Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Teren wokół PKS zmieni wygląd?
2013.06.27 11:21 | aktualizacja: 2013.07.04 10:46

Inwestor pilnie poszukiwany

Zagospodarowanie terenu obok dworca PKS w Biłgoraju pozostawia wiele do życzenia. Jest szansa, że w końcu ten atrakcyjny plac w centralnej części miasta zmieni swoje oblicze. Rada Miasta podjęła uchwałę o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum usługowego w tym rejonie.
Inwestor pilnie poszukiwany
Inwestor pilnie poszukiwany

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum usługowego w rejonie dworca PKS w Biłgoraju obejmuje obszar o pow. 0,49ha, a dotyczyć ma zarówno zespołu usługowego, jak i układu komunikacyjnego.

- Dotarliśmy w końcu do etapu kończącego opracowanie. Chcieliśmy osiągnąć dla tego obszaru jak najlepsze rozwiązanie, takie, które satysfakcjonowałoby zarówno władze miasta, jak i potencjalnych inwestorów, którzy na tym terenie będą realizować swoje zamierzenia - mówiła architekt Barbara Brylak - Szymczak.

Teren położony w ścisłym centrum miasta dotychczas był zagospodarowany w sposób przypadkowy: budki handlowe i wątpliwej jakości parkingi nie są najlepszą wizytówką miasta. Ten stan rzeczy ma zmienić właśnie uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Studium miasta dla tego obszaru przewiduje powstanie budynków, które będą spełniały funkcję usługową, z zastrzeżeniem, że nie mogą być to usługi tzw. uciążliwe.

Architekt Barbara Brylak - Szymczak podczas środowej sesji Rady Miasta przedstawiła zaproponowane rozmawiania dla tego niezwykle atrakcyjnego terenu. - Jest to obszar znajdujący się w ścisłym centrum miasta, wobec czego powinien być intensywnie wykorzystany, ze zwartą zabudową. Równocześnie forma architektoniczna powinna być kształtowana tak, by pozwalała przyszłemu inwestorowi na różnorodny sposób aranżacji przestrzeni. Jeśli chodzi o same budynki obrys parteru będzie mniejszy niż dopuszczalny obrys kondygnacji wyższych, mogą one sięgać o 4 metry dalej niż linia parteru, w ten sposób na wyższych kondygnacjach zapewnimy większą powierzchnię użytkową dla usług, przy jednoczesnej możliwości wykonania na parterze podjazdów, parkingów, czy przejść pieszych. Zabudowa może sięgać aż do granicy działek na ul. Bankowej - opowiadała pani architekt.

W nowym planie zagospodarowania terenu nie zapomniano także o ciągach komunikacyjnych. Publiczne ulice dojazdowe i place manewrowe zwiększą dostępność komunikacyjną obszaru. Połączenie terenu drogą dojazdową z ul. Boh. Monte Casino pozwoli na uniknięcie problemu dostępności planowanych obiektów tylko z jednej strony.

- Ponieważ usługowa funkcja terenu wymaga zaplanowania konkretnej ilości miejsc postojowych, nie jest wykluczone, że konieczne będzie zlokalizowanie w tym obszarze podziemnych miejsc parkingowych, co plan dopuszcza, pozwalają na to także warunki glebowe. Innym rozwiązaniem, jeśli inwestor zechce uniknąć prac ziemnych, mogą być miejsca parkingowe pod budynkami, czyli powstałe przez niezabudowanie powierzchni parteru - wyjaśniała dalej Barbara Brylak - Szymczak.

Od strony dworca PKS zaplanowano wykonanie budynku wysuniętego w górnej części, który wspólnie z przyszłymi budynkami mógłby zostać połączony, co pozwoliłoby na stworzenie na parterze wewnętrznego ciągu pieszego, tak powstały pasaż handlowy, który miałby szerokość 8m.

- Wiem, że miasto czyni starania, by jak najszybciej znalazł sie inwestor, ale nikt nie jest w stanie przewidzieć jak szybko to nastąpi, dlatego w planie zapisaliśmy, że do czasu wejścia takiej inwestycji, dopuszcza się urządzenie na tym terenie powszechnie dostępnego parkingu, na pewno będzie to wyglądało lepiej niż to co jest w tej chwili, a miejsca postojowe są bardzo potrzebne - wyjaśniła Brylak - Szymczak.

Radna Danuta Łosiewicz pytała o możliwość wybudowania w tym miejscu supermarketu, gdyż jest przeciwna powstawaniu w mieście kolejnych tegp typu obiektów. Architekt tłumaczyła, że łączna powierzchnia użytkowa pozwoliłaby na wykorzystanie jej w ten sposób, nie ma jednak możliwości powstania budynku podobnego do już istniejących marketów. - Szkoda miejsca na tak paskudne budynki - mówiła, zaznaczając, że kondygnacje w planowanych obiektach będą mogły zostać podzielone na małe boksy, co stworzyłoby galerię handlową.

W głosowaniu radni bez sprzeciwu uchwalili zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Teraz potrzebny jest inwestor, dzięki któremu teren zmieniłby swój wygląd na zawsze.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Inwestor pilnie poszukiwany, 4.6667 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9218
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
ee7-11e
~ maniek   niech poseł Szeliga wieczny obrońca uciśnionych wykaże się inicjatywą i znajdzie inwestora zamiast listy pisać , no pośle masz teraz qurwa pole do POPISU pokaż co potrafisz , a my wyborcy popatrzymy
27 czerwca 2013
+5
-4
PL
f3e-4be
~ co?  do ~ asdasd   ty chyba dobrych zapiekanek nie jadłeś...?????
27 czerwca 2013
brak ocen
PL
f3e-4be
~ ?!   te zapiekanki to coraz to gorsze gnioty. suchary, pieczarki z lupą szukać, sera też na lekarstwo. może i kiedyś były dobre, ale teraz liczy się ilość, po co robić dobre, skoro ludzie i takie wezmą?? kolejki jakby za darmo dawali.....
27 czerwca 2013
+8
-0
PL
5e5-485
~ mm   Parking podziemny w Bilgoraju hehehe
Obecne parkingi na "powierzchni" oraz drogi naladujcie a potem sie bierzcie za kopanie w dol
Wizytowka miasta do drogi dojazdowe, o ile z Frampola do Biłgoraja droga prezentuje sie bardzo dobrze o tyle juz chyba slynny odcinek Frampol-Wysokie to totalna kompromitacja.
Nie wiem jak (tutaj niech miejscy prawnicy sie glowia) kupcie firmie ktora wygrala przetarg na budowe wspomnianego odcinka choc jedna koparke, jakiegos zuka i na Boga niech zaczna te dziury kleic
Coraz czesciej mysle czy nie zablokowac tej drogi, niech sie Polska dowie jakie jaja sie u Nas dzieja i jak od polroku jedzie ekipa drogowcow do latania dziur
Ktos zglaszal ich zaginiecie?
27 czerwca 2013
+9
-1
PL
bbd-82c
~ asdasd   skoncza sie mistrzowskie zapiekanki z dworca ;(
27 czerwca 2013
+5
-4
PL
82b-c02
~ www   nie ruszać zapiekanek!
27 czerwca 2013
+12
-6
PL
2bf-d40
~ P   Proponuję władzom miasta skonsultować się z panem premierem Donaldem T. Katarski inwestor, to jest to, czego potrzeba naszemu miastu...
27 czerwca 2013
+8
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl