Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
To już pewne! Powstanie film o Biłgoraju! Trwa nietypowy casting.
"Mamy prawo godnie żyć"
Budynek LOK sprzedany
home > Start > Aktualności > Remont może potrwać dłużej
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Przebudowa głównych ulic miasta
2012.10.06 15:08 | aktualizacja: 2012.10.06 16:00

Remont może potrwać dłużej

Były plany, by przebudowa całej ul. Zamojskiej zakończyła się jeszcze w tym roku. Niestety dotrzymanie tego terminu będzie niezwykle trudne, mimo, że wylewana jest już pierwsza warstwa asfaltu. Opóźnić mogą się także prace przy budowie ronda w Puszczy Solskiej.
Remont może potrwać dłużej
Remont może potrwać dłużej

Prace związane z przebudową głównych ulic Biłgoraja trwają od kilku miesięcy. Postanowiliśmy sprawdzić, czy idą one zgodnie z planem. W pierwszej kolejności zadanie realizowane jest na ulicy Zamojskiej. Równocześnie prowadzone są działania, mające na celu przebudowę kolektora deszczowego, jak i oświetlenia ulicznego. W trakcie remontu jest także chodnik i ścieżka rowerowa.

- W ubiegłym tygodniu, na odcinku od ul. Poniatowskiego do granic miasta, wykonawcy rozpoczęli wylewanie pierwszej warstwy wiążącej asfaltu. Jednak prace trwają na całym odcinku ul. Zamojskiej. Można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem, jednak są pewne utrudnienia - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

Już w październiku miała ruszyć budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Tarnogrodzkiej i Krzeszowskiej, jednak najpierw konieczna jest modernizacja linii energetycznej, która blokuje prace przy budowie kolektora deszczowego. - Obecnie prowadzimy rozmowy z zakładem energetycznym i mam nadzieję, że rozwiążemy ten problem w krótkim czasie. Firma, by nie tracić czasu, nasiliła prace na ul. Zamojskiej - zaznacza burmistrz Dec i dodaje, że rozmawiał z szefem firmy wykonującej drogę, który zapewniał, że zrobi wszystko, by zakończyć przebudowę ul. Zamojskiej w planowanym terminie, czyli do końca bieżącego roku. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Zamojska do końca roku.

Jednak wszystko wskazuje na to, że plany rozminą się z rzeczywistością. Najbardziej realne jest ukończenie w tym terminie prac jedynie od ul. Poniatowskiego do granic miasta. Remont dalszej części tejże ulicy, prawdopodobnie potrwa nieco dłużej. A mieszkańcom nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Efekt końcowy na pewno wynagrodzi obecne trudności w poruszaniu się po Biłgoraju.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Remont może potrwać dłużej, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 12110
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
a0b-87f
~ luzak  drogowcy nie macie się co śpieszyć!nasz Urząd Miasta jest wyrozumiały i pozwala na zmiany terminów odbioru po kilka razy bez płacenia kar umownych.
6 października 2012
+16
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
e33-c83
~ ania  do ~ logan   Może ludzie boją się wyjechać swoimi rowerami, bo jest niebezpiecznie... Miłośników jazdy na rowerze jest dużo więcej.
Jak już to jestem 101.
8 listopada 2012
+0
-1
PL
5c6-9d4
~ qwerty   A ja mam pytanie, czy w czasie wylewania masy bitumicznej(często w naszym kraju traktowanym jako asfalt) znajduje się na miejscu pracy odpowiedni inspektor?? Ponieważ często jeżdżąc ulicą Zamojską i wiele razy zauważyłem, ze firma kładącą pierwsze warstwy asfaltu nie pofatygowała się aby oczyścić stary asfalt z ziemi i gruzów, tylko wszystko polane zostało gorącą smołą. Wprawdzie na budowie dróg się nie znam, ale tak na zdrowy rozsadek na ziemi raczej asfalt się nie utrzyma i za 2 lata będziemy mieć "nowy - stary problem z najważniejszymi drogami w mieście".
12 października 2012
+2
-2
PL
595-a0b
~ Franek   Dec do tarnogroda , już dość narozrabiał i nic nie zrobił ,rusłan na sołtysa . Dość bałaganu w mieście, błgoraj to nie dąbrowica .
10 października 2012
+0
-4
PL
09e-fa4
~ moniaa   prace przy ulicy zamojskiej opużniają drogowcy bo zamiast brac fachowców biorą ludzi bez doświadczenia, praktycznie wszyscy odbywają tam kare tzw, odrobek .. zamiast wykonywac prace więcej siedzą pod drzewami popijając wiec ludzie bądzmy wyrozumiali , patrzą tylko grogowcy by zrobic wszystko tanim kosztem a potem miasto bedzie narzekac ze a to sie popsuło a to kostka sie zapadłą szkoda gadac jednym słowem głupotaaa,
8 października 2012
+1
-2
PL
b76-d61
~ 765jgyty   sa jeszcze dwie ulice do roboty tj łąkowa tam doły jak na poligonie i 3go maja tam ta kostka to zwykły gruz,a co do zamojskiej to jest pewne ,że się nie wyrobią takie roboty powinny być prowadzone z początkiem roku,a nie w lipcu ,teraz przyjdzie zima i co narobią?Niech się ktoś w tym urzędzie stuknie w łepetynę jak to planować ,a jak nie wie to niech się nie pcha na swiecznik i planuje gdzie postawić piaskownicę pod blokiem
8 października 2012
+1
-2
PL
736-257
~ logan   Nie czepiajcie sie urzednikow miejskich i powiatowych.Przyczyna takich a nie innych terminow pracy sa kretynskie przepisy ustawy o zamowieniach publicznych.Przepisy obliguja wybrac najtansza oferte i sila rzeczy przetargi wygrywaja firmy z Pcimia Dolnego czy Pacanowa, z siedmioma pracownikami, jednym samochodem i trzema lopatami ale z NAJNIZSZA cena.I pozniej ***** sie miesiacami z przebudowa uliczki,zatrudniajac kogo tylko popadnie i szukajac podwykonawcow dookola gminy...
7 października 2012
+5
-2
PL
736-257
~ logan   Zamojska,Krzeszowska,Tarnogrodzka,ze o Batorego nie wspomne to takie tetnice miasta,decydujace o jego sprawnym funkcjonowaniu.Powinny zostac maksymalnie poszerzone,bo jest miejsce,ich obecna przepustowosc jest slaba a nastepna kasa i remont pewnie za 30 lat.Kosciuszki jest niestety ograniczona zabudowa,koniecznoscia utrzymania jakiejs minimalnej, korzystnej dla zdrowia i estetyki zieleni.Lepiej zrobic mniej a szerzej i z pomyslem niz taka alejke jak obecnie nowa jezdnia na Zamojskiej.I jeszcze ta masa krytyczna, co zamiast droznego ruchu dla tysiecy pojazdow, woli wygode dla stu rowerzystow...
7 października 2012
+3
-3
PL
5e2-3df
~ gaba   Dobrym zwyczajem jest, że drogowcy pracują na 2 zmiany. A na Zamojskiej pomimo łaskawości pogody - marazm.
7 października 2012
+3
-2
PL
c84-a57
~ MARZENA   Dlaczego na ul. Zamojskiej kładzie się starą kostkę brukową na chodniki? Natomiast cała ul. Kościuszki powinna mieć lepszą kostkę brukową, chociaż taką jak na bocznych ulicach Janowa Lubelskiego. Kościuszki to wizytówka Biłgoraja!!!
7 października 2012
+2
-2
PL
e19-3d4
~ drogowcy byle w dzień nie kładli a w nocy nie kradli   Szanowny Panie Bezwstydnik Drogowy toż jak Polska długa i szeroka widać,że budują tylko wąsko i tanio.Głupie światła stawiają bez strzałek ,a ronda budują gdzie niegdzie. Miejscami jak Niemcy pobudowali dwa pasy w jedną i dwa w drugą to Unia dziś na niewiele więcej daje.Polski Rząd powinien dokładać w budżetem ten trzeci pas a nie od razu kiepszczą !!!! Nie wychwalam Adolfa ale śmiesznie jest obserwować jak jego polityka drogowa jest kontynuowana z ta różnicą, że dziś Niemcy mają o jeden pas więcej i zwiększyła się od czasów Adolfa ilość samochodów.
Panie Podatnik przekopali górę i zamiast kontynuować 4 pasy to odwalili wedle Uniii tylko 2 plus pobocze Unia h... i Polska bida i tak za kilka lat będą poszerzać i znowu brać kasę różnej maści nowe oszołomy-złodzieje i wycwanią kolejnych podwykonawców podwykonawców.
Wiem że wypisałem dyrdymały o których wszyscy wiedzą ale może jaki kiep z Rządu przeczyta i się zastanowi bo wnet chleba ,masła i autostrad ludowi się zachce a wiadomo czym historia w tej kwestii się pokazała ,hehehe!
6 października 2012
+6
-4
PL
b0a-369
~ Podatnik   Panowie drogowcy, wykonujcie prace solidnie i bez zbędnego pośpiechu, dlatego, że "co nagle to po diable", a po wtóre, po zakończeniu tej inwestycji część z was pójdzie na tzw. bezrobocie. Teraz głównie od siły wyższej - a konkretnie od pogody - zależy wasz zakres i częściowo jakość wykonania robót drogowych. Lepiej gdy "przeciągną się terminy" wykonania inwestycji niż gdyby np. za 3 - 4 lata przebudowana ulica Zamojska miała być ponownie remontowana.
6 października 2012
+4
-9
PL
76a-b9d
~ .   Ulica Zamojska powinna zostać poszerzona do 4 pasów ruchu i dodatkowo o zatoki dla autobusów.Taka jak obecnie modernizacja to nieporozumienie.
6 października 2012
+12
-4
PL
a0b-87f
~ luzak   drogowcy nie macie się co śpieszyć!nasz Urząd Miasta jest wyrozumiały i pozwala na zmiany terminów odbioru po kilka razy bez płacenia kar umownych.
6 października 2012
+16
-3
PL
836-2ed
~ oki   dobrze jest
działać, działać!
6 października 2012
+6
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • "Wszystkim nam po drodze"
 • Wczoraj w Biłgoraju doszło do zderzenia dwóch rowerzystek. Obie kobiety z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Kobiety w wieku ...
  ~ zxc godzinę temu
  czytaj dalej
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • Czemu nasza władza w mieście nie chce programu mieszkanie + ?Czy chodzi o to żeby nie psuć interesu deweloperom i ...
  ~ 248ko 2 godziny temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • A kto głosuje na tych rządzących?Sami się nie zieli ,jacy wyborcy taka władza
  ~ il24 2 godziny temu
  czytaj forum
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • czy ci goście z zespołu AlcoholicA maja problemy z alkoholem?Może jakiś narkomanów zaproszą to dopiero będzie zaszczyt dla zlotu.A ...
  ~ w23hth 2 godziny temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • kierowca w starostwie 3500 zł do 4000 zł na rękę,sprzątaczka 2500 zł ,taki to tokarski sprawiedliwy,
  ~ tokarsko 2 godziny temu
  czytaj forum
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl