Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Mieszkanki powiatu na Kongresie Kobiet
2012.09.20 08:41 | aktualizacja: 2012.09.20 08:44

Świadomie po nowe doświadczenia

To hasło wyjazdu grupy kobiet z Powiatu Biłgorajskiego na IV Kongres Kobiet, który odbył się w dniach 14-15 września 2012 r. w Warszawie,w Pałac Kultury i Nauki.
Świadomie po nowe doświadczenia
Świadomie po nowe doświadczenia

Panie z regionu udały się do Warszawy bezpłatnymi autobusami na zaproszenie prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej. W sumie z naszego powiatu wyjechało 23 osoby, największa grupę stanowiły Panie z Aleksandrowa - Z naszej wsi wyjechało 18 pań, które działalją w różnego rodzajo organizacjach i stowarzyszeniach - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Ewa Maciocha.

Tegoroczny Kongres zgromadził ponad 9,5 tysiąca uczestniczek z kraju i zagranicy debatujących o kluczowych problemach i wyzwaniach stojących przed współczesnymi kobietami. - Chciałyśmy w tym tłumie zostać zauważone. Doszłyśmy do wniosku, że najlepszym sposobem na widzialność będzie założenie kamizelek odblaskowych. Wszystkie Panie się zgodziły. Nie odbierało im to wdzięku i kobiecości. Na ponad 9 tysięcy kobiet byłyśmy zauważone i udzielałyśmy wywiadu dla telewziji publicznej i Radia Zet - opowiada pani Maciocha.
Podkreśla także, że w byciu zauważonym, chodziło także o zwrócenie uwagi na kobiety, które mieszkają na prowniocji, w małych miasteczkach i na wsiach.
- Kobiety na wsi muszą raczej walczyć o prawo do kobiecości, a nie o to, żeby zrównać prawa z mężczyznami. Bo na wsi kobiety pracują na równi z mężczyznami, bardzo ciężko - wyjaśnia uczestniczka kongresu. Dodaje także, że bardzo cieszy ja fakt, że panie z naszych terenów nie czuły się zakompleksione i gorsze. Uczestniczyły w panelach tematycznych, brały udział w dyskusjach.

W prace Kongresu zaangażowanych jest szereg wspaniałych kobiet: przedstawicielek biznesu, polityki, kultury, mediów, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich."Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność" to hasło czwartej już odsłony dwudniowego święta kobiet z całej Polski i zagranicy. Był to festiwal szeroko pojmowanej kobiecej samorealizacji w najlepszym wydaniu - od działalności lokalnej, samorządowej, poprzez aktywność społeczną, polityczną i biznesową, wreszcie przedsiębiorczość i przebojowość kobiet z miast, miasteczek i wsi. Wyjazd pań z regionu lubelszczyzny zorganizowała
europosłanka Lena Kolarska-Bobińska. Pani profesor zabrała także głos podczas Kongresu. Lena Kolarska-Bobińska wymieniła podstawowe wartości europejskie, którymi powinna kierować się każda kobieta - unijny polityk - w tym również te dotyczące równości pracy i płacy, równego uczestnictwa w decyzjach, walki z dyskryminacją i przemocą czy walki z nierównym podziałem obowiązków. - Warunkiem wyjazdu nie było zaangażowanie partyjne, ale zaangażowanie w problemy kobiet.Mmiło, że pani profesor, będąc tam na górze, pamięta o tych kobietach tutaj - mówi pani Maciocha.

Regionalnym akcentem kongresu był także występ zespołu "Jarzębina", który rozpoczął spotkanie w Sali Kongresowej.

Kongresowi patronują między innymi: Henryka Bochniarz, Małgorzata Fuszara, Danuta Hübner, Henryka Krzywonos, Jolanta Kwaśniewska, Magdalena Środa, Małgorzata Tusk, Danuta Wałęsa.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Świadomie po nowe doświadczenia, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5297
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
ac3-ce7
~ Do Podatnika   Chyba przesadzasz odmawiwjąc racji naszym kobietom, a moż jesteś tylko zgorzkniały. Dla mnie taki wyjazd naszych kobiet na taki reprezentatywny zjazd, jest chwalebny. One dorównały i dotrzymały kroku tym z najwyższej półki. One na pewno wróciły z większą chęcią do nowoczesnego życia i niech w ich ślady idą następne, a wtedy szybciej "ściana wschodnia" przestanie być postrzegana jako zacofana. Natomiast zgadzam się, że zarobki elity są za wysokie.
21 września 2012
+1
-3
PL
34c-76b
~ w temacie   Henryka Krzywonos to druga po nieboszczce.Annie Walentynowicz.Tylko ta ma łagodne usposobienie do Lecha Wałęsy.Nikt ni kogo nie,ruso.Tak wyjaśniam na wszelki,wypadek.Powiadają ludzie.U dobrego chłopa kobita jak,kopa.Tak na koniec,pytam.I co ta kobity,uchwaliły? Dobrego?
20 września 2012
+0
-4
Drakkar   Wysłannicy naszej redakcji niezależnej od partyjnego bagna też tam byli;

20 września 2012
+1
-3
PL
4c8-277
~ boss   wez Podatnik ty sie zastanów co ty piszesz baranie
20 września 2012
+4
-4
PL
b0a-369
~ Podatnik   W/w pani euro-posłanka, podobnie jak inni "zwykli" (tzn. nie na stołkach) europosłowie, zarabia ponad 300 tys. zł rocznie i było ją stać na sfinansowanie kosztów podróży dla 23 osób z powiatu biłgorajskiego do Warszawy. Przecież to jest jej okręg wyborczy i zrobiła to na poczet propagandy przedwyborczej wyborów do parlamentu UE, które odbędą się za dwa lata. Muszę powiedzieć, że kobiety z powiatu na w/w Kongres przyjęły kuriozalne hasło tj. "Świadome po nowe doświadczenia", a co może m.in. oznaczać, że przed Kongresem "nie były one świadome po nowe doświadczenia".
20 września 2012
+5
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 marca 2020 Powiat
Zachorowała młoda kobieta z pow. biłgorajskiego
Mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zakażona SARS-CoV-2 jest młoda kobieta z powiatu biłgorajskiego.
w czwartek, godzina 15:58 Powiat
Dwóch mężczyzn z powiatu chorych na COVID-19
w czwartek, godzina 10:12 Biłgoraj
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
27 marca 2020 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
w czwartek, godzina 14:22 Biłgoraj
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
dzisiaj, 10:33 Nadrzecze
Izolatorium w Nadrzeczu
24 marca 2020 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarł pacjent zakażony koronawirusem
w czwartek, godzina 11:52 Frampol
Zmiana decyzji dotyczącej targowiska we Frampolu
26 marca 2020 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w czwartek, godzina 08:12 Frampol
Targowisko we Frampolu otwarte
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Izolatorium funkcjonuje w powiecie biłgorajskim
w sobotę, godzina 08:32 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
w środę, godzina 20:30 Lubelszczyzna
Lepsze wieści - tylko jeden nowy przypadek zakażenia
dzisiaj, 10:49 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Pierwszych Komunii w maju nie będzie
20 marca 2020 Biłgoraj
Lekcje on-line
Od minionego poniedziałku trwa przerwa od zajęć w szkołach, ale jak podkreśla Ministerstwo Edukacji nie oznacza to przerwy od nauki. Teraz lekcje odbywają się on-line, nawet za pośrednictwem Youtube.
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Rozpalili ognisko wbrew zakazowi zgromadzeń
26 marca 2020 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
25 marca 2020 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
we wtorek, godzina 15:33 Gmina Biłgoraj
Odbiór śmieci w gminie Biłgoraj na nowych zasadach
w niedzielę, godzina 20:44 Lubelszczyzna
18 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 5 ozdrowieńców
20 marca 2020 Kraj
Wprowadzono stan epidemii. Szkoły będą zamknięte do świąt
W piątkowy wieczór, 20 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Przerwa od zajęć w szkołach została wydłużona do Wielkanocy. Ale to nie jedyna zmiana. Co oznacza stan epidemii?
w środę, godzina 21:39 Lubelszczyzna
Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa na Lubelszczyźnie
w czwartek, godzina 21:04 Lubelszczyzna
151 przypadków zakażenia koronawirusem
21 marca 2020 Biłgoraj
Dziś ruszyła kolejna akcja sprzątania lasów
W sobotę, 21 marca, ruszyła kolejna akcja sprzątania biłgorajskich lasów, organizowana przez #BiłgorajEKOchallenge. Akcja potrwa do 20 czerwca.
w niedzielę, godzina 10:06 Biłgoraj
Prawomocny wyrok za usiłowanie gwałtu i groźby
w środę, godzina 12:35 Lubelszczyzna
"Zbliżamy się do najtrudniejszej sytuacji, dynamicznego wzrostu zakażonych"
24 marca 2020 Powiat
Skrócony wniosek o odroczenie składek ZUS
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego skróconego wniosku. Jest na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
26 marca 2020 Biłgoraj
Zmiana terminu odbioru odpadów
dzisiaj, 08:54 Biłgoraj
PCK opiekuje się chorymi w okresie pandemii
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl