prądu w powiecie
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 13:18 Kraj
Policjanci w akcji
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w komendzie
Wraz z końcem maja dotychczasowy komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Marek Jamroz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Ryszard Smoluch. Przekazanie obowiązków odbyło się w środowe przedpołudnie 29 maja.
we wtorek, godzina 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
we wtorek, godzina 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
we wtorek, godzina 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
22 maja 2024 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w środę, godzina 21:46 Frampol
Nagrody dla działaczy kultury [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl