Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Spotkanie Rady Rodziców SP Nr 4 z Burmistrzem
2011.11.15 15:07 | aktualizacja: 2011.11.16 10:04

Dzieci nie mogą przegrać z asfaltem

Szkoła jest ważniejsza, niż budowa ulic - takim argumentem Rada Rodziców działająca w Szkole Podstawowej Nr 4 próbowała przekonać Janusza Rosłana, by nie zamykał jednostki. Burmistrz tłumaczył, że to jest najlepsze rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia. Do spotkania doszło we wtorkowe południe 15 listopada, w Urzędzie Miasta Biłgoraj.
Dzieci nie mogą przegrać z asfaltem
Dzieci nie mogą przegrać z asfaltem

Rada Rodziców poprosiła o spotkanie, by móc wręczyć burmistrzowi pismo, w którym ustosunkowali się do ostatnich doniesień o likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 4. Poza dokumentem przynieśli podpisy aż 1 800 osób popierających pozostawienie jednostki w obecnym kształcie. - W związku z niepokojącymi informacjami, dochodzącymi do nas w ciągu ostatnich kilku tygodni, związanymi z losami naszej szkoły, a nawet możliwością jej likwidacji, my rodzice zwracamy się z prośbą do Pana Burmistrza o udzielenie nam informacji o szczegółowych planach dotyczących dalszego funkcjonowania Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju - napisali rodzice.

- Niepokoi nas fakt, że po czterdziestu latach dobrego funkcjonowania szkoły i poczynionych inwestycjach, tj. wybudowaniu boiska "Orlik" oraz placu zabaw w ramach programu Radosna Szkoła, z których korzystają uczniowie, Pan Burmistrz proponuje zamknięcie jedynej w tej części miasta szkoły. Jako nauczyciel, powinien Pan Burmistrz podzielać z nami pogląd, że ważniejsze od inwestycji drogowych jest kształcenie dzieci i umożliwienie im jak najlepszych warunków kształcenia, a nie jego blokowanie - czytamy dalej w piśmie.

Głównym powodem dyskusji o możliwości zlikwidowania placówki są oszczędności, jakie miasto zmuszone jest wprowadzić w oświacie. W odpowiedzi na wątpliwości rodziców burmistrz, podczas spotkania, które odbyło się we wtorek, 15 listopada br., wyjaśnił sytuację ekonomiczną miasta.

- Jestem zobowiązany do przygotowania programu naprawczego wydatków publicznych. Z roku na rok zmniejsza nam się różnica między dochodami miasta i wydatkami bieżącymi, co powoduje zmniejszenie możliwości inwestycyjnych. W tegorocznym projekcie budżetu zaproponowaliśmy mniejsze kwoty praktycznie we wszystkich działach, i w sporcie i w kulturze, podnieśliśmy także podatki - mówił burmistrz Janusz Rosłan i dodał: - Najważniejszy w tym wszystkim jest czynnik ludzki, bo będziemy musieli zwolnić nauczycieli. Utrzymując kadrę na obecnym poziomie miasto będzie dopłacało coraz więcej. W kolejnych latach jeśli nie zatrzymamy wydatków związanych głównie z utrzymaniem oświaty dojdziemy do sytuacji takiej, w której na inwestycje nie będzie ani grosza - mówił burmistrz. Przedstawił także możliwości rozwiązania problemu, które zaproponowane zostaną Radzi Miasta. Stwierdził m.in., że rozważane było połączenie Gimnazjum Nr 2 ze Szkołą Podstawową Nr 5, które zablokowane zostało przez negatywną opinię Rad Rodziców i kuratora oświaty. Innym pomysłem na pozyskanie oszczędności jest utworzenie filii SP Nr 5 w budynku obecnie funkcjonującej "czwórki".

Argumenty nie spotkały się z akceptacją obecnych na spotkaniu rodziców, którzy uznali, że ważniejsze od inwestycji są dzieci i ich edukacja na odpowiednim poziomie, a taką wg nich zapewnia SP Nr 4. Wyrażali także obawy dotyczące rozwoju osiedla pozbawionego szkoły podstawowej. - Zamiast zastanawiać się dlaczego tylko część dzieci mieszkających na tym osiedlu chodzi do "czwórki", zastanówmy się co zrobić, by to zmienić. Dla nas istnienie tej szkoły jest bardzo ważne - mówiła jedna z matek.

Za utrzymaniem Szkoły Podstawowej Nr 4 jest także Rada Osiedla Rożnowka, jak również Rada Parafialna działająca przy parafii Chrystusa Króla. Przeciwny likwidacji jednostki jest również poseł Piotr Szeliga, który w rozmowie z bilgorajska.pl powiedział: - Żadna inwestycja nie jest ważniejsza od człowieka, dlatego będę wspierał Radę Rodziców i nauczycieli w działaniach dążących do uratowania szkoły. Zawsze dla nas wszystkich najważniejsze powinno być dobro dziecka.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Dzieci nie mogą przegrać z asfaltem, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13949
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
fd0-d00
~ rozczarowana  prawda jest taka: pan burmistrz to nieuda**nik. Zamiast szukać oszczędności w oświacie, niech ich poszuka w urzędzie miasta. Gdyby nie umoczył tyłka z budową hali sportowej teraz by tak nie było...niech za swoje błędy płaci z własnej kieszeni albo kieszeni swoich nieudolnych podwładnych, a nie czepia się szkół i przedszkoli. Dziwi mnie że wybrano go znów na to stanowisko;/
15 listopada 2011
+17
-2
Ostatnio dodane komentarze
inga   Czy dzieci z SP 4 są gorsze od innych?!
One też chcą mieć swoją szkołę i boisko, które już mają.
Panie Burmistrzu i drodzy Radni na osiedlu też mieszkają ludzie i chcą mieć szkołę. Nie tylko "śmietanka" z SP1 i SP 5.
To osiedle też chce żyć i funkcjonować w społeczeństwie.
I tak nic tu się nie robi - jeszcze tylko brakowało aby szkołę zamknęli albo zrobili z niej drugorzędną .
Tu też mieszkają Pana wyborcy.
17 listopada 2011
+1
-0
PL
874-d64
~ Anonim   Taka inwestycja przyszłość aby wykszatałcic tych młodych ludzi zeby miał kto w przyszlosci ta droge wybudowac...
16 listopada 2011
+1
-0
PL
dbc-bb8
~ kazik   Najważniejszy jest BCK!!!! Wszystko inne da się znokautować!
16 listopada 2011
+5
-0
PL
3f5-fe3
~ Ela   Brawo rodzice. Brońcie szkoły. Razem z posłem Szeligą uda się wam.
15 listopada 2011
+4
-4
PL
17f-dcb
PL
fd0-d00
~ rozczarowana   prawda jest taka: pan burmistrz to nieuda**nik. Zamiast szukać oszczędności w oświacie, niech ich poszuka w urzędzie miasta. Gdyby nie umoczył tyłka z budową hali sportowej teraz by tak nie było...niech za swoje błędy płaci z własnej kieszeni albo kieszeni swoich nieudolnych podwładnych, a nie czepia się szkół i przedszkoli. Dziwi mnie że wybrano go znów na to stanowisko;/
15 listopada 2011
+17
-2
PL
f13-f43
~ matka   Popek, ty nie pierdziel i wyślij sam siebie, byle daleko... Biłgoraj tylko na tym zyska
15 listopada 2011
+3
-4
PL
041-0ec
~ Popek   nie pierdzielcie matki tylko wyslijcie swoje dzieci do innych szkol. Najlepsza w Bilgoraju byla dwojka i tez zostala zlikwidowana. Czworka sie nie liczy i nie jest potrzebna w przeciwienstwie do oszczednosci. Jak dzieciaki sie przejda pareset metrow dalej do piatki to moze im sie nic nie stanie.
15 listopada 2011
+6
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl