Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Uroczystość świąteczno-noworoczna
2012.12.30 13:22 | aktualizacja: 2012.12.30 15:53

Spotkanie opłatkowe PSL

Z udziałem europosła, posłanki na Sejm, samorządowców, jak również kierowników i dyrektorów jednostek samorządowych, a przede wszystkim członków ugrupowania odbyło się spotkanie opłatkowe powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rozpoczęło się w niedzielne przedpołudnie, 30 grudnia br.
Spotkanie opłatkowe PSL
Spotkanie opłatkowe PSL

Uroczystość rozpoczęła się poranną mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, gdzie powitał ich starosta Marian Tokarski.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: europoseł Arkadiusz Bratkowski, posłanka na Sejm RP Genowefa Tokarska, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jan Kowalik, kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu Jacek Grabek, jak również wicestarosta powiatu biłgorajskiego Stanisław Schodziński oraz wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński i burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki. Obecni byli także wójtowie gmin z powiatu biłgorajskiego oraz kierownicy i dyrektorzy jednostek samorządowych.

- W szczególności chciałbym serdecznie powitać gospodarza dzisiejszej uroczystości dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Barbarę Obszańską - powiedział na wstępie starosta Marian Tokarski i dodał: - To bardzo dobry moment, by porozmawiać o sprawach, które udało nam się zrealizować w bieżącym roku, ale także by podziękować za wspólną realizację zadań i zgłaszane inicjatywy. W mijającym już roku udało nam się zrobić krok na przód.

Starosta przy okazji wspólnego świętowania podziękował parlamentarzystom oraz radnemu sejmiku za doprowadzenie do realizacji wyczekiwanej inwestycji, czyli przebudowy trasy 835 z Frampola do Wysokiego. Mówił też, że niemały wkład w rozwój powiatu mają przedsiębiorcy, gdyż to oni tworzą miejsca pracy, ale nie można zapomnieć także o rolnikach, których ciężka praca nie zawsze jest doceniana. Przytoczył również statystyki podsumowujące ostatnie 12 miesięcy.

- W 2012r. na poprawę infrastruktury drogowej wydaliśmy 10,5 mln zł, z czego 4,5 mln to środki zewnętrzne, udało się wybudować 19 km dróg. Znaczną kwotę, bo 9 mln zł, przeznaczyliśmy na zapobieganie bezrobociu, a 2,5 mln na aktywizację osób niepełnosprawnych. W bieżącym roku powiat pozyskał 17 mln zł ze środków zewnętrznych, ale mimo to nie udało się rozwiązać wszystkich bieżących spraw. O 0,6% wzrosło bezrobocie i teraz wynosi 7,6%, czyli bez pracy w powiecie biłgorajskim pozostaje 3 600 osób, niemniej jest to najniższy wskaźnik w całym województwie lubelskim - mówił starosta.

Podsumowując mijający rok Marian Tokarski zaznaczył ponadto, że w statystykach można zaobserwować spowolnienie gospodarcze, co przejawia się np. w mniejszej ilości wydanych pozwoleń na budowę. Ale są także pozytywne informacje. W 2012r. w biłgorajskim szpitalu urodziło się 620 dzieci, czyli o 65 więcej niż w roku ubiegłym.

Swoje wystąpienie starosta podsumował tradycyjnymi życzeniami. - Chcę życzyć, by ten opłatek, dodał nam wszytkim sił do rozwiązywania trudnych spraw i byśmy byli bardziej wyrozumiali i solidarni - mówił go zgromadzonych na uroczystości.

Podczas spotkania głos zabrał również europoseł Arkadiusz Bratkowski, który nawiązał do tematu przebudowy drogi 835. Podkreślił, że to wynik pozytywnej współpracy, która przynosi wymierne efekty. Podkreślając w tym procesie rolę radnego Jana Kowalika, stwierdził: - Łatwiej realizuje się zadania, jeśli ma się wsparcie.

Posłanka Genowefa Tokarska zwróciła za to uwagę, że dziś, 30 grudnia, obchodzony jest Dzień Świętej Rodziny. - Życzę, by każda rodzina, osiągając stabilizację ekonomiczną, mogła pozbyć się strachu o dzień jutrzejszy - mówiła.

Zanim uczestnicy uroczystości podzielili się opłatkiem ks. prałat Józef Flis odmówił modlitwę, a solistki z Młodzieżowego Domu Kultury zaśpiewały kolędy.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Spotkanie opłatkowe PSL, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15609
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (26)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
1a3-99d
~ cdn.  Życzymy PSL-owi w 2013 roku 100tys. nowych etatów do obsadzenia dla swoich członków i rodziny! Myślę, że jest to realne.
30 grudnia 2012
+22
-1
PL
c69-d06
~ 128025  Warte przytoczenia z konkurencyjnego portalu:
"Witt (2012-12-31 18:52:26)
Tak, rok 2012 był bardzo udany. Podnieśliśmy wiek emerytalny do 67 lat. Nie będziemy już wysyłać ludzi na emerytury tylko od razu na cmentarz. Dzięki temu członkowie PSL-u / Partii Świniopasów Ludowych/ będą mogli na stanowiskach zarabiać tyle, ile będą chcieli. Np wzorem A. Śmietanki wpiszą sobie w umowę o pracę dodatek w kwocie 50% zysku przedsiębiorstwa. Wzmocnimy szlaban dla pętaków, którzy skończywszy studia wpychają się na stanowiska zarezerwowane dla naszych ,,członków". Każdy z naszych ludzi powinien się kierować hasłem ,,Pomagajmy Swoim Ludziom" Wprowadzimy jeszcze ustawę o dziedziczeniu stanowisk w samorządach i w agencjach."
31 grudnia 2012
+15
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
04a-287
~ dusz-pasterz   widzicie te ku...r wiki w oczach p T :)
20 grudnia 2013
brak ocen
PL
310-da7
~ dfg  do ~ A   3600 *4 jeżeli nie więcej liczcie tych co niezarejestrowani w pupie i za granicą
8 stycznia 2013
brak ocen
PL
a72-c5e
~ Naprawde nie wiem   Naprawdę nie wiem po co nam tylu tych radnych , rada miasta , rada gminy , rada powiatu , a i jeszcze w sejmiku marszałkowskim darmozjady zasiadają ,Przewodniczący rady , zastępca przewodniczącego , wójt , burmistrz , itd itd a wszystkim im trzeba zapewnic sale , krzesła , obsługę , sekretarki i pieniądze na pensje , diety , ryczałty , paliwo i sluzbowe auta . Po co nam tyle tego ???
3 stycznia 2013
+3
-0
PL
310-da7
~ lkk   dzielicie się Ciałem Chrystusa a skazaliście Naród Polski na śmierć przy stanowiskach pracy psl = mordercy!!!
3 stycznia 2013
brak ocen
PL
c69-d06
~ as   Ciekaw jestem jak TA SITWA rozlicza koszty ztej imprezy z naszych podatkow
2 stycznia 2013
+3
-0
Drakkar  do ~ STONKA   NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK PIENIĄDZE PAŃSTWOWE SA TYLKO PIENIĄDZE PODATNIKÓW.Zatem to MY utrzymujemy tą rozrośnietą bandę darmozjadów.Ludzie uciekaja w szarą strefę nie płacą podatków to te durnie je podnoszą i koło sie zamyka ja jestem tylko ciekaw kiedy to wszystko pierd...Słowa Żelaznej Damy;Jedna z największych debat naszych czasów polega na tym, ile twoich pieniędzy powinno zostać wydanych przez państwo, a ile ty powinieneś posiadać, aby wydać na twoją rodzinę. Nigdy nie zapomnijmy tej podstawowej prawdy, że państwo nie ma innego źródła pozyskiwania pieniędzy, jak poprzez zabieranie pieniędzy ludziom, którzy je zarobili. Jeśli państwo chce wydać więcej, może to uczynić jedynie poprzez pożyczanie waszych oszczędności albo większe opodatkowanie was. I nie ma co oczekiwać, że ktoś inny zapłaci. Bo tym „kimś innym będziesz ty! Nie ma czegoś takiego jak pieniądze publiczne, istnieją jedynie pieniądze podatników. Uzdrowienie gospodarki nie nadejdzie poprzez wydawanie coraz to większej ilości rozrzutnych, rozrastających się państwowych programów. (…) Żaden naród nigdy nie stał się bardziej zamożny poprzez opodatkowanie swoich obywateli ponad ich zdolności do płacenia”. Dlatego należy głośno mówić o konieczności głębokiego obniżenia i podatków, i wydatków państwa.
2 stycznia 2013
+3
-0
PL
c4c-126
~ com   kto z was zapraszał fotografa do domu żeby wam robił zdjęcia?To oni się chcieli pochwalić ,że są katolikami? Czy jaki ma być sens umieszczania tych fotek w sieci?Na drugi rok i ja fotografa wynajmę a jeszcze każe zrobić foty na Wielkanoc żeby zrobił mi fotkę jak się dzielę pod biedronką z żebrakiem jajkiem ja to dobry jestem.
2 stycznia 2013
+1
-0
PL
0fe-98a
~ STONKA   To są pasożyty budżetówki mają prace bo mają znajomych przy korycie i jeszcze stękają że mało zarabiają, a co mają powiedzieć ci co nie mają nic.Msza św. dla kogo się pytam dla ludzi bez sumienia myślą tylko jak dobić szarego obywatela podatkami itp.Gdyby państwo nie płaciło kasy na partie to by ich tam nie było.Na takich spotkaniach powinni mówić jak zlikwidować bezrobocie czy kto ma sprzątać śmieci w przy drogach i w lassach,
lub wspomnieć o starych dziurawych drogach by położyć nowy asfalt. Tu pewnie się mówiło kto zmienił stanowisko i ile wsadzili do starostwa nowych swoich i do bdk. Ludzie nie chodzicie na żadne wybory bo robią z waszymi głosami co chcą, to jeżeli nikt nie pójdzie to może się zastanowią co robią.
1 stycznia 2013
+8
-0
PL
850-0e7
~ oikazuje że nie ejst nikomunikatywnym modliszkiem  do ~ fs   albo udaje komunikatywnego a Ty jako nie modliszek chcesz mu odpisać .No ! no !!!
Widzicie inna patologia milcząco i ignorująca ludzi a jednak można z kulturą napisać i odpisać a nawet posłać jeden drugiemu !!!!
Siemanko i pozdrowionka dla ludzi pozytywnie zakręconych.
Nie ma na co udawać publicznej kasy ? lepiej browara by panu postawił a z zebranych i sprzedanych puszek zakupili byście coś dla potrzebujących .
1 stycznia 2013
+2
-1
PL
c69-d06
~ 128025   Warte przytoczenia z konkurencyjnego portalu:
"Witt (2012-12-31 18:52:26)
Tak, rok 2012 był bardzo udany. Podnieśliśmy wiek emerytalny do 67 lat. Nie będziemy już wysyłać ludzi na emerytury tylko od razu na cmentarz. Dzięki temu członkowie PSL-u / Partii Świniopasów Ludowych/ będą mogli na stanowiskach zarabiać tyle, ile będą chcieli. Np wzorem A. Śmietanki wpiszą sobie w umowę o pracę dodatek w kwocie 50% zysku przedsiębiorstwa. Wzmocnimy szlaban dla pętaków, którzy skończywszy studia wpychają się na stanowiska zarezerwowane dla naszych ,,członków". Każdy z naszych ludzi powinien się kierować hasłem ,,Pomagajmy Swoim Ludziom" Wprowadzimy jeszcze ustawę o dziedziczeniu stanowisk w samorządach i w agencjach."
31 grudnia 2012
+15
-0
PL
310-da7
~ fs   e a ja dzisiaj dostalem kartke od szeligi ,kruwa przeciez sie nie znamy nawet a wy tez dostaliscie , dajcie adres albo tel to oddzwonie albo tez mu kartke wysle ,bo glupio tak
31 grudnia 2012
+9
-0
PL
4cd-fac
~ Komu służy   To prawda, że władza przegina i alienuje od społeczeństwa.Smutne to, mimo że władza się cieszy z tego, bo zapomniała komu służy
31 grudnia 2012
+4
-0
PL
9ee-638
~ 4521   słomę i owies już wymietli?Czemu oni nie dzielą się ze swoimi wyborcami w stodołach?
31 grudnia 2012
+5
-0
PL
d43-9ec
~ Gmina   Marian Kurzyna i Stanisław Schodziński do tego Józef Czarny i Marek Frąk - członkowie PiS i reprezentujący PiS w koalicji w starostwie idą na opłatek PSL, tak PSL. Tu nie ma pomyłki i lepszy jest Borowiec stały w swoich pogladach niż tacy którzy dla siebie udają wielką PRAWICĘ.
31 grudnia 2012
+4
-0
PL
030-dd0
~ w temacie.   Smutne twarze na opłatku. Przewodniczący PSL W.Pawlak kolejny raz wyleciał na,bruk.Z czego on będzie dobrze,żył?Poznaje dwie osoby Pani Różańska J. oraz J. Makowski.To są weterani.Im należą się odznaczenia.Za bardzo długie,członkostwo.
31 grudnia 2012
+2
-2
PL
d38-615
~ biłgorajski żul   qrwa jaki fałsz i obłuda
31 grudnia 2012
+8
-0
PL
4b6-588
~ dad   ...wychodzę,niedobrze mi...
31 grudnia 2012
+8
-0
PL
310-da7
~ dfa   patrz jak młodych posadzili z przodu .,ze niby młodzi nowocześnie ,reformacja i tak każdy wie że to pokolenie komuny siedzi z tylu , zadowolone ,uni polske sprzedaja,nie zauwarzyli ze razem z ludzmi,i my teraz musimy ich nieudolnosc spłacać pieniędzmi emigranntów....śmiech
30 grudnia 2012
+8
-0
PL
513-9a8
~ Raz tu a potem tu   Zdjęcia numer 16 i 17 - skrycie z tyłu panowie startujący z listy PiS Kurzyna Marian, Schodziński Stanisław, oraz członkowie PiS Józef Czarny i Marek Frąk. Opłatku PSL. Co na to poseł Zawiślak? Teraz przyjdą do nas na opłatek i na listy też zechcą?
30 grudnia 2012
+8
-0
PL
1de-968
~ Wacuś   JA SIĘ PIĘKNIE SZLACHTA BAWI ZA PODATNIKÓW KASĘ. TAK DALEJ A ZGNIGNIEMY JA CIOTKA W CZECHACH.
30 grudnia 2012
+8
-0
PL
1e8-108
~ asfd   Czemu oni nie zrobią zbiorowego opłatka władzy z narodem pod UM a nie tak się każdy bawi osobno?
30 grudnia 2012
+5
-0
PL
1a3-99d
~ cdn.   Życzymy PSL-owi w 2013 roku 100tys. nowych etatów do obsadzenia dla swoich członków i rodziny! Myślę, że jest to realne.
30 grudnia 2012
+22
-1
PL
24b-c6d
~ Wiktoria   Niedługo to się skończy i nie będzie opłatków PSL. Tokarskich
ostatnia kadencja i ci wszyscy na zdjęciach szybko zmienią partię bo
chodzi o miejsce pracy kierownicze. Tokarska powinna kupić sobie jakiś
inny kostium, jeden fioletowy nie pasuje tym bardziej na opłatek.
Popatrzcie na puste miejsca za Tokarskimi dwa rzędy, jest to wymowne czemu
nawet działacze PSL nie siadają za nimi....
30 grudnia 2012
+10
-0
PL
2a3-87b
~ A   W powiecie bilgorajskim bez pracy pozostaje 3600 osob - powiedział Starosta, co Wy na to??
30 grudnia 2012
+5
-0
PL
c69-d06
~ 1234   A radny powiatowy z Frampola na zdjęciu nr 8 coś niewyraźny:) Chyba jest jeszcze po imprezie piątkowej w Jutrzence;)
30 grudnia 2012
+1
-0
PL
513-9a8
~ Morwa   To Schodziński jest w PSL czy w PiS? Z lewakami czy z prawicą? Może poszedł na opłatek dla dobra mieszkańców powiatu?
30 grudnia 2012
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie
31 maja 2024 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
dzisiaj, 11:46 Łukowa
Akcja pomocy dla 4-letniego Pawełka
w środę, godzina 08:06 Powiat
9 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
dzisiaj, 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
we wtorek, godzina 14:25 Biłgoraj
W biłgorajskim muzeum można zwiedzać nową wystawę
w środę, godzina 07:53 Aleksandrów
Nowi sołtysi zainaugurowali kadencję
dzisiaj, 14:56 Lubelszczyzna
W regionie powstanie prawie 220 km dróg ekspresowych
Sieć tras ekspresowych w woj. lubelskim stale się zwiększa i liczy już ok. 230 km. GDDKiA realizuje kolejnych 13 odcinków dróg o łącznej długości niespełna 220 km.
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 12:17 Kraj
Oni zasiądą w Parlamencie Europejskim
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
6 czerwca 2024 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
we wtorek, godzina 09:32 Huta Turobińska
Samochód w rowie. Gdzie jest kierowca?
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 11:09 Biłgoraj
Tak wyglądała czerwcowa garażówka [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:34 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Cegielnianej w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl