Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA BIŁGORAJ Zmiana w prezydium
2012.03.30 15:00 | aktualizacja: 2012.03.31 13:36

Majewski nowym wieceprzewodniczącym

W środę informowaliśmy państwa o planach pozbawienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady Gminy Biłgoraj Wiesława Makarowskiego. Dziś, 30 marca br., podczas sesji pomysł stał się faktem. Nowym zastępcą przewodniczącego wybrano Jana Majewskiego, dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół.
Majewski nowym wieceprzewodniczącym
Majewski nowym wieceprzewodniczącym

Piątkowa sesja Rady Gminy Biłgoraj rozpoczęłą się w samo południe. Chwilę potem z wnioskiem o zdjęcie z porządku obrad punktu dotyczącego odwołania wieceprzewodniczącego wystąpił radny Leszek Przytuła. Był to wniosek formalny, musiał więc zostać przegłosowany. Nie udało się, większość radnych była za podjęciem kroków w kierunku zmian w prezydium. Z wnioskiem o pozbawienie funkcji Wiesława Makarowskiego wystąpiło 5 radnych: Jan Majewski, Marcin Liwak, Edward Łokaj, Marek Małek oraz Henryk Cios. W piśmie skierowanym do przewodniczącego Rady Gminy Wiesława Grabiasa napisali: "Powodem takiej decyzji jest brak współpracy i daleko idąca utrata zaufania większości radnych w stosunku do Pana Wiesława Makarowskiego. Postawa reprezentowana przez członka Prezydium, osłabia wizerunek naszej Gminy i wizerunek Rady Gminy jako organu stanowiącego. Z uwagi na fakt, że Pan Wiesław Makarowski swoją bierną a wręcz negacyjną postawą kreuje szkodliwą dla rozwoju Gminy Biłgoraj politykę, zdecydowaliśmy się podjąć powyższą decyzję".
Nie obyło się bez dyskusji. Radna Krystyna Strzałka miała wątpliwości co do spraw formalnych. - Nie powinniśmy otrzymać wniosku wraz z uzasadnienia na 7 dni przed sesją? - pytała i dodała, że brak takiej informacji uniemożliwił przygotowanie się do merytorycznej dyskusji. - Wszelkie wymogi formalne zostały zachowane, wnioskodawcy nie chcieli zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym, a jedynie wnosili o włączenie tego punku do porządku obrad - odpowiadała mec. Ewa Kwiecińska.

Wątpliwości miał również radny Leszek Przytuła, który pytał o jawność dokumentów. - Wszystkie wnioski, które wpływają do rady są jawne, jednak nie ma trybu zapoznawania się z tymi dokumentami. Oznacza to, że podawanie do publicznej wiadomości może ograniczyć się do przedstawienia ich podczas sesji lub na spotkaniu komisji. Wszelkie dokumenty są także dostępne w biurze rady - mówiła dalej pani mecenas.
- Nie szukajmy kruczków prawnych, bo nasza uchwała podlega kontroli wojewody i jeśli nie zostanie uchylona, oznaczać to będzie, że wszystkie nasze działania są zgodne z prawem - stwierdził podczas obrad Jan Majewski, a uzasadniając swój podpis pod wnioskiem o odwołanie obecnego wiceprzewodniczącego mówił, że bardzo mu przeszkadza bierna postawa Makarowskiego podczas głosowań. - Nie chciał podejmować trudnych decyzji, zwykle wstrzymywał się od głosu - dodał Majewski.

Dyskusja zakończyła się dopiero na wniosek ustępującego wiceprzewodniczącego. Tym samym przystąpiono do wyboru nowego członka prezydium. Ku zdziwieniu ponownie na to stanowisko został zgłoszony Wiesław Makarowski, jego kontrkandydatem został Jan Majewski. W głosowaniu tajnym okazało się, że większym poparciem cieszy się drugi z panów. Otrzymali odpowiednio 6 i 8 głosów. Nikt też nie uchylił się od głosowania. W związku z tym zmiana na stanowisku wiceprzewodniczącego stała się faktem. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie. Chciałem sam zrezygnować z tego stanowiska, ale za namową kolegów odstąpiłem od tego pomysłu, teraz pozwoliłem by stało się to za pomocą głosowania. Mam nadzieję, że mój następca nie przyniesie wstydu temu stanowisku - mówił Wiesław Makarowski.

- Do tej pory mówiłem dużo, a teraz chcę tylko powiedzieć dziękuję za poparcie, jest to wielki zaszczyt, chcę w pokorze służyć dla dobra rady, jak i całej społeczności Gminy Biłgoraj - podsumował tę część obrad nowy członek prezydium Jan Majewski.

red.
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Majewski nowym wieceprzewodniczącym, 4.4286 out of 5 based on 7 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 12376
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
7ca-16e
~ Jasnowidz  Następnym członkiem prezydium, który zostanie odwołany będzie, będzie....... radna Minkiewicz a jej miejsce zajmie radny Lokaj z Hedwiżyna.
30 marca 2012
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
BE
834-7ad
~ on   no i sie skonczylo ...ostatni przyzwoity wykluczony hulaj wojcie piekla niema
16 lutego 2013
+1
-0
PL
ade-1f9
~ ulik   Jednak trzeba było w wyborach nie startować, niż zostać vice przewodniczącym w takim stylu
4 kwietnia 2012
+4
-2
...   Najlepiej to siedzieć przed monitorem i narzekać na wszystkich.
Trzeba było startować w wyborach na radnych, nikt nikomu nie zabrania.Może wtedy zostało by się wice i nie psioczyło na Pana Majewskiego.
3 kwietnia 2012
+1
-6
PL
74c-334
~ Znajomy   A ja myślałem ,że znam Janka Majewskiego. Janku co się z Tobą dzieje ? Przestaję Cię poznawać. Wstyd przed znajomymi będzie przyznawać się do Ciebie.Opamiętaj się człowieku !
3 kwietnia 2012
+8
-4
PL
2a3-87b
~ wójt   Podczas jawnego głosowania nad odrzuceniem wniosku było 6 głosów za, 7 przeciw i 1 osoba wstrzymała się od głosu (niestety o tym gazeta nie pisze a szkoda) w późniejszym tajnym głosowaniu było już 6 do 8.
I tutaj zagadka osobą wstrzymującą się był/a?...
No właśnie pani wiceprzewodnicząca Marianna.
1 kwietnia 2012
+2
-0
PL
947-659
~ Niezależny   Myślę, że przewodniczący Rady Wiesław i zastępca Marianna mogą liczyć obecnie tylko na wsparcie zielonej koalicji bo w dawnych kolegach na pewno nie mogą liczyć na poparcie.
Kolaborancji się nie wybacza...
Powodzenia.
1 kwietnia 2012
+6
-2
PL
efe-8db
~ solak 2   A radnemu Muzyce jak zwykle coś nie gra. Za nic ma honor - jak widać dostraja się do wójtowej orkiestry i też zaczyna lody kręcić.
1 kwietnia 2012
+6
-2
PL
84c-ef0
~ Bronek   no to radni zepsuliście święta Makarowskiemu, życzenia i przekaz po prostu super, wstyd tak poszargać dobre imię radnego z Dereźni! Poczekamy zobaczymy może los się jeszcze odwróci.
1 kwietnia 2012
+2
-3
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Rada zajmuje się głównie sobą i ciągle w niej kręci"karuzela" stanowisk i politykierstwo,a nie - sprawami mieszkańców gminy..
1 kwietnia 2012
+4
-6
PL
3f5-fe3
~ Solak   Muzyka niech ubierze się jak należy na sesje.
31 marca 2012
+4
-3
PL
838-912
~ Oj Jaśko, Jaśko   Ale Ci "koledzy" przysługę wyświadczyli. Jak dla Ciebie za nędzne 200 zł - honoru Cię pozbawili. Jak tu kolegom, koleżankom ba .. zwykłym ludziom w oczy spojrzeć ?!
31 marca 2012
+4
-2
PL
d4f-59e
~ radny nieporadny   hahaha dobrze, że Makarowski pozwolił się odwołać :), strach pomyśleć co by było gdyby nie pozwolił... ależ on ma wybujałe ego;)
31 marca 2012
+3
-5
PL
9aa-f0d
~ typo   chamy tylko o stołki się biją ale żeby coś dla wsi i ludzi zrobić to nie ma żadnego a tym bardziej jak wieś nie ma radnego
31 marca 2012
+2
-1
GB
a5f-283
~ mieszkanka--   he he panu Majewskiemu ciagle malo i malo...jak pan bedzie dalej taki pazerny to i panu i pana corci 3podbrodek wyrosnie od nadmiaru pieniedzy podatnikow...
30 marca 2012
+6
-4
PL
0cb-2d3
~ Janek   Radny Makarowski głowa do góry jest pan jednym z doświadczonych radnych, mający zawsze swoje zdanie, nieprzekupny i oto chodzi w radzie, w sumie to teraz radny Majewski dyrektor szkoły zasiądzie w prezydium z magistrem OHP i medialną radną od piaru, także nowe prezydium ciekawe. Powodzenia
30 marca 2012
+5
-2
PL
ef7-7e8
~ homo urbanos   Brawo! No teraz to co innego! Do gminy zjadą inwestorzy, poprawi się zdrowie mieszkańców, jaja stanieją, zwiększy się pogłowie nierogacizny, spadnie przestępczość a Edaka żony brat rodzony przestanie pić. Zaiste, słuszną linię mają nasze władze gminne!
30 marca 2012
+3
-1
PL
82b-9fe
~ w temacie   Tym razem PYTANIE? A dlaczego ta ładna Pani nie została wiceprzewodniczącą? Chodzi mi o tę młodą Panią która głosuje ostatnia na,zdjęciu.Kto jest pierwszym.Ten będzie ostatnim.Tak powiada Pismo Święte.Niech Pani z Dyl się tym nie,zraża.
30 marca 2012
+3
-2
PL
eb1-ad8
~ ojojoj   zamienił stryjek siekieke na kijek :)
30 marca 2012
+5
-3
PL
7ca-16e
~ Jasnowidz   Następnym członkiem prezydium, który zostanie odwołany będzie, będzie....... radna Minkiewicz a jej miejsce zajmie radny Lokaj z Hedwiżyna.
30 marca 2012
+14
-1
PL
17e-50f
~ Karina   Majewski ciągle ci mało? Dla tych kilkuste złotcyh zr5obicie wszystko?
30 marca 2012
+8
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl