Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Do piątku spore opady śniegu. Jak radzą sobie służby drogowe?
2012.02.15 13:31 | aktualizacja: 2012.02.15 15:03

No to nas zasypało

Duże "dostawy" śniegu to nie tylko radość dla dzieci, ale przede wszystkim problem dla kierowców. Nie można powiedzieć, że zima nas zaskoczyła, ale spore opady skutecznie utrudniają ruch na naszych drogach. A ma być jeszcze gorzej. Do piątku ma dosypać nawet 20 cm śniegu.
No to nas zasypało
No to nas zasypało

- Jest połowa lutego, więc nikogo nie powinno dziwić, że pada śnieg, dlaczego więc główne ulice miasta są białe, gdzie są służby porządkowe, dlaczego nie widać pługów? - oburza się nasz czytelnik, Andrzej (nazwisko do wiadomości red.).

Postanowiliśmy sprawdzić, jak dzisiaj w pierwszy prawdziwie śnieżny dzień tej zimy pracują Miejska Służba Drogowa, odpowiedzialna za odśnieżanie dróg należących do miasta (ma ich 35 km) oraz Zarząd Dróg Powiatowych, który do zimowego utrzymania ma 558 km dróg.

- Dzisiaj sypać zaczęło o godz. 7:30, od razu wydałem polecenie by uruchomić pługo-piaskarkę i posypać mieszanką solno-piaskową wszystkie drogi w mieście. Obecnie mieszanka związała się z zalegającym śniegiem, o godz. 14 wyjadą pługi i będą zbierać powstałą na jezdni pulpę - wyjaśnił Ryszard Korniak, dyrektor MSD.

- Jutro prognozy meteorologiczne nie zapowiadają opadów, ale mają one wrócić w piątek, wtedy ponownie zastosujemy tę samą metodę, wszystko po to by zalegający śnieg nie przymarzł, bo wtedy na ulicach utworzy się lód - dodał Korniak.

Trzeba pamiętać, że nawet przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych środków służby drogowe nie zawsze są w stanie usunąć cały zalegający śnieg, zwłaszcza gdy opady nie ustają. - Służby drogowe mają zadanie łagodzenia skutków zimy na drogach, a nie całkowitą ich likwidację - zaznaczała w rozmowie z bilgorajska.pl Maria Góralska, dyrektor ZDP w Biłgoraju.

MSD na początku sezonu dysponowała mieszkanką solno- piaskową w ilości 700 ton, jak również ciężkim sprzętem, czyli pługami, piaskarkami, jak również koparko-ładowarką. ZDP miał za to przygotowane ok. 3 tys. ton soli i piasku.

Do tej pory wykorzystano niewiele, na zimowe utrzymanie dróg ZDP wydał 200 tys. zł, w ubiegłym roku, w tym samym okresie budżet uszczuplił się o ok. 400 tys. zł. Miejska Służba Drogowa wydała natomiast ok. 60 tys. zł, co stanowi 1/3 środków przeznaczonych na zimowe utrzymanie dróg.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
No to nas zasypało, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14472
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Kinguś nie p#@#%dol bo wczoraj kilkakrotnie odśnieżałem chodnik przed domem,żeby sie królewnie nie złamał obcasik w pantofelku.
Jak widzisz nieodśniezone to dzwoń
Straż miejska w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Zamojska 20,
tel. (84) 686 02 26,
16 lutego 2012
+2
-5
PL
dab-55c
~ zima   wiedziałem ze napiszą ze nas zasypało , a jak będzie zasypywać tak codziennie to codziennie newsy będą, a gdzie te zaspy na tych zdjęciach , śnieg normalny leży jak przez ostatni miesiąc
16 lutego 2012
+0
-7
PL
abc-e1c
~ Gal Anonin   Jak nie padało to mogli wieczorem/nocy odśnieżyć wszystkie parkingi. Żaden parking nie odśnieżony, ulice zaj... śniegiem. Pojedźcie do Soli lub choćby dalej, wszystko odśnieżone, tylko w tym zas...nym Biłgoraju, gdzie jest przerost administracji wszystko na opak. Panie Burmistrzu ma pan przes... w najbliższych wyborach.
16 lutego 2012
+0
-4
PL
b0a-369
~ DO KLEOPATRY: bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ODŚNIEŻYŁEM SZUFLĄ DROGĘ LUBLIN - BIŁGORAJ - ZAMOŚĆ.
W ZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE: CZY WRESZCIE MICHAŚ I ZAWIŚLANY PRZYJECHALI DO BIURA PARTYJNEGO W BIŁGORAJU, BO JEST DUŻA KOLEJKA KANDYTATÓW DO PARTII ?
16 lutego 2012
+6
-1
PL
ab7-ba7
~ Kinga   Drogi drogami a chodniki jak zwykle całkowicie zasypane!Przejście przez miasto to istna przeprawa przez tundrę syberyjską...Obciach nic więcej!
15 lutego 2012
+2
-5
PL
b0a-369
~ KLEOPATRA - do bezrobotnego robotnika drpgowego z Biłgoraja   Panie bezrobotny robotniku drogowy z Biłgoraja, CZY MOŻE PAN ODŚNIEŻYĆ DROGĘ DO LUBLINA, DO MIESZKANIA MICHASIA?
Chcę żeby On, jako boss (szef), "sprawdził" mnie w pracy w biurze, bo dawna tego nie robił z powodu mrozów i zasp śniegowych. Przecież to należy do jego obowiązków służbowych. Natomiast jest stare przysłowie, które stwierdza, że każdy pracownik powinien być "zwarty i gotowy", a ja taką właśnie jestem. Niech Pan kupi na kredyt szuflę do odśnieżania, to koszt jej zakupu póżniej zrefundujemy ze składek partyjnych po przyjęciu nowych członków do partii.
15 lutego 2012
+7
-2
PL
6e1-397
~ weda   Straż miejską zasypało i nie mogą chłopy wyjść na obchód.
15 lutego 2012
+3
-5
PL
b1a-9cf
~ duduś   zapowiadają ze niby wszystko ok ale co z chodnikami dla pieszych ostatnim razem przed padajacym sniegiem mozna bylo wyrznąc kanara na lodzie który rzucał się w oczy nie było nawet posypane piaskiem z sola jak być powinno
15 lutego 2012
+1
-4
PL
c7e-db8
~ JackTheRipper   a kto jest waszym "DOSTAWCĄ" śniegu kto to pisze gimnazjaliści czy jacyś poloniści z nie likwidowanych szkół? Myślałem że śnieg Pada a nie jest dostarczany
15 lutego 2012
+2
-8
PL
44b-607
~ Nadleśniczy   Spoko mam gorącą linie z Panem Burmistrzem, który w imieniu ZDP jest odpowiedzialny na terenie gminy Józefów za odśnieżanie dróg powiatowych.W piątek przestanie padać - to w sobotę odśnieżą. Aby do soboty.
15 lutego 2012
+0
-4
PL
6fe-2c3
~ Prosto z targów   Jutro jak nie zasypie będzie targ w Biłgoraju.Pamiętajcie! Na targu kupisz towar świeży dobry i tani.Jak zabraknie targu? Braknie konkurencji.Markety Zostaną Panami Życia I Śmierci.To będzie nasze ostatnie,wyjście.
15 lutego 2012
+1
-5
PL
d6a-200
~ Haneczka   Ul.Leśna-droga powiatowa w Józefowie ,kto odważy sie przebrnąc?To tylko przykład a jest południe.
15 lutego 2012
+2
-4
PL
b46-b79
~ kierowca   korniak zło....ej wali w chu.a
15 lutego 2012
+3
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 11:10 Ciosmy
Rajd rowerowy wokół gminy Biłgoraj
dzisiaj, 11:40 Biłgoraj
Dzień Pozytywnie Zakręconych
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w sobotę, godzina 17:18 Biłgoraj
Bieg Sitarski
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
dzisiaj, 07:18 Józefów
Hybrydowe odczyty wodomierzy
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w sobotę, godzina 21:38 Biszcza
Charytatywny spot samochodowy dla Kubusia
dzisiaj, 10:05 Biłgoraj
Uczniowie "Piątki" laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Leon"
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
Tylko 133 zakażenia w skali kraju
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
13 czerwca 2021 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w sobotę, godzina 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
"W zaczarowanym ogrodzie…"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl