Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.03.19 07:17 | aktualizacja: 2013.12.22 17:51

Jak się żyje w powiecie biłgorajskim?

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego opublikowało mapę rozwoju Polski w ujęciu powiatowym - to efekt pierwszego w kraju badania rozwoju regionalnego. Sprawdź gdzie żyje się najlepiej, gdzie najgorzej i jak wypadł powiat biłgorajski.
Jak się żyje w powiecie biłgorajskim?
Jak się żyje w powiecie biłgorajskim?

Polska została "przebadana" nowatorskim sposobem, dotyczącym mierzenia rozwoju społecznego kraju na poziomie lokalnym. Projekt na zlecenie MRR został realizowany przez ekspertów Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) działającego przy ONZ. Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI) to miernik wykorzystywany przez Organizację Narodów Zjednoczonych od lat 90-tych. Uwzględnia on takie elementy życia, których nie są w stanie uwzględnić szacunki PKB np. oczekiwaną długość życia, dostęp do wiedzy i edukacji, a także średni poziom zamożności mieszkańców.
Po raz pierwszy na świecie badania zlecono na szczeblu powiatowym.

Na podstawie wyników stworzono mapę rozwoju Polski w ujęciu powiatowym. Z raportu organizacji można m.in. dowiedzieć się, w którym powiecie, czy mieście żyje się najlepiej. Nie jest zaskoczeniem wynik który pokazał, że najlepiej jest w dużych miastach Polski i obszarach najbliżej nich położnych. Pierwsze miejsce zajmuje Warszawa i trzy podwarszawskie powiaty: piaseczyńskim, pruszkowskim i warszawskim zachodnim.
Najsłabiej rozwinięta część Polski to obszar południowo - wschodni, w którym znajduje się powiat biłgorajski.
Według badania miejscami gdzie żyje się najgorzej są powiaty: pińczowski (miejsce 377), kazimierski ( miejsce 378) i suwalski (miejsce 379).
Niestety, w ostatniej setce powiatów, znalazł się powiat biłgorajski plasując się na 297 miejscu. Jednak na tle sąsiadów nie jest wcale najgorzej. Słabiej wypadły powiaty: zamojski ( miejsce 364), tomaszowski (318) i janowski ( miejsce 371). Pocieszający wynik południowo - wschodnia Polska uzyskała w analizie stanu zdrowia - tu ludzie są zdrowsi niż w centralnej części kraju.

Jeśli chodzi o miasta to Rzeszów wygrał z taki miastami jak Wrocław, w Gdańsk i Katowice. Choć i tak wszystkie te miasta, wraz ze stolicą, należą do najprężniej rozwijających się rejonów Polski. Badanie pokazało poważny problem Łodzi - to jedno z najszybciej wyludniających się miast w kraju.
Podobnie w całej Polsce wygląda wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych, tu postęp następuje równomiernie.

Badanie zostało przeprowadzone przez UNDP na podstawie analizy danych ze wszystkich dostępnych źródeł informacji o społeczeństwie, tj. w oparciu o statystykę publiczną udostępnioną przez Główny Urząd Statystyczny, ale także dane pochodzące z rejestrów administracyjnych Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Państwowej Komisji Wyborczej. Ze względu na różną dostępność danych dla poszczególnych wskaźników, pod uwagę wzięte zostały dane z lat 2007-2010.

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Jak się żyje w powiecie biłgorajskim?, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 16870
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (35)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
7c3-622
~ Mieszkaniec Biłgoraja  Dziękujemy naszym władzom na szczeblu miasta i powiatu za tak "dobry" wynik. Napracowaliście się bardzo!
19 marca 2013
+54
-1
PL
a02-f8e
~ Adam  Wreszcie trochę prawdy, a nie to co Tokarski mówi, że u nas tak dobrze. Jakby nie wyjazdy za granicę, to byłaby tu całkiem bida z nedza.
19 marca 2013
+34
-0
PL
cab-5b5
~ odp  Nie ma pracy,nie ma żadnych perspektyw do życia w tym mieście uciekają wszyscy za granicę bo nie mieli by z czego żyć.Tu nic się nie rozwija tylko upada tj.BRW.
19 marca 2013
+21
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
007-455
~ AK  do ~ obserwator   sami na siebie klątwę wzięli i ani myślą ją zdjąć z siebie jako z firmy i poszczególnych niegodziwców w zmowie co otumanili Chmiela a Chmiel otumaniony kazał im kłamliwie odstawiać szopki !!!
Pokazują tym kogo mają poza ludźmi w d...
Jak tak dalej będą sobie poczynać to konkurencja ich na marach wyniesie.
P.S.
Klątwa była rzucona w imię Najwyższego w takich zaszczytnych warunkach,że Bóg z siebie nie im da dalej igrać .
24 marca 2013
brak ocen
PL
b82-5f2
~ marko   Tu jest ,,Polska ,,B,,a czasami mysle ze ,,X,,straszne to co tu sie dzieje ,jak postepuja z ludzmi ,,,
24 marca 2013
+1
-0
PL
267-78c
~ ziom   Cenzura jak za komuny
23 marca 2013
brak ocen
PL
267-78c
~ ziom   Dzięki naszym władzom jest coraz gorzej tylko nie liczni przy korytach zachwalają ze nie jest tak źle a nawet lepiej.
Bo nam uczciwie pracującym to lepi się ale koszula do *****
23 marca 2013
+1
-0
DE
3ed-ecd
~ nn  do ~ Stach   Zmartwię Cię. Otóż stolica odprowadza podatki na Biłgoraj (tzw. Janosikowe). Inną sprawą jest jednak to, że taka Ambra uciekła z siedzibą z Biłgoraja do Warszawy z uwagi na pazerność biłgorajskiego fiskusa i częste kontrole. No to nic nie dostają teraz...
22 marca 2013
brak ocen
PL
7f1-656
~ je   W Biłgoraju to wstyd żyć tylko na cmentarzach bogaci leża
20 marca 2013
+4
-1
PL
5a3-c05
~ arczi64   jestesmy wdzieczni wladzy ,ze zajelismy tak wysokie premiowane awansem do biedy miejsce :) ale jak to zauwazyl redaktorzyna nie jest tak zle :)Narodzie przygotuj sie na najgorsze !!!!!!!!!)
20 marca 2013
+5
-0
PL
c8e-427
~ danuta   to macie wieczne rządy Schodzińskiego który zarabia 10 tyś na miesiąc a tylko po spotkaniach i imprezach biega zamiast rządzić lepiej dla ludzi, a Rosłan mało lepszy, przynajmiej nie jest takim obłudnikiem i nie moralizuje ludzi jak schodziński
ludzie obudzice sie !!!!!!
20 marca 2013
+5
-0
PL
2f8-229
~ Stach   Też długo miałem tu firmę i zatrudniałem ludzi.Zjadł mnie ZUS i podatki.Inne państwa na poczatek jakoś pomagają przedsiąbiorcom, podatki placi sia dopiero jak sie troche zarobi (od pewnej kwoty). A tu jeszcvze nie zaczniesz a już musisz placić.Dopóki sie nie zmienią waruni dla małych i średnich przedsiębiorstw to nie bedzie ani pracy w małych mistach ani dochodu dla miast z podatków.Ale to sprawa dla rządzących.
Myślę,że nasi włodarze już dawno powinni pomyśleć przede wszystkim o tym gdzie mieszkańcy mogą pracować i chronić te zakłady ktore tu jeszcze zostały.
Chciałbym sie kiedyś dowiedzieć ile podatków nasz powiat musi odprowadzać (pośrednio lub bezpośrednio)do stolicy, bo tam dopiero z naszych podatków urzędasom żyje sie jak w raju.
20 marca 2013
+7
-0
PL
60a-dd1
~ Jan   Żyje się źle a będzie jeszcze gorzej;-(
Ja sam muszę zwalniać ludzi bo nie mam za co opłacić składek na darmozjadów z ZUS i US . Aż serce mi szfankuje że moja prawie dwudziestoletnia firma stoi na granicy upadłości kto mi pomorze Państwo a gówno prawda tylko co miesiąc wyciąga łapę po swoje i kontrola za kontrolą a to sanepid a to inspekcja pracy . Róbcie tak dalej to i wy pracy nie będziecie mieli - spotkamy się w kolejce po zapomogę w Mopsie
20 marca 2013
+7
-0
PL
efc-03c
~ ozon   Jaki to zaszczyt że za nami są takie powiaty jak Zamość Janó i inni-no przecież mamy jakiś tam posłów /no niestety za młodzi aby cokolwiek zrobić / którzy nic nie robią dla biłgorajszczyzny , nawet pali kot tyle obiecywał a nic nie zrobił. Kasę wywożą potężne sieci handlowe z Biłgoraja, i to jest normalne, nikt z Was nie krzyczy że w bidronce robi za tysiąca bo się boi o pracę ale jak pracyje u prywaciarza i zarabia najniższą krajową t.j niecałe 1200 zł to drze gębę na potęge, załóżcie sobie interesy sami i róbcie kasę zobaczycie jak szybko spłyniecie bo obciązęnia podatkowe i inne są tak wielkie że nie wytrzymacie, oczywiście sieci handlowe mają zwolnienia z podatków bo kiedyś obiecali zatrudnić 40 osób ale tylko na początek a dziś wyrabiają się z 15 osobami a ile osób w mieście straciło przez takiego pracę ????
20 marca 2013
+6
-0
PL
efc-03c
~ ozon  do ~ do~ Ktosia   Każdy z przedsiębiorców zaczynał od można powiedzieć ZERA jednak ciężką pracą czegoś się dorobił i to że komuś wydaje się że pracownika okrada dając mu tysiąca na łapkę to tylko wina naszego pi....go systemu który na pracodawcę nałożył takie obciążenia że dziś w większości przypadków to GRANICA OPŁACALNOŚCI dlatego niektórzy decydują się na zamknięcie swoich interesów BRW i inni / dlaczego wynieśli się kiedyś do wawki ? / tak bo nasi włodarze coraz więcej chcieli dla siebie i obkładali coraz większymi podatkami. Dziś 20 zeta za metr od działalności 60% zjada ZUS /bandycka instytucja/kolejny złodziej to ENERGIA 30 różnych opłat od niewiadomo czego a przecież przejeli nasz narodowy majątek Tak że nie dziw się że można dziś dać tysiąca pracownikowi nikt go nie chce wykorzystać / może i są hieny/ ale przecież większość z tych co dziś mają firmy byli kiedyś też pracownikami i znają realia, ja też posiadam firmę i chciałbym dawać więcej- wstydzę się jak daję pracownikowi poniżęj 1500 zeta ale cóż ,Zycie- tak że nie narzekajcie spróbujcie sami założyć firmę i utrzymać się dziś na rynku, jesli masz troszkę kasy to raczej nie inwestuj tylko żyj z tego co masz może kiedyś będzie lepiej. Przykład :w jednym domu żyje 4 rodziny łącznie 15 osób zawsze pierwsi stoją do pomocy w gminie zawsze coś dostaną na zimę gmina wszystkim czterem rodzinom łącznie dała 10 ton węgla młodzi ludzie roboty się nie czepią, dzieci robią jak maszynki co rok to prorok i lepiej żyją odemnie ja zapiprzam od rana do wieczora a oni ciągle piwko wódzia i balangi i smieją się ze nie muszą robić TO JEST ŻYCIE ale tego nauczyło państwo a my wszyscy się na nierobó składamy {Porządny człowiek to wstydzi się pójść po datki a s....n tylko na to czeka i żyje jak pasożyt
20 marca 2013
+8
-0
PL
cd3-1d7
~ bez obrazy   Lubelskie to Polska "C" i nikt nie odkrył "Ameryki", że "Kresy Wschodnie" zawsze były niedoinwestowane. I jak dotychczas, żadne rządy tego nie zmieniły na czele z SLD, PiS i PO.
20 marca 2013
+5
-0
PL
f59-4fa
~ Prosto z targu   Jak się żyje.To zależy gdzie co się,kupuje.Idą Święta a ceny w dół.Mleko 1 litr 2zł,ziemniaki poniżej 1 zł za 1kg.Jajka wiejski poniżej ceny fermowych.Najdroższe z koszyka mogą być nawet po 1 zł.Dlaczego bo z koszyka.Najtańsze jajka wiejskie to te co są ładne świeże i dobrze,zapakowane.Może tylko podrożeć,ser.Ale to tylko na,Święta.Tak że w biłgorajskim nie zbyt,drogo.Ale z pierwszej,ręki.
20 marca 2013
+1
-5
PL
ed9-d1a
~ mac   Co na te wyniki nasi włodarze? Co czują osoby które rzadzą miastem czy powiatem od ponad 10 lat? Czy dalej z uśmiechem na twarzy bedą piać z zachwytu nad sobą w lokalnych mediach. Przecież jest 80 powiatów za nami, a że jest przed nami 296 to kogo to obchodzi. Może wreszcie społeczeństwo zauważy że rozwój to nowe zakłady pracy a nie nowe kościoły.
19 marca 2013
+6
-0
PL
3ec-3b3
~ jk   tu podział jest jasny , na niewolników i myślących ,że nie są niewolnikami czyli lizusów co platformie usługują i lokalnym carom i wyzyskiwaczom
19 marca 2013
+1
-1
PL
3ec-3b3
~ do~ Ktosia   Ja jak mówię,że mało kasy dostaje to słyszę od ***** ,że jak nie pasuje to firmę se otwórz zatrudnij ludzi i płać ile chcesz,niby logiczne tylko czy zwykły szarak dostałby kredyt na firmę na taki procent jaki dał Tusk Grekom?A jak ktoś nie ma warunków na firmę to ma zdychać bo tylko bogaci mają prawo żyć?A plebs do roboty i cicho siedzieć,za 700zł to współczuję ,po tym życiu pójdziesz do razu do nieba bo w piekle i czyśćcu już jesteś , a ten gnój co cię tak traktuje niech syfilisa z rakiem dostanie
19 marca 2013
+4
-0
PL
cfe-7cc
~ Ktosia   Pracuję za 700zł teoretycznie na pół etatu w praktyce 40 godz.tygodniowo.Gdy nieśmiało wspominamy o podwyżce słyszymy,że nie ma z czego.Kto nas przebije?Za co utrzymać dom?KTO nas zatrudni ,jeśli się zwolnimy?Są w Biłgoraju uczciwi pracodawcy?
19 marca 2013
+5
-1
PL
f72-0c8
~ bom   a nasi carowie nic na ten temat nie powiedzą?No w mieście się żyje dobrze ale im, bo nie kasjerce z biedronki , a niech se firme zakłada jak narzeka ,taka mądrość carów bo kto nie zaradny czy nie bizmesmen to niech zdycha,nic nie dbają te skurws.. o ludzi,pożyłby koś z nich za 900zł to by zobaczył jak to jest i psów by szynką nie karmił
19 marca 2013
+5
-0
PL
f12-e78
~ mieszkanaka   zyje się do d*py!!!
19 marca 2013
+7
-0
PL
e48-2a6
~ pp   To pewnie ze stołków za takie słabe wyniki odejdą obecni carowie ?Pracownik jak się nie sprawdza u biedaka z helikoptera to za bramę i kopa w d,,a tych nie można wywalić trutni i szkodników miasta,żadnej przyszłości w tym mieście już całkiem upodlili ludzi ,jedyne propozycje to zbierać szczaw i śliwki a dla ludzi po studiach niech kursy spawaczy robią,a carowie dalej będą się pod pomnikami się wymądrzać ,precz z nimi!!!!!!!!!!!!!!!!
19 marca 2013
+7
-0
PL
aad-7b2
~ Huraaaaa!   Niech żyje PSLLLL !
19 marca 2013
+2
-2
PL
b64-d2c
~ obserwator   BRW nie tyle podupada, co kabzę nabijają wiadomo kto, kosztem wyzysku robotników. Dawniej jak sam Chmiel rządził, to firma słynęła z tego, że ludzie nieźle zarabiali, a teraz jakiś diabeł tam buszuje. ludzie na bruk albo za gbroszę się zatrudnia, a kierownictwo obrasta w kolejne miliardy.
19 marca 2013
+7
-0
PL
a47-cfa
~ odp   Nas nasze państwo ma w nosie.Szaraczki poradzą sobie dorobią gdzieś na boku żeby choć troszkę było lepiej lub szukają pracy za granicą.Po co mówić jakie zarobki jak nie ma gdzie zarobić...
19 marca 2013
+4
-1
PL
18c-3cc
~ :)   w powiecie biłgorajskim żyje się do *****
19 marca 2013
+3
-1
PL
32b-e7c
~ polska b   chcieliscie tuska to macie teraz nie plakac!!!!!!!!!!!!!!!jaki madry koles z polski b czy nawetd wybiera po no nie czaje grosza przy du... nie macie a z platforma chcecie polske ulepszac TUSK WON!!!!!!!!!!I ZABIERAJ FURLEPE
19 marca 2013
+8
-5
Drakkar   Jak się żyje w powiecie biłgorajskim?
Proszę bardzo.
http://www.gazetabilgoraj.pl/ps-21950-zatrudnia-w-szklarni-wynagrodzenie-1000-zl/
Ktoś jeszcze pochwali się wynagrodzeniem?
19 marca 2013
+1
-0
PL
310-da7
~ rawik   tylko współczuje ludziom co inwestuja w tym miescie w nieruchomosci i ciężko zarobione pieniądzę z zagranicy pchaja w ten syf, poczekajcie jeszcze z 10 lat, fabryki padna to kupicie domy za pół ceny
19 marca 2013
+9
-0
PL
fa5-0eb
~ Janus   Pogonić tych darmozjadów i nierobów, bo jak dobrze pójdzie to zostaną same urzędasy i podatki od biednych mieszkańców.
19 marca 2013
+12
-0
PL
a02-f8e
~ Adam   Wreszcie trochę prawdy, a nie to co Tokarski mówi, że u nas tak dobrze. Jakby nie wyjazdy za granicę, to byłaby tu całkiem bida z nedza.
19 marca 2013
+34
-0
PL
f6c-c2d
~ Tom36   Nasz region może tylko stawiać na turystykę i usługi. Żadnych wielkich fabryk tu nigdy nie będzie. Co najwyżej jeszcze nowoczesne rolnictwo ściągnie kapitał.
19 marca 2013
+3
-1
PL
cab-5b5
~ odp   Nie ma pracy,nie ma żadnych perspektyw do życia w tym mieście uciekają wszyscy za granicę bo nie mieli by z czego żyć.Tu nic się nie rozwija tylko upada tj.BRW.
19 marca 2013
+21
-0
PL
773-b93
~ POzytyw   całkiem ok gdyby nie ten PSL !!!!!!!!!!!!!!!
19 marca 2013
+8
-2
PL
310-da7
~ ljkh   nie ma perspektyw i przyszlosci w tym miescie , nawet w ONZ to zauwazyli
19 marca 2013
+10
-0
PL
7c3-622
~ Mieszkaniec Biłgoraja   Dziękujemy naszym władzom na szczeblu miasta i powiatu za tak "dobry" wynik. Napracowaliście się bardzo!
19 marca 2013
+54
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
dzisiaj, 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
dzisiaj, 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
dzisiaj, 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl