Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
OKRĄGŁE VIII Turniej Wsi
2012.05.27 20:15 | aktualizacja: 2012.05.27 21:46

Zabawa na okrągło

"Na chłopską i szlachecką nutę" - pod takich hasłem, już po raz ósmy, odbył się Turniej Wsi. Z roku na rok impreza organizowana jest z coraz większym rozmachem, każdego roku także cieszy się zainteresowaniem większej ilości osób. W niedzielę, 27 maja br., boisko sportowe w Okrągłem odwiedziły prawdziwe tłumy.
Zabawa na okrągło
Zabawa na okrągło

Poprzednie Turnieje Wsi odbywały się w stylu indiańskim, country, ubiegłoroczny oblegany był za to przez cyganów i piękne cyganki, które wróżyły z ręki lub kart. W tym roku Okrągłe wyglądało jak wyjęte z ubiegłym wieku, po zielonej trawie przechadzały się szlachcianki ubrane w powłóczyste suknie, a panowie przypomnieli wygląd tradycyjnych chłopskich strojów. Skąd pomysł na powrót do dawno minionych lat?

- Szukamy wciąż nowych pomysłów, ten jest kolejnym, kto nie chce być szlachcicem, może być chłopem - żartowała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju Celina Skromak.

- W tym roku wydarzenie zorganizowane jest w konwencji szlacheckiej i chłopskiej, myślę, że jest to pomysł bardzo trafiony. Widać to chociażby po tym, jak chętnie wszyscy włączyli się w uczestnictwo i przebrali w stroje z minionych lat. To wspaniałe, że także osoby starsze, ale i dzieci włączają się w tę piękną zabawę promującą nasze tradycje, historię - powiedział wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

Nie obyło się jednak bez drobnych problemów. Start Turnieju Wsi, który zaplanowany był na godz. 15, opóźnił się ze względu na brak prądu, natomiast tuż przed kolorowym korowodem, otwierającym imprezę, współpracy odmówiła pogoda. Nie przeszkodziło to uczestnikom w dobrej zabawie, którzy tłumnie przybyli na boisko w Okrągłem.

Jednak Turniej to nie tylko atrakcje dla odwiedzających Okrągłe, to przede wszystkim rywalizacja drużyn, czyli przedstawicieli sołectw lub wsi z terenu Gminy Biłgoraj. W niedzielne popołudnie o zwycięstwo walczyło 7 grup. Zmierzyły się one z konkurencjami sprawnościowymi takimi jak rzut gumiakiem w teściową. Zwyciężyła drużyna z Gromady, za to osiągnięcie została nagrodzona kwotą 2 tys. zł. Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły w udziale Woli Dużej i Małej (1,5 tys. zł) oraz drużynie z Korczowa (1 tys. zł). Nikt nie pozostał bez nagrody, za udział w turnieju wszystkie grupy otrzymały po 500 zł.

Rywalizacja trwała także na polu kulinarnym, każda z drużyn przygotowała stoisko, na którym prezentowała przygotowane przez siebie tradycyjne potrawy i napoje. Jury uznało, że najwyższe wyróżnienie i nagroda finansowa w wysokości 500 zł należy się grupie z Dereźni. Kolejne miejsca zajęły Gromada (400 zł) i Sól (300 zł). Reszta drużyn otrzymała po 200 zł.

Na chętnych do udziału w Turnieju Wsi czekało wiele atrakcji. Poza rywalizacją sołectw, odbyła się także Biesiada Sarmacka z "Zamojskimi Sarmatami", a na zakończenie zabawa plenerowa przy muzyce zespołu VOLVEREMOS.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dzieci chętnie korzystały z nadmuchiwanych zamków, dorośli mogli natomiast zobaczyć popisy członków Zamojskiego Bractwa Rycerskiego.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Korczowie oraz radę sołecką wsi Okrągłe, patronem medialnym była bilgorajska.pl.

red.
REKLAMA
Oceń:
10 głosów
Zabawa na okrągło, 3.8000 out of 5 based on 10 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 42085
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
92c-4b6
~ kropka   LUDZIE popatrzcie lepiej na siebie,narzekać każdy potrafi ale żeby coś zrobić to nie ma nikogo.Nie popieram nikogo ale wydaje mi sie że wojt i tak sporo zrobił.Nieważne czy za swoje czy za unijne pieniądze ale coś jest i coś się robi bla takich BARANÓW jak Ci co piszą te głupoty
29 maja 2012
+5
-7
PL
bb8-ee5
~ ja do @niezależny@   Gdzie te nowe szkoły, te stare dzięki usilnym działaniom wójta się kończą gdzie siłownie a gdzie ten sławny ORLIK w Soli porządek HA HA szczególnie w urzędzie jak w po śliwkach, solary za unijne pieniądze. Człowieku przejedż się po gminie popatrz pogadaj z ludżmi a potem wypisuj te brednie. No i trzeba jeszcze dodać, że dzięki partii wójta będziesz tyrać do 67 lat powodzenia!!!!!
29 maja 2012
+4
-9
PL
973-ee6
~ wieśniaczka   kto w takim razie zostanie nowym wójtem w następnych wyborach, jak tak podjudzacie?podajcie kandydatów już teraz...;
28 maja 2012
+4
-7
PL
b35-292
~ wiesz co   @niezależny@ nie ośmieszaj się, w skrócie; ludziom czegoś więcej brakuje, długów i kłamstw już mają dość!
28 maja 2012
+4
-10
PL
b35-292
~ M   opałka, sierp, tara, maśniczka , niecki/opowiadała mi Mama, że dzieciątka w nich kąpano/.Przypomina mi się ciągle ta historia, jak Pawlak z Kargulem robili zdjęcia do Ameryki/ bez żadnych żartów z mojej strony/.Opałkę też pamiętam, albo była sieczka wspywana, albo siano wkładane i konie przy postoju podjadały.
28 maja 2012
+3
-7
PL
61c-0e3
~ @niezależny@   Fajnie poczytać takie bzdury że to Wójt do niczego, że znowu jakiś Festyn.
Ludzie popatrzcie na wsie:
- rowy zrobione;
- solary zrobione;
- porządek;
- Straż nowe samochody;
- Nowe Szkoły, sale gimnastyczne, Orliki, siłownie
z czego to i dla kogo ??? Wójt i jego świta cały czas na wszystkim łapy trzyma ??? Może i nadzoruje bo musi - sorry wiejskie mądżałki ale taka jego rola i obowiązek.
NIe jestem jakimś tam zwolennikiem Wójta Biłgoraja, ale popatrzcie na inne gminy Turobin, Goraj, czy też mają solary ??? i tyle innych inwestycji ???
Taka Polaka natura - NARZEKAĆ
Pozdrawiam
28 maja 2012
+11
-9
PL
bb8-ee5
~ JA   Se wójt samobója strzelił ze szkołami w stowarzyszeniach bo doswiadczeni nauczyciele się zwalniają no trzeba będzie odprawki zapłacić "no i poziom nauczania wzrośnie tak jak wójt na spotkaniach mówił pewnie z wójtowej inteligenckiej rodziny będzie nabór albo sprzątaczki będą uczyć POWODZENIA!!! TO SE CHŁOP ZAOSZCZEDZIŁ I ZNOWU Z LUDZI GŁUPICH ZROBIŁ BO ZA ROK GÓRA DWA TE SZKÓłKI POZAMYKA BO NIE BEDZIE KADRY
28 maja 2012
+5
-11
PL
97d-c0d
~ do ehohedw   Ty lekarza szybko szukaj i się lecz bo ty alergie na nie których masz
28 maja 2012
+2
-9
PL
d43-9ec
~ Marian   Wójt pokazał jak zwykle wielką klasę. Wszyscy o tym mówili pod parasolami. Ostatnia kadencja i bardzo dobrze.
28 maja 2012
+4
-10
PL
9dd-3f0
~ Antywładza   A wiejskim prostakom położyć chodniki zamontować solary,zrobić kanalizacje,zbudować orliki,dofinansować i wyposażyć OSP a na koniec zrobić imprezę kulturalną i to będą psioczyć na wójta że im mało :) Barany do roboty się weżcie nie psy wieszacie na ludziach którzy próbują coś zrobić w tym naszym kraju (co chyba nikt nie zaprzeczy jest wyjątkowo trudne) Gratulacje dla zwycięzców turnieju :)
28 maja 2012
+7
-9
PL
4b6-bf0
~ Karola   A nasz burmistrz na nic nie ma pieniędzy. Imprez kulturalnych nie robi bo buduje pierwszej damie pałac, na oświacie oszczędza, ma w du...e sport. Pożyczycie nam furmanki z tego festynu to go niedługo wywieziemy jak Jagnę na gnoju
28 maja 2012
+6
-8
PL
381-7fb
~ Korczoawianka   Tak panie wójcie na zabawę pieniądze są a na oświatę brak,chore po prostu chore!!!wójt niszczy szkoły na wsiach a wy mieszkańcy tych wsi jak ślepcy na imprezę idziecie i udajecie ze się nic nie dzieje,jestem z Korczowa ani ja ani cała moja rodzina nie poszła na tą parodie w której główną role gra wójt Gminy Biłgoraj!!!!
28 maja 2012
+5
-13
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   W wielu wpisach zwracałem uwagę na potrzebę odróżnienia nicku od faktycznej sytuacji życiowej internauty dokonującego wpisu. Natomiast ja pracuję i płacę podatki. Nie znam dalszych losów osoby chorej z "Turnieju wsi".
28 maja 2012
+8
-5
PL
114-230
~ Greg   A mam takie pytanie czy ktoś wie jak się czuje ten Pan którego ze sceny zabrało pogotowie?? Bo słyszałem że z Biłgoraja został przetransportowany na sygnale do Zamościa.?
28 maja 2012
+1
-9
PL
114-230
~ Greg   Do Bezrobotnego:
Tak szczególnie z Twoich podatków...
28 maja 2012
+7
-7
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   "JAKI PAN TAKI KRAM", z tym, że kram jest opłacany z naszych podatków.
28 maja 2012
+8
-6
PL
4b6-588
~ ehohedw   do on ....masz rację,szuper gadasz ! szuper !!!!
28 maja 2012
+3
-10
FR
254-772
~ Borro   Co wy za bzdury piszecie. W tym roku było tylko 7 drużyn. W zeszłym było 9. Więc coraz mniej ludzi ma ochotę być z wójtem. Popatrzcie na fotki 1/3 ludzi z gminy, a 2/3 z miasta. Gmina ma dosyć tych sztucznych imprez dla dworu wójta i ma dość wójta za szkoły. Propaganda nic nie pomoże.
28 maja 2012
+3
-10
PL
bb8-ee5
~ on   Jaki wójt taka impreza kolejne pieniądze wywalone w błoto
27 maja 2012
+4
-12
PL
3f5-fe3
~ Henryk   Coraz mniej ludzi na imprezie. Zdjęcia nie oszukują.
27 maja 2012
+5
-7
PL
b0a-369
~ DARMOWE UBAWY PRZED URZĘDEM MIEJSKIM - bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   PRZEDSTAWIONA W W/W ARTYKULE "ZABAWA NA OKRĄGŁO" JEST KOSZTOWNA Z UWAGI NA DROGIE STROJE I SCENOGRAFIĘ ORAZ STATYSTÓW. TAKŻE FREKWENCJA JEST KIEPSKA. JA PROPONUJĘ OD POCZĄTKU CZERWCA DO KOŃCA SIERPNIA KAŻDEGO ROKU ORGANIZOWANIE - NA WZÓR ZABAWY SYLWESTROWEJ - DARMOWYCH UBAWÓW W KAŻDĄ SOBOTĘ PRZED URZĘDEM MIEJSKIM W GODZINACH OD 18.00 DO 22.00.W TYM CZASIE WYSTARCZY ABY GRAŁY DWA "MIEJSCOWE", A OGÓLNY KOSZT WYNIESIE OK. 20 - 30 TYS. ZA SEZON. ZNACZĄCO WIĘKSZE PIENIĄDZE WŁADZA MA Z NASZYCH PODATKÓW. ZADOWOLENIE Z UBAWÓW I FREKWENCJA BĘDZIE DUŻA.
27 maja 2012
+9
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:05 Biłgoraj
W 158. rocznicę powstania styczniowego
W sobotnie popołudnie, 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości z okazji 158. rocznicy powstania styczniowego. - Walka była przegrana, ale historycy twierdzą, że bez tego zrywu Polska by się tak nie odrodziła, że nie mielibyśmy takiej tożsamości narodowej jaką zyskaliśmy - mówił podczas mszy św. ks. proboszcz Witold Batycki.
dzisiaj, 11:07 Lubelszczyzna
20 nowych zakażeń w powiecie, 1 osoba zmarła na COVID-19
dzisiaj, 08:21 Powiat
48 interwencji strażaków w ciągu doby
19 stycznia 2021 Biłgoraj
Odśnieżanie to obowiązek
Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
we wtorek, godzina 11:53 Biłgoraj
Zaginął Konrad Koziara
we wtorek, godzina 08:06 Biłgoraj
Mieszkanka DPS w Biłgoraju skończyła 102 lata
19 stycznia 2021 Biłgoraj
Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
w poniedziałek, godzina 10:12 Powiat
Niebezpiecznie na drogach. Policja już otrzymała kilkanaście zgłoszeń
dzisiaj, 09:15 Biłgoraj
Apel o usuwanie śniegu z dachów
16 stycznia 2021 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
w niedzielę, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Dziś oblodzone drogi, jutro zamiecie śnieżne
20 stycznia 2021 Biłgoraj
Zmarła Stanisława Dzikoń
w poniedziałek, godzina 16:32 Biłgoraj
Torby medyczne dla 7 jednostek OSP przekazane
W poniedziałkowe południe, 25 stycznia, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyło się spotkanie, w trakcie którego nastąpiło przekazanie toreb medycznych, służących do udzielania pomocy przedlekarskiej siedmiu jednostkom OSP z terenu powiatu biłgorajskiego.
we wtorek, godzina 11:46 Sól
Zjechał na lewy pas, zderzył się z ciężarówką
dzisiaj, 07:21 Biłgoraj
Sukces uczennic ZSZiO w olimpiadzie hotelarskiej
12 stycznia 2021 Żurawnica
Nowe informacje o śmierci Kosego. Podejrzany przyznał się do winy?
Jak wynika z ustaleń śledczych samiec wilka o imieniu Kosy został postrzelony z broni palnej, w prawą stronę jamy brzusznej. Do zdarzenia doszło 12 września 2019 roku w gminie Zwierzyniec i jak informowaliśmy we wczorajszym artykule zarzuty w tej sprawie usłyszał mieszkaniec powiatu biłgorajskiego.
we wtorek, godzina 11:31 Biłgoraj
Serce dla hospicjum
w poniedziałek, godzina 08:54 Lubelszczyzna
2. stopień zagrożenia
w piątek, godzina 11:38 Kraj
Będzie mniej zaszczepionych niż zakładano
Dziś (piątek, 22 stycznia) ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 wśród kolejnej grupy, tym razem zgłaszać się mogą seniorzy powyżej 70 roku życia. O tym jak obecnie wygląda sytuacja ze szczepieniami mówił podczas piątkowej konferencji minister Michał Dworczyk. W związku ze zmianą harmonogramu do końca pierwszego kwartału tego roku zaszczepionych zostanie maksymalnie 3,1mln osób.
dzisiaj, 08:30 Aleksandrów
Ferie w aleksandrowskiej bibliotece online
we wtorek, godzina 09:29 Powiat
Chciała sprzedać konsolę, padła ofiarą oszustów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl