Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wycinka drzew przy głównych ulicach
2012.01.30 09:21 | aktualizacja: 2012.01.31 13:37

Znikające drzewa

Część z naszych czytelników zastanawia się co się stało z wielkimi starymi drzewami, które jeszcze do ubiegłego tygodnia rosły przy głównych drogach, m.in. wzdłuż ul. Zamojskiej. Bilgorajska.pl postanowiła to sprawdzić i już możemy poinformować, że drzewa zostały wycięte ze względu na planowaną przebudowę głównych ulic miasta.
Znikające drzewa
Znikające drzewa

O tym, że otrzymaliśmy dofinansowanie na remont ul. Zamojskiej, Kościuszki i Tarnogrodzkiej pisaliśmy kilka miesięcy temu. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do tej inwestycji, a rozpoczęły się od wycinki drzew, które rosły w miejscach, gdzie będą trwały prace budowlane.

- Drzewa wycinane są na podstawie ZRID-u, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Kolidują one ze strukturą konkretnego odcinka drogi. Podczas prac projektowych uznano, że drzewa te będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem, w związku z czym musiały zostać wycięte - powiedział w rozmowie z bilgorajska.pl Michał Żmijan, kierownik Obwodu drogowego ZDW w Biłgoraju.

A dlaczego drzewa zostały usunięte właśnie teraz? - Musiały one być wycięte do końca lutego, dokładnie do 29 lutego, ponieważ tak nakazuje ustawa o ochronie przyrody. Potem byłoby to zabronione ze względu na fakt, że od marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków - wyjaśnił Zbigniew Chwiejczak, specjalista z Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Dróg Wojewódzkich W Zamościu.

Na terenach podlegających Obwodowi drogowemu w Biłgoraju do wycięcia przeznaczonych zostało 199 drzew, w tym przy drodze nr. 835 zniknie ich 34, natomiast przy trasie nr. 858 - 50, wzdłuż drogi nr. 863 nie zobaczymy 85 drzew. Na terenie całego obwodu zamojskiego wycinka obejmie prawie tysiąc drzew, dokładnie 917. Na te działania oczywiście uzyskane zostały wszelkie niezbędne pozwolenia, jak również decyzje środowiskowe. Pozwolenie musiał również wydać burmistrz miasta.

Wycinka rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. ZDW czekał, aż nabywcy dokonają wpłat za zakupione drzewa. Zostały one sprzedane "na pniu" z obowiązkiem wycięcia, oznacza to, że drzewa znalazły swoich nabywców jeszcze zanim zostały ścięte, a każdy z nowych właścicieli zmuszony był do zabrania swojej własności w określonym terminie oraz uprzątnięcia pasa drogowego. - Nabywcy są nam już znani, otrzymali szczegóły organizacji ruchu i mogli przystąpić do pracy. Są to zaufane osoby, do tej pory nie było żadnych wypadków związanych z wycinką drzew - dodał Chwiejczak.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 20180

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d9a-181
~ sna   głupie pitolenie o betonowej pustyni - jak miasto oblegają z każdej strony lasy i parki i nawet dzikie zarośla . To tylko wieś mająca dużo czasu podnosi głos w tej sprawie ,bo z przyzwyczajenia na taki widok,który widywał z okna przed przeprowadzką dobija jego psycho.
9 stycznia 2016
+1
-1
PL
ef2-07d
~ a   Ci którzy wydali pozwolenie na wycięcie drzew to kryminaliści. Powinni zostać osądzeni i ponieść konsekwencję swoich decyzji. Przez tyle lat drzewa nie utrudniały ruchu pieszym i nagle wszystkim przeszkadzają? SK***YSYNY
31 stycznia 2012
+4
-7
PL
ac7-f19
~ mb   Proponuję przechadzkę w rejonie Piłsudskiego i Cegielnianej w celu zobaczenia pomysłowości Spółdzielni mieszkaniowej Łada - wynajęła lub ma na etacie "solidnego fachowca";) Poucinał wierzchołki drzewom. Ewentualnie dodatkowo też gałęzie tak że pozostawały kikuty. Totalna bezmyślność. Najlepiej nastawiać garaży i po problemie.
31 stycznia 2012
+1
-4
PL
d8c-448
~ .   Powstanie betonowa pustynia.Zieleń jest ozdobą miasta.
31 stycznia 2012
+4
-4
PL
b35-292
~ do;weda   już w historii powojennej kraju odbudowywano w czynie ze zniszczeń Warszawę.I co jest?
31 stycznia 2012
+2
-2
Drakkar   Brawo,brawo,brawo wielkie brawo poszerzamy,ulepszamy,ułatwiamy bo możemy zrobić coś by żyło się lepiej wielkie szanowanie.
Będziemy chodzili lepiej jeździli,szybciej i bardziej komfortowo się poruszali tak aby szybciej żyć i w pośpiechu kolejny nekrolog zobaczyć cieszymy się i klaskamy jacy to postępowi jesteśmy.Świat się zmienia szybko i bez zastanowienia nad tym co nas kiedyś spotka.Ale ty chłopie chcesz zmienić swój status bez patrzenia na następne pokolenia,masz gdzieś że pozmieniają zabiorą pozbawią,masz gdzieś tych co od niedawna są na tym świecie,masz gdzieś przekazywanie szacunku dla życia.Gdzieś miedzy jednym a drugim ktoś mówi NIE ktoś kto chce oddychać,ktoś kto chce pokazać swoim dzieciom podczas spaceru urok tego miasta,ktoś kto lubi zieleń tego miasta,ktoś kto lubi śpiew ptaków w mieście...
Wiem ciebie to nie interesuje bo ważny jest PIENIADZ i to kto na tym zarobi.Wiedz że kiedyś się obudzisz w betonowej dzungli złudzeń z prawem do oddechu swojego egoizmu.
Za to co mi robisz czeka cie proch i zapomnienie.
Zauważyłes go juz ? Tak on tam stoi i czeka na twój kolejny ruch.Nie zapomnij o tych którzy nie podzielają twojego chorego naprawiania świata...
Chciałbym cie kiedyś zobaczyć jak w swojej hipokryzji zrywem pojednanych z przyrodą sadzisz to z czym tak kiedyś walczyłeś...
31 stycznia 2012
+2
-4
PL
205-63c
~ weda   Dobrego samopoczucia życzę Panie ~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja, radzę wyjść na spacer zamiast siedzieć przy klawiaturze, tyle autostrad do zbudowania, a ty nie masz roboty, dziwne, może w czynie społecznym, co o tym sądzisz ?
30 stycznia 2012
+3
-2
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Mam pytanie do Pani - Pana o pseudominie "weda": Czy 2 mln osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy oraz prawdopodobnie tyle samo bez przedmiotowej rejestracji - to lenie ?
Natomiast Pani - Panie "o matko", każdy człowiek by stwierdził, że wydana recenzja dotycząca moich wpisów świadczy o poziomie intelektualno - kulturalnym jej autorki lub jego autora.
30 stycznia 2012
+5
-0
PL
205-63c
~ weda   A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest
To czemu bezrobotny, widocznie leń
30 stycznia 2012
+3
-3
PL
f4d-28d
~ Lula   A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest.
30 stycznia 2012
+3
-1
PL
c84-a57
~ o matko   niby taki .... Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja ... a pier....oli jakby miał prace hheheh.......ale po co i tak już od tygodni mało kogo obchodzą
twoje kretyńskie komentarze
30 stycznia 2012
+6
-4
PL
3c5-836
~ maniek   te zdjęcia to chyba ze swojego domu pan Kita robił i to z piętra budynku
30 stycznia 2012
+3
-7
PL
4b6-588
~ Genowefa von Bździuch   Czujni mieszkańcy CZUWAJ ! Trzeba było być czujnym jak mi kradli kołpaki z samochodu.Co się stało z drzewami ? ...no przecież nie zjedzone.
30 stycznia 2012
+3
-5
PL
da4-505
~ teresa   Zamiast drzew ścieżkę rowerową zrobic przez miasto !!!
30 stycznia 2012
+7
-5
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Jest pierwszy zwiastun - wycinka i wywożenie drzew - że faktycznie zostaną wyremontowane 3 ulice w Biłgoraju. To, w sposób znaczący poprawi "komfort" jazdy samochodem po Biłgoraju oraz chodzenia pieszych po chodnikach i na przejściach przez ulice.Być może, że na wiosnę trochę robotników drogowych dostanie pracę przy realizacji tej inwestycji, w tym - może i ja. Należy nadmienić, że w trakcie remontu ulic będą utrudnienia dla wszystkich.
30 stycznia 2012
+11
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 09:34 Biłgoraj
Gwałtowne burze nad powiatem. Możliwy grad
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
dzisiaj, 10:56 Biłgoraj
Wraca sezon na garażówki. Miejskie targowisko przy ulicy Jagiełły będzie tętnić życiem
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w sobotę, godzina 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
dzisiaj, 08:57 Biłgoraj
Władze miasta chcą odzyskać ciepło ze ścieków
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
dzisiaj, 08:24 Gliny
Tymczasowa organizacja ruchu w gminie Księżpol
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl