Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Oszczędności ciąg dalszy
2012.11.30 12:26 | aktualizacja: 2012.11.30 17:14

Sylwestra nie będzie

W bieżącym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie zostanie zorganizowana zabawa sylwestrowa przed Urzędem Miasta w Biłgoraju. Taka decyzja władz podyktowana jest brakiem środków w budżecie miasta. Z tego samego powodu po raz kolejny odwołony zostaje Bal Sportowca.
Sylwestra nie będzie
Sylwestra nie będzie

Od kilku tygodni nasi czytelnicy pytają czy w tym roku będą mogli wybrać się na Plac Wolności, by wspólnie spędzić sylwestrowy wieczór. Niestety nie mamy dobrych wiadomości.

- Chcąc przygotować imprezę masową, bo tak traktowane jest spotkanie mieszkańców przed Urzędem Miasta, musielibyśmy spełnić szereg punktów zawartych w ustawie, co wiązałoby się z koniecznością ponoszenia bardzo wysokich kosztów - wyjaśnił w rozmowie z bilgorajska.pl burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Największy koszt to oczywiście pokaz sztucznych ogni. Dotychczas na ten cel przeznaczano od 4 do 6 tys. zł jednak kosztowne jest także zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom podczas zabawy.

- Jeśli sytuacja budżetowa poprawi się to być może wzorem większych miast tj. Lublin, czy Łódź zorganizujemy zabawę sylwestrową na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie oczekującym na nowy rok, czas będą umilały zaproszone zespoły. W trakcie świętowania mieszkańcy będą mogli zobaczyć również pokaz fajerwerków. Oczywiście wszystkie przepisy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zostaną spełnione. Na dzień dzisiejszy nie mamy na to środków - dodał Janusz Rosłan.

Sylwester na Placu Wolności z roku na rok cieszył się coraz mniejszą popularnością, niemniej rezygnacja z organizacji wydarzenia w ubiegłym roku wywołała wiele kontrowersji. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Nie będzie sylwestra przed Urzędem Miasta.

Ale to nie koniec oszczędzania. Z powodu braku środków władze miasta zdecydowały także o nieorganizowaniu Balu Sportowca - uroczystości, podczas której wręczano wyróżnienia najbardziej zasłużonym sportowcom, ale także trenerom i działaczom.

- Biorąc pod uwagę wnioski radnych o zwiększenie dotacji dla klubów sportowych, logiczne jest, że na wszystko pieniędzy nam na pewno nie wystarczy - podsumował burmistrz.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Sylwestra nie będzie, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 12506
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (26)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
a8a-782
~ ja  ale rozumiem że w związku z oszczędnościami burmistrz zrezygnuje z wypłacania 13 pensji oczywiście.
To była by chyba największa oszczędność dla miasta.
1 grudnia 2012
+18
-4
PL
5cc-a8c
~ jsla  Złodzieje, na nic wam pieniędzy nie starcza! A sobie to bale pewnie urządzać będziecie.!
1 grudnia 2012
+16
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
077-999
~ ww   tak panie burmistrzu jak sobie to pensje pan podniusl a dla ludzi to szkoda pieniedzy no pewne jak sie bierze 16000 za miesiac to na ludziach trzeba oszczedzac zeby bylo za co sobie wyplste brac
6 grudnia 2012
+2
-0
PL
09b-37a
~ nerwowy   z braku środkow zamknąć BCK,za dużo kasy na ten pałac idzie
4 grudnia 2012
brak ocen
PL
0cb-5cd
~ xx   Bardzo dobrze!! Mądry burmistrz!! Popieram!!
4 grudnia 2012
+2
-2
PL
1c7-d37
~ Cisza przed Burzą   I tak każdy przyjdzie pod ratusz i ze sobą niech zabiorą chociaż 1 fajerwerk e to trochę się nazbiera tego.
4 grudnia 2012
+2
-2
PL
92f-a0c
~ gfdgfg   Kiedy ostatnio sylwek był organizowany pod urzędem miasta?
4 grudnia 2012
brak ocen
PL
72f-b8d
~ x  do ~ nb   gratuluję dojrzałości emocjonalnej .
3 grudnia 2012
+2
-0
PL
6e7-3ba
~ ??   rosłan to twoja ostatnia kadencja !!!!!!!
2 grudnia 2012
+11
-3
PL
89a-9f2
~ n   poswiecilbys jedna wyplate na ognie , przeciez taki z ciebie spoleczniak, i tak ci zostanie
1 grudnia 2012
+9
-2
PL
89a-9f2
~ sa   co za typ, masakra, a na huk mi nowe bck, moze bys sie spytal pierwsze a nie robisz
1 grudnia 2012
+5
-3
PL
5cc-a8c
~ jsla   Złodzieje, na nic wam pieniędzy nie starcza! A sobie to bale pewnie urządzać będziecie.!
1 grudnia 2012
+16
-2
PL
2b4-7eb
~ df   I tak ludzie przyjdą i będą się bawić, a po za tym to jest głupota bo ludzie przyniosą swoje farjerwerki itp i bede już pijani i moze komuś coś się stać, a tak jak by władze to zrobiły to nic by się nie stało.
1 grudnia 2012
+7
-2
PL
c69-d06
~ a   burmistrz nie zrezygnuje z 13 pensji i wypłaci z wielką chęcią bo powie że inaczej nie może bo takie prawo, po nowym roku i nieuniknionych podwyżkach pojawia się głosy że trzeba podnieść diety i wynagrodzenia bo wszystko poszło w górę. zasada jest prosta: chcesz coś mieszkańcu mieć to sobie za to zapłać, natomiast burmistrz i radni będą na swoje mieć bo w tym celu podnoszą podatki mieszkańcom.
1 grudnia 2012
+9
-1
PL
89a-9f2
~ kj   rob tego sylwka bo my czipsterzy cie zajumimy
1 grudnia 2012
+3
-6
PL
cc4-784
~ lolitaa   to co dzieje sie w biłgoraju to jest smieszne !!!!:D
wszystko tak robia zeby lepeij im było...
tak jak było z kinem... i nie tylko ...
1 grudnia 2012
+5
-2
PL
a8a-782
~ ja   ale rozumiem że w związku z oszczędnościami burmistrz zrezygnuje z wypłacania 13 pensji oczywiście.
To była by chyba największa oszczędność dla miasta.
1 grudnia 2012
+18
-4
PL
d86-bb8
~ do 488-d40 I Do podłej kłamczuchy z BRWSA   Ale zeznania zniknęły ,Krowiarka się przyznała a mnie uwaliła M.K-P. A teraz ta fałszerka Sędzina posługuje się drugą ,że niby prawem się zasłania.
I niebyły podczas skruszenia się Eweliny Prokurator podobnie sobie igra ze mną rzucając po fakcie oszczerstwami.ZMOWA I TYLE !!! SIE ODBYŁA I DALEJ MNIE MORDUJĄ te oszczercy !!!
CO to za zasłanianie się sfałszowanymi protokołami zeznań ??? To jest zbrodnia zbrodnią popychana !!!
Wstyd !!! biłgorajski Sądzie ,wstyd ! -Ona kala szlachetny zawód sędziego i imię pozostałych dobrych sędzi !!!
I,że niby nie jest stroną pani sędzia A.W.,no niby nie jest ale za widoczne kłamstwa Powódki śle mnie do pierdla ,tak samo jak w zastępstwie niezaznajomiona ze sprawą Kuratorka rozpłakała się ale mówiła co jej kazali ,wstyd Biłgoraju.
-Kuratorka która miała być nie była bo jej maż pracuje w Zarządzie BRWSA tam gdzie ten potwór fałszywy świadek Jehowy Ewelina.

Ale sędzina pani Marzena Kaczorowska jest była i będzie PRZESTĘPCZYNIĄ , do puki nie naprawi nie odtworzy braków zeznań i się nie przyzna a puki co w myśl art 212 ja ją demaskuję ,z dumą i zaszczytem !!! ZA IGNORANCJE SIĘ ODPOWIADA ,JA JEJ PYTAŁEM SIĘ CO Z ODTWORZENIEM ? NIECH ODTWORZY WEDLE PROTOKOŁU BRAKÓW TO MNIE OLEWAŁA ,ZA IGNORANCJE SIĘ PŁACI A PUKI CO TO JA PŁACE BO MNIE ZSYŁAJĄ DO PIERDLA !!! JEJ WYBÓR I DECYZJA, ŻE JĄ TERAZ DEMASKUJE.
Dopisane zostały nie moje słowa ,zeznania uniewinniające mnie od wszelkich zarzutów celowo kazała nie zapisywać.
Ewelina Kluczny-Andrasik się przyznała ,wkopała swoich kłamców, przerobione zostały zeznania jej brata Dawida Kluczny na kłamliwe choć zeznał prawdę .
Fałszowanie zeznań przez Sędzinę nazywasz prawem ??
Pisałem do Prokuratur Sądów w tym nawet do Lublina ,do CBA i zdań w których pisze kto robił naciski na te cuda ,jak by wcale go nie było .Bardzo wymowna ignorancja.
Ewelina nie widzą nazwiska twojego wujaszka ,co Ty na to >>??
a pewnie będziesz miała radochę jak mi w pierdlu tyłek przelecą pedały ?? Przeklinam Cie i całą tą bandę kłamców ,fałszerzy i oszczerców w imię Boga Jehowy pod którego wyznawczynie Ty się wstrętnie podszywasz dla kasy wujaszka Tadzia.
On Cię nie zwolni ,to Ty grozisz ludziom zwolnieniem którzy nie kłamią jak im karzesz.Oni widzą co ze mną wyrabiałaś to już wiedzą swoje.Czy Bóg Jehowa zgładził faraona czy zachował go do końca jego klęski ?Jaki by miał sens spór gdyby na samym początku go unicestwił ? I podobnie On ciebie nie zwolni jak śmiesz kłamliwie wytykać stronniczemu sądowi.
Starsi ze Zborów też się Ciebie boją podobnie Ty Potworze !!!!! bo też boją się zwolnienia z pracy !!!!
Ten wstrętny potwór Ewelina Kluczny-Andrasik została zdeprawowana przez Sędzię M.K-P która to dodała jej kłamliwego tupetu a wcześniej już była zdemoralizowana i znała swą moc pleców wujaszka Tadeusza Chmiela !!!!znała moc zaplecowych kłamstw i robienie się murem dla jej ofiar-taka patologia drzemie w tych koteryjnych postępowaniach takich wilków co przylgnęli do reszty wspaniałej społeczności świadków Jehowy-takie potwory kalają imię Boga i odstręczają ludzi od poznania prawdy i zamierzeń Bożych !!!!
WZYWAM WSZYSTKICH KŁAMCÓW ZWIĄZANYCH Z TĄ SPRAWĄ ABY ZŁOŻYLI PRAWDZIWE ZEZNANIA ,WZYWAM CIEBIE WSTRĘTNY POTWORZE EWELINo ZŁÓŻ PRAWDZIWE ZEZNANIA I TO CO ZNIKNĘŁO PANI KACZOROWSKIEJ.
JEŚLI NIE TO OFICJALNIE W IMIĘ BOŻE PRZEKLINAM WAS I WASZĄ FIRMĘ KTÓRA WAS KRYJE I LŻY PRAWDZIE ,BOGU I MNIE !!!!ORAZ WSZYSTKICH CO ŁGALI I NAKŁANIALI ABY MNIE WRABIAĆ !!!!
Bądźcie przeklęci a ja pierwszy padł trupem jeśli bym miał kłamać .Wybierajcie błogosławieństwo czy przekleństwo,ja się nie cofnę ,ze mną prawda i Bóg to kto przeciw mnie ?
Przez Jezusa Chrystusa ,amen.
A>K>
a zyski przeklętej już wcześniej firmy puki co lecą w dół ....
1 grudnia 2012
+2
-7
PL
669-272
~ Xyz   Bo bawić to się trzeba umieć staruszki :)
30 listopada 2012
+4
-4
PL
7be-93a
~ olo   I bardzo dobrze!!!!
Jak ktoś tam był i widział te wszystkie porozbijane butelki i śmieci to pewnie się ze mną zgodzi. Niektórzy nie dorośli do takich zabaw.
30 listopada 2012
+9
-9
PL
742-b3a
~ QWE   ... To aż taka bieda ?! Od kilku lat...
Kiedyś na drogach Biłgoraja widziało się maluchy, polonezy i same starsze auta zachodnie i sylwester był zawsze pod ratuszem...
Ludzie nie zarzucajcie obecnym władzom ich niegospodarności tylko pamiętajcie o tym przy wyborach, policzymy się przy urnie ;)
30 listopada 2012
+8
-3
PL
488-d40
~ Do Adrianka   Twój błąd polega na tym ,że ty szukasz sprawiedliwości w sądzie a tam jest prawo i nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.Stalin też zabijał według prawa .A co do sylwestra to zaproście jakąś wycieczkę starszych braci na imprę to forsa się znajdzie,albo zaproście Palikota niech prytę otworzy przed urzędem ,na takich gości kasa się znajdzie ale nie dla plebsu.Plebs jest od roboty a od świętowania w urzędach
30 listopada 2012
+4
-4
PL
d86-bb8
~ Adrianek-ofiara skorumpowanego sądu na usługach BRWSA sławetnego Tadzia   a może mi kto podpowie jak skrzyknąć ludzi fajsem ? bo ja bym bardzo chętnie skrzyknął klientów ,wierzycieli i udziałowców i uświadomił im jak podle potrafią wrabiać łapami występnych sędzi i nieobecnych prokuratorów oraz usłużnego im lubelskiego psychiatryka.
I potem taka zdeprawowana podsądna Ewelina Kluczny-Andrasik w sądzie potrafi łgać ,wymyślać cuda , stado ochroniarzy by mi Matkę zadeptało za to tylko, że kłamczusze chciała spojrzeć w oczy jak łga !!!
Nigdzie nie było na sprawach ochroniarzy ani Policji a na moją farsę jedni w środku się panoszyli a na zewnątrz pały czekały /ciekawe na kogo ? bo znając metody brwsa to ja te numery już widziałem i znam/ Woźna sądowa kazała mi iść pod inny pokój a ta Krowiarka prześliznęła się do sędzi w tajemnicy i nakłamała żeby ochrona była !!!!/jedne ze znamion ustawki tak wyglądają ,za plecami ofiary kłamać sędzi/
A>K>
A pani Sędzia Kaczorowska dalej nie ma zamiaru uzupełnić braki ,poprawić co dopisała i poprzerabiała w zeznaniach.
Tak się odbyła deprawacja podsądnej pociotki Chmiela-czwartego z ustawki sądowej.
Wstyd !!!!
30 listopada 2012
+3
-3
PL
89a-9f2
~ nb   ty skur jed
30 listopada 2012
+3
-5
PL
2cc-a23
~ X   PRAWIDŁOWO !!!! POPIERAM !!!! BO TAKICH OHLAJÓW I DZICZY W JEDNYM MIEJSCU TRUDNO ZOBACZĆ . ZOBACZCIE JAK TEN PLAC WYGLĄDA W NOWY ROK RANO . PORZADNI I W MIARĘ KULTURALNI LUDZIE TAKIEGO SYFU , POTŁUCZONYCH BUTELEK I RZYGOWIN PO SOBIE NIE ZOSTAWIAJĄ . I TAK JEST CO ROKU . KONIEC KROPKA I NIE MA IMPREZY .
30 listopada 2012
+20
-11
PL
8df-483
~ brak środków finansowych   a q... mać czyja to wina, nas mieszkańców? czy może nieudolnego burmistrza, zastępcy i skarbnika?
30 listopada 2012
+12
-9
PL
85e-cc8
~ aha   Młodzi ludzie odwdzięczą się zapewne na kolejnych wyborach samorządowych. Nie zorganizuje UM, zorganizują sobie sami. Jak było w tamtym roku?
30 listopada 2012
+12
-5
PL
a57-ab5
~ aaa   ZAWSZE MOŻNA ZROBIĆ IMPREZĘ W SYLWESTRA TAK SAMO JAK PEWNA DZIEWCZYNA Z TOMASZOWA LUBELSKIEGO:D SIŁA FB JEST POTĘŻNA:D
30 listopada 2012
+17
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Kolizja w Biłgoraju. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Policjanci rozdawali prezenty
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:06 Tarnogród
Urząd Miejski szuka dyrektora
dzisiaj, 08:27 Józefów
Będzie remont synagogi
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
dzisiaj, 08:53 Łukowa
Folder o dunajowaniu gotowy!
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
dzisiaj, 07:55 Józefów
Powstanie sieć dróg dla pieszych
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
we wtorek, godzina 19:21 Biłgoraj
Prosto z Pol’and’Rock do Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
we wtorek, godzina 13:30 Biłgoraj
Mieszkańcy zdecydowali co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na co mieszkańcy Biłgoraja chcą wydać 200 tys. zł?
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
we wtorek, godzina 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl