Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GLINY I Robocze Spotkanie KGW
2012.11.12 16:18 | aktualizacja: 2012.11.12 17:30

Kwintesencja aktywności wiejskiej

Chodzi o 140 - letnią historię Kół Gospodyń Wiejskich. 12 listopada br., na zaproszenie poseł Genowefy Tokarskiej, odbyło się I Robocze Spotkanie KGW powiatu biłgorajskiego.
Kwintesencja aktywności wiejskiej
Kwintesencja aktywności wiejskiej

Spotkanie zoorganizowano, aby porozmawiać o przyszłości Kół Gospodyń Wiejskich, którą należy pielęgnować pomagając wiejskim organizacjom.

- To pierwsze spotkanie robocze podczas którego chcemy ustalić jakie są nasze potrzeby, co nas boli, w jaki sposób możemy wspólnie rozwiązać problemy społeczności lokalnej. Wbrew ogólnym opiniom wg. których KGW nic nie wnoszą uważam, ze to opoka tradycji, zasad, kwintesencja aktywności wiejskiej. A także duże wsparcie dla samorządów, które nie zawsze jest dostrzegane - mówi Magda Kulińska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej oraz Partnerstwa "Łączy nas Tanew i Puszcza Solska".
Spotkanie podzielono na 2 części: w pierwszej każdy z uczestniczków przedstawił swoja organizację i jej najważniejsze zadania, w drugiej zaplanowano pracę w mniejszych grupach i dyskusję.
- To drugie spotkanie z kobietami, ale pierwsze mającyecharakter roboczego. Dzisiaj chcemy dyskutować o problemach i potzrebach. Chcemy wyeksponować fakt, że aktywność popłaca. To spotkanie jest także po to, abyśmy w rok 2014 , czas nowego programowania weszły dobrze zorganizowane. Moja propozycja dla pań to Forum Kobiet Lubelszczyzny. Nie będę was zachęcać, żeby działać w Kolach Gospodyń Wiejskich dopóki działa tam pan Włodzimierz Serafin - podkreśliła Genowefa Tokarska. [przyp. red. chodzi o aferę z nagraniami w których Władysław Serafin wypytuje Władysława Łukasika o przekręty, których dopuszczają się działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego.]
Jak wyjaśniła pani poseł, Forum Kobiet Lubelszczyzny w swoim statucie zakłada możliwość tworzenia struktur lokalnych i tak na przykład można by stworzyć Forum kobiet Biłgorajszczyzny, które swoim zasięgiem obejmowałoby cały powiat biłgorajski. - Musimy przygotować się na nowy okres programowania Unii Europejskiej. Wśród projektów, które otrzymają środki znajdują się te pobudzające do aktywności obywatelskiej wśród których mogą znaleźć się wasze stowarzyszenia - mówiła poseł Tokarska. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin Obsza, Tarnogród, Biszcza, Potok Górny, Biłgoraj, Aleksandrów Józefów. Północne gminy powiatu z panią poseł spotkają się jutro tj. 13 listopada w Goraju.

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Kwintesencja aktywności wiejskiej, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 6771
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
959-632
~ M   Czy te panie rolniczki z KGW miały zwrócone przynajmniej koszty podróży?Dlaczego żadna z nich nie zaprosiła pani poseł na 'prelekcję' do wiejskiego sklepu, przekonały by się, czy pani poseł zareagowała by np. w wójta, przecież dom, rodzina najważniejsze.
14 listopada 2012
+1
-2
PL
f64-e5d
~ jabrzoza   Byłam na tym spotkaniu i nic mi nie wiadomo na temat wiecu. Omawiane były sprawy ważne dla nas, kobiet ze wsi, a jak ktoś pisze takie bzdury jak te poniżej to żal mi że nie był na tym spotkaniu razem z nami. Przynajmniej ktoś chce nas słuchać.
P.S. Dlaczego tak poważne pismo jak Biłgorajska.pl nie likwiduje wulgarnych i obrzydliwych wpisów niezrównoważonych erotomanów? Przecież czyta to także młodzież.
14 listopada 2012
+1
-4
PL
c7e-fa7
~ ciekawy   To co Arionki wyprawiają to już są jaja do potęgi!! w Tarnogrodzie zlikwidowali oddział wewnętrzny pod pretekstem remontu dachu, a teraz likwidują oddział wewnętrzny w Biłgoraju pod pretekstem malowania, to jest jakiś horror czy powolna likwidacja wszystkiego??
14 listopada 2012
+4
-2
PL
4a7-2fd
~ J56   Proponuję Pani Poseł by spotkała się z Paniami pracującymi w Arionie i niech im wytłumaczy dlaczego jej mąż/też PSL/ wraz ze swoimi kolegami z PiS i LPR zgotowali im taki los. A Pani jako ówczesna Wojewoda też ma w tym chyba jakiś udział. O pracy do 67 lat już nie będę wspominał.Drogie Panie nie dawajcie się już ogłupiać tym obłudnikom z PSL, Józiowi z PiS i Stanisławowi /dawniej LPR/.
13 listopada 2012
+7
-2
ES
ff5-27f
~ Kobieta aktywna   Pani Tokarska niech odpowie za wydłużenie nam kobietom wieku
emerytalnego. Boi się powiedzieć dlaczego tak głosowała?
12 listopada 2012
+4
-3
RU
7d2-c88
~ Czytelnik   Tytuł oddaje całą działalność Tokarskiej - kwintesencja aktywności wiejskiej. Ta pani pomyliła sejm z kołem gospodyń wiejskich
12 listopada 2012
+4
-3
PL
286-bae
~ Kola.   Na tak wspaniałe spotkanie,KGW.Powinny przyjść kobiety z kochankami.A Pani Poseł powinna się do nich,zwrócić.W takie słowa.Kobiety wasze rączki są do,pieszczot.A nie do,pracy.
12 listopada 2012
+2
-3
FR
63b-98e
~ Kobieta   Podziękujmy Tokarskiej za wydłużeniu nam wieku emerytalnego do 67 roku życia. Jak ona śmie spotykać się z kobietami po takim świństwie?
12 listopada 2012
+7
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
dzisiaj, 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
dzisiaj, 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
dzisiaj, 09:46 Biłgoraj
Słodka pomoc dla Igi i Maćka
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
dzisiaj, 08:24 Biłgoraj
Uczennica ZSZiO z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie
w czwartek, godzina 19:10 Bukowina
Zdarzenie drogowe w Bukowinie
w czwartek, godzina 18:46 Gmina Biłgoraj
Ustalono wysokość diet i pensję wójta
Podczas III sesji Rady Gminy Biłgoraj, która odbyła się w czwartek 23 maja, radni podjęli kluczowe uchwały dotyczące wynagrodzenia wójta oraz diet dla członków rady.
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w czwartek, godzina 17:07 Biłgoraj
W regionie powstanie ponad 131 km ścieżek rowerowych
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl