Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
SÓL 11 listopada na ludowo
2012.11.11 21:21 | aktualizacja: 2012.11.11 21:25

Jesienna Biesiada Kulturalna

Po raz siedemnasty odbyła się Jesienne Biesiada Kulturalna. Wydarzenie połączone z obchodami Dnia Niepodległości, zorganizowane zostało w niedzielne popołudnie, 11 listopada, w Zajeździe na Rozdrożu w Soli.
Jesienna Biesiada Kulturalna
Jesienna Biesiada Kulturalna

- 11 listopada to jedna z najbardziej radosnych dat w dziejach naszego kraju. 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wspaniała okoliczność ku temu, by wyrazić wdzięczność twórcom nowego państwa polskiego. Oddajemy hołd rodakom, którzy o wolność walczyli nie szczędząc trudu, a często ponosząc najwyższą ofiarę, ofiarę życia. Niech Święto Niepodległości stanie się okazją do refleksji nad współczesnym patriotyzmem - napisał do zgromadzonych na uroczystości marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman.

Wydarzenie, na które zaprosili: Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury, Zajazd za Rozdrożu i mieszkańcy Soli, rozpoczęło się w samo południe mszą św. w w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli. Tuż po eucharystii złożone zostały wieńce na kwaterach wojennych i pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jesienna Biesiada Kulturalna rozpoczęła się o godz. 14. Wszystkich gości powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Celina Skromak. - Spotykamy się już po raz 17., ale nie zawsze wydarzenie to miało formę konkursową. Dopiero od czterech lat przyznajemy najlepszym gminnym zespołom śpiewaczym nagrodę im. Ireny Potockiej. Staramy się, by oceniało je obiektywne jury - powiedziała w rozmowie z bilgorajska.pl.

Jednak zanim zebrani w sali zajazdu mieli okazję obejrzeć prezentacje konkursowe, mogli wysłuchać montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez młodzież z Zespołu Szkoły w Soli.

Na zakończenie uroczystości zaplanowano Koncert Kapeli Lwowskiej Fala ze Lwowa oraz wspólną zabawę z zespołem VOLVEREMOS.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jesienna Biesiada Kulturalna, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13324
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
cd1-8e0
~ krystyna   A...Wygibusy też były...tylko w Krążałkę się przemieniły??????????????
25 listopada 2012
+1
-0
PL
09e-fa4
~ słuchacz   Piszecie, że fajnie grała lwowska kepela. A czy pamiętacie jak grała kiedyś stara kapela "Wygibusy" ? bo nam dziewczynom bardzo brakowało.
12 listopada 2012
+1
-1
PL
286-bae
~ Jętek z Kocudzy.   Jak to dobrze ze nie było Jarzębiny z Kocudzy.Jeszcze by się skumała z Lwowska Kapelą.Nikt nie chce mieć,problemów.Ponoć Moskwa zaprosiła Jarzębinę.By przyjechała busikiem po walną, kasę.Można było dać kilka koncertów po,trasie.Żaden pieniądz nie,śmierdzi.Nawet Białoruski,Ruski czy Ukraiński.Coś nie wypaliło.Czyli Jarzębina nie mogła pokłknąć tak dużej,pigułki.
12 listopada 2012
+0
-1
PL
4a6-d92
~ krystyna   Wspaniała impreza lwowska kapela -super-a zespół Volvoremos wspaniale przygrywał do tańca.
12 listopada 2012
+2
-2
DE
126-430
12 listopada 2012
+0
-4
PL
c8e-427
~ widz   tylko pogratulować udanej imprezy, dziewczyny spisały się na medal
12 listopada 2012
+2
-2
PL
01f-654
~ Cugle   Bombowe Moje Nadrzecze, wygrało w cuglach. Gratulacje!
12 listopada 2012
+1
-1
PL
79a-763
~ czytając   Atrakcyjna impreza, obecna Pani Dyrektor GOK, pięknie pamięta o swojej poprzedniczce. Gratulacje i pozdrowienia.
12 listopada 2012
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl