Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Z kroniki strażackiej
2013.06.11 21:13 | aktualizacja: 2013.06.12 14:36

Burze w powiecie - podtopione domy, zalane drogi

W wielu miejscowościach na terenie powiatu biłgorajskiego strażacy walczą ze skutkami ulewnych deszczy. Najgorsza sytuacja jest w Biszczy i Księżpolu. Walka z żywiołem trwa także w Markowiczach, Goździe Lipińskim, czy Woli Dereźniańskiej.
Burze w powiecie - podtopione domy, zalane drogi
Burze w powiecie - podtopione domy, zalane drogi

Ulewy nękają powiat biłgorajski od kilku dni. Wcześniej informowaliśmy o podtopieniach i powalonych drzewach (więcej informacji znajdą państwo w artykule pt. Interwencje po burzach), teraz trwa walka z wdzierającą się do pomieszczeń mieszkalnych wodą w kolejnych miejscowościach.

- Woda z intensywnych opadów deszczu ściekła z pól do rzek, które wystąpiły z brzegów, zalewając budynki ale także ulice. Był moment, gdy drogi w Biszczy i Łukowej były nieprzejezdne - mówi w rozmowie z bilgorajska.pl bryg. Mirosław Bury z-ca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

- Obecnie działania prowadzone są w gminach Biszcza, Łukowa, Biłgoraj. Łącznie z wodą walczy 15 zastępów, to potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin, gdyż nie zaczął się etap wypompowywania wody z zalanych posesji, czy budynków - dodaje bryg. Bury.

Najgorsza sytuacja jest obecnie w Biszczy I, Goździe Lipińskim, Łukowej i Rudzie Solskiej, tam podtopionych zostało najwięcej domów. Strażacy pracują także w miejscowościach Pisklaki, Markowicze i Wola Dereźniańska.

Obecnie strażacy monitorują poziom rzek, gdy woda zacznie opadać rozpocznie się wypompowywanie jej z zalanych pomieszczeń. Tam, gdzie jest to możliwe, by zabezpieczyć posesje, układane są worki z piaskiem. - W akcję włączyli się także mieszkańcy zagrożonych miejscowości. Myślę, że akcja może potrwać nawet do godzin rannych - mówi Mirosław Bury.

Poniżej do obejrzenia film z YouTube nagrany przez użytkownika mieciel888 "Oberwanie chmury miejsc. Łukowa 11.06.2013".

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Burze w powiecie - podtopione domy, zalane drogi, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 22573

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d83-e82
~ z tymi psubratami czy tymi co nie kłamią  do ~ Anna Maria Wesołowska   odpisz proszę.
13 czerwca 2013
+1
-1
PL
d83-e82
~ To za to zalało Łukową że mi nie uwierzyliście tylko chwdującym !!!   Tylko szkoda dobrych ludzi ,bydlaków zakłamańców mi nie szkoda !!!
ak
PS.
-a bunkier atomowy mego dalekiego kuzyna po mieczu pewnie też mu zalało ??
Mocno pływały mu butelki z winem ?
13 czerwca 2013
+1
-1
PL
18c-3cc
~ brawa   dla realizatora filmu "zaje.ał" rowerzystę aż po same uszy he he
13 czerwca 2013
+2
-1
PL
b37-192
~ Anna Maria Wesołowska   Najbardziej ucierpiała Biszcza II a nie I
12 czerwca 2013
+4
-4
PL
887-611
~ nieporadny   takiej wody nie przyjmą ani rowy ani rzeki, tam gdzie dawniej rolewała sie woda jest nawieziona ziemia i budują sie, takie zakłócenia wcześniej , czy później przynoszą taki skutek , to niech radny lepiej sie zastanowi nad planami zagospopdarowania nad którymi głosuje, tam gdzie łąki to niech będą łąki - woda spływa gdzie najniżej
12 czerwca 2013
+2
-1
PL
5f4-74c
~ radny   Trzeba poprawic melioracje a nie gdybać co zrobic rowy poczyscic przepusty porobic, koryta rzek pogłebic i wiele innych zeczy ale to polska jak cienko sie robi kolo ***** to wtedy cos robia i to na odpier.ol !!!
12 czerwca 2013
+3
-2
PL
abc-e1c
~ biłgorajanin  do ~ człowieczku   nie pisz o Niemcach że też borykają się z powodzią bo oni nie martwią się o mienie ponieważ stać ich na to aby wszystko było ubezpieczone tylko podziwiają jaka duża woda a po opadnięciu wody dostanie odszkodowanie i jest pozamiatane , a my nie ubezpieczamy się bo nas na to nie stać i dlatego jest lament - niestety bieda .
12 czerwca 2013
+6
-4
PL
59e-b68
~ Bronisław Komorowski   "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień, czy dwa"
12 czerwca 2013
+5
-4
PL
292-a3d
~ Jasio.   Trudno mi podać rok oberwania się chmury w okolicach Goraja.Ale to było przed 1939r.Białą Ładą rzeką woda się wałkowała.Co napotkała po drodze woda zabierała.Była to powódz nie,spotykana.Mało kto żyje co to,pamięta.To było straszne!Może ktoś zrobił zdjęcie tej,powodzi? Z przed 1939r.
11 czerwca 2013
+4
-4
PL
2a3-87b
~ roman  do ~ xyz   Pozostaje tylko modlitwa, a jeśli ona nie pomoże to trzeba np.księdza pociągnąć do odpowiedzialności
11 czerwca 2013
+11
-5
PL
b0f-205
~ człowieczku   co to znaczy "zróbcie coś z tym" , nasłuchałeś sie mediów,
....na pogodę nikt nie ma wpływu, takie bogate kraje jak Niemcy pływają w wodzie, klęska to klęska, trzeba trochę pokory wobec takich zjawisk, a nie " zróbcie coś z tym"
11 czerwca 2013
+11
-7
PL
0d3-80a
~ xyz   tu pokolei są miejscowości zalane. Nawet w gminie tarnogród nie co wszyskie. Zróbcie z tym coś !!!!!!!!!
11 czerwca 2013
+2
-13
PL
1ae-b93
~ xyz   Grzyby będą !
11 czerwca 2013
+10
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:13 Biłgoraj
Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielne południe 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęły się uroczystości z okazji 159. rocznicy powstania styczniowego. Była msza św. w intencji poległych, złożono też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańców. - To dzięki tym ludziom dziś możemy mówić i modlić się po polsku - mówi posłanka Beata Strzałka.
dzisiaj, 10:56 Lubelszczyzna
Znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 11:40 Powiat
22 placówki oświatowe z powiatu z edukacją zdalną
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 09:41 Powiat
Będą nowe wozy dla strażaków ochotników
dzisiaj, 11:51 Zamojszczyzna
Poseł Zawiślak o ustawie Hoca: "Nie wolno dzielić społeczeństwa"
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
w poniedziałek, godzina 09:58 Kolonia Sól
Zmusiła kierowcę do zjechania z drogi i odjechała. Miała ponad 2,5 promila
dzisiaj, 07:52 Kraj
Niedziele handlowe w 2022 roku
dzisiaj, 14:27 Biłgoraj
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"
Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
w czwartek, godzina 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
w poniedziałek, godzina 09:10 Biłgoraj
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
w poniedziałek, godzina 08:06 Biłgoraj
W uroczysku Knieja upamiętnili powstańców
w czwartek, godzina 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
w sobotę, godzina 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
w poniedziałek, godzina 14:20 Biłgoraj
Ostrzeżenie o marznących opadach [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Świętujemy trzydziestkę WOŚP w Biłgoraju!
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w czwartek, godzina 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
18 stycznia 2022 Podlesie
Droga będzie zamknięta
17 stycznia 2022 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
w czwartek, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
w piątek, godzina 10:17 Gródki
Nie ustąpił pierwszeństwa, dostał mandat w wysokości 1800 zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl