Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Zarząd Dróg Powiatowych informuje...
2011.11.20 18:48 | aktualizacja: 2011.11.21 01:29

Tym razem to drogowcy zaskoczą zimę

Nocne przymrozki i niskie temperatury w ciągu dnia utrzymują się od dłuższego czasu, kierowcy już walczą z mgłą i śliskimi drogami, za chwilę spadnie też śnieg. Bilgorajska.pl postanowiła sprawdzić, czy drogowcy przygotowani są na atak zimy i jakim sprzętem dysponują. W połowie listopada został zatwierdzony "Plan zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2011/2012".
Tym razem to drogowcy zaskoczą zimę
Tym razem to drogowcy zaskoczą zimę

Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju opracował "Plan zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2011/2012". - Opracowanie ujmuje zagadnienia usuwania skutków zimy celem doprowadzenia do bezpiecznego wykorzystania dróg powiatowych - mówi Maria Góralska, dyrektor ZDP w Biłgoraju i dodaje: - Zimowe utrzymanie dróg ma na celu zabezpieczenie sprawnego funkcjonowania komunikacji publicznej oraz umożliwienie bezpiecznego dojazdu do szkół i pracy innymi środkami.

"Plan zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2011/2012" został zatwierdzony przez Zarząd Powiatu już 15 listopada br. Zgodnie z nim działania będą prowadzone na 558,620 km dróg i ulic powiatowych, w tym 64,361 km to odcinki do posypywania mieszanką piaskowo-solną w celu likwidacji gołoledzi.

Zimowe utrzymanie dróg będzie prowadzone w trzech standardach: IV, V i VI, przy czym

standard IV to drogi, które będą odśnieżane w pierwszej kolejności

standard V to drogi, na których możliwe jest zaleganie małej ilości śniegu, a

standard VI to pozostałe odcinki dróg.

- Akcja zimowa czynna w standardzie IV będzie prowadzona w pierwszej kolejności na 11,654 km odcinkach dróg tj. w miejscach niebezpiecznych, z tym, że standard ten dopuszcza przerwy w ruchu kołowym do 8 godzin. Akcja odśnieżania i zwalczania gołoledzi na drogach objętych standardem V będzie prowadzona sukcesywnie w miarę posiadanego sprzętu i środków finansowych (dopuszczalne przerwy w ruchu kołowym to 24 godz.), natomiast działania prowadzone na drogach objętych standardem VI będzie prowadzona sukcesywnie w miarę posiadanego sprzętu i środków finansowych - dodała dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Niestety mieszkańcy powiatu muszą być przygotowani także na sytuację, w której przy dużych opadach śniegu i niskich temperaturach na wielu odcinkach prostych, płaskich i zalesionych jazda będzie odbywać się po ubitym śniegu.

Przygotowania do zimy rozpoczęły się jeszcze latem br. W sierpniu i wrześniu odbyły się przetargi na dostawę soli, piasku oraz nośników piaskarek i pługów. Do zimowego utrzymania dróg wykorzystanych będzie prawie 3 tys. ton mieszanki piaskowo-solnej o zawartości soli 40 i 20%. Zostanie także wykorzystany sprzęt w postaci: pługopiaskarek, pługów, ładowarek, a nawet koparek. Jednak jak zaznacza ZDP: - Służby drogowe mają zadanie łagodzenia skutków zimy na drogach, a nie całkowitą ich likwidację.

red.
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Tym razem to drogowcy zaskoczą zimę, 4.2000 out of 5 based on 5 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13116
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
18c-3cc
~ expert   ha ha ale zaskoczyli zime... że ludzie giną przez nich!
19 stycznia 2012
+3
-0
PL
c42-844
~ arczi64   DROGOWCY ZASKOCZA ZIME BO NA TEN CZAS WYJADA DO LIBII PO GRUZ:)
22 listopada 2011
+2
-0
PL
6d0-91d
~ ojejku   I tak każdy wie jak będzie...
21 listopada 2011
+3
-1
PL
c84-a57
~ NOSTRADAMUS   Z WODĄ CZŁOWIEK NIE WYGRA ZE ŚNIEGIEM CZŁOWIEK NIE WYGRA Z TRĄBĄ POWIETRZNĄ CZŁOWIEK NIE WYGRA itp. i itd.
21 listopada 2011
+1
-1
PL
a4d-d1d
~ Bałwan   Strach się bać!
21 listopada 2011
+3
-0
PL
009-87e
~ HenieQ   pewnie nie bedzie zimy :)
21 listopada 2011
+4
-0
PL
8ee-ae7
~ Drakkar   Zima znów zaskoczyła drogowców-słysze to od kilkunastu lat,pewnie i tym razem bedzie jak zwykle.Rzeczywistość zweryfikuje obietnice Zarządu Dróg Powiatowych.Gdyby tylko kierowcy chcieli udekumentować wasze dokonania w nadchodzącej zimie,to wtedy okazałoby sie że wcale nie jest tak optymistycznie jak wynika z zapewnień Zarządu.
Proszę podczas tej zimy o ile jakaś nastapi nie zapomnieć o bocznych uliczkach Biłgoraja bo jak stwierdziło Houston tam też jest cywilizacja która także uczestniczy w życiu troche zapomnianej planety Biłgoraj.
Jeśli ulice to także chodniki i tu słówko do Straży Miejskiej, skoro istnieje ten "genialny" przepis który stanowi o odśnieżaniu chodników przez właścicieli posesji to egzekwujcie go również od urzedów i instytucji.Chyba nie tylko mnie turwica bierze gdy musze przebijać sie przez zaspy obok poczty,banków,zus-u,sdh-u,starostwa,urzedu pracy,biłgorajskich szkół czy kilkudziesieciu innych miejsc Biłgoraja które nie skażone zostały łopata,piaskiem i solą.
Właściwie po co to odśnieżać przecież zawieje i zamiecie...
21 listopada 2011
+1
-1
PL
21e-91d
~ gienek   to teraz czekamy na artykuł "zima znowu zaskoczyła drogowców":-D
21 listopada 2011
+10
-0
PL
3cf-4d2
~ heniek   HahahaHaaahaahahahaaahhaaaa! zaskoczą zimę! Haahahahahahaha! Normalnie padam ze śmiechu
21 listopada 2011
+7
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 09:18 Biłgoraj
Po kontroli w szpitalu. NFZ wydał opinię o prawidłowości przeprowadzania szczepień
Znane są już wyniki kontroli przeprowadzonej w biłgorajskim szpitalu. Protokół pokontrolny trafił do dyrekcji we wtorek, 2 marca. Kontrola została wszczęta w związku ze skargą starosty biłgorajskiego.
dzisiaj, 08:05 Lubelszczyzna
Akcja drogówki z wykorzystaniem drona
dzisiaj, 11:15 Lubelszczyzna
Ponad 13 tys. nowych przypadków
we wtorek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy monitorują poziom wody w rzekach
W związku z ociepleniem i związanym z nim roztopami w poniedziałek, 1 marca strażacy z KP PSP w Biłgoraju wraz z przedstawicielem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju przeprowadzili kontrolę poziomu wody w największych rzekach powiatu biłgorajskiego.
dzisiaj, 10:12 Powiat
Będzie nowy sprzęt dla jednostek OSP
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Zmarł Tadeusz Tujaka
21 lutego 2021 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
dzisiaj, 09:05 Biłgoraj
Ekstremalna Droga Krzyżowa
we wtorek, godzina 10:48 Biłgoraj
Ostrzeżenie hydrologiczne dla Biłgoraja i południowej części powiatu
25 lutego 2021 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
w czwartek, godzina 09:31 Tarnawa Mała
Sarna wpadła do auta przez przednią szybę. 42-latek trafił do szpitala
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Piotrek z I LO im. ONZ zwycięzcą etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej
w sobotę, godzina 09:28 Biłgoraj
Cztery wahadła na przebudowywanej trasie 835
Na tę inwestycję mieszkańcy regionu czekają z niecierpliwością. Jednak najpierw trzeba się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Już trwają prace przy przebudowie 25-km odcinka trasy 835, od Biłgoraja do granicy województwa lubelskiego w kierunku południowym. Obecnie są 4 wahadła.
w sobotę, godzina 11:15 Lubelszczyzna
Wzrasta liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem
24 lutego 2021 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
w środę, godzina 09:14 Biłgoraj
Do niedzieli trwają szczepienia nauczycieli
Jeszcze do 7 marca, w biłgorajskim szpitalu będą trwały szczepienia wśród nauczycieli, którzy głosili chęć przyjęcia preparatu. Na liście jest 1030 osób.
w czwartek, godzina 10:30 Biłgoraj
Narkotyki zawinięte w maseczkę
w sobotę, godzina 09:07 Biłgoraj
Sprzątaj po psie
20 lutego 2021 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
w sobotę, godzina 10:03 Biłgoraj
Ogólnopolski sukces wychowanków MDK
w piątek, godzina 10:43 Lubelszczyzna
450 zakażeń, 16 przypadków śmiertelnych w województwie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl