Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Nasza interwencja
2013.05.11 10:23 | aktualizacja: 2013.05.11 12:39

Koty zagrożeniem dla dzieci?

Mieszkańcy bloku przy ul. Szewskiej borykają się m.in. z brakiem miejsca do gry w piłkę dla dzieci, czy placem zabaw, który nie spełnia swojej roli. Najważniejszy jednak problem to zbyt duża ilość zwierząt w jednym z mieszkań. Koty, bo o nie chodzi, nie tylko zanieczyszczają piwnice, czy niszczą karoserię samochodów. Jedno z dzieci zachorowało. Najprawdopodobniej była to choroba odzwierzęca.
Koty zagrożeniem dla dzieci?
Koty zagrożeniem dla dzieci?

Blok przy ul. Szewskiej, mimo iż usytuowany jest w centrum miasta, wydaje się być oazą spokoju. Pozory jednak mylą. Okazuje się, że mieszkańcy nie mogą poradzić sobie z wieloma problemami, od braku miejsca dla dzieci, przez wulgarne strasze osoby, aż po ogromne ilości kotów.

- Nie mamy prawdziwego placu zabaw, stoją jedynie stare, niechętnie używane urządzenia, a najmłodsze dzieci nie mają się gdzie bawić. Wcale nie lepiej jest w przypadku tych starszych. One nie mają nawet gdzie grać w piłkę. Najbliższe boisko przy Szkole Podstawowej Nr 1 jest wciąż jest zajęte - skarżą się mieszkańcy.

Na te zarzuty odpowiada prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada", bo to do niej należy wspomniany blok, Ryszard Bil.

- My mamy w mieście 34 place zabaw, jest ich wystarczająco dużo, by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i by każdy rodzic mógł zaproponować satysfakcjonującą formę spędzania wolnego czasu - uważa Ryszard Bil. - Oczywiście nieco inna sytuacja jest w przypadku gry w piłkę. Jasne jest, że malutkim dzieciom biegającym po trawniku nikt nie będzie zwracał uwagi, jednak tym nieco starszym np. gimnazjalistom kategorycznie tego zabraniamy. Na terenie miasta funkcjonują specjalnie do tego przygotowane boiska i place szkolne - dodaje prezes Bil.

Jednak ani brak boiska, ani nowego placu zabaw nie jest tak uciążliwy jak ogromna ilość kotów, które hoduje jedna z mieszkanek bloku przy ul. Szewskiej. - Te koty są dosłownie wszędzie, są dokarmiane w piwnicach, a gdy wychodzą na zewnątrz przebywają nie tylko na trawnikach i parapetach, ale co najgorsze w piaskownicy, w której bawią się nasze dzieci - oburza się sąsiadka właścicielki zwierząt.

Niestety nie tylko ilość kotów stanowi problem, zagrożeniem są przede wszystkim roznoszone przez nie choroby. Kilka miesięcy temu jedno z dzieci zachorowało.

- Po wizycie u lekarza okazało się, że dziecko ma pasożyta - glistę ludzką. Oczywiście można zarazić się na kilka sposobów, ale przecież nikt nie daje malutkim dzieciom do ręki brudnych owoców. A o tym, że przyczyną zachorowania są najprawdopodobniej właśnie koty, bo są ich ogromne ilości na naszym podwórku, dowiedzieliśmy się o pani doktor, która zasugerowała, że jeśli w piaskownicy znajdują się odchody tych zwierząt niebezpieczeństwo zakażenia się tą chorobą jest bardzo wysokie - relacjonuje dalej mieszkanka. Dodaje, że teraz wszyscy lokatorzy bloku będą musieli przejść odpowiednie leczenie, by mieć pewność, że i oni nie zachorują.

- My o problemie słyszeliśmy, jednak nikt nas nie poinformował o fakcie zachorowania dziecka. Były już podejmowane próby interwencji, pracownicy rozmawiali z właścicielką zwierząt. Jednak w obecnej sytuacji, jeżeli nie pomagą rozmowy, czy prośby, będziemy musieli podjąć bardziej rygorystyczne działania - obiecuje prezes. Podkreśla także, że niestety zdarzają się przypadki, że mieszkańcy nie chcą podporządkować się ogólnym zasadom panującym w budynku, wtedy konieczna jest odgórna interwencja.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Koty zagrożeniem dla dzieci?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9505
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (24)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Liśc Laurowy  Wychowałam się na wsi, od urodzenia w otoczeniu różnych zwierząt. Z kotem spałam nawet w wózku. Jadłam owoce prosto z drzewa, warzywa prosto z pola i nigdy nie chorowałam na żadne choroby pochodzenia odzwierzęcego. Może dlatego, że rodzice nauczyli mnie myć ręce po wyjściu z toalety?? Jak nazwa wskazuje - glista ludzka jest ludzkim pasożytem. Można zarazić się w każdej publicznej toalecie. A jesli dzieci po zabawie w piaskownicy jedzą brudnymi rękami, to problem rodziców a nie kotów. Oczywiście też uważam, że jakekolwiek odchody w miejscu zabaw dzieci nie powinny nigdy się znaleźć. Tu już rola spóldzielni. Ale jeżeli jakaś mieszkanka bloku ma wielkie serce dla zwierząt i pomaga im przetrwać w warunkach bezdomnosci, to miasto powinno ją tylko wspierać, a nie "podejmować bardziej rygorystyczne rozwiązania".
11 maja 2013
+22
-4
Ostatnio dodane komentarze
Miszka_90   Przede wszystkim trzeba dbać o wychowanie kota o odpowiednio regulować jego zachowania. Często koty są agresywne bo po prostu się boją. My stosujemy właśnie dlatego preparat https://www.feliway.com/pl, który łagodzi u kota skutki stresu.
22 stycznia 2019
brak ocen
PL
f46-028
~ x   MIESZKAM TAM JUŻ PARĘ LAT I COŚ NA TEN TEMAT MOGĘ NAPISAĆ .KOTÓW RZECZYWIŚCIE JEST OSTATNIO TROCHĘ ZA DUŻO , ALE PROBLEMEM SA DZIECIAKI KTÓRE RODZICE WYPUSZCZAJĄ Z DOMÓW BEZ OPIEKI BO TAK IM JEST ŁATWIEJ .A WIADOMO BLOKOWISKO SAMOCHODY ULICA . LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ , JAK COŚ SIĘ ZŁEGO STANIE TO NIE BĘDZIE WINA DZIECI , TYLKO RODZICÓW I BRAKU NADZORU NAD DZIEĆMI .
13 maja 2013
+4
-2
PL
4a5-ec6
~ do alfffa  do ~ alf   żryj gruz
13 maja 2013
+1
-0
PL
d58-031
~ bezsensu   Widzę że wszyscy się stali obrońcami biednych kotków no doprawdy sympatycznie ...dopóki to wasza sąsiadka nie zwabi tych cwanych zwierzaków i was problem nie dotknie.Na forum sobie można pisać jak to sie nie kocha zwierzątek.Ja was prosza !!!
12 maja 2013
+5
-2
PL
d58-031
~ kociamama  do ~ Mania   To weż jeszcze te z pod bloku na szewskej i je ładnie umyj i nakarm kochana :)
12 maja 2013
+3
-2
PL
b64-d2c
~ koty dla odpowiedzialnych a nie na "dziko"   Na pewno należy ten problem pilnie rozwiązać. Wyłapać te koty,przebadać, leczyć chore osobniki i zdrowe, wykastrowane,rozprowadzić chętnym, lub ostatecznie do schorniska. Osobiście lubię koty, ale uważam,że zwierzęta te nie powinny żyć w warunkach jak opisano w artykule. I rozmnażać się bez kontroli. Pilnie potrzebny tam nadzór weterynaryjny. Koty czy też inne zwierzęta wymagają odpowiedzialnych włąścicieli. W podanym w artykule przypadku ktoś urządza sobie dziką hodowlę kotów, nie licząc się z sąsiadami. Tu paradoksalnie dobre serce dla kotów nie przekłada się na dobrfer serce dla mieszkających tam dzieci. Wystarczyłby jeden najwyżej dwa koty tej pani, a nie wciąż rozmażające się stado. Na pewno koty ( nie badane przez lekarzy weterynarii , nie szczepione itd.)stanowią poważne zagrożenie. Np. owsiki często dzieci łapią" od kotów i inne paskudztwa też. Bardzo poważne jest np. zagrożenie tosmoplazmozą. Zabijać tych kotów nie wolno, ale należy rozsądnie zadbać o ich los. Nie dziwię się, że mieszkańcy sąsiadujący s tą kociarnią proszą o pomoc.
12 maja 2013
+5
-3
PL
a9c-2e3
~ fala   uważam że problem zwierząt KOTÓW I PSÓW jest bardzo duży. powinno się wyłapywać i usypiać bezpańskie, bez smyszy, bez opiekuna zwięrzęta. Ponadto właściciele psów nie mają kultury (nie wszyscy lecz większość) chodzą bez smyczy bez kagańców, srają po chodnikach po parkach, stwarzają zagrożenie dla małych dzieci, psy ujadają cały dzień i noc na podwórkach przeszkadzając normalnym ludziom w wypoczynku. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby właściciel psa bądź psów wzioł sobie go do domu i niech mu na..dala całą noc. Kiedy Burmistrz zrobi porządek? bardzo proszę o e-mail w tej sprawie. psy_na_smyczy@wp.pl
12 maja 2013
+4
-7
PL
1c7-d37
~ lan   alf, mannam, antrykot, wuli...cos tam-zdecyduj się w końcu na jeden nick
12 maja 2013
+4
-0
PL
196-5ef
~ ak  do ~ Koty   Zgadzam się!!!
12 maja 2013
+3
-3
PL
436-20e
~ Koty   Nie jest w tym nic zlego ze ktos lubi zwierzęta , a nawet ze ma pare kotów , ale ta Pani bardzo przesadza , zwabia mnóstwo kotów na klatke schodową , daje jesc i specjalnie zamyka drzwi od klatki schodowej , trzyma koty na wspólnej klatce schodowej o kuwecie ze zwirkiem nawet niemysląc ,
to zachowanie normalne juz niej est a ponadto jest bardzo uciażliwe dla sasiadów .
12 maja 2013
+7
-4
PL
bad-88d
~ wrażliwy   Zagrożeniem dla dzieci to nie są koty tylko takie blokowiska!! ludziska dbajcie troszeczkę o te klatki schodowe!! w niektórych blokach jak się wejdzie to od razu chce się rzygać!!
12 maja 2013
+7
-2
PL
196-5ef
~ antykociara  do ~ lan   Bez komentarza, bo widzę, że dyskusja z Tobą jest poniżej pozimu, żenada! (chore, wyleniałe koty są szcześliwe, skoro tak sądzisz żyj w tej błogiej nieświadomości:)
11 maja 2013
+3
-5
PL
1c7-d37
~ lan  do ~ antykociara   drapią auta???pierwsze słyszę-a wycieraczki trzeba po prostu częściej myć;najważniejsze,że kotki są szczęśliwe:)))))
11 maja 2013
+5
-9
PL
d4c-998
~ bronek   na ulicy Nadstawnej tez jest "plac zabaw" który nie spełnia swoich zasad. Jezeli łancuchy sa jakimkolwiek zabezpieczeniem przed wyjsciem dziecka z obrebu placu to gratuluje wyobrazni Bilowi i całej betonowej obsadzie ŁADY. Poza tym jest tyle innych miejsc by mozna było zrobic gdzies plac zabaw a nie tu dzieci krzzycza , ani otworzyc okna ani co.Samochody stoja przy samych łancuchach,czesto tygodniami nieodpalane....(pozdrowienia dla wlascicieli starej zielonej felicji...,oni maja to gdzies ze inni nie maja gdzie zaparkowac).
11 maja 2013
+1
-0
PL
196-5ef
~ antykociara  do ~ lan   Mam nadzieję, że użytkownikowi lan trafi się taka sąsiadka, bo widzę, że nie wie o czym pisze. Może niech przyjdzie odwiedzić tą klatkę z kotami, to będzie miał rozeznanie. Szczególnie, że ta kobieta wcale nie dba o koty, włóczą się wszędzie, sikają ludziom po wycieraczkach, drapią samochody. Jakby miała je w domu i przestrzegała zasad higieny to pewnie nikt nie miałby nic przeciwko temu!!!
11 maja 2013
+10
-6
11 maja 2013
+1
-0
PL
a04-621
~ wujo   Mieszkałem i wychowywałem się na tym podwórku 17 lat. Nie mieszkam juz tam jakieś dwa ale notorycznie jestem u babci i kumpli którzy tam mieszkają. I pierwsze słysze o jakichs kotach w piaskownicach... A co do placów zabaw to za moich czasów robilismy/kombinowalismy na wszystkie sposoby bramki, piłki zeby tylko sobie pograć, i nikt nam wtedy nie pomagał, sąsiedzi byli tym w dodatku oburzeni ze im po ogródkach biegamy. Niestety czasy się zmienily. Kiedy tam jestem widze garstke nudzących się dzieciaków. Reszta wolny czas spedza zapewne przed komputerami. Pozdrawiam.
11 maja 2013
+13
-2
PL
1c7-d37
~ lan  do ~ alf   a co,mają szczekać?!nie przesadzajcie;to,że trochę posmierduje na klatce,to nie problem;dopóki ta pani troszczy się o te kotki jest ok
11 maja 2013
+3
-11
PL
dcb-410
~ Mania   ktoś kto pisał ten artykuł jest cichociemny ponieważ glistą można zarazić się właśnie przez nieumycie rąk po talecie,napewno nie od kotów. Sama mam dużo kotów w domu i ktoś kto napisal ten artykuł nie ma pojęcia na temat który się wypowiada,wiem co mówie.
11 maja 2013
+10
-5
PL
1b4-fac
~ mannam  do Liśc Laurowy   Pewnie jeszcze jadłeś marchew z pola i ssałeś mleko prosto od krowy !? Jak byś nie zaauwarzył kiedyś to było kiedyś a teraz jest teraz jak kot mieszkał na wsi to też nie miał dostępu do różnych zarazków jak teraz miejskich odpadów itp. tylko do myszy z pola. Jestem za tym że dzieci ze wsi są zdrowsze ale w mieście to i kot i dziecko są wiele bardziej narażone na paskudztwa cywilzacji z którą spotyka sie na co dzień .
11 maja 2013
+6
-4
Liśc Laurowy   Wychowałam się na wsi, od urodzenia w otoczeniu różnych zwierząt. Z kotem spałam nawet w wózku. Jadłam owoce prosto z drzewa, warzywa prosto z pola i nigdy nie chorowałam na żadne choroby pochodzenia odzwierzęcego. Może dlatego, że rodzice nauczyli mnie myć ręce po wyjściu z toalety?? Jak nazwa wskazuje - glista ludzka jest ludzkim pasożytem. Można zarazić się w każdej publicznej toalecie. A jesli dzieci po zabawie w piaskownicy jedzą brudnymi rękami, to problem rodziców a nie kotów. Oczywiście też uważam, że jakekolwiek odchody w miejscu zabaw dzieci nie powinny nigdy się znaleźć. Tu już rola spóldzielni. Ale jeżeli jakaś mieszkanka bloku ma wielkie serce dla zwierząt i pomaga im przetrwać w warunkach bezdomnosci, to miasto powinno ją tylko wspierać, a nie "podejmować bardziej rygorystyczne rozwiązania".
11 maja 2013
+22
-4
PL
1b4-fac
~ wu-li-cham   Otworzyć chińska knajpę w Biłgo i problem zniknie razem z kotami :)
11 maja 2013
+10
-6
PL
1b4-fac
~ alf   Jak stara chce mieć koty to niech sobie schronisko na wsi otworzy a nie wabi do bloku gdzie srają ,szczają i miauuczą po nocach !
11 maja 2013
+15
-11
PL
1b4-fac
~ antrykot   Wyłapać i zutylizować śmierdziuchy ! Kot = toksmoplazmoza i choroby oraz szczególne zagrożenie dla niemowląt i najmłodszych dzieci ,jak ktoś chce mieć stwora to niech trzyma go sobie w domu i nie wypuszcza na zewnątrz żeby paskudził. Miejsce kota jest na wsi na polach !
11 maja 2013
+5
-19
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
w piątek, godzina 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
w sobotę, godzina 16:49 Lubelszczyzna
Kolejna ofiara koronawirusa na Lubelszczyźnie
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
we wtorek, godzina 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
w piątek, godzina 13:24 Biłgoraj
"Wybierzmy cywilizację przyszłości"
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
w środę, godzina 12:30 Księżpol
Na Jasną Górę rowerem
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w czwartek, godzina 12:32 Biłgoraj
#GaszynChallenge w SOS Wiosce Dziecięcej
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w czwartek, godzina 08:15 Biłgoraj
Pszczoły na dachu BCK
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
w piątek, godzina 09:05 Gmina Biłgoraj
Jest absolutorium dla wójta gminy Biłgoraj
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
5 lipca 2020 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w sobotę, godzina 11:11 Biłgoraj
Nie będzie tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl