Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Apel burmistrza
2011.12.31 15:36 | aktualizacja: 2011.12.31 15:41

Nawet 30 dni aresztu za palenie śmieci

"Spalanie śmieci w piecu jest szkodliwe dla zdrowia i środowiska" - takim zdaniem rozpoczyna się tekst, zamieszczony na ulotce, która ma przekonać mieszkańców do zaniechania tego powszechnego procederu. Odstraszać mają wysokie kary, nie tylko finansowe. W ten sposób władze miasta próbują walczyć z tymi, którzy w nielegalny sposób pozbywają się odpadów.
Nawet 30 dni aresztu za palenie śmieci
Nawet 30 dni aresztu za palenie śmieci

Od pewnego czasu mieszkańcy Biłgoraja otrzymują nie tylko gazetki reklamowe. Wśród ulotek jest także ta z apelem burmistrza, dotycząca spalania śmieci w przydomowych piecach.

- Przy spalaniu odpadów takich jak: tworzywa sztuczne PCV, plastik, folia, guma, resztki produktów spożywczych, tekstyliów wytwarzają się silne dioksyny! Należą one do najbardziej toksycznych związków chemicznych występujących w środowisku, które: zwiększają ryzyko zachorowania na raka, naruszają strukturę kodu genetycznego, zwiększają podatność na alergie, powodują uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet wywierają negatywny wpływ na rozwój płodu - czytamy w ulotce.

Jednocześnie dostajemy proste rozwiązanie. Sposobem na ochronę środowiska i zdrowia ludzkiego jest segregacja odpadów. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych, jedynie wysiłku fizycznego, gdyż segregowane odpady odbierane są przez PGK bezpłatnie.

Warto rozważyć taką możliwość, gdyż, i tu znowu z pomocą przychodzi nam ulotka, "za spalanie odpadów w piecach grożą surowe kary: mandat w wysokości 500 zł, 5 tys. zł grzywny lub 30 dni aresztu".

Należy zaznaczyć, że burmistrz ma prawo wydać decyzję o kontroli podejrzanej posesji, a funkcjonariusze straży miejskiej mogą żądać od właściciela nieruchomości pokazania pieca i pobrać próbki popiołu. Ponadto strażnik ma prawo zażądać od nas okazania rachunków za wywóz śmieci.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nawet 30 dni aresztu za palenie śmieci, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 19805
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
1b1-7da
~ wser   Segregacja, a jak przyjedzie śmieciarka to wpie**** wszystko razem do środka...
3 stycznia 2012
+4
-0
PL
044-a02
~ czytelnik   Bardzo dobrze, że ustanowiono wysoką karę. Trzeba być bezmyślnym, żeby zatruwać swoich bliskich oraz sąsiadów i w ogóle środowisko. Oczekujemy konsekwencji w stosowaniu kary i przydałoby się konkretne dochodzenie w jaki to sposób ludzie dostają odpady z fabryk. Kara powinna dotyczyć także firm, które niedostatecznie "pilnują" owych odpadów.
3 stycznia 2012
+2
-4
PL
410-b0d
~ smog   Jeśli w tym kraju będzie można godnie pracować i zarabiać to nikt badziewiem nie będzie palił!!
3 stycznia 2012
+5
-1
PL
709-22f
~ qqq   Na podstawie jakiego przepisu Burmistrz może zleciś straży miejskiej dokonanie przeszukania. Na jakiej podstwie prawnej burmistrz może zlecić straży miejskiej dokonanie badania popiołu z pieca - mam nadzieję, że potrafią właściwie zabezpieczyć i mają stosowne labolatoria oraz stosowne uprawnienia. Na razie to Straż Miejska Biłgorajska to może babcie z chodnika poprzeganiać a nie do domu wchodzić - nie wpuszczę ich bo nie znam i się ich boję a po tzrecie obcymj nie otwieram. PAPAPA
2 stycznia 2012
+6
-1
PL
fdc-424
~ boss   a ja nie mam pieca i z głowy mam powaga,niech se kontrolują
2 stycznia 2012
+1
-0
PL
4b6-588
~ Qnx   I tyle teorii a praktyka jak to w RP....
2 stycznia 2012
brak ocen
PL
caf-82e
~ poważnie zamykają ?   Jestem bezrobotny nie stać mnie na płacenie czynszu i bardzo chętnie złoże na siebie donoś żeby mnie zamknęli do pierdla na miesiąc koniecznie zimą w największe mrozy .
Ale jest to pewne z tym zamykaniem ?
1 stycznia 2012
+8
-4
PL
f70-689
~ Piotr   Sposobem na ochronę środowiska i zdrowia ludzkiego jest segregacja odpadów. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych, jedynie wysiłku fizycznego, gdyż segregowane odpady odbierane są przez PGK bezpłatnie.-Cy odpady segregowane są odbierane bezpłatnie jak wynika z tekstu.
1 stycznia 2012
+4
-1
PL
989-5e9
~ as   Ja śmieci sortuje !! Pale w dzień drzewem po południu stare ubrania itp. w nocy żeby utrzymać temp. na budziku plastik dobrze się topi i długo trzyma ciepło polecam! dziekuję
1 stycznia 2012
+13
-4
PL
4d5-69f
~ arczi64   moz ei sie skonczy palą wszytsko podpaski butelki plastikowe opony oraz maryche pala :) mam nadzieje ze te czarne smierdzace pokrywajace miasto smogi ...znikna z naszego miasta. a kary oczywiscie powinny byc wysokie by odstraszyc potensjalnych dusicireli i trucicieli pozdro
1 stycznia 2012
+3
-4
PL
2c7-b5d
~ arek   I bardzo dobrze. Powinno sie kontrolować takie rzeczy. Ostatnio faktycznie nie da się wieczorem po osiedlach chodzić bo wszędzie smród spalenizny.
31 grudnia 2011
+6
-5
PL
788-fd8
~ barty   skonczy sie? chyba zartujesz...
takie apele sa juz od paru lat i nic!
ktos kto mieszka na sitarskiej albo na kepach wie o co chodzi... codziennie wieczorem taki smrod, ze nawet okna sie nie da otworzyc!
31 grudnia 2011
+7
-2
PL
e68-50f
~ j   skaczy sie i dobrze........a nie buty, spodnie , skarpety wszystko leci./
31 grudnia 2011
+8
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
dzisiaj, 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
dzisiaj, 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
dzisiaj, 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
dzisiaj, 07:27 Obsza
Sprawy urzędowe bez obostrzeń, ale w rygorze sanitarnym
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl