Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
136km/h przez wieś
Zderzenie osobówki z motocyklistą [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Kościół bł. Jana Pawła II poświęcony
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.06.09 14:10 | aktualizacja: 2013.06.09 14:14

Kościół bł. Jana Pawła II poświęcony

W sobotnie popołudnie, 8 czerwca br., odbyła się uroczystość konsekrowania kościoła bł. Jana Pawła II w Biłgoraju. - To ogromne dzieło, ale nie byłoby możliwe do zrealizowania gdyby nie pomoc Boga, ale także wstawiennictwo naszego papieża - mówi proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju ks. prałat Józef Flis.
Kościół bł. Jana Pawła II poświęcony
Kościół bł. Jana Pawła II poświęcony

Na uroczystość bilgorajska.pl zapraszała w artykule pt. Konsekracja kościoła bł. Jana Pawła II.

Długo wyczekiwane poświęcenie budynku, który w najbliższym czasie będzie stanowił centrum nowej parafii w Biłgoraju rozpoczęło się w sobotnie popołudnie, 8 czerwca br.
Przewodniczył im. ks. bp Marian Rojek, Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, jednak udział w wydarzeniu wzięli zarówno kościelni hierarchowie, jak i przedstawiciele władz miasta i powiatu. Wśród gości byli: poseł Piotr Szeliga, starosta powiatu biłgorajskiego Marian Tokarski, burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, a także radni, czy dyrektorzy szkół. W uroczystości udział wzięło kilkuset mieszkańców Biłgoraja i okolic.

Uroczystość konsekracji kościoła bł. Jana Pawła II rozpoczęła się od koncertu, w którym wystąpili m.in. młodzież z MDK w Biłgoraju, jak również chóry parafialne. Przypomniany został życiorys bł. Jana Pawła II, którego imię od teraz będzie nosił nowy biłgorajski kościół.

- Świątynię tę przeznaczoną do gromadzenia się ludu bożego oraz sprawowania liturgii należy najpierw poświęcić Bogu w uroczystym obrzędzie. Ks. bp Marian Rojek, Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wraz z koncelebransami ks. bp Janem Śrutwą i kanclerzem Kurii Diecezjalnej dokona tego przez obrzęd poświęcenia wody, ścian kościoła, jak również obrzęd namaszczenia i okadzenia i oświetlenia ołtarza - tłumaczył ks. Marek Mazurek wikary parafii Wniebowzięcia NMP.

W homilii ks. bp Marian Rojek w nawiązaniu do Ewangelii o zwierzchniku celników przypomniał, że kościół jest miejscem dla wszystkich, wierzących i niewierzących. Mówił, że to Jezus nas wybiera niezależnie od tego jak bardzo pogubiliśmy się w życiu.

Podczas wspólnej modlitwy ks. biskup dokonał konsekracji kościoła, ofiarował też dary - kielich z patena, orant, a także welony dla kapariuszy. Na zakończenie pobłogosławił wiernych.

- Kościół jest budowany na skale, a tą skałą jest nasza wiara - mówił do zgromadzonych na sobotniej uroczystości ks. proboszcz proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP ks. Józef Flis. - Na naszych oczach dokonuje się pewien etap historii tego miast i całej Diecezji Zamojsko -Lubaczowskiej - dodał.

Budowa nowego kościoła w mieście rozpoczęła się sześć lat temu, jak przyznaje ks. proboszcz było to ogromne wyzwanie.

- To wielkie przedsięwzięcie było możliwe dzięki ofiarności ludzi, obecnie budynek jest już ukończony, jednak brakuje jeszcze kilku drobnych elementów, konieczne są poprawki kosmetyczne - mówił w rozmowie z bilgorajska.pl i zaznaczył: - Dziś, patrząc z perspektywy tych kilku lat, trzeba przyznać, że trud był wielki, ale warto było go ponieść. Gdyby nie pomoc Opatrzności Bożej, w tak krótkim czasie kościół, by nie powstał.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Kościół bł. Jana Pawła II poświęcony, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 12937
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
de8-2c7
~ Papu  trzeba więcej budować pustych kościołów za kilka mln zł bo po co pomagać biednym dzieciom i potrzebującym. Jezus by się ucieszył.
9 czerwca 2013
+20
-6
Ostatnio dodane komentarze
PL
511-923
~ Katoliczka  do ~ maniek   tutaj nie chodzi o myśli, bo dziewczyny mnie nie kręcą ;) Po prostu wiem jak się powinno ubierać w określonych miejscach ;)
13 czerwca 2013
brak ocen
PL
404-818
~ 71   Ja się dziwię rodzicom tych dzieci ,że pozwolili na 1 komunię w nie poświęconym kościele, przecież ona jest nie ważna,napiszcie skargę do Papieża, to był sakrament dla dzieci a Flis go przehandlował jak towar ,nie dajcie sobie wejść kerowi na głowę.papież mówił do księży , nie zawłaszczajcie sobie Boga,ludzie przestańcie być manekinami kleru
12 czerwca 2013
+1
-2
PL
d8f-d9f
~ vkugt   Jak ma się ta hucpa do słów papieża ,nie róbcie ze mnie bożka?
11 czerwca 2013
+2
-1
PL
5a3-c05
~ arcz64   a czy bankomat zostal poswiecony ?? na zdjeciach sa rozne sytuacje , Burmistrz z poslem Szeliga w jednej lawce ,ale po obu stronach barykady :)jedno z krzesel bylo puste przy oltarzu ,chyba dla Papierza ale nie chcial uczestniczyc w pelnej przepychu , i majestacie bogactwa uroczystosci ,bo on kocha Biede :) a tak powaznie to BALWOCHWALSTO JEST ANIE WYZNANIE WIARY zeby wierzyc nie musze sie z tym obnosic jak np p Katoliczka
11 czerwca 2013
+5
-1
PL
7f3-24a
~ ghcyt   Psl podniósł nam wiek emerytalny do 67 roku a pleban wychwala Tokarskich ,oni głosowali przeciw narodowi łącznie przeciw podniesieniu placy minimalnej.Jak księża tak kochają PSL to niech idą do nich z tacami .i czas się opowiedzieć po czyjej stronie jest kler z ludzmi czy partiami?
10 czerwca 2013
+5
-1
PL
7f3-24a
~ oo   Co by proboszcz powiedział gdyby się okazało ,że jeden z dobrodziejów to pedofil?Czy jemu wszystko jedno kto daje kasę,a ma gdzieś jakimi katolikami są ci dobrodzieje?
10 czerwca 2013
+2
-0
PL
022-d3d
~ Gabi   Z tego co wiem to dziewczęta miały nakazane że mają mieć długie spódnice. Jak przyszły w mini to świadczy o tym że mamy nie dopilnowały.
10 czerwca 2013
+4
-2
PL
18c-3cc
~ abc  do ~ Katoliczka   niech się wstydzi ten co ma tak sprośne myśli
10 czerwca 2013
+3
-2
PL
2f1-ab9
~ maniek  do ~ Katoliczka   ale przyznać trzeba że nogi miała zgrabne
10 czerwca 2013
+5
-1
PL
d53-883
~ Katoliczka   Wszystko ładnie, pięknie. Cała uroczystość dopracowana, no prawie. Jeden mały szczegół jest nieodpowiedni, a mianowicie strój dziewcząt. Żeby paradować przed biskupem i resztą duchownych oraz przed ludźmi, w Domu Bożym, w mini? No trochę nie bardzo to wygląda.
Jednakże cała uroczystość była bardzo ładna ;)
10 czerwca 2013
+3
-12
PL
aad-7b2
~ Jednak   Do czego pasuje słowo "jednak"" w wierszu siódmym?
10 czerwca 2013
+1
-0
PL
208-182
~ maniek  do ~ parafianka   TŁUMY .... tłumy to chodziły ma pochody 1-majowe.
9 czerwca 2013
+6
-1
PL
ea1-796
~ yfyifu   Kiedy pleban ujmie się za wykorzystywanymi w zakladach pracy ,każe się im utrzymywać rodziny za 1200 a też by chcieli być dobrodziejami i dawać na tacę hojnie jak prezesi
9 czerwca 2013
+3
-2
PL
022-d3d
~ Parafianka   Bardzo mi się podobał koncert. Wzruszający. Cała uroczystość była piękna.
9 czerwca 2013
+2
-8
PL
b64-d2c
~ parafianka   Piękne dzieło powstało. Uroczystość wspaniale uświetnili miejscowi artyści, muzyką, śpiewem, recytacją. Uroczyste nabożeństwo i wiele słów podziękowań ze strony ks prałata dr Flisa. Wielu znamienitych duchownych uczestniczyło w tej uroczystości i tłumy wiernych. W tym kościele jest zwykle dużo ludzi na mszach.
9 czerwca 2013
+5
-9
PL
1ca-6fe
~ Troll   "To ogromne dzieło, ale nie byłoby możliwe do zrealizowania gdyby nie pomoc Boga, ale także wstawiennictwo naszego papieża"
Co?
Chyba pazernie wyciągana co niedziela krwawica ludzi...
9 czerwca 2013
+8
-3
PL
8d1-a49
~ ggg   same mochery w kosciele...
9 czerwca 2013
+8
-8
PL
de8-2c7
~ Papu   trzeba więcej budować pustych kościołów za kilka mln zł bo po co pomagać biednym dzieciom i potrzebującym. Jezus by się ucieszył.
9 czerwca 2013
+20
-6
PL
c21-af8
~ ...   niemożliwe, szeliga z klechą i rosłanem w jednej ławie
9 czerwca 2013
+8
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl