Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
FRAMPOL Realizacja projktu Regionalnego Programu Operacyjnego WL
2012.10.22 11:12

Kąpielisko we Frampolu otwarte

W miejsce dzikiego kąpieliska powstał piękny zalew z plażą i infrastrukturą towarzyszącą. Całe miejsce jest objęte monitoringiem - to efekt realizacji projektu za prawie 1,2 mln złotych w Gminie Frampol.
Kąpielisko we Frampolu otwarte
Kąpielisko we Frampolu otwarte

W piątek, 19 października, dokonano uroczystego otwarcia kąpieliska przy zalewie. Zebranych gości przywitał burmistrz Tadeusz Niedźwiecki, który przypomniał losy tej inwestycji. - Przywróciliśmy świetność zapomnianemu zalewowi. Z pewnością teraz będzie on cieszył się dużym powodzeniem wśród młodzieży i nie tylko - stwierdził Tadeusz Niedźwiecki, burmistrz Frampola. Burmistrz podziękował wykonawcy, a także pracownikom urzędu, którzy byli szczególnie zaangażowanie w realizację tego projektu.

Przecięcia wstęgi dokonali : ks. kanonik Andrzej Stefanek, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Andrzej Wasilewski, członek Zarządu Powiatu Alfred Sobótka, Burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki, Przewodniczący RM Jerzy Marczak, Dyrektor Firmy "Sass" Marian Wlaź. Uroczystość swą obecnością zaszczycili także: Pani Magdalena Kulińska w imieniu Poseł Genowefy Tokarskiej, doradca Wójta Gminy Biłgoraj Wojciech Dziduch, radni Rady Powiatu - Krzysztof Doliński i Ryszard Papierz. Obecni byli również radni Rady Miejskiej, Dyrekcja Samorządowego Zespołu Szkolnego, nauczyciele, Prezesi: GS "SCH", KS "Włókniarz", Wspólnoty Gruntowej, Koła OZW, Kierownik Posterunku Policji M. Rakuś, pracownicy Urzędu Miejskiego.

Po części oficjalnej i poświęceniu obiektu przez ks. A. Stefanka odbyły się zawody sportowe dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi ścigali się na trasie biegu przełajowego, zaś gimnazjaliści rozgrywali zawody kajakowe na zalewie.

Całość projektu wyniosła prawie 1,2 mln zł, w tym wartość dofinansowania to ponad 721 tys. zł. Jego dokładna nazwa brzmi - "Stworzenie nowego produktu turystycznego Gminy Frampol poprzez urządzenie kąpieliska na zalewie we Frampolu wraz z infrastrukturą towarzyszącą" i został realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 - 2013.

Zakres prac obejmował m. in. wybudowanie plaży poprzez wybranie części ziemi i nawiezienie nowego piasku, postawienie kontenerowych natrysków i szaletów wraz z umywalkami i zbiornikami na nieczystości płynne, zainstalowanie kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej, zamontowanie pomostu pływającego wraz ze stanowiskiem dla ratownika z możliwością cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, rowery wodne, wybudowanie wiaty na przechowywanie sprzętu wodnego, budowę oświetlenia diodowego wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej oraz zakup sprzętu wodnego.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 24275
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
c60-99d
~ mum   a jak ktoś się skaleczy w zalewie to gdzie znajdzie pomoc, bo chyba nie we Frampolu
21 lutego 2013
brak ocen
PL
959-632
~ wiedz o tym htyttyytftttttttttt   że wszystko ma swoje granice.Niekiedy aż czekam na to,że powiedzą; to nasze, nasza droga/ jesteśmy na fotografiach/ płacic myto, za korzystanie z basenów- płacić, za przdszkola- bo to nasze -płacić,jak i za wszystko inne.Zobaczycie,że tak będzie.Dalej tak róbcie, a żadna siła im nie odbierze.
23 października 2012
+3
-2
PL
fb9-9fb
~ kris   Jak się tylko ciepło zrobi to SANEPID zamknie go tak jak zamykał w tym roku Józefów, Biłgoraj. Ale w pozostałych porach roku można będzie się kąpać !
:)
23 października 2012
+2
-2
PL
fb9-9fb
~ Frampolak   Z tym mułem i zarośnięciem roślinnością to są jaja po prostu.
Ale że nikt zapytał Pana Burmistrza co on sądzi o tej szopce i "wykorzystaniu" kasy z UE ?
Ci wszyscy ludzie na zdjęciach - o czym oni myślą ? O syfie w wodzie ?
Czy znajdzie się chociaż jeden sprawiedliwy ?
23 października 2012
+2
-2
PL
ff7-ccb
~ htyttyytft   Ja nie wiem czemu się czepiacie ,że jest tam ksiądz?Zaprosili go to jest ,gdyby go nie zapraszali to by go nie było,swoich bliskich też możecie zakopać w dole na cmentarzu bez księdza,nikt na siłę się nie pcha ,każdy zaprasza kogo chce, w Bilgoraju na otwarcie BCK księdza nie było nikt go nie zapraszal i nikt się nie gniewał.Tylko po co to kąpielisko w zimie?
23 października 2012
+1
-3
PL
a4f-a6e
~ anna   Jeszcze trochę i księża będą otwierać i wyświęcać domy publiczne, naprawdę nic nie może się odbyć bez duchownych?? Ks. Stefanek jest w porządku ale chciałabym go spotykać przede wszystkim w kościele
23 października 2012
+2
-4
PL
d90-60d
~ jablko   tam jest tyle moczary ze nie da sie wejsc do wody a co mówić o jakim kolwiek pływaniu.... było zostawić to wędkarzom a to 1,2 miliona przeznaczyć na drogi, mieszkania lub nowe etaty dla bezrobotnych!!
23 października 2012
+1
-3
PL
722-8de
~ Pan   Wszystko jest super zrobione, prezentuje się naprawdę fajnie. Jedyny minus to że nie spuścili wody, wywalili tego mułu itp, itd. W wodzie jest zwyczajnie syf. Może po nowym roku zostanie to poprawione?
22 października 2012
+2
-4
PL
826-a0c
~ inny portal ma wiecej niusow   Tam juz jest info o plywakach a tu jeszcze nie. O otwarciu kapieliska wisi tam nius od 2 dni. Cos sie malo staracie.
22 października 2012
+0
-8
PL
a85-44b
~ Do qwer   z tymi wodorostami to prawda.Zawsze tak było nad tym zalewem. i rzeczywiście juz na molach na płytkiej wodzie sięgaja wodorosty prawie powierzchni.
22 października 2012
+2
-3
PL
f11-2ea
~ qwer   Wam prostaki we Frampolu jeszcze nikt nie dogodził.Zamiast buraku podziękować za ładne kąpielisko to narzekasz!To won do Janowa i nie pisz głupot cepie!
22 października 2012
+2
-11
PL
bb2-c08
~ Anonim   Jajca panie jajca! 5m od brzegu wodorosty siegają juą prawie nad wode, na koącu molo jednego czy drugiego jest podwodny las (na pewno niejedna osoba chciała by sobie skoczyć) do tego co 2m tabliczka "uwaga łańcuchy kotwiczące", na plaży po 1 deszczu porobiły sie juz ładne lejki, czekamy na porządną ulewę. Ogólnie rzecz biorąc ktoś wziął ładną kasą a gó*no zrobił. Dalej trzeba będzie do Janowa dojeżdżać.
22 października 2012
+4
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
w środę, godzina 16:49 Biłgoraj
Ocalony zabytek po 86 latach wraca do Biłgoraja
Po blisko 86 latach do Biłgoraja wraca zabytkowa Tora, pochodząca z miejscowej synagogi, uratowana tuż przed spaleniem świątyni przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Cenny zabytek została odzyskany dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
w sobotę, godzina 09:24 Okrągłe
Największa impreza plenerowa w gminie już w niedzielę
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Polowanie na dziki w powiecie. Jest decyzja o odstrzale 197 zwierząt
w czwartek, godzina 09:31 Gmina Łukowa
Katastrofa samolotu podczas akcji gaszenia pożaru. Jest wstępny raport
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny dotyczący katastrofy samolotu gaśniczego Dromader, do której doszło 5 maja podczas akcji gaszenia pożaru Puszczy Solskiej. W zdarzeniu zginął pilot maszyny, kapitan Andrzej Gawron.
w niedzielę, godzina 16:29 Tereszpol-Zaorenda
Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
dzisiaj, 18:24 Turobin
Nawet 5 tys. zł grzywny za brak dokumentów. Ruszyły kontrole szamb i oczyszczalni
w poniedziałek, godzina 15:31 Jożefów
Mieszkanka Józefowa skończyła 100 lat
Najstarsza mieszkanka miasta i gminy Józefów Marianna Biszczanik skończyła 100 lat. Z tej okazji rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli władz samorządowych.
w niedzielę, godzina 15:25 Okrągłe
Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
dzisiaj, 13:13 Łukowa
Ogromne straty po pożarze lasów. Władze zapraszają na spotkanie
26 maja 2026 Łukowa
Powiatowy Dzień Strażaka. Wręczono podziękowania za walkę z pożarem Puszczy Solskiej [NOWE ZDJĘCIA]
We wtorek, 26 maja, w Łukowej zorganizowano Powiatowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z całego kraju, przedstawiciele służb oraz administracji rządowej. W programie znalazło się także wręczenie podziękowań osobom zaangażowanym w akcję ratowniczo-gaśniczą w Puszczy Solskiej.
w poniedziałek, godzina 15:22 Region
Groźny wypadek na DK74. Wśród uczestników mieszkaniec powiatu
w niedzielę, godzina 08:38 Gmina Frampol
Tour de Pologne Women przejedzie przez Ziemię Biłgorajską
31 maja 2026 Biłgoraj
Biłgoraj świętuje Dzień Dziecka 2026 [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 31 maja w samo południe na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczął się Biłgorajski Dzień Dziecka 2026. W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i rodzin, w tym animacje, warsztaty, pokazy służb mundurowych oraz występy artystyczne.
w niedzielę, godzina 21:44 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy i potańcówka "pod chmurką"
30 maja 2026 Biłgoraj
Wielki sukces uczennicy z Biłgoraja
w czwartek, godzina 14:11 Biłgoraj
Docenieni za służbę i walkę z pożarem Puszczy Solskiej. Lista odznaczonych i awansowanych strażaków
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 26 maja w Łukowej, uhonorowano strażaków za wzorową służbę oraz udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Poniżej publikujemy listę druhów z powiatu biłgorajskiego wyróżnionych podczas uroczystości.
w sobotę, godzina 09:00 Podnoszenie ciężarów
Wicemistrzyni Polski z Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:03 Turobin
Konkurs na dyrektora szkoły
25 maja 2026 Łukowa
Zamiast odpoczynku po maturach - walka z żywiołem. Młodzi druhowie OSP docenieni
Mimo trwających egzaminów maturalnych ruszyli do walki z żywiołem. Druhowie OSP uczestniczący w akcji gaśniczej w Puszczy Solskiej zostali uhonorowani przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i MSWiA.
dzisiaj, 10:35 Biłgoraj
Policja i straż w biłgorajskim liceum
w poniedziałek, godzina 09:10 Powiat
Ponad 800 gospodarstw z powiatu biłgorajskiego pod lupą GUS
dzisiaj, 11:46 Biłgoraj
Wielkie święto miasta coraz bliżej. Znamy program imprezy
W dniach 20-21 czerwca odbędą się Dni Biłgoraja - dwudniowe wydarzenie obejmujące koncerty znanych artystów polskiej sceny muzycznej, Jarmark Sitarski oraz atrakcje dla rodzin. W programie znalazły się występy m.in. Czerwonych Gitar, Brathanków, Edzia oraz Paktofoniki. Organizatorzy opublikowali szczegółowy harmonogram koncertów wraz z godzinami występów.
w czwartek, godzina 11:50 Biłgoraj
Boże Ciało 2026. Tłumy wiernych na procesjach [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 16:19 Aleksandrów
Jest nowy zastępca wójta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball