Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Nowy zasłużony i honorowy obywatel Biłgoraja
2012.09.01 16:01 | aktualizacja: 2012.09.01 17:03

Obywatelki na medal

Na piątkowej sesji Rady Miasta, która odbyła się 31 sierpnia br., tytułem "Honorowy Obywatel Miasta Biłgoraj" wyróżniono poseł Genowefę Tokarską. "Zasłużoną dla Miasta Biłgoraj" została za to Alfreda Kowalska. Nie obyło się bez dyskusji. - Ja nie widzę zasług pani poseł Tokarskiej - mówiła radna Danuta Łosiewicz.
Obywatelki na medal
Obywatelki na medal

Uzasadnienie obu uchwał przytoczył burmistrz Janusz Rosłan. Najpierw przedstawił drogę zawodową poseł na Sejm RP Genowefy Tokarskiej, nie pominął także zasług byłej Wojewody. - Pełniąc funkcję Wojewody Lubelskiego Pani Genowefa Tokarska starała się doprowadzić do zrównoważonego rozwoju Województwa Lubelskiego, troszcząc się szczególnie o niedoinwestowane gminy z południowej części województwa. Mając duże doświadczenie w pracy samorządowej wspierała dążenia wójtów i burmistrzów z bliskiego jej powiatu biłgorajskiego, udzielając wskazówek przy opracowywaniu i składaniu wniosków o dofinansowanie różnych inwestycji ze środków krajowych - mówił burmistrz i dodała, że większość gmin powiatu biłgorajskiego otrzymała pozytywne decyzje na dofinansowanie budowy dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W Biłgoraju wybudowane zostały ulice: Lazurowa, Błękitna, Andersa, Tęczowa, Południowa, Poniatowskiego, a także Targowa.

- Jako Wojewoda Lubelski czyniła starania o wpisanie projektu budowy zbiornika retencyjnego na rzece Czarna Łada do Programu Małej Retencji Województwa Lubelskiego, finansowanego ze środków krajowych. Obecnie, dzięki jej staraniom, Wojewódzki Zarząd Melioracji Urządzeń Wodnych w Lublinie przygotowuje koncepcję budowy zbiornika "Brodziaki". Wspierała również budowę hali widowiskowo-sportowej OSiR oraz przebudowę BCK - mówił dalej Rosłan.

- Nie widzę specjalnych zasług pani Genowefy Tokarskiej, a myślę, że ten tytuł należy się osobo, które rzeczywiście zasłużyły sie dla naszego miasta. Przypuszczam, że każdy z nas ma w swoim otoczeniu kogoś, kto bardziej zasługuje na takie wyróżnienie. Dla przykładu mogę podać ks. Flisa, który wybudował piękny kościół, przedszkole - mówiła podczas sesji radna Danuta Łosiewicz. i dodała, że większość mieszkańców Biłgoraja z pewnością nie zna posłanki, a sama ze spotkania z byłą Wojewodą ma negatywne wspomnienia. - Byłam u niej z grupą służby zdrowia, przyjęła nas bardzo chłodno i do tego nie wyrażała chęci pomocy - opowiadała radna Łosiewicz.

Z poglądem radnej nie zgodził się za to Jan Kaczor. - Dziwię się, że nie dostrzega pani zasług Genowefy Tokarskiej. Znam ją od lat i wiem, że zawsze walczyła do upadłego, a przykładem może być realizacja drogi Frampol - Wysokie. Uważam, że to takie zasługi są niepodważalne. Społeczeństwo jest tego świadome, to pani nie jest świadoma - mówił do Danuty Łosiewicz.

Głosowanie na uchwałą przyznającą tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraj" Genowefie Tokarskiej odbyło się nie tylko bez udziału poseł na Sejm, ale również w obecności zaledwie 12 radnych. 10 osób było "za" podjęciem proponowanej uchwały, dwoje: Danuta Łosiewicz oraz Mirosław Lipiński, wstrzymało się od głosu.

W mniej nerwowej atmosferze odbyło się natomiast głosowanie nad przyznaniem tytułu "Zasłużony dla Miasta Biłgoraj" Alfredzie Kowalskiej. Obecnie pracuje ona w dziale sportowym Biłgorajskiej Telewizji Kablowej, jednak na początku swojej kariery zawodowej była nauczycielem wychowania fizycznego. - Cieszyła się dużym szacunkiem i uznaniem wśród młodzieży. Całe życie nieodłącznie związana była i jest z zawodem nauczyciela, z pracą dla sportu szkolnego. Jej praca z młodzieżą była inspiracją do napisania przez studentkę AWF pracy magisterskiej - mówił burmistrz Janusz Rosłan.

Za swoją działalność Alfreda Kowalska była wielokrotnie odznaczana i nagradzana, otrzymała m.in.: Złoty Krzyż Zasługi, Medal 40-lecia PRL, Nagrodę Ministra Oświaty, jak również Nagrodę Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Odznaczenie Pani Alfredy Kowalskiej honorowym tytułem "Zasłużony dla Miasta Biłgoraj" będzie wyrazem wdzięczności samorządu Biłgoraja za 60-letnią pracę na rzecz miejskiego sportu - dodał burmistrz.

Żaden z obecnych na sali obrad radnych nie był przeciwny podjęciu proponowanej uchwały. Odznaczenie zostało przyznane jednogłośnie.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Obywatelki na medal, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8104
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
AR
1f8-36e
~ Biłgoraj  Wstyd mi za burmistrza Rosłana i 10 radnych na zamówienie. Niestety Tokarska nic nie zrobiła dla miasta a słowa Kaczora o Biszczy kompromitują tego człowieka. Tytuł honorowy zniszczony przez Tokarską. Teraz Rosłan niech nazwie rondo imieniem Tokarskich to mu pomogą chronić go przed kontrolami.
2 września 2012
+28
-3
PL
8a9-5c0
~ Michał  Pani Danuta Łowiewicz w swoim wystapieniu ma rację.Pozdrawiam Panią Danutę,myślę też że była by lepszą Posłanką od Pani Tokarskiej co jest zimna i obojętna losu zwykłego Polaka
1 września 2012
+30
-6
PL
423-6bf
~ olek  Do roboty się brać za tyle co zarabiacie a nie medale!!!
1 września 2012
+24
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
16d-bf2
~ Hipster   A pewnie że jej się należy. Przynajmniej po jej kadencji pozostaną namacalne efekty. Więcej takich posłów - budują drogi, a nie wojnę jak Macierewicz.
7 września 2012
+0
-5
PL
b35-292
~ Wiejska   To kompromitacja dla biłgorajskiej 'władzy'!
5 września 2012
+1
-2
PL
abd-e53
~ czytelnik   to nie fanatyzm radnej ale chytra gra, podlizywanie się do , żeby mieć poparcie kościoła
5 września 2012
+0
-3
PL
388-ca9
~ mac   Ta Łosiewicz to jakaś fanatyczka, chce dać Honorowego Obywatela dla ksiedza że zbudował kościół? Co to zasługa dla miasta?? Czy już żyjemy w Pańswie wyznaniowym czy brakuje nam jeszcze tylko wieszania "niekatolików"
5 września 2012
+0
-3
IE
99e-88a
~ ARIGINA   "Społeczeństwo jest tego świadome, to pani nie jest świadoma - mówił do Danuty Łosiewicz." :) Kaczor rules!
5 września 2012
+2
-3
PL
ee5-e6c
~ Do radnego Kaczora   Co ma zabieganie o budowę drogi Frampol - Wysokie z nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraj ?
4 września 2012
+3
-2
PL
b35-292
~ do olek   a co potrafią robić tacy posłowie jak m.inn.pani Tokarska, no powiedz co?
3 września 2012
+3
-2
PL
d59-298
~ zrzygałam_się   coście zrobili i po co :(:(:(
2 września 2012
+6
-2
PL
b35-292
~ Pani Tokarska!   Pani Tokarska honorowym obywatelem miasta??? Raczej Sądu Rejonowego, tak by było lepiej! Wstyd dla tej wielomoży Tokarskiej.Zagonić do domu i niech sobie rządzi, anie pomaga rozwalać kraj.
2 września 2012
+6
-2
AR
1f8-36e
~ Biłgoraj   Wstyd mi za burmistrza Rosłana i 10 radnych na zamówienie. Niestety Tokarska nic nie zrobiła dla miasta a słowa Kaczora o Biszczy kompromitują tego człowieka. Tytuł honorowy zniszczony przez Tokarską. Teraz Rosłan niech nazwie rondo imieniem Tokarskich to mu pomogą chronić go przed kontrolami.
2 września 2012
+28
-3
PL
a1b-77e
~ a   chyba idą nowe wybory i wiedzą o tym po i psl bo coś się obudzili posłowie tych partii
2 września 2012
+9
-3
PL
869-c9a
~ noik   Zrozumcie ,że ona nie pracuje za darmo,za prace bierze pieniądze tak jak każdy z nas,czy wam ktoś stawia pomniki i daje ordery za codzienną katorgę w śmierdzących fabrykach?Dostaniecie najwyżej premie i kopa w d,,ona siedzi za biurkiem o wyplate sie nie martwi na glowę jej nie pada,ja nie słyszałem żeby jakiś posel czy wojewoda podziękował przecientnemu człowiekowi za jego pracę i placenie podatków,trochę pokory powinni sie nauczyć
2 września 2012
+11
-3
PL
8a9-5c0
~ Michał   Pani Danuta Łowiewicz w swoim wystapieniu ma rację.Pozdrawiam Panią Danutę,myślę też że była by lepszą Posłanką od Pani Tokarskiej co jest zimna i obojętna losu zwykłego Polaka
1 września 2012
+30
-6
PL
605-c26
~ boss   no i Podatniku najmądrzejszy przeczytaj sobie co napisałeś idioto
1 września 2012
+5
-24
PL
b0a-369
~ Podatnik - tradycja... uhonorowania tylko dla wybranych...   Nie wypadało, żeby tylko niższy rangą partyjno-służbową małżonek pani posłanki był na medal, dlatego, ze niedawno otrzymał medal od biłgorajskiego stowarzyszenia kierowców-rajdowców. A w ogóle, w kraju mamy wielu polityków i przedstawicieli władzy, którzy są honorowymi obywatelami miast-gmin i mimo, że nigdy w nich nie byli. Przypuszczam, że przynajmniej w trakcie kampanii wyborczej pani poseł odwiedza Biłgoraj. Natomiast kto jest na stołku i ma plecy partyjno-rodzinno-kolesiowskie itd. to z reguły zawsze zostaje w różnoraki sposób uhonorowany, mimo braku zasług w określonym zakresie. Dlatego często wielkich społeczników z plebsu władza "nie widzi" do jakichkolwiek wyróżnień honorowych.
1 września 2012
+24
-5
PL
180-7d5
~ sms   Ty Losiewicz co ty chcesz od pani poseł.Jesteś za cienki
bolek nie dorastasz jej do pięt więc sieć cicho i popieraj swojego kapelana który ponoć zadlużyl Szczebrzeszyn,tam się lepiej zapytaj.A tu to ci wara od poslanki Tokarskiej.Taka jesteś sama jak twój kolega poseł!!!
1 września 2012
+2
-25
PL
423-6bf
~ olek   Do roboty się brać za tyle co zarabiacie a nie medale!!!
1 września 2012
+24
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
w poniedziałek, godzina 13:03 Powiat
Może spaść nawet 40 mm deszczu [AKTUALIZACJA]
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w poniedziałek, godzina 17:15 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń w regionie
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
w poniedziałek, godzina 08:07 Majdan Stary
Pamiętają o ofiarach pacyfikacji
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w czwartek, godzina 10:33 Biłgoraj
Ukradł artykuły chemiczne i przewrócił ekspedientkę
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
w niedzielę, godzina 12:01 Biłgoraj
Skromniejsze obchody rocznicy mordu partyzantów
w środę, godzina 11:05 Biłgoraj
Przypadek zakażenia SARS-CoV-2 na terenie powiatu biłgorajskiego [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl