IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem dla naszego regionu. W najbliższych dniach temperatura może przekroczyć 35 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem. Obowiązuje ono od godziny 14:00 w środę 2 lipca do godziny 20:00 w czwartek 3 lipca.
Według prognoz w środę temperatura maksymalna wyniesie od 29°C do 31°C. W czwartek będzie jeszcze cieplej. Termometry pokażą od 33°C do 35°C. Noce także będą ciepłe. Temperatura minimalna wyniesie od 15°C do 17°C.
czytaj dalej ⇓ REKLAMA
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90 procent.
Mieszkańcy powinni zachować ostrożność. Wysoka temperatura może być niebezpieczna dla dzieci, seniorów i osób z problemami zdrowotnymi. Warto ograniczyć przebywanie na słońcu, pić dużo wody i unikać wysiłku fizycznego
Red.