Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Dni Otwarte w szkołach średnich
2013.03.17 13:43 | aktualizacja: 2013.03.17 21:53

Dowiedz się wiecej o szkołach

W przyszłym tygodniu gimnazjaliści będą mieli okazję do zdobycia większej ilości informacji o szkołach średnich. Dni Otwarte zorganizują: Katolickie Liceum Ogólnokształcące, LO im. ONZ, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju przy ul. Przemysłowej 23 oraz Zespół Szkół Leśnych.
Dowiedz się wiecej o szkołach
Dowiedz się wiecej o szkołach

Jako pierwsze Dzień Otwarty Szkoły dla przyszłych uczniów zorganizuje Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Biłgoraju. Dyrekcja KLO zaprasza wszystkich gimnazjalistów do odwiedzenia placówki we wtorek, 19 marca 2013r. w godzinach 12.00-15.00.

- Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferty szkoły, programu nauczania i zajęć dodatkowych. W programie spotkania przewidziano między innymi: informacje z pierwszej ręki, których nie znajdziecie w informatorach i Internecie, występ szkolnego kabaretu, a nawet quiz z nagrodami. Nie zwlekajcie, zawitajcie w progi "Katolika", "SZKOŁY Z DUSZĄ"! - - zachęcają pracownicy szkoły.

W najblższy czawartek, 21 marca, uczniowie ostatnich klas gimnazjów, jak również rodzice i nauczyciele, będą mogli odwiedzić także Zespół Szkół Leśnych. Placówka zorganizuje Dzień Otwarty w godz. 9.00 - 14.00 . Podczas pobytu w szkole będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną, zwiedzić klasopracownie i wystawy związane z nauką zawodu, usiąść za sterami symulatora harvestera, a nawet posłuchać sygnałów myśliwskich.

Szczegółowy harmonogram Dni Otwartych

21.03. 2013r.

Holl II piętro : Organizacja grupy, początek zwiedzania.

Sala konferencyjna - spotkanie z dyrektorem szkoły,

- występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich,

- warsztaty metodą projektów.

Sala 48: "Planowanie w lesie" - wystawa i krótka prezentacja z użyciem tablicy interaktywnej.

Sala 46 : "Sprzęt i maszyny leśne" - wystawa oraz pokaz pracy na symulatorze havestera (urządzenia ścinającego drzewa, okrzesującego z gałęzi

i manipulującego sortymenty).

Sala 45: Multimedialna pracownia językowa.

Sala 40: Roślinność lasu wskaźnikiem jakości gleby.

Sala 29: "Jak chronić las" wystawa i krótka prezentacja.

Sala 34: Wystawa zbioru owadów - szkodników lasu.

Sala 36 : " Biologia w lesie" - wystawa spreparowanych zwierząt leśnych.

Sala gimnastyczna : Turniej Piłki Siatkowej.

Plac szkolny: "Pozyskanie drewna" - Pokaz umiejętności pracy pilarką spalinową.

Siłownia : "W zdrowym ciele zdrowy duch" - zwiedzanie pomieszczeń sportowych.

Internat : stołówka, pokoje mieszkalne.

W najbliższy czwartek, na Dzień Otwarty Szkoły zaprasza również Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie będą czekali na zwiedzających placówkę w godz. od. 9 do 13.

Także w czwartek, 21 marca 2013 r. w godzinach od 9.00 do 13.00, swoje drzwi dla przyszłych uczniów otworzy Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, przy ul. Przemysłowej 23.

- Specjalnie dla młodzieży gimnazjalnej przygotowane będą wystawy, pokazy, prezentacje i inne niespodzianki. Będzie to też okazja do zwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną - zachęca dyrekcja placówki.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dowiedz się wiecej o szkołach, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5916
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
a5d-101
~ abc   Treść o onz dodano później, jak zwykle... a szczegółów aż, za dużo! Jedno zdanie i tyle na taką szkołę!
17 marca 2013
+6
-3
PL
e84-449
~ ~  do ~ uczien   Czytaj ze zrozumieniem, mimo "byka" autora artykułu...
A może te szkoły są nie godne zachodu ?
17 marca 2013
+0
-1
PL
b79-e0f
~ Mark_IV   Szkolnictwo w Polsce działa według zasad z minionej epoki, jest w swojej istocie socjalistyczne. Opiera się na kilku starych zasadach:
1. Gwarancji pracy do emerytury, co było zapisane w Konstytucji PRL.
2. Dominacji jednej jedynie słusznej ideologii przy braku tolerancji dla innych. Niegdyś był to światopogląd materialistyczny, obecnie dominuje ideologia teistyczna.
3. Dominacji treści światopoglądowych nad merytorycznymi.
4. Położenie nacisku na zjawiska ilościowe, masowe a nie jakościowe, stąd stałe powiększanie ilości klas kosztem poziomu nauczania. Ma tu zastosowanie błędna zasada marksistowska o przechodzeniu ilości w jakość.
5. Brak powiązania pomiędzy jakością pracy pedagogów a wynagrodzeniem. Jest to słynna socjalistyczna zasada: „Czy się stoi, czy się leży .
6. Nauka w szkole odbywa się metodami sprzed co najmniej kilkudziesięciu laty. Dominują metody pamięciowe, utarte schematy i algorytmy. Samodzielne myślenie nie jest dobrze widziane. Szczytem głupoty było wyeliminowanie na wiele lat matury z matematyki, przez co dochowaliśmy się kilku pokoleń ludzi niemyślących. Krzywda zrobiona tym uczniom jest niepowetowana.
7. Szkoła nie jest dla uczniów, jest przede wszystkim miejscem pracy nauczycieli. Etat nauczycielski jest w dzisiejszych czasach bardzo intratny, dlatego otrzymanie pracy w szkole jest niemożliwe bez odpowiedniej protekcji (rekomendacji) stosownych władz. To przypomina czasy minione kiedy to najlepsze stanowiska zarezerwowane były dla swoich.
W każdej szkole jest młodzież zdolna, zdolna mniej i cała masa młodzieży przeciętnej a nawet miernej. Jest niedobrze, gdy ci najlepsi równają do średniaków nie wykorzystując swojego potencjału. Szkoły nie preferują najlepszych, preferują młodzież przeciętną. Nauczyciele w zdecydowanej większości nie potrafią pracować z młodzieżą zdolną. Szkoła zamiast uczyć i wychowywać „realizuje program i wszczepia wartości jedynie słuszne. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju może być, po odpowiednim przeszkoleniu, referentem w magistracie, oczywiście pod warunkiem, że taki etat otrzyma!
Młodzież zdolna i ambitna będzie się uczyć dalej. Większość uczniów zdolnych pobiera korepetycje bo wiedza ze szkoły jest niewystarczająca, szczególnie na kierunki renomowane, najbardziej oblegane i w najlepszych uczelniach.
Młodzież najlepsza, najzdolniejsza i najbardziej ambitna powinna być kształcona w najlepszych renomowanych szkołach przez najlepszych nauczycieli. Jeśli jest to niemożliwe, to przynajmniej w wydzielonych klasach szkół ogólnokształcących. Niegdyś elitę szkoły stanowili uczniowie klas matematyczno-fizycznych, obecnie najlepsi uczniowie porozrzucani są po różnych klasach i dlatego często dostosowują się do przeciętnych wymagań nie wykorzystując w pełni swoich zdolności. To duże marnotrawstwo.
Młodzież, ludzie, nie są i nigdy nie będą równi wbrew temu co głoszą lewackie hasła. System szkolnictwa, oświaty nie może tego ignorować. Jeśli jest inaczej to pieniądze wydawane na szkoły są w dużej części marnotrawione. Czas, aby to wreszcie zrozumieli nasi decydenci.
17 marca 2013
+2
-3
PL
db8-58a
~ bronek   najlepszym rozwiazaniem jest spier****ć stąd , tu nie warto ani iść do szkoły średniej ani tym bardziej na studia , wiem z doświadczenia !
17 marca 2013
+2
-0
PL
ae1-b69
~ uczien   czemu nie napiszecie nic o budowlance i ONZ-cie? przeciez tam są dni otwarte też. 19-20 w budowlance, a 21 w ONZcie
17 marca 2013
+1
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
w piątek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w piątek, godzina 11:48 Lubelszczyzna
3 nowe zakażenia na Lubelszczyźnie, 2 zgony
w piątek, godzina 08:45 Aleksandrów
Próbna ewakuacja obozowiska
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
w środę, godzina 21:52 Biłgoraj
Chillout Festiwal już w najbliższy weekend
w czwartek, godzina 09:33 Biłgoraj
Historia Kuby dotarła do Dzień Dobry TVN, o pomoc apeluje też Karolina Gorczyca
9 lipca 2021 Biłgoraj
Ustalono opłaty za żłobek. Są zmiany
Jednym z punktów środowej sesji Rady Miasta (30 czerwca) było pojęcie uchwały w sprawie uchwalenia opłaty za pobyt dziecka w Samorządowym Żłobku. Taka konieczność zaistniała ze względu na wprowadzenie zmian statutowych dotyczących możliwości przyjmowania dzieci spoza miasta. Ile teraz trzeba będzie zapłacić?
w czwartek, godzina 10:30 Biłgoraj
Pijani kierowcy wpadli w ręce policjantów z biłgorajskiej drogówki
w poniedziałek, godzina 12:53 Biłgoraj
To już prawdziwa plaga. Kolejne osoby oszukane przez internet
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
w środę, godzina 11:12 Powiat
Exodus Młodych w Górecku Kościelnym - ruszyły zapisy
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w poniedziałek, godzina 11:25 Powiat
Szczepieniobus w powiecie biłgorajskim
17 lipca 2021 Józefów
Nielegalni zbieracze mchu wpadli na gorącym uczynku
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
w środę, godzina 07:18 Księżpol
Piknik Rodzinny połączony z akcją promującą szczepienia
w niedzielę, godzina 19:29 Aleksandrów
Festyn "Pokochaj Lubelskie"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl