Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wycinka drzew przy głównych ulicach
2012.01.30 09:21 | aktualizacja: 2012.01.31 13:37

Znikające drzewa

Część z naszych czytelników zastanawia się co się stało z wielkimi starymi drzewami, które jeszcze do ubiegłego tygodnia rosły przy głównych drogach, m.in. wzdłuż ul. Zamojskiej. Bilgorajska.pl postanowiła to sprawdzić i już możemy poinformować, że drzewa zostały wycięte ze względu na planowaną przebudowę głównych ulic miasta.
Znikające drzewa
Znikające drzewa

O tym, że otrzymaliśmy dofinansowanie na remont ul. Zamojskiej, Kościuszki i Tarnogrodzkiej pisaliśmy kilka miesięcy temu. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do tej inwestycji, a rozpoczęły się od wycinki drzew, które rosły w miejscach, gdzie będą trwały prace budowlane.

- Drzewa wycinane są na podstawie ZRID-u, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Kolidują one ze strukturą konkretnego odcinka drogi. Podczas prac projektowych uznano, że drzewa te będą utrudniały pieszym przejście chodnikiem, w związku z czym musiały zostać wycięte - powiedział w rozmowie z bilgorajska.pl Michał Żmijan, kierownik Obwodu drogowego ZDW w Biłgoraju.

A dlaczego drzewa zostały usunięte właśnie teraz? - Musiały one być wycięte do końca lutego, dokładnie do 29 lutego, ponieważ tak nakazuje ustawa o ochronie przyrody. Potem byłoby to zabronione ze względu na fakt, że od marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków - wyjaśnił Zbigniew Chwiejczak, specjalista z Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Dróg Wojewódzkich W Zamościu.

Na terenach podlegających Obwodowi drogowemu w Biłgoraju do wycięcia przeznaczonych zostało 199 drzew, w tym przy drodze nr. 835 zniknie ich 34, natomiast przy trasie nr. 858 - 50, wzdłuż drogi nr. 863 nie zobaczymy 85 drzew. Na terenie całego obwodu zamojskiego wycinka obejmie prawie tysiąc drzew, dokładnie 917. Na te działania oczywiście uzyskane zostały wszelkie niezbędne pozwolenia, jak również decyzje środowiskowe. Pozwolenie musiał również wydać burmistrz miasta.

Wycinka rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. ZDW czekał, aż nabywcy dokonają wpłat za zakupione drzewa. Zostały one sprzedane "na pniu" z obowiązkiem wycięcia, oznacza to, że drzewa znalazły swoich nabywców jeszcze zanim zostały ścięte, a każdy z nowych właścicieli zmuszony był do zabrania swojej własności w określonym terminie oraz uprzątnięcia pasa drogowego. - Nabywcy są nam już znani, otrzymali szczegóły organizacji ruchu i mogli przystąpić do pracy. Są to zaufane osoby, do tej pory nie było żadnych wypadków związanych z wycinką drzew - dodał Chwiejczak.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Znikające drzewa, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 19733

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d9a-181
~ sna   głupie pitolenie o betonowej pustyni - jak miasto oblegają z każdej strony lasy i parki i nawet dzikie zarośla . To tylko wieś mająca dużo czasu podnosi głos w tej sprawie ,bo z przyzwyczajenia na taki widok,który widywał z okna przed przeprowadzką dobija jego psycho.
9 stycznia 2016
+1
-1
PL
ef2-07d
~ a   Ci którzy wydali pozwolenie na wycięcie drzew to kryminaliści. Powinni zostać osądzeni i ponieść konsekwencję swoich decyzji. Przez tyle lat drzewa nie utrudniały ruchu pieszym i nagle wszystkim przeszkadzają? SK***YSYNY
31 stycznia 2012
+4
-7
PL
ac7-f19
~ mb   Proponuję przechadzkę w rejonie Piłsudskiego i Cegielnianej w celu zobaczenia pomysłowości Spółdzielni mieszkaniowej Łada - wynajęła lub ma na etacie "solidnego fachowca";) Poucinał wierzchołki drzewom. Ewentualnie dodatkowo też gałęzie tak że pozostawały kikuty. Totalna bezmyślność. Najlepiej nastawiać garaży i po problemie.
31 stycznia 2012
+1
-4
PL
d8c-448
~ .   Powstanie betonowa pustynia.Zieleń jest ozdobą miasta.
31 stycznia 2012
+4
-4
PL
b35-292
~ do;weda   już w historii powojennej kraju odbudowywano w czynie ze zniszczeń Warszawę.I co jest?
31 stycznia 2012
+2
-2
Drakkar   Brawo,brawo,brawo wielkie brawo poszerzamy,ulepszamy,ułatwiamy bo możemy zrobić coś by żyło się lepiej wielkie szanowanie.
Będziemy chodzili lepiej jeździli,szybciej i bardziej komfortowo się poruszali tak aby szybciej żyć i w pośpiechu kolejny nekrolog zobaczyć cieszymy się i klaskamy jacy to postępowi jesteśmy.Świat się zmienia szybko i bez zastanowienia nad tym co nas kiedyś spotka.Ale ty chłopie chcesz zmienić swój status bez patrzenia na następne pokolenia,masz gdzieś że pozmieniają zabiorą pozbawią,masz gdzieś tych co od niedawna są na tym świecie,masz gdzieś przekazywanie szacunku dla życia.Gdzieś miedzy jednym a drugim ktoś mówi NIE ktoś kto chce oddychać,ktoś kto chce pokazać swoim dzieciom podczas spaceru urok tego miasta,ktoś kto lubi zieleń tego miasta,ktoś kto lubi śpiew ptaków w mieście...
Wiem ciebie to nie interesuje bo ważny jest PIENIADZ i to kto na tym zarobi.Wiedz że kiedyś się obudzisz w betonowej dzungli złudzeń z prawem do oddechu swojego egoizmu.
Za to co mi robisz czeka cie proch i zapomnienie.
Zauważyłes go juz ? Tak on tam stoi i czeka na twój kolejny ruch.Nie zapomnij o tych którzy nie podzielają twojego chorego naprawiania świata...
Chciałbym cie kiedyś zobaczyć jak w swojej hipokryzji zrywem pojednanych z przyrodą sadzisz to z czym tak kiedyś walczyłeś...
31 stycznia 2012
+2
-4
PL
205-63c
~ weda   Dobrego samopoczucia życzę Panie ~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja, radzę wyjść na spacer zamiast siedzieć przy klawiaturze, tyle autostrad do zbudowania, a ty nie masz roboty, dziwne, może w czynie społecznym, co o tym sądzisz ?
30 stycznia 2012
+3
-2
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Mam pytanie do Pani - Pana o pseudominie "weda": Czy 2 mln osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy oraz prawdopodobnie tyle samo bez przedmiotowej rejestracji - to lenie ?
Natomiast Pani - Panie "o matko", każdy człowiek by stwierdził, że wydana recenzja dotycząca moich wpisów świadczy o poziomie intelektualno - kulturalnym jej autorki lub jego autora.
30 stycznia 2012
+5
-0
PL
205-63c
~ weda   A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest
To czemu bezrobotny, widocznie leń
30 stycznia 2012
+3
-3
PL
f4d-28d
~ Lula   A ja popieram robotnika drogowego bo mądry facet jest.
30 stycznia 2012
+3
-1
PL
c84-a57
~ o matko   niby taki .... Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja ... a pier....oli jakby miał prace hheheh.......ale po co i tak już od tygodni mało kogo obchodzą
twoje kretyńskie komentarze
30 stycznia 2012
+6
-4
PL
3c5-836
~ maniek   te zdjęcia to chyba ze swojego domu pan Kita robił i to z piętra budynku
30 stycznia 2012
+3
-7
PL
4b6-588
~ Genowefa von Bździuch   Czujni mieszkańcy CZUWAJ ! Trzeba było być czujnym jak mi kradli kołpaki z samochodu.Co się stało z drzewami ? ...no przecież nie zjedzone.
30 stycznia 2012
+3
-5
PL
da4-505
~ teresa   Zamiast drzew ścieżkę rowerową zrobic przez miasto !!!
30 stycznia 2012
+7
-5
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Jest pierwszy zwiastun - wycinka i wywożenie drzew - że faktycznie zostaną wyremontowane 3 ulice w Biłgoraju. To, w sposób znaczący poprawi "komfort" jazdy samochodem po Biłgoraju oraz chodzenia pieszych po chodnikach i na przejściach przez ulice.Być może, że na wiosnę trochę robotników drogowych dostanie pracę przy realizacji tej inwestycji, w tym - może i ja. Należy nadmienić, że w trakcie remontu ulic będą utrudnienia dla wszystkich.
30 stycznia 2012
+11
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w środę, godzina 11:30 Potok Górny
Kompletnie pijany 62-latek za kierownicą jeepa
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w środę, godzina 08:06 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ gościli ósmoklasistów
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w środę, godzina 10:14 Biłgoraj
Skatepark już dostępny?
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl