
Zainteresowanie niedzielnym wydarzeniem było bardzo duże - już około południa większość przygotowanych produktów znalazła nabywców. Na stoiskach można było znaleźć m.in. domowe wypieki, wyroby lokalne oraz świąteczne ozdoby, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, lokalne firmy i instytucje.
Jak poinformowało Stowarzyszenie Serce na Dłoni, podczas kiermaszu udało się zebrać dokładnie 9 470,15 zł oraz 20 euro. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i długotrwałą rehabilitację Oliwierka Faluszewskiego, który po ciężkim wypadku zmaga się m.in. z padaczką oraz czterokończynowym porażeniem.
Organizatorki wydarzenia Ewa Moskal i Marzena Banach podkreślają, że sukces akcji nie byłby możliwy bez wsparcia wielu osób i podmiotów. Szczególne podziękowania skierowano do lokalnych przedsiębiorców, kół gospodyń wiejskich oraz instytucji, które przygotowały produkty na kiermasz i pomogły w jego organizacji. Wyrazy wdzięczności trafiły również do mieszkańców, którzy licznie odwiedzali stoiska po każdej mszy świętej i chętnie włączali się w akcję pomocy.
Nie zabrakło także podziękowań dla parafii za umożliwienie organizacji wydarzenia na placu kościelnym oraz życzliwe wsparcie inicjatywy.
Kiermasz był nie tylko okazją do wsparcia potrzebującego dziecka, ale również dowodem na to, że lokalna społeczność potrafi się jednoczyć w szczytnym celu.

Zarejestruj się
Zaloguj się














Redakcja telefon
Skrzynka alarmowa
Redakcja e-mail