Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
FRAMPOL Nasza interwencja
2012.10.24 15:10 | aktualizacja: 2012.10.26 20:21

Śmieci z cmentarza do utwardzenia drogi?

Na jednej z dróg dojazdowych w gminie Frampol wysypano ziemię do utwardzenia. Jak zgłosił nam mieszkaniec znalazły się w niej śmieci pochodzące z cmentarza: wkłady do zniczy, znicze, kwiaty.
Śmieci z cmentarza do utwardzenia drogi?
Śmieci z cmentarza do utwardzenia drogi?

Tematem zainteresował się jeden z mieszkańców - Widziałem jak wysypywano tam ziemię. Zauważyłem, że znajduje się w niej mnóstwo śmieci. Głównie były to suche kwiaty, stare sztuczne kwiaty, znicze, wkłady do zniczy i mnóstwo reklamówek. Jak można użyć czegoś takiego do utwardzenia drogi? - dziwi się mieszkaniec i dodaje - Przecież takie działanie jest zupełnie nieekologiczne.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Urząd Gminy Frampol do którego skierowaliśmy zdjęcia pokazujące śmieci z ziemią wysypane przy drodze. - Przedsiębiorca prywatny, któremu zleciliśmy naprawę drogi miał to zrobić zgodnie ze sztuką budowlaną i logiką. Jestem zszokowany zaistniałą sytuacją - wyjaśnia Józef Rudy, sekretarz Gminy Frampol. Dodaje jednocześnie, że po naszej interwencji w urzędzie już zostały podjęte działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy - Trudno mi to wyjaśnić. Mieliśmy zaufanie do tego przedsiębiorcy. Do tej pory wszystko było zawsze w porządku. Dziś zostanie zoobowiązany do zabrania tych śmieci, a jutro do nawiezienia ziemi. Nie było w tym żadnej celowości. Gmina Frampol dba o środowisko - mówi sekretarz Józef Rudy.
Pan sekretarz zapewnia jednocześnie, że jutro dostarczone zostaną fotografie pokazujące naprawioną sytuację na drodze.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 12676
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (26)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
e3e-e8c
~ www   no tak rycykling he he he
17 lutego 2013
brak ocen
PL
286-ff4
~ do poprzednika ,,ten od skorumpowanej"   Mnie tam nikt nie usuwał postów a pisałem moce o ostre słowa na skorumpowana biłgorajską Temidę pozostawiając w domyśle kto korumpował ale nazwiska kłamców w zmowie jechałem z nimi upubliczniając nazwisko deprawatorki też
Sitwa taka panuje że 9 prokuratorów bało się wydźwięku tego nazwiska Korumpatora .A w kwestii ustawki to dwóch młodych nieprzygotowanych ,zestrachanych jak by im ktoś n a s r a ł w gacie ,jak im wykrzyknąłem nazwisko i powiedziałem, że wiem kto zlecał te ustawkę to jedne do drugiego powiedział ,,TY ! on wie " i czerwoni na twarzach się zrobili jak by im kto strzelił z otwartej w te wredne oszczercze gęby !!!/zamiast dumnie oskarżać to biorą udział w ustawkach na zlecenie lokalnych wpływowych fiszek !!! A jak kto w ich mniemaniu niepokorny to wedle sugestii SR, lubelski psychiatryk przypina łatki jak SR zaleci.Wtedy kto uwierzy takiemu,że zniknęły zeznania albo dopisało się co nie było itd.
No to drogi popredniku jak te moje wypoty usuną to bedziesz miał potwierdzenie że tu usuwają posty.
Wedle Konstytucji RP cenzura jest zakazana a art 212 jest biczem na tych wszystkich Boga w sercu nie mających zdemoralizowanych ,deprawujących i zdeprawowanych.
Powyższy tekst dedykuję podsądnej zdeprawowanej i zdemoralizowanej w ustawce sądowej na zlecenie ustawki jej wujaszka Ewelinie z Biszczy Krowiej Modystce.
...i co ?
26 października 2012
+1
-1
PL
c2c-a6d
26 października 2012
+1
-1
PL
62d-a6c
~ ze wsi   nie wiem czy ocenzurują...,ale spróbuję.Portalowy moderatorze-co było niecenzuralnego w stwierdzeniu,że sekretarz to "zderzak" a prawdziwy kreator i manipulator w tej gminie to burmistrz,to tylko metafora!a może trzeba bardziej po wioskowemu i chłopsku...Rozumiem linię redakcyjną i zabarwienie polityczne,ale może chociaż krztynę obiektywizmu,albo zastrzeżenie,że publikujecie tylko wybranych..Ale nie o tym-wyjaśniam dlaczego komentuję i angażuję się w opisywaną sytuację.Otóż jako "vice sołtys",w sensie w radzie sołeckiej Starej-Wsi/a co!/ od kilku lat prosiliśmy o zabezpieczenie tłuczniem lokalnej drogi.Zbywani obietnicami i krążącymi pismami,zdecydowałem się na desperacki krok i doprowadzając sytuację do absurdu i śmieszności na sesji gminy,w końcu wywalczyliśmy swoje.Teraz, przy okazji budowy obwodnicy,jest okazja na "podwyższenie standardu" owej drogi,a to dlatego,że burmistrz stwierdził,że jest do zagospodarowania 600 ton frezów asfaltu,ale jak to w tej gminie-chaos,przepychanki i "walka o ogień".A konkluzja? Czyż nie powyższy artykuł-chaos,spychologia i "czeski film"...No to co-pomożecie,czy mamy zrobić to sami?...
26 października 2012
+3
-1
PL
62d-a6c
~ ze wsi   a gdzie nasz wioskowy komentarz? czyżby cenzura,jakaś interwencja czy za dużo "lajków'...?
26 października 2012
+2
-1
PL
62d-a6c
~ tyle tylko   że anonimowym wysypywaniem śmieci w lesie nikt się nie chełpi,a różnymi inwestycjami drogowymi jednakowoż tak,no, tą raczej nie..A media to jednak czwarta władza i też rządzą jak chcą..A co do wysypiska-do kogo pretensje?..
26 października 2012
+1
-1
PL
942-b9f
~ nie lubie dziennikarzy   To jest wlasnie Polska wielki lament o troche potłuczonych zniczy na drodze, a to że takich gór ze śmieci w lasach sa setki to juz nie problem.... eh dziennikarzyny. Śledztwo na miarę portalu. Śmieci jest wszedzie pelno bo w gminie nie ma normalnego wysypiska/składowiska gdzie mozna by było oddac śmieci legalnie i tanio a najlepiej za darmo, wtedy nie byłoby dzikich wysypisk.
26 października 2012
+1
-4
PL
62d-a6c
~ w tej sprawie   warto również pamiętać o roli absolutnie panującego burmistrza,który "ręcznie steruje" każdą akcją w tej gminie,no ale na tej akurat akcji propagandy nie zrobi...aczkolwiek,bynajmniej to mgr.inż. z doświadczeniem w ochronie środowiska...
26 października 2012
+3
-1
PL
959-632
~ proszę Państwa!   Niestety, ale takie są efekty pracy sekretarzy urzędów zza biurka,rządzić się chce i to za Wasze, ale ubrudzić 'but' absolutnie nie!Tu nie chodzi tylko o przypadek Frampola.W/g mnie te 'siedziska' są niepotrzebne, za dużo kosztują, efekt /poza zdjęciami' żaden.
26 października 2012
+3
-2
PL
4b6-588
~ dewfew   Nawet gdyby nie z cmentarza to jak utwardzić drogę ziemią? Ziemia do utwardzenia ? Chyba na błotko raczej do taplania.
26 października 2012
+3
-1
PL
2a3-87b
~ obserwator   DO PRZEDMÓWCY -szkoda twojego czasu i poświecenia, twój poziom jest zbyt wysoki by zniżać się do tak "śmierdzącego" problemu. jeśli chodzi o sekretarza to faktycznie robi za Tz"zderzak" jednak gość jest spoko musi trzymać tam na górze i tu na dole
25 października 2012
+4
-5
PL
edf-70f
~ Czytajcie ze zrozumieniem   A gdzie pisze że są to śmiecie z frampolskiego cmentarza ? Parafianin z parafianką ( to chyba małzeństwo bo z tego samego kompa piszą) , w której ławce siedzicie w niedzielę w kościele?
25 października 2012
+0
-4
PL
bfc-fd4
~ wyborcy   Panie Burmistrzu, w związku z zaistniałą sytuacją domagamy się natychmiastowego odwołania sekretarza z zajmowanego stanowiska,niech sobie wraca do Biłgoraja i nie rządzi się w naszej gminie
25 października 2012
+4
-12
PL
5c1-b37
~ leon   Do ZUZA:
To wszystko wina TUSKA....
25 października 2012
+2
-5
PL
c86-38c
~ wieśniak   Sz.P.Sekretarzu i po co ta bulwersacja!? Krytyka Zuzy w formie jak najbardziej akceptowalnej!No i ma klasę...Bo niestety władza to nie tylko splendor,przecinanie wstęg,manipulacje,układy i "biby",ale i właśnie odpowiedzialność.A ta sprawa to "soczewka" funkcjonowania gminy,bo i tak wszystko zostanie zamiecione pod dywan,a każda próba jej wyjaśnienia czy też uczynienia transparentną-np.poprzez interpelacje na sesji-spotka się z szykanami i pogróżkami miłościwie panującej nam władzy/a wiem to z autopsji../ Pozdrawiam,życząc więcej spokoju ale i inicjatywy,zaangażowania,kompetencji...
25 października 2012
+9
-4
PL
5c5-275
~ Zuza do Pana Sekretarza   Przepraszam jeżeli Pana obraziłam ,nie miałam takiego zamiaru,Ktoś jest przecież za to odpowiedzialny .Pada w takim razie pytanie :kto?
25 października 2012
+6
-5
PL
d01-512
~ parafianin   kpina to całe nasze chrześcijaństwo razem z naszym proboszczem
25 października 2012
+4
-1
PL
d01-512
~ parafianka   to poco płaci się 20 zł kościelnemu bo ponoć zabiera śmieciarka
25 października 2012
+3
-1
PL
b01-fb6
~ bbb   A kto jest adminstratorem tego cmentarza ??
25 października 2012
+2
-0
PL
ac7-f19
~ Józef Rudy   Sz.P. Zuzo, proszę mnie nie obrażać,a jeżeli ma Pani/Pan ku temu podstawy to proszę o dowody iż było inaczej niż to wyjaśniłem w rozmowie z Panią Redaktor portalu Gazety Biłgorajskiej.Nie jestem "śmieciem" aby używać w stosunku do mej osoby sformułowań traktujących o hańbie i wstydzie.
25 października 2012
+12
-7
PL
7cc-320
~ Zuza   Jasne że wszyscy wiedzieli, tylko kto się teraz przyzna?Najlepiej udawać zszokowanego a winę zwalić na rzekomego przedsiębiorcę.Wstyd i hańba Panie sekretarzu!
24 października 2012
+6
-2
PL
1b1-7da
~ OKn   Taa..ta cała władza Frampla niby nie wiedziała o tym? Śmiech na sali poprostu !
24 października 2012
+6
-3
PL
83d-3c0
~ grabarz   wielkie halo!? dobrze że nieboszczyków do roboty przy utwardzaniu nie zagonił.
24 października 2012
+5
-2
PL
7cc-320
~ ktoś   ekologicznie, nie ma co.....dbają władze o środowisko,wypadało by teraz dać worki na śmieci panu burmistrzowi, gminy Frampol niech zabiera kolegów i ogłosi akcję "Sprzątanie świata".
24 października 2012
+6
-2
PL
13f-7b1
~ Marcinus:*   Święto zmarłych.. Wszystko w ziemi :)
24 października 2012
+3
-3
PL
5cc-b36
~ gość   wszystko jest " pięknie " gdy ktoś nie widzi a tak to aby jak najtańszym kosztem...ot Polska !
24 października 2012
+6
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
w czwartek, godzina 08:45 Powiat
Od soboty przerwy w dostawie prądu w powiecie
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
w czwartek, godzina 19:59 Tereszpol
Procesja w Tereszpolu
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w komendzie
Wraz z końcem maja dotychczasowy komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Marek Jamroz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Ryszard Smoluch. Przekazanie obowiązków odbyło się w środowe przedpołudnie 29 maja.
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
22 maja 2024 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
we wtorek, godzina 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
w czwartek, godzina 13:18 Kraj
Policjanci w akcji
we wtorek, godzina 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
24 maja 2024 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
24 maja 2024 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl