Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA BIŁGORAJ
2013.03.28 13:33 | aktualizacja: 2013.03.28 13:38

Radny - bezradny

- Nie mogę spać, ciągle się zadręczam co dalej ze mną. Jestem tym radnym czy nie jestem? - dopytywał podczas marcowej sesji Rady Gminy, Stanisław Ciosmak. Mimo iż uzyskał odpowiedź twierdzącą, zrezygnował z mandatu radnego.
Radny - bezradny
Radny - bezradny

Podczas sesji 26 marca br. radny dopytywał jaki jest jego status w Radzie Gminy. Sytuacja skomplikowała się gdy radni w listopadzie zeszłego roku zlikwidowali miejsce zatrudnienia radnego, czyli Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej tworząc w Urzędzie Gminy Referat Gospodarki Komunalnej. Radny stał się więc automatycznie pracownikiem Urzędu Gminy. Prawo nie zezwala na łączenie tych funkcji.

W styczniu Rada Gminy głosowała nad wygaszeniem mandatu radnego Ciosmaka. Decyzji jednak nie podjęto a sprawę skierowano do rozstrzygnięcia przez Wojewodę Lubelskiego. - Czy jest odpowiedź od wojewody w mojej sprawie? Ja już nie wiem co myśleć, spać nie mogę. Co dalej ze mną? Jestem tym radnym czy nie jestem? Zrzeknę się mandatu i nie będę tego ciągnąć w nieskończoność. Nie ma sensu już tej sytuacji przedłużać - mówił podczas obrad Stansisław Ciosmak.
Radca prawny UG w Biłgoraju, Ewa Kwiecińska, uspakajała - Dopóki nie nastąpi rozstrzygnięcie ze strony Wojewody, jest pan nadal radnym.

Jednak radny Ciosmak zdecydował, że nie będzie czekać na decyzję Wojewody. Sam złożył rezygnację - Pismo w tej sprawie wpłynęło wczoraj tj. 27 marca. Jego treści nie mogę na razie udostępnić, gdyż nie zapoznali się z nim wszyscy radni - wyjaśnia Wiesław Grabias, przewodniczący Rady Gminy w Biłgoraju.

Ta sytuacja oznacza, że w gimnie będą musiały odbyć się wybory uzupełniające przeprowadzane w celu uzupełnienia składu Rady .

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Radny - bezradny, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5979
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
67c-d5b
~ ska  do ~ gminny wszechwiedzący   No właśnie. Powinien zrezygnować z ciepłego etatu i dalej dbać o interesy wyborców, a tak tylko kasa kasa kasa
31 marca 2013
+2
-0
PL
929-898
~ J   Prawdziwy tytuł RADNY - BEZRADNY to odpowiada temu co zrobił w swoim okręgu !!!
30 marca 2013
+3
-5
PL
86d-265
~ PSL WRÓĆ   Ja radnego nie znam ale staje za nim, bo wiadomo jaki Wiesio jest... Specjalizacja nagonki i rejestracja wypowiedzi.. Prawie jak za komuny. Systemy się chłopaki pomyliły ;) Wiesiu komuna już minęła i to dawno ;D
29 marca 2013
+1
-3
PL
86d-265
~ Lobby   Mówisz o wyborach ?
Skowronki ćwierkają, że obecny Wójt chce być marszałkiem województwa ;) Tu już nie ma czym rządzić.
29 marca 2013
+1
-1
PL
c8e-427
~ gminny wszechwiedzący   Ten radny jest od początku kadencji najbardziej aktywny,nie boi się powiedzieć prawdy,i skrytykować kiedy potrzeba i utrzeć nosa,ma swoje zdanie a to niepodobło się władzom,alo już niedługo i wszystko w gminie się zmieni. Podziękowania dla radnego,takich radnych więcej!!!!
29 marca 2013
+4
-4
PL
c8e-427
~ psl   no to Wiesio osiągnął swoje chciał zamknąć usta radnemu który go krytykował więc go wykończył nagonką
29 marca 2013
+4
-4
PL
310-da7
~ kbg   nie jestes , a co kredyt masz? kostke teraz idz układać dziadu
28 marca 2013
+4
-8
PL
441-eca
~ QWE   Wyszedł pan z twarzą, zostawił pan warchołów ;)
28 marca 2013
+9
-6
PL
3f5-fe3
~ adam   jedyny uczciwy facet gratulacje
28 marca 2013
+13
-8
PL
a62-122
~ pop   Płyta takich dylematów nie miał nawet jak w sklepie kradł to powiedział ,że zapomniał tylko zapłacić , naszym radnym takie tłumaczenie wystarczyło i nawet nie było głosowania żeby go pozbawić mandatu, widać taki kompan im pasuje
28 marca 2013
+10
-0
PL
c1a-8c9
~ łobywatel   śpij spokojnie p.Stanisławie!u Nas w Urzędzie Miasta i w Powiecie bezradnych jest od wuja i ciut ciut!
28 marca 2013
+8
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl