Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Przebudowa głównych ulic miasta
2012.10.06 15:08 | aktualizacja: 2012.10.06 16:00

Remont może potrwać dłużej

Były plany, by przebudowa całej ul. Zamojskiej zakończyła się jeszcze w tym roku. Niestety dotrzymanie tego terminu będzie niezwykle trudne, mimo, że wylewana jest już pierwsza warstwa asfaltu. Opóźnić mogą się także prace przy budowie ronda w Puszczy Solskiej.
Remont może potrwać dłużej
Remont może potrwać dłużej

Prace związane z przebudową głównych ulic Biłgoraja trwają od kilku miesięcy. Postanowiliśmy sprawdzić, czy idą one zgodnie z planem. W pierwszej kolejności zadanie realizowane jest na ulicy Zamojskiej. Równocześnie prowadzone są działania, mające na celu przebudowę kolektora deszczowego, jak i oświetlenia ulicznego. W trakcie remontu jest także chodnik i ścieżka rowerowa.

- W ubiegłym tygodniu, na odcinku od ul. Poniatowskiego do granic miasta, wykonawcy rozpoczęli wylewanie pierwszej warstwy wiążącej asfaltu. Jednak prace trwają na całym odcinku ul. Zamojskiej. Można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem, jednak są pewne utrudnienia - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

Już w październiku miała ruszyć budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Tarnogrodzkiej i Krzeszowskiej, jednak najpierw konieczna jest modernizacja linii energetycznej, która blokuje prace przy budowie kolektora deszczowego. - Obecnie prowadzimy rozmowy z zakładem energetycznym i mam nadzieję, że rozwiążemy ten problem w krótkim czasie. Firma, by nie tracić czasu, nasiliła prace na ul. Zamojskiej - zaznacza burmistrz Dec i dodaje, że rozmawiał z szefem firmy wykonującej drogę, który zapewniał, że zrobi wszystko, by zakończyć przebudowę ul. Zamojskiej w planowanym terminie, czyli do końca bieżącego roku. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Zamojska do końca roku.

Jednak wszystko wskazuje na to, że plany rozminą się z rzeczywistością. Najbardziej realne jest ukończenie w tym terminie prac jedynie od ul. Poniatowskiego do granic miasta. Remont dalszej części tejże ulicy, prawdopodobnie potrwa nieco dłużej. A mieszkańcom nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Efekt końcowy na pewno wynagrodzi obecne trudności w poruszaniu się po Biłgoraju.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 13788
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
a0b-87f
~ luzak  drogowcy nie macie się co śpieszyć!nasz Urząd Miasta jest wyrozumiały i pozwala na zmiany terminów odbioru po kilka razy bez płacenia kar umownych.
6 października 2012
+16
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
e33-c83
~ ania  do ~ logan   Może ludzie boją się wyjechać swoimi rowerami, bo jest niebezpiecznie... Miłośników jazdy na rowerze jest dużo więcej.
Jak już to jestem 101.
8 listopada 2012
+0
-1
PL
5c6-9d4
~ qwerty   A ja mam pytanie, czy w czasie wylewania masy bitumicznej(często w naszym kraju traktowanym jako asfalt) znajduje się na miejscu pracy odpowiedni inspektor?? Ponieważ często jeżdżąc ulicą Zamojską i wiele razy zauważyłem, ze firma kładącą pierwsze warstwy asfaltu nie pofatygowała się aby oczyścić stary asfalt z ziemi i gruzów, tylko wszystko polane zostało gorącą smołą. Wprawdzie na budowie dróg się nie znam, ale tak na zdrowy rozsadek na ziemi raczej asfalt się nie utrzyma i za 2 lata będziemy mieć "nowy - stary problem z najważniejszymi drogami w mieście".
12 października 2012
+2
-2
PL
595-a0b
~ Franek   Dec do tarnogroda , już dość narozrabiał i nic nie zrobił ,rusłan na sołtysa . Dość bałaganu w mieście, błgoraj to nie dąbrowica .
10 października 2012
+0
-4
PL
09e-fa4
~ moniaa   prace przy ulicy zamojskiej opużniają drogowcy bo zamiast brac fachowców biorą ludzi bez doświadczenia, praktycznie wszyscy odbywają tam kare tzw, odrobek .. zamiast wykonywac prace więcej siedzą pod drzewami popijając wiec ludzie bądzmy wyrozumiali , patrzą tylko grogowcy by zrobic wszystko tanim kosztem a potem miasto bedzie narzekac ze a to sie popsuło a to kostka sie zapadłą szkoda gadac jednym słowem głupotaaa,
8 października 2012
+1
-2
PL
b76-d61
~ 765jgyty   sa jeszcze dwie ulice do roboty tj łąkowa tam doły jak na poligonie i 3go maja tam ta kostka to zwykły gruz,a co do zamojskiej to jest pewne ,że się nie wyrobią takie roboty powinny być prowadzone z początkiem roku,a nie w lipcu ,teraz przyjdzie zima i co narobią?Niech się ktoś w tym urzędzie stuknie w łepetynę jak to planować ,a jak nie wie to niech się nie pcha na swiecznik i planuje gdzie postawić piaskownicę pod blokiem
8 października 2012
+1
-2
PL
736-257
~ logan   Nie czepiajcie sie urzednikow miejskich i powiatowych.Przyczyna takich a nie innych terminow pracy sa kretynskie przepisy ustawy o zamowieniach publicznych.Przepisy obliguja wybrac najtansza oferte i sila rzeczy przetargi wygrywaja firmy z Pcimia Dolnego czy Pacanowa, z siedmioma pracownikami, jednym samochodem i trzema lopatami ale z NAJNIZSZA cena.I pozniej ***** sie miesiacami z przebudowa uliczki,zatrudniajac kogo tylko popadnie i szukajac podwykonawcow dookola gminy...
7 października 2012
+5
-2
PL
736-257
~ logan   Zamojska,Krzeszowska,Tarnogrodzka,ze o Batorego nie wspomne to takie tetnice miasta,decydujace o jego sprawnym funkcjonowaniu.Powinny zostac maksymalnie poszerzone,bo jest miejsce,ich obecna przepustowosc jest slaba a nastepna kasa i remont pewnie za 30 lat.Kosciuszki jest niestety ograniczona zabudowa,koniecznoscia utrzymania jakiejs minimalnej, korzystnej dla zdrowia i estetyki zieleni.Lepiej zrobic mniej a szerzej i z pomyslem niz taka alejke jak obecnie nowa jezdnia na Zamojskiej.I jeszcze ta masa krytyczna, co zamiast droznego ruchu dla tysiecy pojazdow, woli wygode dla stu rowerzystow...
7 października 2012
+3
-3
PL
5e2-3df
~ gaba   Dobrym zwyczajem jest, że drogowcy pracują na 2 zmiany. A na Zamojskiej pomimo łaskawości pogody - marazm.
7 października 2012
+3
-2
PL
c84-a57
~ MARZENA   Dlaczego na ul. Zamojskiej kładzie się starą kostkę brukową na chodniki? Natomiast cała ul. Kościuszki powinna mieć lepszą kostkę brukową, chociaż taką jak na bocznych ulicach Janowa Lubelskiego. Kościuszki to wizytówka Biłgoraja!!!
7 października 2012
+2
-2
PL
e19-3d4
~ drogowcy byle w dzień nie kładli a w nocy nie kradli   Szanowny Panie Bezwstydnik Drogowy toż jak Polska długa i szeroka widać,że budują tylko wąsko i tanio.Głupie światła stawiają bez strzałek ,a ronda budują gdzie niegdzie. Miejscami jak Niemcy pobudowali dwa pasy w jedną i dwa w drugą to Unia dziś na niewiele więcej daje.Polski Rząd powinien dokładać w budżetem ten trzeci pas a nie od razu kiepszczą !!!! Nie wychwalam Adolfa ale śmiesznie jest obserwować jak jego polityka drogowa jest kontynuowana z ta różnicą, że dziś Niemcy mają o jeden pas więcej i zwiększyła się od czasów Adolfa ilość samochodów.
Panie Podatnik przekopali górę i zamiast kontynuować 4 pasy to odwalili wedle Uniii tylko 2 plus pobocze Unia h... i Polska bida i tak za kilka lat będą poszerzać i znowu brać kasę różnej maści nowe oszołomy-złodzieje i wycwanią kolejnych podwykonawców podwykonawców.
Wiem że wypisałem dyrdymały o których wszyscy wiedzą ale może jaki kiep z Rządu przeczyta i się zastanowi bo wnet chleba ,masła i autostrad ludowi się zachce a wiadomo czym historia w tej kwestii się pokazała ,hehehe!
6 października 2012
+6
-4
PL
b0a-369
~ Podatnik   Panowie drogowcy, wykonujcie prace solidnie i bez zbędnego pośpiechu, dlatego, że "co nagle to po diable", a po wtóre, po zakończeniu tej inwestycji część z was pójdzie na tzw. bezrobocie. Teraz głównie od siły wyższej - a konkretnie od pogody - zależy wasz zakres i częściowo jakość wykonania robót drogowych. Lepiej gdy "przeciągną się terminy" wykonania inwestycji niż gdyby np. za 3 - 4 lata przebudowana ulica Zamojska miała być ponownie remontowana.
6 października 2012
+4
-9
PL
76a-b9d
~ .   Ulica Zamojska powinna zostać poszerzona do 4 pasów ruchu i dodatkowo o zatoki dla autobusów.Taka jak obecnie modernizacja to nieporozumienie.
6 października 2012
+12
-4
PL
a0b-87f
~ luzak   drogowcy nie macie się co śpieszyć!nasz Urząd Miasta jest wyrozumiały i pozwala na zmiany terminów odbioru po kilka razy bez płacenia kar umownych.
6 października 2012
+16
-3
PL
836-2ed
~ oki   dobrze jest
działać, działać!
6 października 2012
+6
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 22:12 Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w Biłgoraju
W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. O najważniejsze stanowisko w Biłgoraju walczyli dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w niedzielę, godzina 14:15 Biłgoraj
Frekwencja w drugiej turze wyborów [AKTUALIZACJA]
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w niedzielę, godzina 22:14 Gmina Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w gminie Biłgoraj
Mieszkańcy gminy Biłgoraj zdecydowali kto będzie zarządzać gminą przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów o fotel wójta ubiegali się Wojciech Dziduch i Dariusz Świerczyński.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
w niedzielę, godzina 08:37 Biłgoraj
5 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w niedzielę, godzina 23:11 Gmina Biłgoraj
Dariusz Świerczyński wójtem gminy Biłgoraj [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Według danych ze wszystkich obwodów wyborczych w głosowaniu zwyciężył Dariusz Świerczyński. Jakie uzyskał poparcie?
w niedzielę, godzina 14:04 Biłgoraj
Marsz życia i wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 22:45 Aleksandrów
Kto został wójtem gminy Aleksandrów?
dzisiaj, 00:20 Biłgoraj
Wojciech Gleń nowym burmistrzem Biłgoraja [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według informacji przekazanych przez PKW Wojciech Gleń uzyskał prawie 53% głosów. Jak głosowali mieszkańcy Biłgoraja?
w niedzielę, godzina 23:21 Aleksandrów
Zmiana na stanowisku wójta gminy Aleksandrów [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w niedzielę, godzina 10:43 Biłgoraj
Sezon rowerowy rozpoczęty [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 00:04 Goraj
W Goraju bez zmian [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w sobotę, godzina 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
w sobotę, godzina 16:01 Frampol
Frampol stolicą tańca towarzyskiego
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w sobotę, godzina 14:42 Biłgoraj
Biłgoraj zaświecił na niebiesko
w piątek, godzina 18:07 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na ul. Długiej
w niedzielę, godzina 22:26 Goraj
Kto burmistrzem Goraja?
W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Goraja dotychczasowy ubiegali się dotychczasowy włodarz Antoni Łukasik oraz Piotr Kiełbasa. PKW podała dane z 66,66% obwodów wyborczych.
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
w piątek, godzina 15:58 Łukowa
Gołym okiem widać zaawansowanie prac przy jednej z najważniejszych powiatowych inwestycji
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl