Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Mieszkańcy gminy zapłacą więcej za wodę
2010.05.12 10:53 | aktualizacja: 2010.05.13 23:25

Wzrosła cena wody

Mieszkańcy gminy Biłgoraj zapłacą o 10 gr. więcej za m3 wody. Taką decyzję podjął wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Jednak nie wszyscy radni popierają decyzję wójta.

10 groszową propozycję podwyżki ceny wody za m3 wójt Różyński tłumaczy tym, że w obecnym czasie gmina Biłgoraj realizuje szereg inwestycji związanych z wodociągami na terenie gminy Biłgoraj. - Jesteśmy w trakcie modernizacji studni w Soli, w tej miejscowości były problemy z dostawą wody dla niektórych mieszkańców. Modernizacja studni jest dość kosztowna, wynosi około 2 mln. zł. Kolejne kosztowne dla nas zadanie to modernizacja hydroforni w Dąbrowicy, również w Smólsku, a w dalszym etapie następnych wodociągów na terenie gminy - tłumaczy Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj.

Gmina Biłgoraj obszarowo jest bardzo duża, a co za tym idzie, ma duże koszty w związku z eksploatacją wodociągów. Gmina posiada aż 9 hydroforni. W 2008 roku było 260 km rur, które z roku na rok wydłużają się, ponieważ do posesji czy terenów dobudowywane są dodatkowe łącza. - Tak jak już podkreślałem, inwestycję są duże, koszty utrzymania również, dlatego musieliśmy podnieść cenę wody. Jej cena wzrosła o 10 gr., myślę, że nie będzie to duże obciążenie dla mieszkańców. Robiliśmy analizę, z której wynika, że jeżeli przeciętny mieszkaniec w ciągu roku zużyje 18 m3 wody, to za cały rok zapłaci 1,80 zł więcej za osobę. Uważam że cena wody jaką zaproponowaliśmy, czyli 2,18 zł za m3 z dopłatą, nie jest najdroższą ceną za wodę w powiecie. Jest ona średnio utrzymująca się - dodaje wójt Różyński.

Przeciw podniesieniu ceny wody na ostatniej sesji rady gminy był radny Marian Szuper. Swój sprzeciw tłumaczył tym, że w ciągu tej kadencji cena za wodę była podnoszona już trzykrotnie. - Za każdą podjętą uchwałą do budżetu Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej trafiło ponad 35 tys. zł, które pochodziły z budżetów gospodarstw domowych. Jak łatwo policzyć do tej pory zostały one pomniejszone o ponad 100 tys. zł - tłumaczy radny Marian Szuper.

Według radnego,, gmina bez uszczerbku dla budżetu mogłaby zaniechać podwyżki ceny wody, a dodatkowe środki na funkcjonowanie GZGK pozyskać z innego źródła. Takim żródłem według radnego Szupra jest DPS w Teodorówce, pomio tego, że gmina wybudowała do niego wodociąg za około 50 tys. zł, to DPS niestety z niego nie korzysta. - Od chwili zakończenia tej inwestycji do dnia dzisiejszego DPS nie kupił ani 1 m3 wody, a dziennie zużywa ok. 50 m3. Jak łatwo policzyć, daje to 1,5 tys. m3 miesięcznie, a 18 tys. m3 rocznie. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie mankamentów, które uniemożliwiają dostarczenie wody do DPS w Teodorówce. Z tego co wiem, DPS tej wody potrzebuje, a wpływy z tego tytułu do GZGK będą nie mniejsze, niż te spodziewane z wprowadzonej podwyżki - dodaje radny Szuper.

En
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Wzrosła cena wody, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
En dodany
 
Odsłon: 9233
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
aaf-306
~ 123   zgadzam sie
20 maja 2010
+1
-0
PL
171-350
~ Łatwizna   najłatwiej podnieść cenę na papierze, aby uzyskać dodatkowe przychody.Po co komplikować !
16 maja 2010
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 15:31 Jożefów
Mieszkanka Józefowa skończyła 100 lat
Najstarsza mieszkanka miasta i gminy Józefów Marianna Biszczanik skończyła 100 lat. Z tej okazji rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli władz samorządowych.
w sobotę, godzina 09:24 Okrągłe
Największa impreza plenerowa w gminie już w niedzielę
w niedzielę, godzina 16:29 Tereszpol-Zaorenda
Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 16:49 Biłgoraj
Ocalony zabytek po 86 latach wraca do Biłgoraja
Po blisko 86 latach do Biłgoraja wraca zabytkowa Tora, pochodząca z miejscowej synagogi, uratowana tuż przed spaleniem świątyni przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Cenny zabytek została odzyskany dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
dzisiaj, 15:22 Region
Groźny wypadek na DK74. Wśród uczestników mieszkaniec powiatu
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Polowanie na dziki w powiecie. Jest decyzja o odstrzale 197 zwierząt
w czwartek, godzina 09:31 Gmina Łukowa
Katastrofa samolotu podczas akcji gaszenia pożaru. Jest wstępny raport
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny dotyczący katastrofy samolotu gaśniczego Dromader, do której doszło 5 maja podczas akcji gaszenia pożaru Puszczy Solskiej. W zdarzeniu zginął pilot maszyny, kapitan Andrzej Gawron.
w niedzielę, godzina 08:38 Gmina Frampol
Tour de Pologne Women przejedzie przez Ziemię Biłgorajską
dzisiaj, 09:10 Powiat
Ponad 800 gospodarstw z powiatu biłgorajskiego pod lupą GUS
w czwartek, godzina 14:11 Biłgoraj
Docenieni za służbę i walkę z pożarem Puszczy Solskiej. Lista odznaczonych i awansowanych strażaków
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 26 maja w Łukowej, uhonorowano strażaków za wzorową służbę oraz udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Poniżej publikujemy listę druhów z powiatu biłgorajskiego wyróżnionych podczas uroczystości.
w niedzielę, godzina 21:44 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy i potańcówka "pod chmurką"
dzisiaj, 14:08 Lubelszczyzna
18 wypadków, 1 ofiara śmiertelna i 24 rannych
26 maja 2026 Łukowa
Powiatowy Dzień Strażaka. Wręczono podziękowania za walkę z pożarem Puszczy Solskiej [NOWE ZDJĘCIA]
We wtorek, 26 maja, w Łukowej zorganizowano Powiatowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z całego kraju, przedstawiciele służb oraz administracji rządowej. W programie znalazło się także wręczenie podziękowań osobom zaangażowanym w akcję ratowniczo-gaśniczą w Puszczy Solskiej.
w sobotę, godzina 09:00 Podnoszenie ciężarów
Wicemistrzyni Polski z Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:03 Turobin
Konkurs na dyrektora szkoły
31 maja 2026 Biłgoraj
Biłgoraj świętuje Dzień Dziecka 2026 [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 31 maja w samo południe na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczął się Biłgorajski Dzień Dziecka 2026. W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i rodzin, w tym animacje, warsztaty, pokazy służb mundurowych oraz występy artystyczne.
w niedzielę, godzina 09:19 Powiat
12 miejscowości bez prądu, na liście Biłgoraj
w niedzielę, godzina 12:53 Biłgoraj
Biegacze opanowali leśne trasy
25 maja 2026 Łukowa
Zamiast odpoczynku po maturach - walka z żywiołem. Młodzi druhowie OSP docenieni
Mimo trwających egzaminów maturalnych ruszyli do walki z żywiołem. Druhowie OSP uczestniczący w akcji gaśniczej w Puszczy Solskiej zostali uhonorowani przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i MSWiA.
30 maja 2026 Biłgoraj
Wielki sukces uczennicy z Biłgoraja
w czwartek, godzina 11:50 Biłgoraj
Boże Ciało 2026. Tłumy wiernych na procesjach [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 15:25 Okrągłe
Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
W niedzielne popołudnie 7 czerwca mieszkańcy gminy Biłgoraj oraz goście spotkali się w Okrągłem, gdzie odbywa się Turniej Wsi. Tegoroczna edycja wydarzenia, które otwiera sezon imprez plenerowych w gminie, przebiega pod hasłem "Na góralską nutę".
w piątek, godzina 16:19 Aleksandrów
Jest nowy zastępca wójta
dzisiaj, 08:38 Powiat
Nasi samorządowcy z odznaczeniami i medalami
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball